Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Brisbane ma nieco powyżej 29s. ;) Ale nie dla SPi się kupuje 2 jajka.

http://img249.imageshack.us/my.php?image=1m3065ghzlz6.jpg

 

I w sumie jakichś specjalnych przygotowań do testu nie robiłem.

Wiadomo ze do SPi Brisbane nie kupujemy mnie tylko to irytuje ze nowy procek za ~250% wartosci mojego starego CPU czasem jest wolniejszy...

 

Dołączona grafika

 

 

@dymy - popieram, tematowy procek jest bardzo dobry

i ogolnie nie ma co narzekac na tego X2 choc ja czuje pewien niedosyt po przesiadce z sempa...

 

No coz czekam na K10...

 

Jeszcze mam cicha nadzieje ze moj cpu nie zlapie szybko cb i na FC cos pokaze... pozyjemy zobaczymy...

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sztuka ci sie trafila ja doplacilem 30zl do 3000+(mialem 2800+ brac) i co? 2400mhz przy 1,45v padaczka jakas, teraz jesli chcial bym sie przesiasc na tematowego procka to bym musial mojego opylic tylko ze za prawie darmo jesli 100zl nowka sztuka, to chyba jakies 60zl dostane za niego + 200zl dolozyc i co to mi da? 2s max 3 s w spi 1M mniej(jesli jeszcze trafie na w miare sztuke, ale z moim szczesciem nie trafie), fpsow mi to w grach nie da, a poczekac jak stanieje k10 to moge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pracy w windzie, renderowania itp. nie jest zly, do gier sie za bardzo nie nadaje (tzn. malo ktora gra wspiera 2 rdzenie i praktycznie caly czas jeden rdzen sobie gnije). Ja kupuje sobie teraz jakiegos sempka na am2, bo z walorow x2 bym za bardzo nie skorzystal, wiec wole kupic wiecej ramu niz drugi rdzen.

Gdy wyjdzie cos nowej generacji, zgodnego z am2 to wtedy mozna sie zastanowic, taki odpowiednik c2d itp. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze do SPi Brisbane nie kupujemy mnie tylko to irytuje ze nowy procek za ~250% wartosci mojego starego CPU czasem jest wolniejszy...

Jeszcze mam cicha nadzieje ze moj cpu nie zlapie szybko cb i na FC cos pokaze... pozyjemy zobaczymy...

Było dorzucić drugie tyle i wziąć c2d to byś się nie irytował. :) Szkoda troszkę, że skopali L2 ale nie ma co narzekać, proc jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K10 wsadze tylko po co mi taka wymiana jesli polowa funkcji tego procka nie bedzie dostepna na mojej mobo?? moze przez jakis okres tak zrobie, ale szybko bedzie trzeba zebrac kase na mobo am2+.

Nic więcej nie da niż wzrost wydajności.

K10 będzie jako X2 i jako X4 , myślę że do X2 obecne płyty AM2 wystarczą spokojnie ( o ile producent

dostarczy odpowiedni bios). Do X4 i X8 (zwłaszcza X8) to już będzie potrzebna większa przepustowość pomiędzy CPU i RAM.

 

K10 X4 i tak będzie drogi na początku. Na dzisiaj można się cieszyć X2 65 nm za około 250 zł.

Rok temu najtańszy X2 do AM2 kosztował około 4-5 razy więcej i pożerał 89W.

Tabelka z cenami sprzed niecałego roku http://www.anandtech.com/showdoc.aspx?i=2762&p=2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

carek omg.. Jakie funkcje może mieć procesor i je stracić? Jedynie to może sekcja zasilania nie wyrobić na takie potworki AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carek omg.. Jakie funkcje może mieć procesor i je stracić? Jedynie to może sekcja zasilania nie wyrobić na takie potworki AMD

Gdyby nie bylo roznicy to po co by robili am2+?, cos tam z pamiecia w l3 i bajerem z ramem nie bedzie dzialalo na am2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie tylko to irytuje ze nowy procek za ~250% wartosci mojego starego CPU czasem jest wolniejszy...

 

Dołączona grafika

Odpal 2 kopie SPi na Sempie i niech liczy równocześnie, dojdzie do połowy jak Brisbek skończy. ;)

Edytowane przez zdzich_44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

Odpal 2 kopie SPi na Sempie i niech liczy równocześnie, dojdzie do połowy jak Brisbek skończy. ;)

Mówisz i masz ;) 33s aż bo mialem włączone Xfire i w ogóle wiecie jak to jest... Jakbym poprawil timingi i odrazu po restarcie kompa, z wylaczonymi wszystkimi progsami to byloby lepiej. Narazie tak:

 

Dołączona grafika

 

Teraz niech coś takiego zrobi ktokolwiek z sempem jednojajowcem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki jesli gdzies bylo na ostatnich 2 stronach, ale nie mam juz sil przeczytac dzisiaj ...

 

Mianowicie: bawil sie ktos RM Clock na brisbane+kn9 ?

 

Przyznam ze mam z tym stycznosc w sumie pierwszy raz (na PD920 odpalalem ale tam nie bylo EIST), zaliczylem juz ze 20+ restartow i wymiekam ... czemu mam zwis jak tylko sproboje wlaczyc PST przy wybranym FID innym niz 9.5x ? (czyli def)

 

Innymi slowy nie udalo mi sie za pomoca RM Clock zmienic mnoznika, bo kazda proba konczy sie zwisem ... w profilu zasilania mam 'RMClock Power Management' ...

Ustawilem tez wedle readme w advanced > clock power/timing settings > registered dimms, ale wogole nie pomoglo :mur:

 

Dodam ze 'oficjalne' cnq dziala bez problemow, w biosie oczywiscie na razie default ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym 2x spi probowalem na c2d i po odpaleniu drugiego spi wywalal sie ten 2, a ten 1 nadal liczyl. Ja to jest w tej x2 bo niby troche wyzej screen jest, ale mogl najpierw poczekac jak sie 1 skonczy i pozniej 2 odpalic.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym 2x spi probowalem na c2d i po odpaleniu drugiego spi wywalal sie ten 2, a ten 1 nadal liczyl. Ja to jest w tej x2 bo niby troche wyzej screen jest, ale mogl najpierw poczekac jak sie 1 skonczy i pozniej 2 odpalic.

Bo IMHO tak zrobił. Mnie się nie udawało nigdy 2x SPI odpalić.

 

carek, ale o to chodzi żeby policzyło dwa równocześnie, a skoro na c2d ci wywalało to znaczy że masz niestabilne OC procka.

Tutaj chodzi o dostęp do pamięci.

 

albo odpalal spi z tego samego folderu zamiast z dwoch

Nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lucas234 zgodze sie z toba ale odwrotnie powinienes to napisac, z tego samego folderu korzystalem, wiec juz mam przyczyne dalczego wywalalo.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

O boże... wiadome, że trzeba zrobić kopie spi zeby włączyć 2 na raz bo tak to się wywali... No i czekam na wasze wyniczki z spermofonów ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, przymierzam sie do kupna Brisbane... jaka jest szansa ze pojdzie na 2,4-2,5ghz bez zmiany napiecia ? (moja mobo nie przewiduje :( )

Można powiedzieć, ze 100%. Większość bez zmiany napięcia robi ~2.8Ghz. Athlony w 90nm potrafią bez zmiany napięcia bez problemów robić 2.6ghz albo wiecej, więc 65nm tym bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...