Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Hm, jeszcze wracam z pytaniem odnosnie temperatur. Everest Ultimate pokazuje ~30st. dla calego procesora, ~10st dla pierwszego rdzenia i ~5st. dla drugiego.

Wiem, ze pewnie te czujniki beznadziejne i takie tam, ale mam bios 1.2, i czy mimo to nie mozna ufac odczytom?

A masz w pokoju non stop 0 stopni, albo nawet mniej ?

 

Ruonim - myślę, że około 1.7V będzie kul.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko odn. doboru pamięci pod ten procesor....czy ma jakiś związek. Posiadam już ten procesor i abit kn9, ale zastanawiam się jeszcze nad wyborem pamięci, bo gdzieś wyczytałem (nie wiem czy to prawda) ale ponoć pod ten procesor lepiej sprawdzają się pamięci 800mhz ?? zastanawiam się między geil, corsair, patriot - wiadomo ,że wezme chyba najtańsze ale które ?? czy brac 667 czy 800 ...praktycznie gram i nieraz montuje prezentacje w ulead. mam zamiar podkręcić to wszystko ,ale przy moich zdolnościach może być różnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

(?) problemy z samopoczuciem? "Przecież wiadomo że jak coś jest nie tak to przez proca" - bzdura i tyle

konsekwencje? przeróżne anomalia w rozmaitych programach. błędy sum kontrolnych w skopiowanych plikach, przy zapisie, odczycie danych. oczywiście jest pewnie masa mechanizmów które w większości takie błędy potrafią zniwelować ale.. gdy już posypią się nam istotne archiwa to straty są.. dobrą nauczką na całe życie icon_wink2.gif

O to mi chodziło... Sprawiasz wrażenie jak by Ci się pamięć czyściła co godzinę :-| i nie pamiętasz sam co pisałeś...

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz w pokoju non stop 0 stopni, albo nawet mniej ?

No nie sadze... czyli mniejsza o to. To w takim razie powiedzta czy na pentagramie HP-100 AlCu da sie jakies osiagi wyciagnac? Mam go akurat w sklepie niedaleko, a tego calego 'fryzjera' bym musial po necie ganiac... Edytowane przez Juzef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Chyba was pogieło"

 

"Banda fanatyków"

 

"ale jesteś pr0 i el0"

 

"Jesteś tak niedomyślny"

 

"Sprawiasz wrażenie jak by Ci się pamięć czyściła co godzinę"

..a prosiłem żeby nie wpuszczać tu 12-latków ;)

piszą bzdury, nic nie wnoszą do tematu i prowokują by nabijać posty

 

@Kaaban

poczytaj troszkę na temat kręcenia AMD64 i generalnie różnych powiązanych zależnościach typu pobór mocy, budowa zasilaczy, oc grafiki czy optymalizowanie ustawień pamięci - na forum i w necie znajdziesz masę użytecznych FAQ :D

poszukaj też w słowniku słowa uogólnienie i przeczytaj sobie ze szczególnym wskazaniem na podkreślenie:

 

Nie mówię o 20 min, ale 10h + stos programów to przegięcie w drugą stronę. Gdzie masz takie "nierozwiązywalne problemamy z oprogramowaniem i teoriami błędów" :?: Przecież wiadomo że jak coś jest nie tak to przez proca <_< Przecież to można siedzieć tydzień żeby wysypało Ci się w ostatnim teście chociaż w winie będzie wszystko ok :-|

 

podstawówkę chyba masz za sobą więc myślę, żę nie muszę nic wyjaśniać - pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

Przy dobrej organizacji tylko kto ma czas na takie organizowanie? Jak się chodzi tylko do szkoły/pracy i nie ma obowiązków poza tym to oczywiście że można, gorzej jak się aż tyle czasu nie ma...

Weź już lepiej tu nic nie pisz, bo wchodzisz, piszesz durne posty, w których jeden drugiemu zaprzecza. Nie masz czasu nie kręć, nie masz czasu nie zaczynaj bezsensownych dyskusji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś x2 3600 65nm po oc miał na czymś dużo lepszym niż freezer 64 pro puszczonym, np. infinity albo wc? Chodzi mi o to, co przy takich systemach pokazywał everest, albo inne tego rodzaju mierzydło? Chodzi o temp:

CPU, core 0, core 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś x2 3600 65nm po oc miał na czymś dużo lepszym niż freezer 64 pro puszczonym, np. infinity albo wc? Chodzi mi o to, co przy takich systemach pokazywał everest, albo inne tego rodzaju mierzydło? Chodzi o temp:

CPU, core 0, core 1.

ja juz mam ukonczone ws ale kasy na x2 nei mam le w przyszlym tygodniu juz powinnienem dac raport ^^.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, a jo powoli się zebrałem do kupy i czas by zacząć myśleć jak tu wykręcić sprzęt. Ino jako newbie w tej dziedzinie mam parę wątpliwości.

