Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

no to sie zbootowal ale to zadna stabilnosc

Wiem. Odpalę co trzeba jak tylko będę miał chłodzenie jak trzeba, bo tera 55 przekracza po minucie orthosa.

napiecie wysokie cos

!@#$%^&. A jak pytałem po parę razy czy nie za dużo, to lipa... Oświećcie mnie więc ile vcore powinienem na obecną częstotliwość ustawić? A, i co z tą pamięcią, dobrze zrobiłem?

ale jak na nooba prawie 1000mhz oc powinno ci styknac

Jasne, jeśli tylko uda się załatwić wszystko jak trzeba. Edytowane przez Juzef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakiej podstawie twierdzisz ze polowkowe sa mniej wydajne...testuje testuje i wyniki wychodza bardzo podobne(porownanie 9x300 i 9,5x284..pamieci na 667)praktyznie mieszcza sie w granicach bledu pomiarowego....przy tych ustawieniach(zeby nie bylo) pamiecie rzecz jasna tez chodza jednakowo....czyli na 900MHz

Tak rzeczywiscie jest na windorach przepustowsc spada o jakies 60% i w ogole komp ospale chodzi.

 

Ale przy Brisbane napewno to nie wystepuje bo mają fabrycznie polowkowe mnozniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

!@#$%^&. A jak pytałem po parę razy czy nie za dużo, to lipa... Oświećcie mnie więc ile vcore powinienem na obecną częstotliwość ustawić? A, i co z tą pamięcią, dobrze zrobiłem?

przeciez to wychodzi w praniu... nikt wrozka nie jest :] u mojego kumpla procek banglal 9x300 na napieciu 1.3V az 10 min, a u kogos innego moze byc full stable

 

testuj, testuj i jeszcze raz testuj :) oc to nie zabawa na 5 min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem że zabawa na dłużej, niech no tylko łapnę chłodzenie... Wobec braku objekcji, uznaję że z pamięciami jest należycie (chociaz...). Spróbuję coś zjechać z tym napięciem, może przetrwa a nie będzie tak grzał...

EDIT: 1,375V zdaje się działać, testuję...

Edytowane przez Juzef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

No wiem że zabawa na dłużej, niech no tylko łapnę chłodzenie... Wobec braku objekcji, uznaję że z pamięciami jest należycie (chociaz...). Spróbuję coś zjechać z tym napięciem, może przetrwa a nie będzie tak grzał...

EDIT: 1,375V zdaje się działać, testuję...

ale w takie upaly a ty proca katujesz na boxie ?

kupilem hp-100 alcu pentagrama za 55zl to mi temp 10 stopni zleciala

 

nigdy wiecej boxa

 

Moj robi 8h orthos'a na 1,375v przy 9,5x300=2850 i ni cholery wiecej nie chce isc :/

diabel tkwi w szczegolach - byc moze to pamiatki nie chca - kontroler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upał, nie upał... widzę że daje ostro, ale to rozwiazanie na parę godzin, jestem w trakcie kupowania Freezera.

Tymczasem jak mam postąpić z tymi pamieciami? Latają na ddr400, ale to chyba nie to co być powinno...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bootuje nawet przy 3100 1,44V, ale przy ładowaniu windy restart. Chłodzenie nie wyrabia, będę musiał zmienić tego frizera na coś chłodniejszego bo już dawno wymiękł. :damage_wall:

 

EDIT : właśnie na stresie przy defaulcie mam 50st, temp w pokoju ok.27st :mur: :mur:

Edytowane przez master_electronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

U mnie bootuje nawet przy 3100 1,44V, ale przy ładowaniu windy restart. Chłodzenie nie wyrabia, będę musiał zmienić tego frizera na coś chłodniejszego bo już dawno wymiękł. :damage_wall:

 

EDIT : właśnie na stresie przy defaulcie mam 50st, temp w pokoju ok.27st :mur: :mur:

wc albo poczekaj na chlodniejsze dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dzisiaj leci na 2760 na def. V otrhosa (teraz jakieś 12 min). Temp o ile dobrze widzę to dochodzą do 40 stopni :blink: raczej malutko jak na upał jaki dzisiaj jest :) no ale może dlatego że temp w pokoju 24 stopnie :) może wreszcie dostałem dobrego procka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Chopie :D Po 12 minutach to jeszce nie masz co wspominac o tempach ;) Poczekaj tak z godzinke jescze (o ile sie nie wysypie ;)). Niech sie proc wygrzeje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mineło 50 min. Jak narazie nadal dość niska temp. Sprawdziłem u podnuża temp Freezera tak na czuja ma koło tych 40 stopni. Hmm... Poczekamy do wieczora. Jak po ok 4h bedzie nadal liczył to będe zadowolony :)

 

EDIT

 

Mineło 2h 30 min i temp nadal ta sama :) tylko w CPU-Z V skacze od 1,328 do 1,344. Coś mi zawyża napięcie :/

 

EDIT 2

 

Po 4h zero błędów. Na noc spróbuje więcej ;)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi CPU-Z tez zawyza napiecie. Mam ustawione 1,325V, a ten pokazuje 1,344V.

