Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

to przynajmniej miej na tyle kultury by o tym nie pisać :?

Mialem na mysli tylko fakt, ze gdyby jego pieniadze przyszly do mnie po 14 w piatek to moglbym mu napisac ze nie zdarzylem wyslac proca i w wyniku zaistnialej sytuacji, zrobie to dopiero w poniedzialek ...

Czlowiek mnie olewal od srody (nie odpisal na 2 maile), wiec nie mial bym skrupulow, ale na szczescie to i tak nie jest juz wazne bo dopiero dzisiaj wieczorem gosciu sie ocknal i napisal ze wlasnie wyslal pieniadze (wiec beda na pon) i ze przeprasza ze tak pozno :P

 

Z agito tez mi przyslali w koncu polecenie zaplaty ... szkoda ze tak pozno ;/

Pewno dostane we wtorek jak dobrze pojdzie :)

 

@zius - czemu masz 3x to samo w poscie ?

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak se jeszcze myśle że tego sempka czy x2 też można by porównać z 939 na podobnie ustawionych memkach (3-3-3-5 250MHz), fakt że alph tak się nie ustawi na obu platformach ale zawsze to byłoby jakieś porównanie co do wydajności kontrolera :)

Pare mc temu prosilem o to samo w temacie z smepem ale nikomu sie nie chcialo puscic pi na 8x200 / mem 250 (500) 3-3-3-5/8...

 

Brisbane wymaga wyższego Ttfc dla pamięci wtedy ram coś lepiej idzie a wcześniej na 90nm CPU wystarczało 192... ehmm

 

Powiedzmy że coś "ruszyłem z miejsca"

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=189174

 

@dymy co do pierwszego postu tego tematu

 

"DH Stepping F3, single core, 0.065 micron, socket AM2" z tego co mi wiadomo to "F3" to jest 90nm ale mogli coś nowego dodać hmmm

 

W każdym razie Brisbane ma na końcu "DD"

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zius - czemu masz 3x to samo w poscie ?

jakies problemy z servem chyba byly (zmiana) ale poprawilem

 

Pare mc temu prosilem o to samo w temacie z smepem ale nikomu sie nie chcialo puscic pi na 8x200 / mem 250 (500) 3-3-3-5/8...

 

Brisbane wymaga wyższego Ttfc dla pamięci wtedy ram coś lepiej idzie a wcześniej na 90nm CPU wystarczało 192... ehmm

 

Powiedzmy że coś "ruszyłem z miejsca"

 

2582535[/snapback]

Pare mc temu prosilem o to samo w temacie z smepem ale nikomu sie nie chcialo puscic pi na 8x200 / mem 250 (500) 3-3-3-5/8...

 

Brisbane wymaga wyższego Ttfc dla pamięci wtedy ram coś lepiej idzie a wcześniej na 90nm CPU wystarczało 192... ehmm

 

Powiedzmy że coś "ruszyłem z miejsca"

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=189174

widze ze masz dfi czy to prawda zena dfi nowce ze sklepu brisbane nie wystartuje tylko trzeba 0.90 proca aby zrobic flash na ten bios z mrca.Bralbym dfi ale moze problem byc z tym biosem a chodzic i sie prosic w jakis sklepach to uwlaczajace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zius prawda, na starym biosie Brisbane sie nie odpali.

 

Jakie macie różnice stopni pomiędzy rdzeńmi :?: - u mnie chyba troche za duża różnica coś jest na boxie w stresie jeden 35 drugi 25 na freezerze pierwszy 8 drugi 17 :blink:

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zius prawda, na starym biosie Brisbane sie nie odpali.

 

Jakie macie różnice stopni pomiędzy rdzeńmi :?: - u mnie chyba troche za duża różnica coś jest na boxie w stresie jeden 35 drugi 25 na freezerze pierwszy 8 drugi 17 :blink:

no to beka moze nowsze plyty juz maja te nowsze biosy

komus esc.pl za 10 zl robili flasha :mur:

dfi cos skopal bo rozumiem kiepskie oc jakies dziwne zachowanie proca ale zeby w ogole nic

 

a jak ten wyjec na nb glosny jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zius prawda, na starym biosie Brisbane sie nie odpali.

