Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

A czy wiecie może jak się ma ilość ciepła san diego / brisbane

 

Dodam, że miałem san diego na 2760Mhz @ 1.4V

 

Czy Brisbane na np. 2800Mhz (i odpowiednie napięcie - załóżmy 1.4V) będzie cieplejszy czy chłodniejszy?

 

Może ktoś się przesiadł z san diego i wie coś na ten temat z praktyki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

A czy wiecie może jak się ma ilość ciepła san diego / brisbane

 

Dodam, że miałem san diego na 2760Mhz @ 1.4V

 

Czy Brisbane na np. 2800Mhz (i odpowiednie napięcie - załóżmy 1.4V) będzie cieplejszy czy chłodniejszy?

 

Może ktoś się przesiadł z san diego i wie coś na ten temat z praktyki??

mniej wiecej przy takim samym napieciu i mhz powinno byc to samo tyle ze brisbane to 2 jajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam brisbane 4000+ i abit kn9 oraz kingstony 2x 1GB 667 MHz 5-5-5-15

ustawilem fsb 240 ht x4 osiagam na tym 2520 MHz przy mnozniku 10.5 i wyglada ze pracuje w miare stabilnie jak zwiekszam fsb do 250 to windows juz nie wstaje

ustawienia pamieci na razie zostaly defaultowe

 

co teraz powinienem zrobic zeby pokrecic dalej?

Edytowane przez erich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zmniejszeniu dzielnika pamieci na 533 MHz dzieje sie dziwna sprawa, ht ciagle x4 fsb 240 po zapisaniu ustawien biosu i resecie czarny ekran, po kolejnym resecie komp odpala ale bios pokazuje tylko 2111 MHz nie mam pojecia o co chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh no sprobuje chociaz nie chcialem sie bawic napieciem, nie mam doswiadczenia w kwestii OC, podniose troszke na ramie i procku zobaczymy moze bedzie lepiej

 

na ramie zwiekszylem z 1.8 do 1.9V przy fsb 250 windows sie wysypuje na starcie:/

Edytowane przez erich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moge takiej opcji znalezc ni cholery nigdzie

ale udalo mi sie chyba jakos, najpierw obnizylem dzielnik pamieci a dopiero potem zaczalem podkrecac proca i to pomoglo, doszedlem do 250 fsb na ht x4 i defcore i to mi chyba na razie wystarczy, dosc juz wrazen na dzis :)

do dalszej zabawy musze ht na x3 zmniejszyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moge takiej opcji znalezc ni cholery nigdzie

ale udalo mi sie chyba jakos, najpierw obnizylem dzielnik pamieci a dopiero potem zaczalem podkrecac proca i to pomoglo, doszedlem do 250 fsb na ht x4 i defcore i to mi chyba na razie wystarczy, dosc juz wrazen na dzis :)

do dalszej zabawy musze ht na x3 zmniejszyc

To na 99% nie wina procka, no chyba ze mialbys pecha do strasznej padaki ...

 

Ram mozesz smialo do testow jechac nawet na 2.1-2.2v, ale wystarczy ze ustawisz na 400 lub 533 i co bardzo wazne, ZWIEKSZ 'trfc' dla pamieci jesli masz cos takiego w biosie ...

*nawet nie napisales jaka plyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisalem, kilka postow wyzej - abit kn9

na razie na 2,6 GHz chodzi potestuje jakis czas i pobawie sie dalej

na razie w spoczynku procek zimniutki na boxowym chlodzeniu w stresie do 40 stopni dochodzi wiec mysle ze jeszcze troche potencjalu mu zostalo

 

dalem ht x3 pamieci zmniejszylem na wszelki wypadek do 400 i przy 2850 MHz orthos zaczal sypac bledami, wec na standardowym napeciu chyba wiecej w moim przypadku nie pojedzie

Edytowane przez erich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

To na 99% nie wina procka, no chyba ze mialbys pecha do strasznej padaki ...

 

Ram mozesz smialo do testow jechac nawet na 2.1-2.2v, ale wystarczy ze ustawisz na 400 lub 533 i co bardzo wazne, ZWIEKSZ 'trfc' dla pamieci jesli masz cos takiego w biosie ...

*nawet nie napisales jaka plyta

gdzies czytalem ze nalezy ustawic 127,5. tak tez zrobilem. jakie to ma dzialanie? moge zwiekszyc/zmniejszyc ? jakis znaczny przyrost wydajnosci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, ja trafiłem na taką sprawę, jako że jestem noob póki co, dociążyłem grata SP2004 i wyszło że wysypał się po ... 2min. Nawet jak dorzucam 1,375V to samo, do tego temp. aux/pwm czy co to jest, skacze na 66st. i nie zamierza na tym poprzestać... znaczy coś schrzaniłem a'la newbie?

Na 1,4V tak samo... czy ma jakies znaczenie, że w trakcie odpalania programu win burzy się o brak pamięci?

Edytowane przez Juzef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcecie naprawdę wiedzieć czy procek jest stabilny przy podkręcaniu to przy Orthosie zapuście dodatkowo próbkę Spi 32M wtedy Procek wygrzewa się do granic możliwości, próbka oczywiście cały czas w kółko w tle, dodatkowo i to podstawa zamknięta buda i oczywiście normalne przegladanie netu, kopiowanie danych itp, wtedy mozna uznać to za stabilne oczywiście mogę zrobić screna z takich operacji katowania proca :D .Tez kiedyś myślałem że sam Orthos wystarcza ale się przeliczyłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom przecież właśnie Blenda miałem na myśli :) zapominiałem dopisać + dodatkowo te opracje co wymieniłem wyżej :D.Maxymalny Kat bym powiedział...