Nigdy nie patrz na tempy z cpu-z :mur: Bieresz miernik w rece i mierzysz. Nie ma żadnych przeklaman, zawyzen i zanizeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Brisbane 3600+ i tak sobie myślałem że procesor ma poważną wadę ... problemy wynikające z rozdzielenia obliczeń starszych gier na dwa rdzenie ... wady tej nie ma core 2 duo . ( oczywiście każdy wie jak to obejść tylko jest mały dyskomfort )

 

.... i takie niepełne zadowolenie towarzyszyło mi do chwili kiedy dorwałem się do E6320 .... okazuje się że jest identycznie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

Kupiłem Brisbane 3600+ i tak sobie myślałem że procesor ma poważną wadę ... problemy wynikające z rozdzielenia obliczeń starszych gier na dwa rdzenie ... wady tej nie ma core 2 duo . ( oczywiście każdy wie jak to obejść tylko jest mały dyskomfort )

 

.... i takie niepełne zadowolenie towarzyszyło mi do chwili kiedy dorwałem się do E6320 .... okazuje się że jest identycznie :rolleyes:

dual core optimizer mozna sciagnac ze strony amd :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Brisbane 3600+ i tak sobie myślałem że procesor ma poważną wadę ... problemy wynikające z rozdzielenia obliczeń starszych gier na dwa rdzenie ... wady tej nie ma core 2 duo . ( oczywiście każdy wie jak to obejść tylko jest mały dyskomfort )

 

.... i takie niepełne zadowolenie towarzyszyło mi do chwili kiedy dorwałem się do E6320 .... okazuje się że jest identycznie :rolleyes:

I czym się ten problem w konkretnym przypadku objawia? Gra przyspiesza, szarpie, czy tylko proces jest rozdzielony na 2 rdzenie po 50% (ale bez przyspieszeń, szarpnięć)? Jeśli tylko to ostatnie, to tak ma być. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dual core optimizer mozna sciagnac ze strony amd :damage_wall:

Kupiłem Brisbane 3600+ i tak sobie myślałem że procesor ma poważną wadę ... problemy wynikające z rozdzielenia obliczeń starszych gier na dwa rdzenie ... wady tej nie ma core 2 duo . ( oczywiście każdy wie jak to obejść tylko jest mały dyskomfort )

 

.... i takie niepełne zadowolenie towarzyszyło mi do chwili kiedy dorwałem się do E6320 .... okazuje się że jest identycznie :rolleyes:

 

I czym się ten problem w konkretnym przypadku objawia? Gra przyspiesza, szarpie, czy tylko proces jest rozdzielony na 2 rdzenie po 50%? Jeśli to ostatnie, to tak ma być.

To pierwsze ... oczywiście ...

 

co z Wami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

No mi CPU-Z tez zawyza napiecie. Mam ustawione 1,325V, a ten pokazuje 1,344V.

Czego Ty wymagasz od "miernika" programowego? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście każdy wie jak to obejść tylko jest mały dyskomfort

Mowisz o wylaczeniu jednego rdzenia w windows czy cos takiego ?

 

O jakich 'starszych grach' mowisz ?

Ja w sumie nie zauwazylem nic takiego, jedynie wczoraj jak gralem w il2 to cos mi lekko jakby 'przycinal', ale watpie zeby to bylo od proca ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

ten ponizej :lol:

Dołączona grafika

 

 

z apollo to taka loteria zamowisz brisbane a mozesz dostac windsora ( bo nie mieli na skladzie )

 

zreszta lamerski sklep skoro nawet opisu nie umieja zrobic kto tam pracuje - z kartofli sie przezucili czy cus :damage_wall:

Edytowane przez komuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z oznaczen 2627124[/snapback]

ten ponizej :lol:

z apollo to taka loteria zamowisz brisbane a mozesz dostac windsora ( bo nie mieli na skladzie )

 

zreszta lamerski sklep skoro nawet opisu nie umieja zrobic kto tam pracuje - z kartofli sie przezucili czy cus :damage_wall:

cos słaby wynik jak na 3GHz :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz o wylaczeniu jednego rdzenia w windows czy cos takiego ?

 

O jakich 'starszych grach' mowisz ?

Ja w sumie nie zauwazylem nic takiego, jedynie wczoraj jak gralem w il2 to cos mi lekko jakby 'przycinal', ale watpie zeby to bylo od proca ...

Tak - można przełączyć na jeden rdzeń ręcznie i problem znika.

 

W need for speed underground i w unreal tournament trzeba używać pojedynczego rdzenia aby nie występowały anomalie ( przyspieszanie , zwalnianie , przycinanie ).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej standard, u mnie na 3,0 chodzi dopiero przy 1,41 i to przy dobrych wiatrach(czytaj nie zaznam takiej prędkości jeszcze dłuuugo-temperatura).

Ale na szczęście dogadałem się z nim :P i na 2100 chodzi sobie na 1,1V, a przy 1000 tylko 0,8V więc źle nie jest(dzięki, że jest coś takiego jak RMClock)bo bez niego byłoby cięzko. Aha i nie używam standardowego C'n'Q bo nie ma sensu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak jak sprawdzic bez wkladania do kompa czy procek to Windsor czy Brisbane? Bo zamowilem i na pon/wt ma byc.

Jak Box to u gory jest naklejka z parametrami, powinno byc 1900mhz i 2x512cache. Windsdor ma 2000mhz i 2x256cache

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...