 

Jakie macie różnice stopni pomiędzy rdzeńmi :?: - u mnie chyba troche za duża różnica coś jest na boxie w stresie jeden 35 drugi 25 na freezerze pierwszy 8 drugi 17 :blink:

Ja mam 31 cpu 0 i 22 cpu 1 na Frezerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zius prawda, na starym biosie Brisbane sie nie odpali.

 

Jakie macie różnice stopni pomiędzy rdzeńmi :?: - u mnie chyba troche za duża różnica coś jest na boxie w stresie jeden 35 drugi 25 na freezerze pierwszy 8 drugi 17 :blink:

U mnie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie Abit KN9? Potrzebujesz SLI?

jedna rzecz mi sie nie pasi w kn9 brak lpt

mialem abita av8 chwale sobie abita ale na dzien dzisiejszy nie widze plytki am2 spelniajace moje wymagania ktorych najblizej jest dfi ale ten ku*ewski bios zniecheca mnie do plytki. Jesli mialbym wybrac ponownie amd to tylko brisbane. Bedzie chyba trzeba brac e4300 za 440zl ( z zestawem sluchawkowym + skypout 30minut)+ p5n-e pamiatki do obu platform bylyby te same czli kingstony 667 2x1gb za 350zl. Za intelem przemawia fakt ze wszystko moge zamowic w jednym sklepie i nie bede placil za jakies flashe ( i dostane serwisowana plyte --- przekrety sa wszedzie )

roznica mnie wyniesie jakies 250zl w calej platformie a szkoda bo mam sentyment do amd

 

Pozatym nadal nie wiadomo czy k10 sie uruchomi na am2, i coraz bardziej mi to smierdzi amd juz jasno by dala komunikat ( dont worry k10 jest kompatybilny z plytkami am2 ) a tak mamy jakies ploty am2+ nic konkretnego. Na intelu mozna w przyszlosci walnac 4 jajka a juz na am2 takiej pewnosci nie mamy

 

a co inzynierasy z abita sobie myslaly robiac kn9 nawet bez wtyczki na plycie do ktorej mozna by opcjonalnie podlaczyc lpt to juz nie wiem

Edytowane przez zius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kurczak80 a ile masz stopni w full stresie , te 2900 MHz / 1,45V to 24/7 ?

Nie na codzień 1.425v 2850 temp w full strees 35 stopni cieplejsze jajko na full obrotów wiatraka.Ale bede musiał jeszcze podbić napięcie bo ostatnio orthos mi sie wywalił po 30 minutach na viście pod xp chodził spoko koło 3 godzin i nic.Wydaje mi sie że vista jakaś bardziej wrażliwa :) Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie takie zryte temp na nowym biosie ? :)

 

@kurczak - na prawde taki 'chlodny' czy dalej blad odczytu ?

 

Ps. Qrde tez tak macie ze po wyslaniu posta nie wraca do watku tylko wyswietla pusta strone ? (index.php bez parametrow - mam tak od wczorajszej zmiany serwera)

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

No dobra to jest problemos.

 

Nie moge przekroczyć htt wiekszego niz 270 :/

Memki spokojnie latają nawet na 900 więc to nie ich wina (2x1gb kingston cl5)

Przy v=1,4 mam pokazane 36 C w idlu a freezer jest zimny :/ Bezsensu... Macie jakies pomysły ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to jest problemos.

 

Nie moge przekroczyć htt wiekszego niz 270 :/

A jaka zasilka ?

W koncu masz tez pradozerna GF 7900GS, wiec moze w tym problem :)

 

Przy v=1,4 mam pokazane 36 C w idlu a freezer jest zimny :/ Bezsensu... Macie jakies pomysły ??

