Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm.. coś słabo kręcą się te proce z polskich hurtowni. chyba dziś wezme od pepików jedną sztuke i sie zobaczy czy nie jest czasem lepiej z OC. zal tyłek ściska jak widze 3.1 GHz coolalera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie zakupiłem pożadne chłodzenie i się pobawiłem troche procem.

 

Na początek puściłem go na 270*10,5 (2835mhz) na napięciu 1.325 (default)

 

Orthos leci już jakies 2h i narazie jest stabilnie. Teraz muszę lecieć do roboty więc jak wrócę wieczorem to napisze czy się wywalił czy nie.

 

A co do temperatur to na Andy mam teraz w stresie 55 na procku i okolo 30 na obydwóch rdzeniach. Ale tak na moje oko to płyta nawet z biosem 1.2 żle pokazuje temperature bo nie chce mi się wierzyć że w idle proc ma 32 stopnie a rdzenie 8 i 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm.. coś słabo kręcą się te proce z polskich hurtowni. chyba dziś wezme od pepików jedną sztuke i sie zobaczy czy nie jest czasem lepiej z OC. zal tyłek ściska jak widze 3.1 GHz coolalera :)

I to nie wydaje się być jakis znów cudowny wynik nieprawdaż MILANSIE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy widział ktos, gdzieś opinie i wypowiedzi ludzi, którzy ściągali czapki z tych cpu. Chodzi mi o temperatury, co wtedy pokazywały czujniki. Bo że wszystko jest powywracane to wiadaomo, ale jak to się wszystko ma do rzeczywistości. Bo róznica idle-stres rzędu 20*C sa nienormalne. Poza tym przy zmianach chłodziw na lepsze temperatury że niby wcale nie spadają i nadal skoki idle stres niebotyczne. :angry: Tylko na Abitach tak jest, czy na Dfi i innych też takie głupoty pokazują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwaga na agito mozna sie nadziac

http://www.agito.pl/?switch=index&cmd=...64+X2&cid=1

 

zwykle 0.9 sprzedaja 3600 koniec z dystrybucja brisbane amd wcisnelo im stare zapasy magazynowe

Dzisiaj odebralem swojego z komputronika 267zl , mam na miejscu takze za przesylke nie placilem.

Jako ciekawostka obok kodu kreskowego na opakowaniu widac:

Athlon X2 with 640kb+640kb Cache

operates at 1900mhz

 

Bez otwierania widze ze to brisbane :D

Teraz czekam tylko na plyte z agito i adaty z emarketu, potem zdam relacje jak sie kreca te z komputronika bo wczesniej ich nie bylo, a teraz jest nowa dostawa. No i przynajmniej mam pewnosc ze nie jest to jakis odpad po selekcji, bo naklejki nie tkniete

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

Dzisiaj odebralem swojego z komputronika 267zl , mam na miejscu takze za przesylke nie placilem.

Jako ciekawostka obok kodu kreskowego na opakowaniu widac:

Athlon X2 with 640kb+640kb Cache

operates at 1900mhz

 

Bez otwierania widze ze to brisbane :D

Teraz czekam tylko na plyte z agito i adaty z emarketu, potem zdam relacje jak sie kreca te z komputronika bo wczesniej ich nie bylo, a teraz jest nowa dostawa. No i przynajmniej mam pewnosc ze nie jest to jakis odpad po selekcji, bo naklejki nie tkniete

:banana:

 

rosnie nowa elita wiernych fanboyow amd

 

cala holota i noobostwo dawno przeszlo na intela

 

wierna gwardia pozostala nowi przybyli starych niewiernych zastapili brisbane to nasz miecz swietlny w walce z ciemna strona mocy :lol:

 

trzeba wspomoc amd bo przy tej cenie 2 jajka przy tej cenie i takich mozliwosciach to naprawde znakomity produkt i tego chyba nikomu kto jest w tym topicu tlumaczyc tego nie trzeba

 

Ja w amd zwatpilem chcialem uczestniczyc w owczym pedzie ku c2d. Jednak opamietalem sie, doszedlem do wniosku ze kupujac intela to tak jakbym sam sobie naplul w twarz. Obnizki amd i wprowadzenie 0.65 brisbane umocnilo mnie w mojej decyzji pozostaje z amd za roczek phenoma x2 sobie strzele i sie posmieje z tych owieczek pedzacych za cudownym c2d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin chyba mu starczy :P

 

Dołączona grafika

 

Ogólnie wszystko fajnie tylko jest jeden problem. W czasie gdy leciał sobie orthos wywaliło mi kilka razy błąd opery. To samo było gdy włączyłem 3dmarka 2005 gdy wgrał się drugi test 3dmark się wywalił. Gdy wyłączyłem orthosa to wszystko ładnie działało. I teraz nie wiem czy to wina procka czy może ramy niedomagają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość teat

Być może za~tydzień będę miał nową sztukę x2 36+ Brisbane :banana: powinno być lepiej niż moja obecna, 2.85- 1.5v BOX :damage_wall: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 95% Ram, jakie masz napięcie że tak słabo sie kręci?

Ale napięcie na procku czy ram? Na ram mam 2.1 a na procku mam defaultowe czyli w biosie ustawione 1.325 więc nie wiem czy tak słabo się kręci :) Ja dopiero zacząłem się nim bawić. Zobaczymy co pokaże jak mu napięcie podniosę :)

 

A po co Ci opera?

