Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

spokojnie? tzn? bo ja tu za wiele 3.1 nie widzę, a i 3 można policzyć na palcach ;)

pytanie czy to kwestia umiejętności, a może dodatków (zasilacze, płyty, chłodzenie) czy też faktyczne możliwości Bri? :)

Brisbane się kończy...żeby więcej osiągnąsc trzeba już niższych temp(u mnie dało to 150mhz na tym samym v :blink: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie powiesz mi ze 2,8ghz malo co ktory osiaga :) poza tym jest napisane te lepsze poza tym sami pisaliscie chocby o dwoh rodzajach

"jedne leca na default 3ghz ale potem fsb wal"

"inne do default 2,8ghz ale potem napiecie bardziej skaluje sie z napieciem"

a pokazcie mi ktory nie robi 2,8ghz na sensownym napieciu :)

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

dopiero co doszedl procek i tak dla jaj sprawdzilem ile clockgenem wyciagnie :P na 300*9.5 odpalony bez zmiany vcore

http://img505.imageshack.us/img505/4615/cpu3164xf3.png

czekam na jakiegos coolera i paste to sie pobawie

Pfff... :damage_wall: Screen tylko do pokazu nie ? ;] Mozesz dac jakiegos scr z zapusczonym orthosem min.4h ? ;] Jak narazie to nie ma o czym gadac i co podziwiac ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pfff... :damage_wall: Screen tylko do pokazu nie ? ;] Mozesz dac jakiegos scr z zapusczonym orthosem min.4h ? ;] Jak narazie to nie ma o czym gadac i co podziwiac ;]

"dopiero co doszedl procek i tak dla jaj sprawdzilem ile clockgenem wyciagnie na 300*9.5 odpalony bez zmiany vcore"

czytac w calosci prosze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie powiesz mi ze 2,8ghz malo co ktory osiaga :) poza tym jest napisane te lepsze poza tym sami pisaliscie chocby o dwoh rodzajach

"jedne leca na default 3ghz ale potem fsb wal"

"inne do default 2,8ghz ale potem napiecie bardziej skaluje sie z napieciem"

a pokazcie mi ktory nie robi 2,8ghz na sensownym napieciu :)

Moj na BOXie nawet na 1,5V sie wywalal przy 2,8 GHz (a dokładniej 2796 MHz) na WC tyle chyba stable; na codzien nie żałuje mu V - 1.55V - 24/7 setting :)

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie -gnębi mnie...BIOS(najnowszy i tak samo poprzedni) mojej mobo.Nie mam problemów z mnożnikami(te co potrzebuję działają ok), HT i HTT(350x4 nie ma problemu).Procek też nie jest zły, choć bez rewelacji.Chodzi o Brisbane 3600 -nie ma go w sigu jeszcze.Męczę się z różnymi historiami między 2800-3000 przy napięciach 1.4-1.625(na WC -max miałem 45 stopni na rdzeniu ,bo drugi jak to bywa miał kilka mniej).Przy 9x331.332.333 Orthos ok(kilka godzin).Smarki też(03,05,06).Gry?W porządku(te na dwa jaja też -RS LV i np. demko nowego Colina).Mnożnik 8.5?Nie ma sprawy -proc około 2950 na 1.5v stab(no ale tu miałem czas na jedynie około 3h Ortka).Z czego więc gnębienie moje wynika?Otóż "safe mode" po restartach i wyłącz/włączeniu grata.Po restartach nie zawsze.Pyk ,pyk ,piiii, piiii, pyk ,pyk i safe mode :blink: .Co jest kurde balas?"CPU clock" mu nie pasi...Dlaczego?Przecież buja stabilnie :mur: .A może RAM.Tu jest mały zgrzyt -mam te z siga kości zwei i 2x1GB G.Skill 800 5-5-5-15.Łącznie to ustawiłem na około 850tki(z reguły) w dualu 5-4-4-12-16-127 przy 2.2V(nawiew mają).Na 5-5-5-15 też problem występuje.Czyżby to one się gryzły?Wolę popytać ,bo wiecie ile testy trwają ,a praca...no wiadomo.Może ktoś coś miał podobnego?

Na NB dałem 1.6V(zresztą czeka go zwodowanie).Ma nawiewany grzecznościowo przez grafikę radiator "mojemade" i temperaturę max 65(ale to raz w upały -tak to około 58).

Dodam ,że czytam wątek od dechy ale jestem dopiero przy 15tej stronce :cry: Czas, czas ,czas...

Acha -zero problemów jedno/dwa jaja w grach(i w życiu :D ).Nic nie tnie "dziwnie" czy "wbrew logice".Optimizera mam...ściągniętego i tyle.Ktoś wie co może powodować kłopoty?Nie mam chęci wiecznie procka ustawiać w BIOSie ,a zresztą sam fakt -coś tu nie gra.Pisałem w wątku o płycie ale nie dało rady.

