Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze nie koniec. Póżniej spróbuje dać więcej MHz. Teraz do netu, muzyki, filmów mam cały czas włączony profil power saving 0,8v i żadnych zwisów, zamuleń wszystko chodzi elegancko na vista ultimate. a jak zechce pograć to przeżuce na maximal performance. Ciekawe czy mniejsze rachunki za prad przyjda :wink: jak bede używał na codzień niskiego napiecia.

 

Dobrnąłem prawie do wartości brisbane 3600+ na 0,8V 1,87Ghz. Jeszcze musze tylko troche pomęczyć orthosem, żeby stwierdzić czy jest napewno stabilny.

Próbuj dalej sam jestem ciekaw ile się da wycisnąć z tego kawałka krzemu na niskim napięciu :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja sztuka BB z sygnaturki idzie 2,8 @ 1,425 stabilnie. Dalej już trochę lipa. Ale podejrzewam, że to wina zasilacza. Bo po podkręceniu z 1,9 do 2,8 pobór mocy wzrasta z 65W dl 130 dla samego procesora :/ wg. kalkulatora wtedy moj system pobiera całkowicie 390W, a zasilacz mam 360W. Dlatego prawdopodobnie ciężko mi ustabilizować cokolwiek powyżej 2,8 GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwieksza wartość stabilną (1,5godz. orthosem chyba styka) na napięciu 0,8v jest 2,0 Ghz gdy chce ustawić więcej od razu blue screen. Szyne w biosie mam ustawioną na 267 i mnożnik na 10,5 = 2800Mhz pamięć def 800Mhz. I akurat w RMClock ustawiam mnożnik na 7,5 x 267 = 2,0Ghz i wtedy pamięć też jest równiutko 800Mhz. Do codziennej pracy wystarczy. Mam ustawione najnizsze obroty wentylatora a i tak temp nie przekracza za bardzo 30stopni w stresie. Tylko właśnie troche sie boje jak to bedzie na dłuższa mete czy coś się z procem nie stanie jak tak bedzie chodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwieksza wartość stabilną (1,5godz. orthosem chyba styka) na napięciu 0,8v jest 2,0 Ghz gdy chce ustawić więcej od razu blue screen. Szyne w biosie mam ustawioną na 267 i mnożnik na 10,5 = 2800Mhz pamięć def 800Mhz. I akurat w RMClock ustawiam mnożnik na 7,5 x 267 = 2,0Ghz i wtedy pamięć też jest równiutko 800Mhz. Do codziennej pracy wystarczy. Mam ustawione najnizsze obroty wentylatora a i tak temp nie przekracza za bardzo 30stopni w stresie. Tylko właśnie troche sie boje jak to bedzie na dłuższa mete czy coś się z procem nie stanie jak tak bedzie chodził.

To miałeś szczęście bo u mnie przy 1.6GHz i 0.8V już wyskakuje bluescreen hehe :lol2: Próbuj dalej bo masz niezłego proca :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj bawiłem się Brisbane 3600+ znajomka i małe ździwienie.

mobo to GB 570SLI s4 czyli żadna rewelka...

i przy 1,325 śmiga na 2,717

HT x4 czyli spoko

wszystko chłodzone fryzjerem i temp na jajkach po godzince orthosa to 58C

w dodatku z budzie jest tylko nawiew 120 na 5v a z tyłu żadnego wyciągu , jedynie w zasiłce 120.

Wyżej go nie puszczałem bo już temp za wyskoka w budzie .... brakuje tego wyciągu 120 :)

ale nie spodziewałem się ze na tym mobo poleci na 2,7 / 286 x9,5 / Ht x4 .