Zmień na FF.

Jakoś opera bardziej mi podchodzi głównie przez to że ma klienta poczty.

Edytowane przez Moriv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

...

I teraz nie wiem czy to wina procka czy może ramy niedomagają.

Stabilne 2.8 GHz bez zmiany napięcia CPU to by był znakomity wynik.

RAM sprawdź przy pomocy GoldMemory.

Przy 1.35v to raczej trzeba się trzymać w granicach 2.7 GHz

Widocznie potrzebuje odrobinę więcej v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moriv, włącz sobie Blenda w Orthosie.... wtedy bardziej używa sprzętu i może się okazać, że jednak jest coś niestabilne.... U mnie niestety tak się okazało i trzeba testować dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie se na prv te prywatne wywody do siebie.

 

dymy - nie przesadzaj. Gość stwierdził, że dzięki Brisbane pozostał przy AMD, a Ty od razu stwierdzasz, że jest dzieckiem. Wrzuć na luz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym wzrostem to się oczywiście zgadzam... Czy ustawie 1080MHz czy 810MHz jakoś nie widzę żadnej różnicy... Czyli nie zawracam sobie tym głowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym wzrostem to się oczywiście zgadzam... Czy ustawie 1080MHz czy 810MHz jakoś nie widzę żadnej różnicy... Czyli nie zawracam sobie tym głowy ;)

Moja jak na poczatku zapomnialem przestawic mnoznik HT na x3 i wykrecilem na ~1100+ stracila stabilnosc, a tak jak mowisz roznicy wydajnosci nie widac, wiec nie ma sensu przekraczac 1000 :)

 

Btw mnie z kolei zastanawia dlaczego everest pokazuje znacznie wiekszy transfer pamieci przy duzym htt (a wiec i mhz proca) w porownaniu do niskiego htt ale takich samym taktow mem (inny dzielnik)

 

To jakis glupi blad everesta czy faktycznie jednak wieksze htt zwieksza drastycznie wydajnosc pamieci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja jak na poczatku zapomnialem przestawic mnoznik HT na x3 i wykrecilem na ~1100+ stracila stabilnosc, a tak jak mowisz roznicy wydajnosci nie widac, wiec nie ma sensu przekraczac 1000 :)

 

Btw mnie z kolei zastanawia dlaczego everest pokazuje znacznie wiekszy transfer pamieci przy duzym htt (a wiec i mhz proca) w porownaniu do niskiego htt ale takich samym taktow mem (inny dzielnik)

 

To jakis glupi blad everesta czy faktycznie jednak wieksze htt zwieksza drastycznie wydajnosc pamieci ?

Na mojej DFI można stabilnie 1250 HT osiągnąć co nie ma żadnego praktycznego znaczenia. Wydajność nie ulega zmianie oraz nie ulega poprawie wydajność pamięci - być może Everest ma jakiegoś buga. Sprawdź Sisoft Sandra 2007 SP2 :wink: To co opisujesz może być związane z dzielnikiem RAMu - na różnych dzielnikach teoretycznie może być w pewnym stopniu różna wydajność ale też nie przesadnie różna ...

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dymy - nie przesadzaj. Gość stwierdził, że dzięki Brisbane pozostał przy AMD, a Ty od razu stwierdzasz, że jest dzieckiem. Wrzuć na luz.

nie rozśmieszaj mnie - facet prawie napluł sobie w twarz w imię tego, że zabraklo mu kasy na droższy sprzęt - dziecinada ale dajmy spokój ;)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Testowalem pamięci gold memory i było wszystko ok. Ale jak na noc zostawiłem orthosa z blendem to sie po 2h wywalił.

Jeśli przechodzi GoldMemory bez błędów (6.68 lub nowszy) to sprawka RAM jest bardzo mało prawdopodobna, przyczyny

trzeba szukać gdzie indziej. Napięcie CPU lub temperatura CPU lub innego elementu na płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozśmieszaj mnie - facet prawie napluł sobie w twarz w imię tego, że zabraklo mu kasy na droższy sprzęt - dziecinada ale dajmy spokój ;)

Powiedział Ci to, że kasy na droższy sprzęt mu brakło?

 

Bo ja wyczytałem co innego. Przez cenę pozostał przy tańszym rozwiązaniu. Nigdzie IMO nie napisał, że brakło mu kasy na C2D.

 

To znaczy, że jeśli ja czekałem z zakupem 3800+ to też brakowało mi kasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, bo traktując go dosłowniej - wyraźnie napisał, że cena miała znaczenie drugoplanowe - pozostał przy AMD bo jak się wyraził: "kupujac intela to tak jakbym sam sobie naplul w twarz" :lol:

dla mnie dziecinada ale być może czekając kierowałeś sie podobną argumentacją ;)

dajmy już spokój - jak ktoś chce tu fanboyować to proszę bardzo ;)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Jednak napięcie na procku było za małe.

 

Dołączona grafika

 

Dałem napięcie w biosie 1.350 i wszystko lata ładnie :) Myśle ze taki wynik jak na takie napięcie nie jest zły :) Może dzisiaj sie pobawie w nocy i zobacze czy poleci 3Ghz albo więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...