Okazyjny kłopot -jak dodałem RAMu(jeszcze proc z siga -na nowym to samo) to Sound Blaster zaczął kaszanić dźwięk w grach(?!).Slotu zmiana nie pomogła więc ma kumpel u siebie sprawdzić.Może sie to jakoś wiąże?

Witam miałem dokładnie to samo tyle , że podczas pracy kompa i normalnych "uruchom ponownie" było ok ale po wyłączeniu kompa i włączeniu na drugi dzień wywalało safe mode i cpu overclock fail :( pomogło przerzucenie pamięci do niebieskich slotów

i zluzowanie timingów na max po trfc w biosie. Po tym zabiegu jak na razie spokój ale troche szkoda bo w czrnych slotach troszki lepiej sie kręciły :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Moj na BOXie nawet na 1,5V sie wywalal przy 2,8 GHz (a dokładniej 2796 MHz) na WC tyle chyba stable; na codzien nie żałuje mu V - 1.55V - 24/7 setting :)

Sie wywalal bo mu za cieplo było. Mogles dac nawet 1,6 i tak by tych 2,8ghz nie zrobil..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie wywalal bo mu za cieplo było. Mogles dac nawet 1,6 i tak by tych 2,8ghz nie zrobil..

Mozliwe ale w idlee na boxie bylo kolo 23-25 stopni* stress 55... przy 1,6V "validate" zrobil na ponad 3100 MHz...

 

 

*czujniki mocno przekłamują....

 

Zimno tez mu nie pomaga tak kolo -32 ma CB :mur:

 

*Teat moze bys sprzedal tego gniota na allegro i kupil nowke bo chyba masz najgorsza sztuke na forum a moze ta czapa krzywa jest skoro tak skoczyl z temperaturami

Moj cpu jest chyba najgorszy :lol2:

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Teat moze bys sprzedal tego gniota na allegro i kupil nowke bo chyba masz najgorsza sztuke na forum a moze ta czapa krzywa jest skoro tak skoczyl z temperaturami

:damage_wall: mam tylko szczęście do Intela :lol: (p4 2.66@4.6@1.5v :rolleyes: ) zrobie inaczej (zabije go :twisted2: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem dokładnie to samo tyle , że podczas pracy kompa i normalnych "uruchom ponownie" było ok ale po wyłączeniu kompa i włączeniu na drugi dzień wywalało safe mode i cpu overclock fail :( pomogło przerzucenie pamięci do niebieskich slotów

i zluzowanie timingów na max po trfc w biosie. Po tym zabiegu jak na razie spokój ale troche szkoda bo w czrnych slotach troszki lepiej sie kręciły :sad:

Hej -dzięki za odzew.Ja już nie mam gdzie przerzucać :D Sloty zajęte wszystkie...Fakt -jak miałem "parkę" to bujały lepiej w jednych slotach ,a gorzej w drugich(u mnie chyba czarne były pewniejsze).Ale dałeś mi do myślenia i jak będę na chacie to zamienię pary miejscami.A może pomoże?Wcześniej były tak wsadzone ale walczyłem o wspólne ustawienia dla nich.Była męka... W końcu 2x512 i 2x1GB ,inne firmy, nominały i...kolory :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

czy oni są 100 lat za murzynami? :mur: :mur: :mur: Venice, sie w ogóle nie kręciły, co tam, ze wiekszość chodziła przynajmniej na 2,5GHz, podobnie SanDiego, Toledo to kompletna porażka OC (naturalnie bo SOI), ze nie wspomnę o niewypale Brisbane co chodzą standardowo minimum @2,7Ghz, czasem PCLab wstawi taką głupote, że rece opadają :mur: :mur: :mur:

 

Może chłopacy z PCLab nigdy nie umieli i nie będą umieć podkrecać AMD, no cóż, zdarza sie, współczuję

przecie przez cale lata ich redakcyjny komp to byl pentium 4 3.2 ghz to juz o czyms swiadczy

 

o sympatiach dla intela pclaba to mozna by pisac cale tomy - fanboye :damage_wall: - pewnie intel sypie sypie $. Oni widac czerpia satysfakcje z potkniec amd

 

na zachodnich forach spokojnie na te be 2.55 ghz lecialy

 

no ale coz dostali padake shit happens tylko niech nie robia ogolnikow na cala serie

 

zreszta tam jakis 13 tydzien mieli :lol: felerna data

Edytowane przez komuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zachodnich forach spokojnie na te be 2.55 ghz lecialy

no dobra, tyle że 2,55 to też słabo w porównaniu do waszych 3600+, napięcia obniżyć ręcznie tak samo sobie można do 1,2V, więc nie widzę żadnych zalet nowych BE-2300 względem brisbane 3600+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martwią mnie tylko te temperatury...

 

bez OC po 1h w orthosie:

Procesor: 60*C

Rdzeń 1: 44*C

Rdzeń 2: 35*C

 

i co dziwne, czy w stresie, czy w idle rdzeń 2 ma zawsze ok. 10*C mniej niz rdzeń 1 :lol:

 

everest i coretemp podobnie pokazuja...