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze właśnie mam go cały czas, ale robi 2,8ghz przy 1,50v z biosa. Kilka razy zmieniałem pastę bo myślałem ze coś nie tak. I dalej to samo i dziwnie bo jak przypnę infinity to najbardziej styka sie z prockiem tymi bokami gdzie sa zaczepy, i na środek trzeba sporo dac. Sprzedawca gwarantował ze robi 3ghz przy 1,45-1,50v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie zastanawiam się nad zakupem X2 4000+. i pytanie: jak ciężko wycisnąć z tych procków 3000mhz? (10x300) patrze na wasze podpisy i 3ghz tak dużo nie ma. czy 3ghz to dość "solidny" wynik? czy postawiłem sobie za wysoką granicę? (mowa o nieselekcjonowanym modelu, DFI NF4 i raczej początkującym znawcą OC na serii "64")

Edytowane przez deejay999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie zastanawiam się nad zakupem X2 4000+. i pytanie: jak ciężko wycisnąć z tych procków 3000mhz? (10x300) patrze na wasze podpisy i 3ghz tak dużo nie ma. czy 3ghz to dość "solidny" wynik? czy postawiłem sobie za wysoką granicę? (mowa o nieselekcjonowanym modelu, DFI NF4 i raczej początkującym znawcą OC na serii "64")

to wez rev f3 iaa53800cz

 

czy wiesz ze miedzy 2.9 ghz a 3ghz jest okolo 3.5% roznica w zegarze a w wdayjnosci moze 2%

 

dasz sie pochlastac za takie cos

Edytowane przez jasrka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wez rev f3 iaa53800cz

 

czy wiesz ze miedzy 2.9 ghz a 3ghz jest okolo 3.5% roznica w zegarze a w wdayjnosci moze 2%

 

dasz sie pochlastac za takie cos

 

No właśnie, nie rozumiem ludzi którzy tak wykręcają procesory. Po jakiego czorta? Ja podkręciłem zaledwie do 2400 Mhz, popodniecałem się odczytami pamięci, super PI, primem95 i wróciłem do ustawień fabrycznych, a dlaczego? Ano dlatego, że w codziennym używaniu niewiele z tego podkręcania wynika. Komp na standardowych ustawieniach chodzi szybko. Nacisnę myszką i mam, to po hu.... podkręcać. Większe wydzielanie ciepła, więcej szumu, chyba nie po to wymyślono procesory w cyklu technologicznym 65 nm, one mają być chłodne i szybkie. Osobiście dla mnie, to żadna technika mieć piecyk w obudowie :wink: . Dla mnie super technika to zimny procesor. Niedługo Intel zaprezentuje cykl 45nm, przynajmniej tak słyszałem, poprawcie mnie jeśli się mylę. No i tu mam nadzieje że temperatura będzie utrzymywać się na niskim poziomie, ciekawe jaki będzie pobór prądu tego cuda.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

izar - gadasz głupoty.

 

p że Ty nie potrzebujesz to akurat nie znaczy, że ktoś nie potrzebuje.

 

Po jakiego czorta?

Aby mieć szybszy komputer i tu nie chodzi o suche liczby, ale o zauważalny wzrost Fps-ów w grach, czy zmniejszony odczuwalnie czas kodowania itd itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho x2 3600 bez o/c to jest troche "lipa".

 

W grach takich jak Most Wanted, F.e.a.r itp. Rożnica między 1.9ghz a 2.7 jest duża.

 

izar> jesli nie kręcisz to po co brałes BrisBane? Opoznienia w przesylaniu danych pamięci l2. Walnięty czujnik temp.

 

Bylo trzeba brać Windsora 35W. Wogole sie nie grzeje.

40 stopni to ten proc raczej rzadko widzi. Jest rownie szybki jak BB 2.1ghz.

PS. Zawsze można zrobic wlasne cnq..

 

Z archiwum X.

 

Od dluzszego czasu jade na 2.9 i memki jak w podpisie.

 

Zaladowałem domyslne ustawienia z biosu. I bach bsod podczas ladowania windy. Podnioslem napięcie na memach i to samo.

Clear cmos i wszystko w porządku.

 

WTF? 8|

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

izar - gadasz głupoty.

 

p że Ty nie potrzebujesz to akurat nie znaczy, że ktoś nie potrzebuje.

 

Po jakiego czorta?

Aby mieć szybszy komputer i tu nie chodzi o suche liczby, ale o zauważalny wzrost Fps-ów w grach, czy zmniejszony odczuwalnie czas kodowania itd itp.

Ale ja jeszcze nie gram, bo mi karta nie chcę dojść <_< :mur: . Jak już dojdzie, to ustawie kompa na 2,4Ghz, żeby tylko wykorzystać pamięci ( to znaczy ma być 800Mhz, a nie 700 Mhz tak jak teraz), trzeba jednak przyznać że te całkowite dzielniki pamięci w K8 to fatalna rzecz. Człowiek kupuje procka, dajmy na to tak jak ja 2100 Mhz i przy dzielniku 6 ma pamięć 350 Mhz ( efektywne 700 Mhz). Trzeba podnieść na 2400 Mhz żeby te goodramki działały tak jak fabryka przykazała.