1. Jak daleko zajadę na Modecomie MC-350 i boxowym chłodzeniu?

2. Czego trza by doskoczyć na jakie ~2,7GHz? Starczyłby Huntkey 350 i AC Freezer 64 Pro?

3. Czy jest tu gdzie jakis opis konkretnie podkręcania dla tego procka? Czytałem podstawy z faq jak na razie ale to dość ogólne i niezbyt świeże, a ja doświadczenie praktyczne mam zerowe póki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, a jo powoli się zebrałem do kupy i czas by zacząć myśleć jak tu wykręcić sprzęt. Ino jako newbie w tej dziedzinie mam parę wątpliwości.

1. Jak daleko zajadę na Modecomie MC-350 i boxowym chłodzeniu?

2. Czego trza by doskoczyć na jakie ~2,7GHz? Starczyłby Huntkey 350 i AC Freezer 64 Pro?

3. Czy jest tu gdzie jakis opis konkretnie podkręcania dla tego procka? Czytałem podstawy z faq jak na razie ale to dość ogólne i niezbyt świeże, a ja doświadczenie praktyczne mam zerowe póki co.

imho modecom nie jest zły i po przeciążeniu chyba się wyłączy (ale upewnij się na forum zasiłek czy nie odjedzie w zaświaty).

2.7 to z marszu powinno lecieć, a fryzjer to dobry pomysł.

 

jeśli płyta to Abit KN9

 

-ustaw napięcie proca na 1.45V

-pamięci podbij do 1.9~2.1V

-mnożnik HT z auto na x3

-taktowanie pamięci z auto na manual

-ustaw im zegar na 400 i CR z auto na 2 oraz CL z auto na 5 lub 4

-pamięci do pomarańczowych slotów i jeśli masz moduły 1GB lub większe to ustaw zmień 105 na 127.5ns

-HTT ustaw na 300 a mnożnik na 9.5

-ściągnij SP2004 i testuj ~1h

-na początku podbijaj HTT o 4 (od 316 co 2)

-jak ustalisz jakąś granicę stabilności to zapuść SP2004 na noc i zrzuć screena rano jeśli się nie wywali

-później możesz jeszcze podnieść napięcie i spróbować przesunąć tą granicę ;)

-jak wypracujesz jakiś wynik to spróbuj obciążyć resztę sprzętu (np. grafikę 3dmarki06, dysk jakimś kopiowaniem czy skanowaniem w tle itp.) by sprawdzić czy zasilacz daje radę

-wyniki przy otwartej budzie będą lepsze

-pamięci mają swój udział w osiągnięciach i jakiś memtest czy goldmemory obowiąkowo. memtest może mniej skuteczny ale bardzo podręczny i dużo szybciej doszukiwałem się nim błędów pamięci niż testując od nowa SP2004 :)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś x2 3600 65nm po oc miał na czymś dużo lepszym niż freezer 64 pro puszczonym, np. infinity albo wc? Chodzi mi o to, co przy takich systemach pokazywał everest, albo inne tego rodzaju mierzydło? Chodzi o temp:

CPU, core 0, core 1.

Powyżej 30 na minusie regularnie zaliczyalem reseta w biosie :mur:

 

2. Czego trza by doskoczyć na jakie ~2,7GHz? Starczyłby Huntkey 350 i AC Freezer 64 Pro?

Powinno "starczyć"

 

Na BOXie + PSU za 35 zł można spokojnie więcej MHz mieć :P

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno "starczyć"

Na BOXie + PSU za 35 zł można spokojnie więcej MHz mieć

A, to ok. Wolałem mieć pewność...:) Edytowane przez Juzef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo mam co robić, ale puszcze w nocy, specjalnie dla ciebie,niedowiarku :lol2:

 

ORTHOS nie jest do tego konieczny, mimo tego zapuściłem go żebyś miał screen`a.

Robię to po raz pierwszy i ostatni, BO TO G*WNO MÓWI o stabilności proca.

widzę, że jesteś online :)

na tą chwilę to będzie już ~41h orthosa - może już wystarczy i wrzucisz tutaj tego obiecanego screena? ;)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obywatele, co powiecie takiemu noobowi co by chciał chociaż średnio wykręcić swego Brisbane'a? Jest gdzie coś szczegółowo na ten temat? Nie kumam do końca jak tam ma być np. z pamięciami, jedynie powierzchownie...

a co Ty jesteś ślepy czy nieczytaty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak ślepy:) Ta jest, zapoznałem się, może coś z tego wyjdzie. Mobo jest rzecz jasna Abit KN9. Tylko taka sprawa, czy tu na pewno musi być wentyl na 4-pinowym wtyku jak box? Mam na stanie pentaka nxc-100 alcu, może on byłby jako tako, czy fryzjer bezapelacyjnie lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

