Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie obejrzałem to "badziewie" ma 67*77mm, wysokość ok. 60 razem z wentylem.

Jak ktoś chętny mogę oddać (koszt przesyłki pokrywa obdarowany :D )

Tak tyle że wtedy tracisz gwarancję :wink:

 

Ja tam BOXa nie używam i nie zamierzam tego robić, fryzjer za 54zł to jest taniocha i nic tylko brać zwłaszcza że 3600+ jest tani jak barszcz (za 235zł chyba widziałem) :)

 

jak dało to zapodaj screena ale tak min. ~4h i na orthosie pod dwa jajka

Tylko po co aż 4h?? Skoro jesli przez 1h się nie wykrzaczy to w normalnej pracy też nic się nie będzie działo a czasem nie warto dawać tego 0,025V więcej tylko po to żeby dał radę te kilka godzin w orthosie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co aż 4h?? Skoro jesli przez 1h się nie wykrzaczy to w normalnej pracy też nic się nie będzie działo a czasem nie warto dawać tego 0,025V więcej tylko po to żeby dał radę te kilka godzin w orthosie :wink:

Albo się ma prime stable albo się ma namiastkę... imo bez conajmniej 1 loop'a blenda (około 10h45m) nie ma się co chwalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

...

oo tanio tak tanio jeszcze nie widzialem 54zl ale co to jest to 4pin takiego wejscia w plycie abit kn9 pod wiatrak nie ma co to jest ten pwm power management czy cus przeciez napiecia dla danych 3 pinowych gniazd w plycie mozna regulowac

W podręczniku do KN9 jest napisane coś takiego:

In the situation when connecting a 3-pin CPU fan assembly, and you still want the speed control function to take effect, you must:

1. Plug the 3-pin CPU fan assembly to “SYSFAN1” fan power connector.

2. In the “PC Health Status” of the BIOS Setup Menu, set the “SYS FanEQ Reference Temp.” from the default “System” to “CPU”.

 

Czyli KN9 nie ma sterowania wiatraka 3-PIN na CPU i trzeba zmarnować inne podłączenie ze sterowaniem.

Wiele płyt nie pozwoli na sterowanie obrotami wentylatora CPU 3-PIN a 4-PIN owszem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wezir

Właśnie obejrzałem to "badziewie" ma 67*77mm, wysokość ok. 60 razem z wentylem.

Jak ktoś chętny mogę oddać (koszt przesyłki pokrywa obdarowany :D )

czyli wentyl 66 mm ? to by sie zgadzalo

 

no coz leca po kosztach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam ORTHOS nic nie daje... IMHO.

:idea: napisz do Johna Lee :arrow: typo.pl@gmail.com ;)

imho do testów stabilności procesora wystarczy - no ale jeśli ktoś puszcza go na 20 min z super_pi w tle to nie ma o czym dyskutować ;)

 

Tylko po co aż 4h?? Skoro jesli przez 1h się nie wykrzaczy to w normalnej pracy też nic się nie będzie działo a czasem nie warto dawać tego 0,025V więcej tylko po to żeby dał radę te kilka godzin w orthosie :wink:

:blink: o czym Ty do mnie rozmawiasz :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Dla mnie STABLE to jest SUPREPI32M+ORTHOS*2+#DM2k3 w pętli jednocześnie.

Sam ORTHOS nic nie daje... IMHO.

Jak do tego dołożyć przynajmniej pełne przejście GoldMemory bez błędów to można uznać za jako tako stabilne

oddzielnie warto jednak sprawdzić samo CPU na okoliczność wydajności chłodzenia CPU bo GoldMemory obciąża tylko jeden rdzeń.

 

Jeśli stosować metodę pełnego obciążenia komputera to trzeba jeszcze obciążyć równocześnie dyski i napędy optyczne,

to do sprawdzenia wydolności chłodzenia całego komputera i wydolności zasilania..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wezir

W podręczniku do KN9 jest napisane coś takiego:

In the situation when connecting a 3-pin CPU fan assembly, and you still want the speed control function to take effect, you must:

1. Plug the 3-pin CPU fan assembly to “SYSFAN1” fan power connector.

2. In the “PC Health Status” of the BIOS Setup Menu, set the “SYS FanEQ Reference Temp.” from the default “System” to “CPU”.

 

Czyli KN9 nie ma sterowania wiatraka 3-PIN na CPU i trzeba zmarnować inne podłączenie ze sterowaniem.

Wiele płyt nie pozwoli na sterowanie obrotami wentylatora CPU 3-PIN a 4-PIN owszem.

http://www.phoronix.net/image.php?id=530&a..._kn9u_bios6_lrg

 

w biosie napiecie w gniezdzie pod cpufan mozna regulowac

 

 

w starszych abitach mozna bylo regulowac cpu i nb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo się ma prime stable albo się ma namiastkę... imo bez conajmniej 1 loop'a blenda (około 10h45m) nie ma się co chwalić.

10h? Mi 15 minut temu (po dwóch godzinach) zaliczył loopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poka screena gdzie blend zalicza loopa po 2h ;]

...ale Ty jesteś męczący.