 

Tak na marginesie: wczoraj zamontowałem Cooltek Disk Silencer, to takie resory do dysku twardego, super sprawa żadnych wibracji i jest ciszej. Poprzednie całe biurko wibrowało, łącznie z monitorem i okolicznymi meblami. :lol:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam ,że na kn9 z procem na 2,8(czy tez 2,9 jak mi się zachce) nie mam absolutnie żadnych przycinek, proc podkręcony od nowości , instalowałem demka różnych nowych gierek, różne stery do karty graficznej i raz aktualizowałem stery do mobo(łacznie z NV IDE=tryb AHCI).OS to XP.

EDIT

Zapomniałem dodać o dual core optimizer-zainstalowany od razu po instalce OS-u.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusz XP, stawiam bardziej na wine softu, sterowników, wirusów itp. Ja mam Bri i przed czy po wgraniu Dual Core O. nic takiego nie wychodziło.

 

Moim zdaniem cały ten proceder z tymi przycinkami wyszedł pewnie po takich pomyłkach, ktoś źle wgrał stery od czegoś i zwalił na AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darkx napisał co wiedział i koniec, już rozmawiałem na forach z dziesiątkami użytkownikami Bri i żaden tak nie miał.

 

Takie pytanie skąd wiesz że to przez CPU? Robiłeś testy z podmianą np: na Windsor, że taki pewny jesteś?

 

Wgrałeś też stery od AMD nie chodzi mi o Dual Core tylko sterowniki do CPU?

 

 

EDIt: Aha najnowszy bios wgrany?

Edytowane przez miras19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd CRC ,może być spowodowany

-niekompatybilnością RAM-u z mobo

-zbyt ostrymi/nieprawidłowymi timingami pamięci

-uszkodzonymi pamięciami

-przekręconymi pamięciami/CPU.

-uszkodzony CPU.

Na Twoim miejscu przyjrzał bym się RAM- GoldMemory obowiązkowo i zobaczyć czy przejdzie test.

Osobiście przechodziłem przez podobne problemy kilkukrotnie, i gdy zaczęły pojawiać się problemy z niemożnością odpakowania archiwów i instalacją progsów , to niemal zawsze źródłem problemów był RAM.

U Ciebie zachodzi podejrzenie uszkodzenia CPU(cache L2) jeśli RAM okaże się w porządku.Gorzej jeśli CPU przejdzie 12h Orthosa...to wtedy trzeba będzie szukać przyczyny gdzie indziej.

Nie spotkałem się by ktokolwiek maił problemy z Brisbane ,już częściej ktoś skarży się na przyspieszenia w grach , które eliminuje Dual core optimizer( i nie jest to, jak piszą tu i ówdzie, programik rozdzielający zadania na 2 rdzenie ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee nie ? wgrałem tylko dual core optymizer a o innych sterach do procka nic nie słyszałem :blink:

Bios najnowszy wgrany.

Teraz mam takie coś że jak instaluje gry to zawsze pojawia się błąd CRC. :blink:

najzwyczajniej winda padła, jak ostatnio robiłem testy softu (ponad 50 aplikacji) to nawet przy otwieraniu notatnika miałem zwis, a przy instalatorach właśnie CRC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee nie ? wgrałem tylko dual core optymizer a o innych sterach do procka nic nie słyszałem :blink:

Bios najnowszy wgrany.

Teraz mam takie coś że jak instaluje gry to zawsze pojawia się błąd CRC. :blink:

Jak dla mnie to:

format

instalacja sterów i dual core optimizera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ze sie tak podczepie ;). Narazie sam sobie reguluje koligacje poprzez imagecfg. Jakbym stawial nowego windowsa to warto instalowac Dual Core Optimizera? Instalowaliscie z ta latka od MS, czy bez?

Dzieki za info.

 

A btw. Kiedys slyszalem, ze w grach wykorzystujacych 2 rdzenie dual core optimizer przelacza na 1 rdzen. To prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...