 

P.S. Dzikidaniel a powiedz mi czy na DFI w twoim przypadku temperaturki tez wariuja czy jest normalnie, bo wiekszośc gada że brisek ma uwalony czujnik temperatury?! Daj znać jakby co...

Edytowane przez Desti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem?? U mnie raz wyższą temp ma jeddenm rdzeń albo dioda procesora ale nigdy nie wyęcej niż 41 stopni :-P . Dla mnie jednak to sprawa niedopracowanego biosu a nie walniętego czujnika. Przecież nikt nie powie że wszystkie procesory mają ten sam problem ;)

Co do testu to ja wale blend i siedze na PurePC ;) i pełna spabilność jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@erich - a to sory nie zauwazylem wczesniej ze masz tez KN9 :P mysle ze 2.7ghz bedziesz mial nawet stabilnie na 1.3v (ew. na 1.325v :))

 

@Wodnik - u mnie trfc na 127.5ns przynioslo ogromna poprawe, bo na default (chyba 105 w 1 banku i 90 w drugim czy jakos tak) plyta potrafila nawet wogole nie zbootwac na htt200, a jak sie czasem udawalo to nie moglem przekroczyc 270htt :)

 

@Desti - a jakie to ma znaczenie ze zapuscisz blend + spi32 ? oba licza to samo :)

 

A tak btw to prosta metoda na oc to znalesc mhz przy ktorych sie wyklada orthos i odjac 100-150mhz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Desti - a jakie to ma znaczenie ze zapuscisz blend + spi32 ? oba licza to samo :)

Jak to samo? blend liczy liczby pierwsze a spi32 liczy liczbe pi, ja tam roznice widze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@erich - a to sory nie zauwazylem wczesniej ze masz tez KN9 :P mysle ze 2.7ghz bedziesz mial nawet stabilnie na 1.3v (ew. na 1.325v :))

no wlasnie na defaultowym napieciu mam teraz 2730 MHz i chyba jest ok. ht x4 1040 MHz

przy 2,8 GHz orthos sie wypierdzielal jak taczki po niecalej minucie, wiec pewnie trzeba by mu juz voltow dolozyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jaki jest dzielnik przy ustawieniu w biosie pamięci na 533 bo CPU-Z pokazuje inaczej a Everest inaczej

według CPU-Z jest 7

a według Eweresta 8

Dołączona grafika

Edytowane przez pawel5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakis czas musi starczyć 3040MHz na def Vcore (1,30V).

Na 3080 mam już ściane z napieciem i danie 1,35V nadal wysypuje.

Dołączona grafika

Co do dzielników pamieci to napisałem ponizszy post, z krótkim zdaniem komentarza na temat fenomenu cpu-z i everesta http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2631360

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jaki jest dzielnik przy ustawieniu w biosie pamięci na 533 bo CPU-Z pokazuje inaczej a Everest inaczej

według CPU-Z jest 7

a według Eweresta 8

Ja myśle że 8.

imo zjedźcie z mnożnikiem na 9.0 i bedzie ładnie i nie będzie takich jazd z everestami i innymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo zjedźcie z mnożnikiem na 9.0 i bedzie ładnie i nie będzie takich jazd z everestami i innymi.

OK zmieniłem na 9 i teraz cpu-z i everest pokazują tak samo

 

Ile można dać max V temu prockowi na codzien i jakiej temperatury nie przekraczać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Svend cwaniaczek jestes :wink: Juz chcialem gratulowac fajnej sztuki.. jednak sie powstrzymam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny wynik, ale myślę że lepiej byłoby dać "Stress CPU" albo "Blend" :wink:

Dlaczego taka sugestia? Stress testuje mocno precesor, a słabo pamieć i kontroler pamieci, a ja mam 4GB więc ważna jest stabilność w tym aspekcie (amd-owski kontroler a sprawa zajetych 4 banków pamieci). Natomiast Blend jest generalnie tylko do pamieci i proc oraz kontroler sie przy nim za bardzo nie męczą. Large testuje natomiast wszystkie 3 rzeczy naraz.

imo zjedźcie z mnożnikiem na 9.0 i bedzie ładnie i nie będzie takich jazd z everestami i innymi.

No ale to jest żadna odpowiedź na tak posatwione pytanie. Bo jakieś MHz pamięci mają przy mnożniku 9,5 i dzielniku 533MHz, chodzi o to, zeby ustalic konkretnie jakie.

 

Wodnik. o co chodzi z cwaniaczkiem? B-)

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego taka sugestia? Stress testuje mocno precesor, a słabo pamieć i kontroler pamieci, a ja mam 4GB więc ważna jest stabilność w tym aspekcie (amd-owski kontroler a sprawa zajetych 4 banków pamieci). Natomiast Blend jest generalnie tylko do pamieci i proc oraz kontroler sie przy nim za bardzo nie męczą. Large testuje natomiast wszystkie 3 rzeczy naraz.

No chyba jednak jest na odwrót. Large testuje tylko RAM a blend wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...