Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Po około 20 minutach w Orthosie na 2730 mhz temperatura skoczyła w pewnym momencie do 83 stopni. Za to po wyłączeniu momentalnie w jednaj sekundzie praktycznie spadła odrazu z 78 na 52 a potem 46 itd. Gdyby procek miał faktycznie 83 stopnie to chyba by sie zawiesił ?

Tak chodzi o Freezera

1.Ruchać sie na boki nie rucha

2.Wyłączyłem wentyla i poczekałem chwile i rzeczywiście blaszki sie trochę nagrzały co praktycznie nie ma miejsca gdy chodzi wentyl.Poczekałem chwile az w biosie pokazało 70 stopni bo dłużej to sie trochę balem czekać, niby temperatury oszukane ale kto wie. W każdym razie wentyl był ciepły.

3. Czyli jakby sie przegrzewał to jak zapuszczę Orthosa to zanim sie, odpukać zjara to będzie sie wieszał tak?

punkty 1 i 2 oznaczaja, że odbiera ciepło w sposób conajmniej dostateczny by procesora nei spalić

a punkt 3 oznacza, że procesor sie nie przegrzewa,

pamiętaj, ze od przegrzewania i neistabilnoscie jest jeszcze w miarę długa droga do spalenia

 

w zwiazku z powyzszym oraz rada dymy przestwń się obawiać temperetury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was testował brisbane w windows vista jak się zachowuje w grach?? czy chodzi normalnie czy odwala szopki takie jak windsor.

niektóre gry przyspieszają i trzeba przełączać je na jedno jajko - jak w XP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odnosnie tego przyspieszania, to jak to w koncu jest na prockach Intela ? Np. na tym najtanszym E2140 ? Bo na Egieldzie napisali, ze tego problemu nie ma, a tutaj znowu kilka osob sie wypowadalo, ze jest.

Uwspólniony cache powoduje, że problem znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ustawia dzielnik /7 ;)

 

Można jeszcze dla pewności sprawdzić na identycznych taktowaniach CPU (256MHz x 8 ), dla mnożnika x8 dzielnik 400 to /8, wtedy już by całkowicie rozwiało wątpliwości co do tego czy na 9.5 jest /7 czy /8.

Jednak raczej mieliście rację od poczatku, przy mnożniku 9,5 dzielnik (533MHz) ustawia sie na /8

Dzis zajałem sie trochę sprawdzeniem możliwości pamięci i tak:

9x305MHz daje 784Mhz na memkach i blend zaczął wyrzucać po niecałej minucie.

W zwiazku z tym konkluzja jest taka: everest pokazuje właściwe dzielniki i taktowanie ramu, a cpu-z i memtest niewłaściwe - przy mnożnikach połówkowych. Uprasza sie więc o niepodniecanie sie częstotliwoscią ramu z cpu-z przy mnożnikach połowkowych, bo jest ona zafałszowana - wyzsza niz realna.

Swoja drogą wyniki przepustowości mimo dzielnika /8 przy mnozniku 9,5 są bardziej niż dobre - widać jednak, ze kilka procent więcej w taktowaniu procesora w zupełności niweluje róznicę miedzy dzielnikiem /7 dla mnoznika 9 a dzielnikiem /8 dla mnoznika 9,5 (w testach przepustowosci pamieci)

Patrz screeny w poscie:

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2632119

Pragnę jeszcze raz zaznaczyc, ze jest to 4x1GB pamięci i może mieć to istotny wpływ (in minus) na mozliwosci OC w stosunku do 2x1GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

punkty 1 i 2 oznaczaja, że odbiera ciepło w sposób conajmniej dostateczny by procesora nei spalić

a punkt 3 oznacza, że procesor sie nie przegrzewa,

pamiętaj, ze od przegrzewania i neistabilnoscie jest jeszcze w miarę długa droga do spalenia

 

w zwiazku z powyzszym oraz rada dymy przestwń się obawiać temperetury

Dzięki za info. No to teraz pozostaje podkręcać procesor "na Jana". Skoro na pomiar temperatury nie ma co liczyć.Średnio mi sie to podoba no ale coż. Poprzestanę chyba narazie na lekkim OC tak około 2500 mhz (Everest pokazuje jako Ahtlon 5000+), a jak wyjdzie może jakiś lepszy bios, który pokaże dobrze temperaturę to sie pobawię więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zwiazku z tym konkluzja jest taka: everest pokazuje właściwe dzielniki i taktowanie ramu, a cpu-z i memtest niewłaściwe - przy mnożnikach połówkowych. Uprasza sie więc o niepodniecanie sie częstotliwoscią ramu z cpu-z przy mnożnikach połowkowych, bo jest ona zafałszowana - wyzsza niz realna.

