Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteś genialny :)

Czy to się tyczy wskazówek, jakie dałem Ci na PW? :)

1. Mnie w trakcie zabaw z o/c też przy niektórych ustawieniach pamięci znikała ta wartość, nie wiem dlaczego.

2. 1.9 vdimm i 1.25 ht to wartości absolutnie bezpieczne.

3. Szyna ht na poziomie 1000MHz jest ok, przecież to standard gwarantowany.

Edytowane przez zdzich_44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

Czy to się tyczy wskazówek, jakie dałem Ci na PW? :)

1. Mnie w trakcie zabaw z o/c też przy niektórych ustawieniach pamięci znikała ta wartość, nie wiem dlaczego.

2. 1.9 vdimm i 1.25 ht to wartości absolutnie bezpieczne.

3. Szyna ht na poziomie 1000MHz jest ok, przecież to standard gwarantowany.

Tak to sie tyczy tych wskazówek. Teraz dalej nie wiem bo jak daje 334 zeby zrobic te 3ghz to memki nie wyrabiaja nawet przy ustawieniach 400. Może dać 2v na mem ;> ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 3Ghz to musisz ostrzej podwoltować proca (1.45-1.5v w zależności od egzemplarza), raczej nie do użytku 24/7 z freezerem czy innym tanim coolerkiem. A vdimm możesz spróbować zwiększyć, spalić się przy 2V nie powinny. ;)

 

Ja wycisnąłem na 1.525v tyle: http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=189622 Jeszcze memki spróbuję zwolnić kiedyś i może pójdzie więcej. :)

Edytowane przez zdzich_44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

Kuźwa no everest pokazuje 56 w stresie przy 1,45 ;/ Ale freezer jest letni... Mi sie akurat musiał trafić proc z krzywą czapą ;/

 

edit: a moze to nie czapa ? W stresie niby 55-56 C ale jak wylacze to odrazu spada do 44 a potem maleje do 40 a na koncu mam 39 w idlu... Dziwne. Jak dla mnie to jakies przeklamania są a co wy o tym sądzicie ?

Edytowane przez f.e.a.r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa no everest pokazuje 56 w stresie przy 1,45 ;/ Ale freezer jest letni...

Mam to samo. Jakie temperatury rdzeni? U mnie 32/24 czy jakoś tak.

edit: tymi 56 stopniami to się akurat nie przejmuję...

Edytowane przez zdzich_44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

A nie wiem różnie ale też tak dziwnie skacze. W ogole jak np wlaczam cos (np everesta) to potrafi skoczyc o 5 c do górt a potem opaść. Normalnie temp sie zachowuje jakby to pokazywalo użycie procesora ;]

 

Ja tam jestem zadowolony. 2900MHz przy 1,45 i memki kingshity 677 a poszly na 800 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

Sprawdź teraz ustawienia Orthosem. Dopiero wtedy będziesz mógł być zadowolony. Ja do użytku 24/7 opuściłem do 2.83@1.425v, nie ma co przesadzać. :)

No to się jutro pobawię. EW puszcze freezera na full, na NB zaloze jakis wentyl i ogólnie odpale wszystkie mozliwe wiatraczki w domu. Na mem walne radiatorki i puszcze na 2.1v. dam na proc 1,5 i zrobie te wiecej niz 3ghz ale to juz pewnie na 9,5 a nie 9 ;)

 

thx za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny super wynik ale kochani wrzucajcie tutaj screeny z orthosa przynajmniej ~4h bo bez tego to o kant du.. rozbić takie oc ;)

To dla zabawy kochany, nie stresuj się. Nie twierdzę przecież, że proc działa @3167 bo po paru minutach go przestawiłem. ;)

Edytowane przez zdzich_44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilne 3G mój robi przy 1.525v ale nie zamierzam go tak męczyć 24/7.

stabilne? wrzucisz screena z orthosa ~4h?

nie bym nie wierzył ale chętnie looknę ;)

 

Niecałe 3ghz :damage_wall::damage_wall:

ale stabilne? można prosić screena z SP2004~4h?

 

u mnie na poprzednich egz. ciężko było wyjść powyżej 2.9 jeśli miało być stabilnie, nawet przy napięciach powyżej 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamil2201

 

ojj frezer chyba nie da rady ;) jak uciagnac na 12v mojego athlonka @ 2.7GHz i 1.5v nie moze ;)

Dziwne :P Moim zdaniem freezer powinien bez problemu dać rade, temperatury nie powinny być za wysokie. A to, że Twój proc nie moze działać na 2.7GHz/1.5v to moze być wina samego procesora, a nie słabego chłodzenia. U mnie na 2.7GHz/1.475v i freezer@5v temperatura nie przekracza 42-43c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyy ? procek pracuje nawet na 1.475v 2.7ghz, ale dla pewnosci chcialem mu dac 1.5v :) no i na 12v mam temperature okolo 55* .. warto zaznaczyc ze moj procesor to E3, wiec moze dlatego tak sie grzeje.

 

' teraz procek jest taktowany 2.4GHz przy 1.375v - zapuszczone seti przez godzinke i temp na frezeerze puszczonym 5v to 52* :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyy ? procek pracuje nawet na 1.475v 2.7ghz, ale dla pewnosci chcialem mu dac 1.5v :) no i na 12v mam temperature okolo 55* .. warto zaznaczyc ze moj procesor to E3, wiec moze dlatego tak sie grzeje.

 

' teraz procek jest taktowany 2.4GHz przy 1.375v - zapuszczone seti przez godzinke i temp na frezeerze puszczonym 5v to 52* :|

ale ty piszesz o 3000+ pod 939 czy o brisbane ?? :blink:

ten brisbane sie mniej grzeje od 3k+ :]

 

ale temp i tak masz za duze :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

Ja dzisiaj na bf2 i 2900mhz musialem zejsc na 2800 bo resety łapał. Ale co tam. 2800 Też fajnie :) Stabilnie i ładnie ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stabilne? wrzucisz screena z orthosa ~4h?

nie bym nie wierzył ale chętnie looknę ;)

Nie mam, nie chce mi się męczyć kompa 4 godziny na Chieftecu (sam wiesz dlaczego ;)) tylko po to aby być 100% pewnym skoro i tak na codzień tego nie wykorzystam, przecież to bez sensu. Zrobiłem tylko SPi 16M a potem pograłem godzinkę w Medievaluatea 2 łącząc przyjemne z pożytecznym. :) Wszystko @ 3.04Ghz @ 1.525V (338x9). Ale masz rację, że jest 100% stabilny pewności nie mam.

 

edit: oczywiście nie dysponuję screenem z gry w M2. ;)

Edytowane przez zdzich_44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie juz sprzet przyszedl, ALE moja DFI nie rozpoznaje Brisbane i jutro jade prosic sie o procka na zrobienie updatu biosa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie juz sprzet przyszedl, ALE moja DFI nie rozpoznaje Brisbane i jutro jade prosic sie o procka na zrobienie updatu biosa...

jezeli chodzi o esc.pl to dzwonilem i za darmo robia update biosu w ramach zakupu wystarczy zaznaczyc ta koniecznosc w uwagach. W koncu dfi bez najnowszego biosu jest nie wpelni sprawna

Edytowane przez wezir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...