Da szefie. Ja na boxie z prockiem 0.90 robie 1.5V. Zero stracha. Nie po to AMD daje 3 lata gwary na boxidła ;]

gdziesz czytalem ze prawdopodobnie procki intela ( byc moze amd) maja jakies black box ze za pomoca specjalistycznego sprzetu sa w stanie stwierdzic jak procek dokonal zywota tzn takowanie + napiecie. No i o gware to naprawde trudno jest to swoista iluzja bezpieczenstwa. A firma co by wymieniala proca kazdemu noobowi ktoremu walnal jakis zasilacz typu mustang pociagajac za soba reszte sprzetu juz dawnoby poszla z torbami Edytowane przez komuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

imho modecom nie jest zły i po przeciążeniu chyba się wyłączy (ale upewnij się na forum zasiłek czy nie odjedzie w zaświaty).

2.7 to z marszu powinno lecieć, a fryzjer to dobry pomysł.

 

jeśli płyta to Abit KN9

 

-ustaw napięcie proca na 1.45V

-pamięci podbij do 1.9~2.1V

-mnożnik HT z auto na x3

-taktowanie pamięci z auto na manual

-ustaw im zegar na 400 i CR z auto na 2 oraz CL z auto na 5 lub 4

-pamięci do pomarańczowych slotów i jeśli masz moduły 1GB lub większe to ustaw zmień 105 na 127.5ns

-HTT ustaw na 300 a mnożnik na 9.5

-ściągnij SP2004 i testuj ~1h

-na początku podbijaj HTT o 4 (od 316 co 2)

-jak ustalisz jakąś granicę stabilności to zapuść SP2004 na noc i zrzuć screena rano jeśli się nie wywali

-później możesz jeszcze podnieść napięcie i spróbować przesunąć tą granicę ;)

-jak wypracujesz jakiś wynik to spróbuj obciążyć resztę sprzętu (np. grafikę 3dmarki06, dysk jakimś kopiowaniem czy skanowaniem w tle itp.) by sprawdzić czy zasilacz daje radę

-wyniki przy otwartej budzie będą lepsze

-pamięci mają swój udział w osiągnięciach i jakiś memtest czy goldmemory obowiąkowo. memtest może mniej skuteczny ale bardzo podręczny i dużo szybciej doszukiwałem się nim błędów pamięci niż testując od nowa SP2004 :)

 

material na faq

+ oczywiscie to

 

Dołączona grafika

 

i co sie okazuje z dzielnikiem pamieci 8 dla div 533 przy mnozniku 9.5 dla oc

3000ghz pamiatki taktowane beda 750mhz :banana:

 

dla sprawdzenia dane z jednej sygnaturki

 

risbane 3600+ @2.945GHz 1.425V

Abit KN9 nForce4 & AC Freezer 64 Pro

Geil Ultra 667 CL3 2x1024MB @980 5-4-4-12-21-2T 2.3V

 

od razu widac ze uzytkownik uzyl dzielnika div667 zatem mamy dzielnik 6

 

2945/6=490

490x2=980 mhz ddr2

 

 

i mamy niezly material dydaktyczny

Edytowane przez komuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Tia tylko im więcej czasu i pieniędzy by zajeło wydedukowanie czemu padł niz zrobienie nowego z resztek starego :]

To jest banalne do zrobienia (tanie) i łatwe do sprawdzenia.

Wystarczy mikro bezpiecznik który się przepala po przekroczeniu jakiegoś napięcia.

Proc dalej działa ale gwarancji już realnej nie ma.

To samo z temperaturą (w CPU są czujniki) też możliwe jest zapisanie przekroczenia jakiejś jednym bitem.

Wysokie napięcie zwiększa gwałtownie pobór prądu i wydzielanie ciepła oraz skraca żywotność CPU.

Przykładowo jeśli przy napięciu 1.35 jest 65W to przy napięciu 1.6 jest już 91.3 W przy tej samej częstotliwości.

 

Obniżenie napięcia do 1.25v powoduje spadek z 65W na 55.7W.

 

AMD ma obecnie kłopoty finansowe (sprzedaje CPU poniżej kosztów i ma straty) nie warto liczyć na gwarancję

po uszkodzeniu CPU napięciem lub temperaturą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

To jest banalne do zrobienia (tanie) i łatwe do sprawdzenia.

Wystarczy mikro bezpiecznik który się przepala po przekroczeniu jakiegoś napięcia.

Proc dalej działa ale gwarancji już realnej nie ma.

To samo z temperaturą (w CPU są czujniki) też możliwe jest zapisanie przekroczenia jakiejś jednym bitem.

Wysokie napięcie zwiększa gwałtownie pobór prądu i wydzielanie ciepła oraz skraca żywotność CPU.