=http://forum.purepc.pl/index.php?s=&showtopic=229719&view=findpost&p=2632119]http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2632119[/url]

Pragnę jeszcze raz zaznaczyc, ze jest to 4x1GB pamięci i może mieć to istotny wpływ (in minus) na mozliwosci OC w stosunku do 2x1GB

EVEREST też nie jest bezbłędny :D

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o problem przyspieszania :damage_wall: tylko na windows vista przy X2 3800+ EE (windsor) w grze stalker i w grze fear (z AA) wystepowały błedy w grafice w postaci artow :? po przełączeniu na xp problemu nie było, początkowo myslałem ze to wina k.graf ale włozyłem A64 (venice) i w viscie jest wsio ok więc wychodzi ze to problem był z X2 (windsor) dlatego pytam sie czy takie coś też mieliście czy na brisbane jest wsio ok??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykrecilem mojego Athlona x2 4000+ na 2,73 GHz defaultowe napiecie

przeszedl 5 godzinne katowanie orthosem

nagle po ktoryms restarcie system zostal czarny ekran, a po kolejnym resecie wywalilo taki komunikat

 

WARNING! Now System is in Safe Mode.

Please re-setting CPU Frequency in the CMOS setup.

 

czym to moze byc spowodowane?

moja plyta: KN9

ustawienia: ht x4, fsb 260, ht 1040 MHz, mnoznik 10,5 pamieci obnizone z 667 na 533

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykrecilem mojego Athlona x2 4000+ na 2,73 GHz defaultowe napiecie

przeszedl 5 godzinne katowanie orthosem

nagle po ktoryms restarcie system zostal czarny ekran, a po kolejnym resecie wywalilo taki komunikat

 

WARNING! Now System is in Safe Mode.

Please re-setting CPU Frequency in the CMOS setup.

 

czym to moze byc spowodowane?

moja plyta: KN9

ustawienia: ht x4, fsb 260, ht 1040 MHz, mnoznik 10,5 pamieci obnizone z 667 na 533

u mnie cos podobnego było ze dwa, trzy razy, kiedy od razu z defaultu przestawiłem na mocno OCowane, ale sprawdzone pod katem stabilnosci ustawienia.

Wejdź do biosu i podkreć o połowę, a później jeszcze raz i o druga połowę :)

 

edit:

czyli mówiac krótko TTTM=ten typ tak ma

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zgadzam się z tobą. Jakoś wszyscy pomijają ten temat, ale prawda jest taka, że jest to OGROMNA wada x2. Przez to najprawdopodobniej kupię e2140, a szczerze powiedziawszy wolałbym x2, ze względu na cenę.

Napiszcie w jakich grach jest problem.

... na dwurdzeniowych procesorach Intela jest identycznie !!! - testowane na E6320

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie cos podobnego było ze dwa, trzy razy, kiedy od razu z defaultu przestawiłem na mocno OCowane, ale sprawdzone pod katem stabilnosci ustawienia.

Wejdź do biosu i podkreć o połowę, a później jeszcze raz i o druga połowę :)

 

edit:

czyli mówiac krótko TTTM=ten typ tak ma

 

z tym ze problem jest tego rodzaju, ze procesor chodzil kilka dni, przeszedl wiele resetow i tu nagle cos takiego

doczytalem ze moze to byc spowodowane faktem i ht przekroczylo 1000 MHz, sprobuje na ht x3 i moze z mnoznikiem zjade z 10,5 do 10

 

dodam jeszcze 1 ciekawa rzecz: w momencie kiedy wywalilo ten safe mode w biosie zamiast wykrywac 2,7 GHz, pokazywalo 2111 MHz

co ciekawe ten sam efekt wystepuje kiedy jednoczesnie zmienie dzielnik pamieci ht i fsb

gdy zmienie najpierw dzielnik pamieci - reset komputera - potem ht i fsb takiego efektu nie ma

Edytowane przez erich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony takie przekrocznie ht nie ma praktycznie prawa powodować neistabilności

z drugiej po kiego grzyba ludzie tak walcza o ustawienie wyższego ht skoro nie ma praktycznie żadenj róznicy, jedynie mała w syntetykach

 

to 2111MHz to naturalne w safe mode

 

czyli zmieniaj po jednej opcji w biosie, zapisuj i pewnie ostatecznie dojdziesz do stabilnosci na ustawieniach na ktorych chodzil od tygodnia

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... na dwurdzeniowych procesorach Intela jest identycznie !!! - testowane na E6320

Ale wg Egiełdy tylko na Athlonach są takie problemy...

Jak już pisałem w innym wątku ich wiarygodność dotycząca porównań INTELA i AMD jest bardzo słaba. Wystarczy popatrzeć po artykułach.Oni wiedzą lepiej niż ty :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawszę, nie chcę nikogo dyskryminować, jednak mam pewne wątpliowści co do e giełdy. Szcególnie jeżeli chodzi o dyskryminowanie produktów od ATI teraz AMD. Jeżeli sam przetestowal to coś musi być. BTW Wgraj AMD Optimizer to problem zniknie.

