Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

po dlugich bojach wreszcie mi sie udalo zrobic 3G. W biosie jest 1.475. dowiedzialem sie ze moje pamieci nie chca smignac wiecej niz 960mhz wiec musialem zmniejszyc dla potrzeb uzyskania 3ghz. temp w stresie nie przekracza 50*C.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po dlugich bojach wreszcie mi sie udalo zrobic 3G. W biosie jest 1.475. dowiedzialem sie ze moje pamieci nie chca smignac wiecej niz 960mhz wiec musialem zmniejszyc dla potrzeb uzyskania 3ghz. temp w stresie nie przekracza 50*C.

Temperatura nie przekracza pewnie 50 stopni na jednym rdzeniu bo sumując rdzeń 1 i 2 to na pewno masz temp grubo powyżej 70 stopni ;) Chyba że masz proca chłodzonego " rurką z azotem " bo przy takim vcore to 50 stopni to trochę za mało :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura nie przekracza pewnie 50 stopni na jednym rdzeniu bo sumując rdzeń 1 i 2 to na pewno masz temp grubo powyżej 70 stopni ;) Chyba że masz proca chłodzonego " rurką z azotem " bo przy takim vcore to 50 stopni to trochę za mało :wink:

A od kiedy to sie sumuje? WTF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neon69 zapusc orthosa.

 

Spi dla dual core to nie test stabilnosci. Proce X2 w spi są obciązone tylko w 50%.

 

Odpal Orthosa i te 50 stopni Ci prysnie :P

 

Czujnik i tak jest zj*****

 

EdiT: A czy pry mnoznikach polowkowych cpu-z sztucznie nie zawyrza takow pamięci?

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem juz co zrobc. Nie mogę dobić do tych 3Ghz. Wszystko stabilnie jest 2.8 i 1,375 testowałem całą noc orthosem i ok. Ale póżniej nawet gdy dam 1.5 nie moge podkrcic powyżej 2,8. Temp nie przekracza powyżej 40 stopni w stresie ( freezer 64 pro ). Cy mogę dać m wieksze napięcie, czy to bezpieczne i opłacalne wogule na co dzień z tak wysokim V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem juz co zrobc. Nie mogę dobić do tych 3Ghz. Wszystko stabilnie jest 2.8 i 1,375 testowałem całą noc orthosem i ok. Ale póżniej nawet gdy dam 1.5 nie moge podkrcic powyżej 2,8. Temp nie przekracza powyżej 40 stopni w stresie ( freezer 64 pro ). Cy mogę dać m wieksze napięcie, czy to bezpieczne i opłacalne wogule na co dzień z tak wysokim V.

Do 1.55v możesz podbić.

Ale może to coś innego Cie hamuje - płyta/ram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1.55v możesz podbić.

Ale może to coś innego Cie hamuje - płyta/ram?

płytę mam dfi infinity nf ultra i pamięć ocz platinum rev2 800mhz, zasiłkę pentagram silent force 500W . Musze jeszcze polukac w ustawieniach ramu zwłaszcza (timingi które czasami ciężko określic po przesiadce z ddr1 ), ale w sumie pamięci narazie nie podkręcam, więc nie wiem co moze byc przyczyną. Nie wiem gdzie w tej płycie sie ustawia max async latency i to drugie. Ale oto się zapytam w innym temacie. A co jeszcze poza pamięciami może byc przyczyną może coś niedowoltowane na płycie chip albo ht? Jedyne co mnie cieszy,że chociaż te 2,8 robi na relatywnie niskim napięciu 1,375.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neon69 zapusc orthosa.

 

Spi dla dual core to nie test stabilnosci. Proce X2 w spi są obciązone tylko w 50%.

 

Odpal Orthosa i te 50 stopni Ci prysnie :P

 

Czujnik i tak jest zj*****

 

EdiT: A czy pry mnoznikach polowkowych cpu-z sztucznie nie zawyrza takow pamięci?

Mimo ze na codzien system byl stabilny to jednak orthos go wywala (temp. wzrosla do 56*C). potraktowalem to jako swego rodzaju ostrzezenie i wrocilem do ustawien z sygnatury, mniej na procku, wecej na pamieciach, no coz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Mam pytanie, czy ktoś mógłby ściągnąć ten magiczny program od AMD i sprawdzić, jak mu odczytuje VC? Jak widać mi zaniża całkiem sporo o 0,1.

Z jednej strony panowie od AMD powinni najlepiej wiedzieć, jak konstruować soft pod swojego procka.

Więc może moje problemy z OC Faild bierze się z tego, że po prostu za mało papu dawałem na CPU.

 

Więc może ktoś looknąć na ten programik jak mu pokazuje?

 

AMD Power Monitor

Bezpośredni link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy ten programik :-P Ja w biosie mam ustawione 1,4v a on pokazuje 1,3 :lol2:

Mało tego.. procek chodzi u mnie na 2945Mhz a według tego softa mam 2900 i czasami skacze na 3000 :blink:

Troche mało precyzyjny jest.. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w zasadzie jeszcze jedno pytanie ostatnie. Moge dobrnąć do 3Ghz ale tylko przez clockgen na 1.5v full stable. W biosie nawet dawałem 1,6v i niechce iśc powyżej 2,8Ghz i nie wiem czemu tak się dzieje, że clockgen umozliwia mi taką ustawke a bios nie. Na codzień 2,8Ghz 1,375v i tyle w sumie mi styka jest cicho i chłodno większe vcore nic nie daje dopiero 1,5 na clockgen.

 

I bym zapomniał. Chodzi o mnożniki połówkowe, rzyczywiście sa mniej wydajne istnieją jakieś konkretne testy?

Edytowane przez Yayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tref na 195 jest ustawione. Biosy testowałem zmodowane te z 8 i 9 MAL i z 10 chyba tez juz nie pamiętam. W memset tez ustawiam różne wartości MAL i nic. Może taka uroda tego zestawu? Tak czy inaczej 3ghz osiaga stabilne na clockgen, ale ze wzgledu na duże V zadowole sie 2,8. Jeszcze powalcze za jakis czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najniższe napięcie u mnie wynosi 0,800V podkręciłem narazie do 1,6Ghz na tym napięciu i jest full stable orthos - godzinka. Gdy chcę ustawic niższe włącza się chyba jakaś blokada termiczna w druga strone i wraca do def vcore. To jest dopiero C&Q 0,8v temp 20-23 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najniższe napięcie u mnie wynosi 0,800V podkręciłem narazie do 1,6Ghz na tym napięciu i jest full stable orthos - godzinka. Gdy chcę ustawic niższe włącza się chyba jakaś blokada termiczna w druga strone i wraca do def vcore. To jest dopiero C&Q 0,8v temp 20-23 stopni.

Kiedyś się właśnie o to pytałem. Ile się da wycisnąć MHz przy zadanej ilości minimalnej voltów. I widzę, że końcu ktoś odpowiedział :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nie koniec. Póżniej spróbuje dać więcej MHz. Teraz do netu, muzyki, filmów mam cały czas włączony profil power saving 0,8v i żadnych zwisów, zamuleń wszystko chodzi elegancko na vista ultimate. a jak zechce pograć to przeżuce na maximal performance. Ciekawe czy mniejsze rachunki za prad przyjda :wink: jak bede używał na codzień niskiego napiecia.

 

Dobrnąłem prawie do wartości brisbane 3600+ na 0,8V 1,87Ghz. Jeszcze musze tylko troche pomęczyć orthosem, żeby stwierdzić czy jest napewno stabilny.

Edytowane przez Yayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...