Przykładowo jeśli przy napięciu 1.35 jest 65W to przy napięciu 1.6 jest już 91.3 W przy tej samej częstotliwości.

 

Obniżenie napięcia do 1.25v powoduje spadek z 65W na 55.7W.

 

AMD ma obecnie kłopoty finansowe (sprzedaje CPU poniżej kosztów i ma straty) nie warto liczyć na gwarancję

po uszkodzeniu CPU napięciem lub temperaturą.

 

i wlasnie kilku takich bohaterow z c2d po ukatrupieniu procow po oc dostali fige z makiem od intela.

Nawet jesli sie ukatrupi brisbane = 238zl da sie zyc ( ujme to tak sie nie zbiednieje )

 

ale uwalic jakiegos c2d za 700zl to juz sie mozna zdenerwowac :damage_wall:

 

mam pytanko odn. doboru pamięci pod ten procesor....czy ma jakiś związek. Posiadam już ten procesor i abit kn9, ale zastanawiam się jeszcze nad wyborem pamięci, bo gdzieś wyczytałem (nie wiem czy to prawda) ale ponoć pod ten procesor lepiej sprawdzają się pamięci 800mhz ?? zastanawiam się między geil, corsair, patriot - wiadomo ,że wezme chyba najtańsze ale które ?? czy brac 667 czy 800 ...praktycznie gram i nieraz montuje prezentacje w ulead. mam zamiar podkręcić to wszystko ,ale przy moich zdolnościach może być różnie :)

 

wez kingstony 667 2gb za 270zl

te 800 zrobia a z jakim cl to juz kwestia sztuki szczescia umiejetnosci

 

kilka postow wyzej masz piekny opis co i dlaczego

tak naprawde powinno nas interesowac okolice 750mhz cl4

 

 

 

AMD ma obecnie kłopoty finansowe (sprzedaje CPU poniżej kosztów i ma straty) nie warto liczyć na gwarancję

po uszkodzeniu CPU napięciem lub temperaturą.

a masz dokladne dane o koszcie jednostkowym takiego x2 bo ponizej kosztow produkcji go napewno nie sprzedaja a przy wymiarze 0.65 - wiekszy uzysk ten koszt jest naprawde maly pewnie okolice 20-30$

 

amd ma straty bo obsluguje kredyt na rozbodowe fabryk, przejecie ati

 

musiala zmniejszyc marze i to znacznie

 

zmniejszyl sie udzial w rynku + mniejsza marza = jest jak jest

 

 

 

Przychody ze sprzedaży netto

- Koszty wytworzenia sprzedanych wyrobów

= Zysk/strata na sprzedaży (brutto)

- Koszty ogólnego zarządu

- Koszty sprzedaży

= Zysk/strata na sprzedaży (netto)

+ Pozostałe przychody operacyjne

- Pozostałe koszty operacyjne

= Zysk/strata na działalności operacyjnej

+ Przychody finansowe

- Koszty finansowe

= Zysk/strata na działalności gospodarczej

+ Zyski nadzwyczajne

- Straty nadzwyczajne

= Zysk/strata brutto

- Podatek dochodowy

= Zysk/strata netto

 

 

tak wiec zalatw

 

 

Przychody ze sprzedaży netto

 

Koszty wytworzenia sprzedanych wyrobów

Koszty ogólnego zarządu

Koszty sprzedaży

 

http://www.amd.com/us-en/assets/content_ty...Q107Results.pdf

 

spojrz lepiej na gross margin zanim znow zaczniesz siac herezje

Edytowane przez komuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, niezły materiał dydaktyczny, coś może zaczynam kumać. Czyli jak najdzie mnie odwaga, to spróbuję coś podziałać. Pytanie tylko na ile to bezpieczne? Nie muszem lecieć na 3ghz, ale przy tych 2,7-2,8 jest pewność że nic nie uwędzę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

tak naprawde powinno nas interesowac okolice 750mhz cl4

...

to sie dowiemy czy faktycznie srzedaja procki po kosztach :banana:

Do niektórych aplikacji jak ktoś ma mocne pamięci to bardziej interesująca może być częstotliwość 2800MHz bo RAM wtedy będzie pracował pełną parą (ewentualnie 3200MHz jeśli się uda).

 

Wiem że marża jest dodatnia bo była niedawno publikowana informacja o jej zmniejszeniu (około połowę) , chodziło mi o

całe koszty działalności (pomijając nawet straty ATI).

AMD musiało wyemitować 6% obligacje aby się ratować przed utratą płynności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez kingstony 667 2gb za 270zl

te 800 zrobia a z jakim cl to juz kwestia sztuki szczescia umiejetnosci

czyli pamięci ram z częstotliwością 667 czy 800mhz nie mają wile wspólnego z pojemnością pamięci cache L1 256 kb jak w przypadku tego brisban ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...