 

Edit: literówka

Edytowane przez miras19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak raczej mieliście rację od poczatku, przy mnożniku 9,5 dzielnik (533MHz) ustawia sie na /8

Dzis zajałem sie trochę sprawdzeniem możliwości pamięci i tak:

9x305MHz daje 784Mhz na memkach i blend zaczął wyrzucać po niecałej minucie.

W zwiazku z tym konkluzja jest taka: everest pokazuje właściwe dzielniki i taktowanie ramu, a cpu-z i memtest niewłaściwe - przy mnożnikach połówkowych. Uprasza sie więc o niepodniecanie sie częstotliwoscią ramu z cpu-z przy mnożnikach połowkowych, bo jest ona zafałszowana - wyzsza niz realna.

Swoja drogą wyniki przepustowości mimo dzielnika /8 przy mnozniku 9,5 są bardziej niż dobre - widać jednak, ze kilka procent więcej w taktowaniu procesora w zupełności niweluje róznicę miedzy dzielnikiem /7 dla mnoznika 9 a dzielnikiem /8 dla mnoznika 9,5 (w testach przepustowosci pamieci)

Patrz screeny w poscie:

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2632119

Pragnę jeszcze raz zaznaczyc, ze jest to 4x1GB pamięci i może mieć to istotny wpływ (in minus) na mozliwosci OC w stosunku do 2x1GB

brawo :damage_wall: sporo wam czasu to zajeło - coś co było oczywiste od poczatku no ale lepiej pozno niz wcale :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę rozruszamy temacik. Dziś dorwałem wc+lod.

Przy około 10*C w stressie moj procek chodzi na 3005 przy 1.5v :lol:

przy około 20*C w strsesie 2999 przy 1.5v :wink: Niestety screnów nie mam bo mi się spieszyło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zjechalem do mnoznika 9 i problemy cpu-z/everest zniknely, wczesniej pokazywalo memki na 800/730 a teraz obydwa pokazuja 800, zabieram sie wreszcie za krecenie procka, bo myslalem ze cos nie tak a on na 2,850 idzie na 1,375v a na 2,9 to nawet na 1,55v sie sypal. Dziwna sprawa :/

Po zmianie z 9,5 na 9 teraz testuje 2,9 na 1,375

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz mam do czynienia z tak rozbudowanym biosem jak na tej płycie i ilość opcji. Nowe pojęcia takie jak dzielnik czy HTT mnie trochę zaskoczyły.

Bios 903. Próbując coś zmienić doszedłem do wniosku, że bardziej motam niż cokoleiek zmieniam. Zmieniałem oczywiście częstotliwość szyny w górę ale nawet na 220 coś nie bardzo działa, HTT z 5 na 3, napięcia proca i pamięci (GEIL 800 ultra 2 x 1 GB).

Z tego co zauważyłem bios źle odczytuje napięcia i temteratury proca.

 

Co zmienić a czego nie ruszać w tym Biosie?

 

Na starym Abicie było prościej:)

Edytowane przez chester76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wg Egiełdy tylko na Athlonach są takie problemy...

Jak już pisałem w innym wątku ich wiarygodność dotycząca porównań INTELA i AMD jest bardzo słaba. Wystarczy popatrzeć po artykułach.Oni wiedzą lepiej niż ty :lol:

Tak? A ile Ty procesorów testowałeś i w ilu grach, że stwierdzasz, że jest bardzo słaba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz mam do czynienia z tak rozbudowanym biosem jak na tej płycie i ilość opcji. Nowe pojęcia takie jak dzielnik czy HTT mnie trochę zaskoczyły.

to się (opcja 1) dokształć jakimkolwiek poradnikiem dotyczacym krecenia k8, moze być nawet od s754 lub s939 lub (opcja 2) skorzystaj z szukajki

*podpowiedź wszystko było przynajmniej dwukrotnie opisane w niniejszym temacie

Z tego co zauważyłem bios źle odczytuje napięcia i temteratury proca.

to nie nowość

Na starym Abicie było prościej:)

Jakbyś miał okazje pracować z dfi lan party to dopiero by Ci kopara opadła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak? A ile Ty procesorów testowałeś i w ilu grach, że stwierdzasz, że jest bardzo słaba?

Artykuł o DualCore Optimizer jest beznadziejny. Wygląda jakby dziecko wzieło zainstalowało programik. Zaczeło się nim bawić i dorabiać teorie do tego co wydaje się mu że ten program robi. Wypadałoby lepiej zaznajomić się z tematem żeby ludzi w błąd nie wprowadzać. A z tym wspólnym cache to dopiero dowaliłeś :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...