Nie istnieje test sprawdzający stabilność proca, albo chodzi 24/dobę ze wszystkim albo nie. ORTHOS nie jest do tego konieczny, mimo tego zapuściłem go żebyś miał screen`a.

Robię to po raz pierwszy i ostatni, BO TO G*WNO MÓWI o stabilności proca.

Orthos potrafi sie wysypac po 4-5-6-7-8-i wiecej godzinach, jak pochodzi z 4 doby to wtedy mozna powiedziec ze jest jakos tam stabilny, a jak przejdzie 1 loop blenda to orzekam prime stable a nie full stable.

Moze i G*WNO mowi o stabilnosci proca, ale za to dobrze mówi o jego niestabilności. I napewno stabilnosci sie nie testuje tylko 1 programem.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale Ty jesteś męczący.

Nie istnieje test sprawdzający stabilność proca, albo chodzi 24/dobę ze wszystkim albo nie. ORTHOS nie jest do tego konieczny, mimo tego zapuściłem go żebyś miał screen`a.

Robię to po raz pierwszy i ostatni, BO TO G*WNO MÓWI o stabilności proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo się ma prime stable albo się ma namiastkę... imo bez conajmniej 1 loop'a blenda (około 10h45m) nie ma się co chwalić.

No dobra nie chcę się kłócić po prostu mi te 1-2h orthosa wystarczają żeby stwierdzić że komp chodzi stabilnie. Mój SD chodzi na 3GHz od jakiegoś czasu (sprawdziłem "tylko" 2h orthosa) i jakoś ani jednego restartu przy graniu itp. nie miałem. Wiem że żeby udowodnić komuś że jest full stable to za mało ale nie poświęcę całego dnia tylko po to żeby pilnować przez 10h czy się wykrzaczy skoro i tak jest ok. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kto ci każe pilnować cały dzień, zapodajesz orthosa na noc i w kime i jest bezbolesnie :P Ja mam raczej hobbystyczne niż użytkowe podejście do OC i lubie poprostu wiedzieć że mam coś stabilne w taki a nie inny sposób ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale Ty jesteś męczący.

Nie istnieje test sprawdzający stabilność proca, albo chodzi 24/dobę ze wszystkim albo nie. ORTHOS nie jest do tego konieczny, mimo tego zapuściłem go żebyś miał screen`a.

Robię to po raz pierwszy i ostatni, BO TO G*WNO MÓWI o stabilności proca.

heh - ciekawe podejście do oc :lol:

nie wyobrażam sobie codziennej pracy na takim sprzęcie.

dla mnie to jak wyrok w bezterminowym zawieszeniu.

gra się nie zawiesza, internet działa - stabilny :lol: :lol: :lol:

konsekwencje? przeróżne anomalia w rozmaitych programach. błędy sum kontrolnych w skopiowanych plikach, przy zapisie, odczycie danych. oczywiście jest pewnie masa mechanizmów które w większości takie błędy potrafią zniwelować ale.. gdy już posypią się nam istotne archiwa to straty są.. dobrą nauczką na całe życie ;)

jeśli tak mamy kręcić to lepiej nie kręcić :idea:

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kto ci każe pilnować cały dzień, zapodajesz orthosa na noc i w kime i jest bezbolesnie :P Ja mam raczej hobbystyczne niż użytkowe podejście do OC i lubie poprostu wiedzieć że mam coś stabilne w taki a nie inny sposób ;)

 

heh - ciekawe podejście do oc :lol:

nie wyobrażam sobie codziennej pracy na takim sprzęcie.

dla mnie to jak wyrok w bezterminowym zawieszeniu.

gra się nie zawiesza, internet działa - stabilny :lol: :lol: :lol:

konsekwencje? przeróżne anomalia w rozmaitych programach. błędy sum kontrolnych w skopiowanych plikach, przy zapisie, odczycie danych. oczywiście jest pewnie masa mechanizmów które w większości takie błędy potrafią zniwelować ale.. gdy już posypią się nam istotne archiwa to straty są.. dobrą nauczką na całe życie ;)

jeśli tak mamy kręcić to lepiej nie kręcić :idea:

W sumie racja :wink: Ze mnie overclocker jak z koziej [gluteus maximus] trąba bo co to za wyczyn zrobić 3GHz na San Diego 3700+ :lol: Jak mi w łapy wpadnie ten Brisbane to obiecuję się poprawić i dłużej go pomęczę w orthosie. Ja całą noc pochodzi bez problemu to będzie ok???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh - ciekawe podejście do oc :lol:

Winamp i firefox to by mi i bez OC ładnie śmiagał na s754 :) i mnie to 754 syci a po oc to paaanie, potwór wydajności... :lol: a na am2 sie jakos niedlugo przesiadam tylko dlatego że chce nową zabawke :P narazie sep, brisbane pewnie za miesiac/dwa, zalezy jak z flotą będe stał :) (tzn na siłe to mógłbym wziąć abita zamiast dfi i niewiele dołożyć do x2, ale weź wytłumacz głupiemu żeby abita wziął :lol: ) Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Chyba was pogieło :-|

Banda fanatyków i napastujecie biednego usera że nie sprawdził stabilności swojego kompa 1000000 programów i miesiącem orthosa <_< IMO jak działa komp normalnie to po co jeszcze tracić czas na te testy? "Jak nie widać różnicy to po co przepłacać?" (dosia rlz) :P Przesadzacie...