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

Moj na BOXie nawet na 1,5V sie wywalal przy 2,8 GHz (a dokładniej 2796 MHz) na WC tyle chyba stable; na codzien nie żałuje mu V - 1.55V - 24/7 setting :)

ale to sporo pradu ciagnie nie szkoda ?

 

2580 tyle ja jade 24/7

 

tyle max mi wyciagnie na 1.15V

 

jestem pro ekologiczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to sporo pradu ciagnie nie szkoda ?

 

2580 tyle ja jade 24/7

 

tyle max mi wyciagnie na 1.15V

 

jestem pro ekologiczny

Jakbym tak do tego podchodzil to bym siedzial pewnie na jakims VIA C3 lub cos w tym stylu; 90% czasu moj komp jest obciazony przez komunikator/odtwarzacz audio lub video i ewnetualnie jakis komunikator. :P

 

Pozatym jezeli ktos naprawde dba o srodowisko naturalne to moze sie bardzo przyczynic do jego odratowania; choc "niepodkrecanie cpu do oporu" to zawsze jakis poczatek do "ekologi"; tak jak czestsze wylaczanie czegokolwiek na prad... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/displ...0_13.html#sect0

jakie problemy z wielordzeniowoscia o czym ty piszesz moze z pentium d ci sie cos pomylilo

 

dualcore optimizer + poprawka jest do jednowatkowych aplikacji aby rownomiernie obciazaly rdzen

 

ja zreszta nawet bez zadnego dualcore optimizera tyle ze najtnowszy xp + wsie poprawki winshita nie widzialem zadnych problemow wiec nie wiem co to za lamerskie wywody.

sama poprawka do xp rozwiazuje wszystkie problemy po vista juz na stacie nie ma zadnych problemow

rainbow six vegas pieknei obciaza na 100% dwa rdzenie ue3.0 zapowiada sie nizle w koncu urzytek z 2 jajek bedzie

Niewiesz oczy mowisz :mur:

Problem znany wszystkim sam na swoim X2 3800+ /dfi lp uzyczylem w GTA SA

http://www.rage3d.com/board/archive/index....t-33883051.html

http://discuss.extremetech.com/forums/thread/1004295628.aspx

http://forums.amd.com/forum/messageview.cf...p;enterthread=y

w watku o X2 tez znajdziesz opisy chocby moj

optimizer w wiekszosci wypadkow to rozwiazuje i jest jak najbardziej potrzebny.

AMD Dual-Core Optimizer - The AMD Dual-Core Optimizer can help improve some PC gaming video performance by compensating for those applications that bypass the Windows API for timing by directly using the RDTSC (Read Time Stamp Counter) instruction. Applications that rely on RDTSC do not benefit from the logic in the operating system to properly account for the affect of power management mechanisms on the rate at which a processor core's Time Stamp Counter (TSC) is incremented. The AMD Dual-Core Optimizer helps to correct the resulting video performance effects or other incorrect timing effects that these applications may experience on dual-core processor systems, by periodically adjusting the core time-stamp-counters, so that they are synchronized

jak cos to ci przetlumacze,i niejest tylko do jednowatkowych aplikacji

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Mozliwe ale w idlee na boxie bylo kolo 23-25 stopni* stress 55... przy 1,6V "validate" zrobil na ponad 3100 MHz...

*czujniki mocno przekłamują....

Tak czujniki przeklamuja i to dosyc mocno. Piszesz ze w stresie ma 55*. A te procki wlasnie sa czule na wysoką temperature. Przy 55-60* zaczynaja się hocki klocki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

Jakbym tak do tego podchodzil to bym siedzial pewnie na jakims VIA C3 lub cos w tym stylu; 90% czasu moj komp jest obciazony przez komunikator/odtwarzacz audio lub video i ewnetualnie jakis komunikator. :P

 

Pozatym jezeli ktos naprawde dba o srodowisko naturalne to moze sie bardzo przyczynic do jego odratowania; choc "niepodkrecanie cpu do oporu" to zawsze jakis poczatek do "ekologi"; tak jak czestsze wylaczanie czegokolwiek na prad... :lol2:

 

przez komunikator/odtwarzacz audio lub video i ewnetualnie jakis komunikator. :P

 

hmm a co to za obciazenie przecie to nawet cnq nie zapoda wyzszego mnoznika

 

do takiego czego to 800mhz 0.8 V to az nadto grafika i tak odciaza w dekodowaniu x264 czy dvd wiec o co chodzi winamp ci ciagnie 3ghz x2

 

 

i ty do tego potrzebujesz ile 3ghz ? 1.5 V

 

 

idea brisbane jest ciagniecie mniej W

 

a to ze ty nie masz takich zasad to bardzo zle o tobie swiadczy

Edytowane przez komuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

...bywa że trza coś wypalić, skopiować, rozpakować a tam już trzeba troszku więcej mocy - 1,5GHz??(na 0,8V też pojedzie)

jakies 0.9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...