Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wlasnie mamie zmodyfikowalam kompa i kupilam jej owego Brisba i DFI Infinity.

Generalnie bylam troche zaskoczona temp. ale to przez wlaczonego Cool'Quiet.

Temp. oscyluje w idle 15-17 C.

Matka nie chce miec kreconego procka wiec jej poki co nie ruszam :lol2:

Przy takiej temperautrze procka otoczenie musiałoby miec z 10c, a to niemozliwe za bardzo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie lezy problem (o ile lezy ;-)) generalnie programik z DFI pokazuje takie ciekawostki na rdzeniu proca bo otoczenie to juz 30 C (wg programu).

 

BTW temp. otoczenia tzn pokoju moze miec jakies 20 ;-)

Rozumiem, ze pomiar prawidlowy uzyskam tylko przykladajac termometr do procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzućcie okiem na testy X2 vs C2D w Unreal Tournament 3. - [click]. Czy to możliwe, że C2D 2.33GHz > X2 3GHz?

Takie testy to przedszkolaki mogą robić. Po co podawac ustawienia pamieci, nie? :angry: Nie od dziś wiadomo że anandtech sympatyzuje z yntelem Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zakupilem x2 be-2350 i plnauje wymiane plyty z asusa m2npv-vm na plyte na chipsecie rd580(xpress3200)

 

ASUS M2R32-MVP

 

DFI Infinity CFX3200-M2/G

 

i jest maly problem plyty te nie maja oficjalnego sparcia dla x2 45wattowych czy ktos z was orientuje sie czy taki proc ruszy na tych plytach?

Ten CPU jest w rev. G2 :?:

 

btw. Ktoś na forum już @ Brisbane rev. G2 :?:

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie pomyliłem, po prostu gdzieś tak wyczytałem, i dlatego napisałem "z tego co wiem". Ale widzę, że to zdementowaliście. :P Ciekaw jestem zatem jak te Bri G2 się sprawują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. Ktoś na forum już @ Brisbane rev. G2

Ja mam 4800+ - od ponad tygodnia ;). Ale na obecnej płycie nie mogę ustabilizować w 100% więcej niż 3,2GHz (przy wyższych napięciach totalnie siada sekcja zasilająca cpu - jesli wierzyć cpuz, to mam vdropa na poziomie 0,1V :D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

co sadzicie o takim wyniku? przy 1.500 wysypal sie po 3h orthosa wiec nie sugerowac sie czasem bo powinien spokojnie przejsc teraz :)

mam nadzieje ze to nie ostatnie slowo.

pamieci zostawic jak teraz czy dac na @ 800mhz 2T-5-5-5-15?

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem spoko wynik. Na biurku leży 3600+ który kręci się bardzo podobnie (2950 na 1.5v).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 1.500 wysypal sie po 3h orthosa

BB przy napieciach rzędu 1,45V i wyzej mocno sie grzeją i podstawowym problemem aby podkręcić wyżej jest jego chłodzenie, jest 50% szans ze 1,50V było za mało i 50% szans że 1,50V było dla BB za "ciepłe". U mnie wymiana wentylatora 120mm z 1400 Zawarda na 3100 Deltę dała mi coś w okolicach 120-130MHz wiecej przy 0,15V wyzszym Vcore, podczas testów obserwowałem te pieprzone temperatury ze zwalonych czujników i ilekroć przekraczały pewne wartości wkrótce był error

mój wynik to 3040MHz na defie z chłodzenies Scythe Andy

i ~3160-70 na 1,45V z Andym z Deltą, niepotwierdzone screenem z powodu zaniku prądu w domu, może w zimie stestuje sprzet na działce to dojade do 3,2GHz

 

Podsumowując, obniżenie temperatury to sprawa pierwszorzedna dla OC BB, przykładem jest teat który mocno chłodząć (WC z lodem) swoją sraczko-padaczkę BB i zarzucając 1,7-1,8V doszedł do ludzkich wyników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img402.imageshack.us/img402/7725/beztytuugz6.jpg

 

warto sie bawic w takie cos? przy takim napieciu sciagajac cos z neta moge wylaczyc wentyl na freezerze i temp nie przekracza 35stopni ( wg smartguardiana ). w stresie wently 300 obrotow i smiga

imo tylko dla zabawy i własnej wiedzy jaki posiadasz procesor :) Ale na co Ci takie takty? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BB przy napieciach rzędu 1,45V i wyzej mocno sie grzeją i podstawowym problemem aby podkręcić wyżej jest jego chłodzenie, jest 50% szans ze 1,50V było za mało i 50% szans że 1,50V było dla BB za "ciepłe". U mnie wymiana wentylatora 120mm z 1400 Zawarda na 3100 Deltę dała mi coś w okolicach 120-130MHz wiecej przy 0,15V wyzszym Vcore, podczas testów obserwowałem te pieprzone temperatury ze zwalonych czujników i ilekroć przekraczały pewne wartości wkrótce był error

mój wynik to 3040MHz na defie z chłodzenies Scythe Andy

i ~3160-70 na 1,45V z Andym z Deltą, niepotwierdzone screenem z powodu zaniku prądu w domu, może w zimie stestuje sprzet na działce to dojade do 3,2GHz