 

i u mnie tak samo jak u harego-semp na 754 satysfakcjonuje ale potrzeba nowej zabawki jest silniejsza :P

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(tzn na siłe to mógłbym wziąć abita zamiast dfi i niewiele dołożyć do x2, ale weź wytłumacz głupiemu żeby abita wziął :lol: )

a ja sie zastanawiam nad sprzedaza dfi i kupnem abita :P podwojna korzysc - zmiana zabawki i troche kasy w kieszeni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winamp i firefox to by mi i bez OC ładnie śmiagał na s754 :) i mnie to 754 syci a po oc to paaanie, potwór wydajności...

odnosiłem się do wypowiedzi nad Tobą - zaraz to poprawię ;)

 

Chyba was pogieło :-|

raczej odwrotnie :arrow: 20 min orthosa +super_pi, jakaś gra czy dwie, winamp+browser działa = stabilny :lol: a później śmiecą forum jakimis nierozwiązywalnymi problemami z oprogramowaniem i teoriami błędów - daj spokój, to nie konkurs na najszybsze oc - liczy się stabilność

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Nie mówię o 20 min, ale 10h + stos programów to przegięcie w drugą stronę. Gdzie masz takie "nierozwiązywalne problemamy z oprogramowaniem i teoriami błędów" :?: Przecież wiadomo że jak coś jest nie tak to przez proca <_< Przecież to można siedzieć tydzień żeby wysypało Ci się w ostatnim teście chociaż w winie będzie wszystko ok :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiadomo że jak coś jest nie tak to przez proca <_<

bzdura

Przecież to można siedzieć tydzień żeby wysypało Ci się w ostatnim teście chociaż w winie będzie wszystko ok :-|

bzdura

stabilne oc wymaga odpowiedniego zaangażowania ale przy dobrej organizacji wcale nie musi zabierać czasu w takim wielogodzinnym wymiarze

a co do tych problemów to przelookaj choćby ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

bzdura

 

bzdura

stabilne oc wymaga odpowiedniego zaangażowania ale przy dobrej organizacji wcale nie musi zabierać czasu w takim wielogodzinnym wymiarze

a co do tych problemów to przelookaj choćby ten temat

Chodziło mi w kontekście tego co pisaliśmy wcześniej, a Ty uogólniasz moją wypowiedź, mm ale jesteś pr0 i el0

Chodziło mi o to, że w razie nie sprawdzenia stable naszego oc i w razie jakiś bliżej nieokreślonych problemów(reszta sprawna) można wskazywać na proca :!: Jesteś tak niedomyślny, udajesz, chcesz pokazać że jesteś mądrzejszy czy zrobić mi na złość? gratulacje...

 

Przy dobrej organizacji tylko kto ma czas na takie organizowanie? Jak się chodzi tylko do szkoły/pracy i nie ma obowiązków poza tym to oczywiście że można, gorzej jak się aż tyle czasu nie ma...

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi w kontekście tego co pisaliśmy wcześniej, a Ty uogólniasz moją wypowiedź, mm ale jesteś pr0 i el0

Chodziło mi o to, że w razie nie sprawdzenia stable naszego oc i w razie jakiś bliżej nieokreślonych problemów(reszta sprawna) można wskazywać na proca :!: Jesteś tak niedomyślny, udajesz, chcesz pokazać że jesteś mądrzejszy czy zrobić mi na złość? gratulacje...

(?) problemy z samopoczuciem? "Przecież wiadomo że jak coś jest nie tak to przez proca" - bzdura i tyle

 

tylko kto ma czas na takie organizowanie? Jak się chodzi tylko do szkoły/pracy i nie ma obowiązków poza tym to oczywiście że można, gorzej jak się aż tyle czasu nie ma...

kwestia dobrej organizacji i cierpliwości ale..

nie masz czasu to nie kręć bo zabierasz go innym ;)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hary weź se abita kup.

 

Co do blenda - nie doczytałem, że to blend :| Jeden Loop na small fft's robiłem. Ja sprawdzam osobno stabilność.

 

GoldMem 6.92 - noc

ORTHOS - noc

 

i póxniej już się nie ma prawa nicwydupczyć - chyba, zę to najnowsza Opera :D

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, jeszcze wracam z pytaniem odnosnie temperatur. Everest Ultimate pokazuje ~30st. dla calego procesora, ~10st dla pierwszego rdzenia i ~5st. dla drugiego.

Wiem, ze pewnie te czujniki beznadziejne i takie tam, ale mam bios 1.2, i czy mimo to nie mozna ufac odczytom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...