Jesli te 36 stopni to temp rdzenia no to w sumie mozliwe jesli cos zle przewodzi ... moze czapka troche krzywo zalozona ?

(zakladam ze freezera sprawdzales czy dobrze przylega :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

A jaka zasilka ?

W koncu masz tez pradozerna GF 7900GS, wiec moze w tym problem :)

 

Jesli te 36 stopni to temp rdzenia no to w sumie mozliwe jesli cos zle przewodzi ... moze czapka troche krzywo zalozona ?

(zakladam ze freezera sprawdzales czy dobrze przylega :P)

Zasiłka to modecom 400w pfc wiec radzi sobie. Czemu ma sobie nie radzic skoro SanDiego 37+ brał wiecej prądu ;) 36 na rdzeniu no... waha sie właśnie. Dziwi mnie to bo potrafi z 36 skoczyć w 2 sek do 45 i rosnac az do 50 w stresie. Bezsensu to troche. Albo mam krzywy kapeluszek albo nie wiem co ale tak jak mówie. Freezer jest zimny... Może zdjąc czapeczke ;] ?

 

Macie tu moje ustawienia (mem sie nie bawiłem) i ocencie co nie tak :P

http://www.speedyshare.com/519802863.html

 

Kurcze mnie tylko zastanawia dlaczego na nizszym htt da sie zrobic nawet 900 na memkach. Nie straszcie ze to zasiłka ;] Nie mam ochoty teraz zmieniać. No chyba, że to już będzie ostateczność. Ale to by wyjaśniało dlaczego mój san diego robił tylko 2900 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że należysz do tych overclocker`ów co to kręcą... ale nie bardzo wiedzą czym:)

Pisząc CPU/8 mialem na myśli to, że przy mnożniku 9,5 oraz MEMVALUE 533 dzielnik dla pamięci to częstotliwość CPU podzielona na 8 ( tak to wygląda na AM2 ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie takie zryte temp na nowym biosie ? :)

 

@kurczak - na prawde taki 'chlodny' czy dalej blad odczytu ?

 

Ps. Qrde tez tak macie ze po wyslaniu posta nie wraca do watku tylko wyswietla pusta strone ? (index.php bez parametrow - mam tak od wczorajszej zmiany serwera)

Naprawdę taki chłodny na asusie m2n-e te same temperaturki były ale mi chodzi o jeden z rdzeni sama temperatura czapki czyli cpu wynosi 56 stopni w stresie.To jest po orthosie około 10 minut ale wiele sie nie zmienia w pokoju temperatura 24 stopnie.

Dołączona grafika

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

Naprawdę taki chłodny na asusie m2n-e te same temperaturki były ale mi chodzi o jeden z rdzeni sama temperatura czapki czyli cpu wynosi 56 stopni w stresie.To jest po orthosie około 10 minut ale wiele sie nie zmienia w pokoju temperatura 24 stopnie.

IMAGE

Jak to zrobiłeś, że Ci w evereście pokazuje każdy rdzeń osobno :> ?

 

suchyjastrzab - nie :P W jakimś stopniu jestem niedzielnym overclockerem ale... i tak dużo wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobiłeś, że Ci w evereście pokazuje każdy rdzeń osobno :> ?

 

suchyjastrzab - nie :P W jakimś stopniu jestem niedzielnym overclockerem ale... i tak dużo wiem :)

Nie robiłem nic najnowsza wersja everest ultimate zresztą na starej też mi pokazywało dwa rdzenie i na xpeku i viście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.
Jesteś genialny :)

 

Teraz tak:

1.Dlaczego z cpuz zniknęła mi wartosc RAS Precharge ?

2.Czy 1.9 na mem i 1,25 na ht to jest w miare stabilnie (mem to wiem ze moge o wiele wiecej ale głównie chodzi mi o ht)? Chce miec stabilnośc a niekoniecznie super wydajnosc :P

3.czy nie powinienem zmniejszyc ht na x2 skoro juz do 1000dochodzi ;> ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...