Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

No nie wiem ja tego za hu* bym nie założył bez wyjmowania, do tego Karakorum jet większy, może że jestem jakiś lewy ale ja musiałem płytę wyjmować

Wszędzie czytam o tym Karakorum i pisze, że bez problemu się go montuje :) i tak jak pisałem, ma takie samo mocowanie jak w moim chłodzeniu.

Po dłuższych przemyśleniach chyba kupię Vertical HP-120 - o wiele wydajniejszy przy wyższym napięciu i tańszy od Karakorum o całe 11zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba kupię Vertical HP-120 - o wiele wydajniejszy przy wyższym napięciu

puknij sie w łepetynę, domyślam sie jaki test czytałeś i szkoda ze nie widzisz, ze jest tam pewnien oczywisty błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karakorum nie założysz bez wyjmowania płyty, chyba że masz duża bude ale raczej nie masz szans.

wyciągasz zasilacz karty, kable na bok i zakładasz!! Chyba że masz g***** płytę i obudowe i wszystko Ci w środku pływa....(znaczy płyta się ugina na sokecie to lepiej wykręcić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puknij sie w łepetynę, domyślam sie jaki test czytałeś i szkoda ze nie widzisz, ze jest tam pewnien oczywisty błąd

Skoro tak się wywyższasz to może zamiast obrażać powiedziałbyś, że nie mam racji i poparł to jakimś dowodem co ?

Z łepetyny każdy pisać może głupoty tak jak ty, dowód może być fałszywy, ale jest.

A ty masz jakiś test ? Proszę podziel się opinią na temat jednego i drugiego chłodzenia, na pewno nikt się tu nie obrazi na ciebie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadałem kumuś w dziale AC (w co kupic) o ile pamiętam, test ma to do siebie, ze różnica pod obciążeniem w stosunku def vcore i 1,55Vcore wynosi 1st. C co jest absurdem (dla verticala), w drugim teście gdzie jest karakorum różnica jest juz normalna poza tym błędnym wykresem Karakorum ma w każdym innym zestawieniu przewage nad verticalem

 

przepraszam, ze w sumie tak najechałem

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadałem kumuś w dziale AC (w co kupic) o ile pamiętam, test ma to do siebie, ze różnica pod obciążeniem w stosunku def vcore i 1,55Vcore wynosi 1st. C co jest absurdem (dla verticala), w drugim teście gdzie jest karakorum różnica jest juz normalna poza tym błędnym wykresem Karakorum ma w każdym innym zestawieniu przewage nad verticalem

 

przepraszam, ze w sumie tak najechałem

To jednak się myliłem, chociaż sam powinienem na to wpaść. z 1,35 na 1,55 i tylko 1 czy 2 stopnie różnicy tam były - przecież to w praktyce nie możliwe... W takim razie wszystko wskazuje za karakorum ;) Chyba pozostaje kupić, a swojego sprzedać :rolleyes:

PS. Wybaczam ten wybuch z twojej strony :wink::) Liczy się poprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.pentagram.pl/produkty/chlodzeni...vertical_p_7014

 

Pentagram szczyci się tym testem na swojej stronie - zerknijcie jakie laury. Sam miałem problem bo ten test nie wiadomo czy jest wiarygodny czy nie. Kupiłem Karaku i zadowolony jestem przy napieciu 1,55V obroty na minimum (praktycznie cisza) max 47* na brisbonie 4000@2950Mhz G1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 23latek

doradzi mi ktos co tu zrobić aby wyiągnąc wiecej ??? z tego ??? napięcie 1.525v chłodzenie box :-D narazie - niedługo cooltek auras 92 am2

post-149326-1215957079_thumb.jpg

Edytowane przez 23latek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile chłopaki wycisnęliście z 5600+, bo u mnie przy 3.35Ghz -3.4 już się kupa robi przy napięciu 1,54V (CPU-Z) 1.5V ustawione w BIOSIE.

Zmniejszanie HT nic nie daje. Próbowałem wszystkie kombinacje i cały czas przy 3.4GHz ZONK.

post-20519-1215968207_thumb.jpg

Widzę, że kolega kilka postów wyżej ma podobny problem tylko dla 4400+.

Ja nie wiem jak ludzie mogli przy 1.5V wycisnąć z tych proców 3.6GHz :damage_wall:

 

Pamięci też mam jakieś dziwne. Na opakowaniu pisze KHX8500D2K2/2G, które mają nominalne napięcie 2.2V i timingi 5-5-5-15 przy 1066, a w programach wykrywa KTC1G-UDIMM, które są na 1.8V i mają 5-5-5-18 przy 800. Nadział się ktoś na takie oszukane pamięci? Czy może są po prostu źle wykrywane? Na tej płycie powyżej 900MHz bez względu na timingi (dziwne) wali resetami. Czy to może być wina płyty? BIOSu nowego niestety na horyzoncie nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na maxa Viste załadował mi przy 3445MHz, ale po krótkim katowaniu Orthosem wywala.

Kilka minut wytrzymuje przy takich taktach, dopóki temp nie wzrośnie powyżej 72st

post-20519-1215990888_thumb.jpg

Jutro będę walczył z chłodzeniem. Jak utrzymam max 60-65st to powinno być dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eno Sopel po co my tyle przegadaliśmy. Właśnie zwróciłem uwagę na twoją zasiłkę. Wiesz przy takim sprzęcie to wypadało by do kręcenia mieć coś lepszego, co daje w miarę stabilne napięcia.

Twój problem niskiego kręcenia może właśnie leżeć po stronie zasiłki.

Ja się o swój boje, muszę pobór prądu na nowym sprzęcichu zmierzyć. Tobie też by się przydało.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ale nie ma tematu "Brisy i Windsory" :wink: Bana za to nie dostane... :rolleyes: A ja chciałem zmieniać właśnie na brisa :lol2:

Jest http://forum.purepc.pl/temat/Socket-754-93...39087/5100.html :rolleyes:

Jeśli miałbyś pewność, że Bris się podobnie kręci jak Twój to można by się zastanowić ale iść w ciemno na pewno się nie opłaca bo masz te 3,3 GHz a Bris może Ci się trafić np. 3,1. A tak swoją drogą to stabilne masz to 3,3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie ok 1h popykałem w GOW na 3.25 (13x250), ale temperatura mi doszła do 65st, a wcale nie jest jeszcze gorąco ogólnie na dworku. Jak podkręcę wyżej do 3.4 to mogę zapomnieć o stabilności. Proc się po prostu gotuje w orthosie.

Rozpuszczać znowu wentyla do 1500RPM nie będę, bo komputer miał być cichy, jak dotychczas na 3800+. A znowu następnego komina kupować nie będę, bo zysk i tak będzie znikomy, nawet gdybym do 3.5 doszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest http://forum.purepc.pl/temat/Socket-754-93...39087/5100.html :rolleyes:

Jeśli miałbyś pewność, że Bris się podobnie kręci jak Twój to można by się zastanowić ale iść w ciemno na pewno się nie opłaca bo masz te 3,3 GHz a Bris może Ci się trafić np. 3,1. A tak swoją drogą to stabilne masz to 3,3 ?

 

3.3 Mam nie stabilne ale jade na boxie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oO jak to możliwe ;D BOX + 3,3 GHz :D do tego Windsor

Jak hary mówi nic specjalnego...może było by więcej ale brakło V na płycie.

Box a jak się robi za gorąco daje to ;

post-159520-1216032106_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...