 

Podsumowując, obniżenie temperatury to sprawa pierwszorzedna dla OC BB, przykładem jest teat który mocno chłodząć (WC z lodem) swoją sraczko-padaczkę BB i zarzucając 1,7-1,8V doszedł do ludzkich wyników

Ja mam jakieś inne odczucia Brisbane z porównaniem do X2 90nm "nic się nie grzeje"; mój Brisbane chodził 1 mc na BOXie i 24/7 było 2700 MHz przy 1,5V; na Freezeze / WC na codzień 1,55V i 2850 MHz (orthos sie sypał ale reszta chodziła) do benchów u mnie najbardziej pasowało napięcie w granicach 1,6V-1,625V... z racji tego iż "BB" ma "niepełnosprawne" czujniki temp to nie wiem ile stopni miał ale ale Windsor @ 2850 MHz i 1,4V BARDZIEJ "grzał" wodę w układzie niż Brisbane @ 2850 i 1,6V.

 

Ogólnie przerzuciłem już "parę" CPU pod am2 (Sempron / Athlon / Athlon X2 F2 / Brisbane G1 / Athlon X2 F3 / Optron F3) i w moim przypadku Brisbane miał również najsłabszy kontroler pamięci - to dopiero widać od 4x1GB ramu tu "BB" max co potrafił pracować z 4GB ramu to 880 MHz - ten sam ram* w tej samej konfiguracji na "Opku" leciał 1000 MHz; w przypadku np. 2x1GB to nie ma problemów każdy procek latał z szybkim ramem... CB również "BB" łapał najszybciej, przy -30 to nawet kompa nie szło odpalić a inne procki "szły" :P

 

*próbowałem na innym komplecie pamięci ale było to samo

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakieś inne odczucia Brisbane z porównaniem do X2 90nm "nic się nie grzeje"; mój Brisbane chodził 1 mc na BOXie i 24/7 było 2700 MHz przy 1,5V; na Freezeze / WC na codzień 1,55V i 2850 MHz (orthos sie sypał ale reszta chodziła) do benchów u mnie najbardziej pasowało napięcie w granicach 1,6V-1,625V... z racji tego iż "BB" ma "niepełnosprawne" czujniki temp to nie wiem ile stopni miał ale ale Windsor @ 2850 MHz i 1,4V BARDZIEJ "grzał" wodę w układzie niż Brisbane @ 2850 i 1,6V.

Zacznę od końca, w pełni sie zgadzam, że BB ma słaby kontroler pamięci.

ad rem

BB@2,7GHz 1,5V może pobrać ponad 110W, przypomne że sławetny Prescott miał TDP 90W, więc nie mówmy, że "nic się nie grzeje".

Jako że co do zasady na forum zajmujemy sie stabilnymi rezultatami "orthos sie sypie, ale reszta chodziła" jest argumentem bez znaczenia dla przedmiotu naszej dyskusji, bo orthos powoduje właśnie m.in. podgrzewanie procesora. W moim poprzednim poście bynamniej nie twierdze, że BB sie grzeje berdziej niż Windsor, tylko, że jest wrażliwy (in minus) na wysokie temperetury, co ogranicza jego OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie mam czasu na czytanie całego tematu...przeczytalem pierwszy post ale mam obawy co do krecenia..

moj sprzet to

x2 3600+ Brisbane 65W

KN9

1gb goodram 667mhz

palit sonic+ 8600gt

amacrox warrior 400W

obudowa cm-elite 331

 

warto sie brac za podkrecanie wogole z takim sprzetem? chcialbym przetaktowac procesor zeby mial jakies 2,4 - 2,5ghz, wiecej mi nie potrzeba..ale nie umiem sie za to zabrac, moze to zabrzmi smiesznie ale pierwszy post topicu jest dla mnie troche niezrozumiały..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooler od od brisbane 4000+ wyglada tak samo jak na zdjeciu,

 

Wiem, bo od dwóch dni jestem w jego posiadaniu, wykrecił się na 3,05GHz, przy 3,15GHz komp nie odpalił. +50mV

 

Cooler oczywiście został w pudełku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...