Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Gość f.e.a.r.

Można powiedzieć, ze 100%. Większość bez zmiany napięcia robi ~2.8Ghz. Athlony w 90nm potrafią bez zmiany napięcia bez problemów robić 2.6ghz albo wiecej, więc 65nm tym bardziej.

Jaja sobie robisz ? Do 2.8 na brisbane trzeba juz podnieść napiecie żeby mieć stabilność 24/7. Na def V pójdzie najwyżej 2.6, maxymalnie 2,7 ale nie dam sobię za to kabla od zasilacza uciąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mój cep wstępnie 3GHz przy 1,45 z biosu, ale temperatura wysoka... w sobotę test na WC z lodem - okaże się co potrafi :)

pogratuluję jak wrzucisz screena z cpu-z i SP2004 ~4h

 

JA probowalem na 9.5 ale wydajnosć jest katastrofalna. Zwiazane jest to z przepustowoscią pamieci?

u mnie 3G właśnie na 9.5 i muszę przyznać, że na takim mnożniku mogę wiecej. dla pamięci taktowanych 400 KN9 dobiera dzielnik 10 ale co za problem przestawić np. na 6 i masz piękne DDR2@1000 :D nie widzę przeciwskazań dla połówkowego - ale też nie zgłębiałem tematu więc może o czymś nie wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, przymierzam sie do kupna Brisbane... jaka jest szansa ze pojdzie na 2,4-2,5ghz bez zmiany napiecia ? (moja mobo nie przewiduje :( )

Dotychczas nie ma wieści o takiej sztuce Brisbane która by nie chciała działać 2,6 GHz bez zmiany napięcia ale

na takiej płycie nie ma też informacji że cokolwiek da się podkręcić. Jeśli płyta pozwala bezproblemowo na HTT 270 to

prawdopodobieństwo jest bardzo duże że podkręcisz do 2500 MHz o ile płyta obsługuje Brisbane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozostaje nam tez miec nadzieje, ze tak jak w przypadku ostatnich sztuk sandiego, im nowszy proc tym lepszy a nie odwrotnie Dołączona grafika

No to logiczne, bo nawet jak nic nie poprawia w samym procku, to ciagle beda doskonalic proces 65nm :)

 

Ja swojego nie sprawdzalem doglebnie na 2,7ghz 1,3v, bo tylko pomeczylem chwile w cinebench, a nie widzialem potrzeby katowac go na boxie (choc wiem ze niektorzy dawali wiecej :P), ale w piatek powinienem zalozyc penta hp-100 (stoi na biurku ale nie mam jeszcze pasty) i zdam relacje ze swojej sztuki :wink:

 

Ps. Pomeczylbym go dluzej na boxie, ale siem przestraszylem jak nagle wlaczyl sie alarm z plyty ze za duza temp (60 ustawilem), looknalem do everesta a tam 111 stopni lol :)

Wiec odruchowo zrestartowalem kompa (softwarowo), w biosie 4x, radiator cieply :) (nie parzacy)

Ciekawe jak to sie stalo - dodam ze najnowszy bios i na codzien everest (4.00) pokazuje prawidlowa temp, pozatym skoro wlaczyl sie alarm to cos sie plycie musialo pochrzanic :)

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to logiczne, bo nawet jak nic nie poprawia w samym procku, to ciagle beda doskonalic proces 65nm :)

[...ciach]

intel w przypadku c2d tez sobie doskonali proces ale niekoniecznie pod katem OC, widza to posiadacze prockow starszych vs tych nowszych :wink: Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość kupna X2 4200+ Brisbane. Wie ktoś coś na ich temat ?? Bo nie słyszałem jeszcze o nim. Wiem że ma taktowanie 2200 Mhz i mnożnik 11 więc się go powinno lepiej kręcić niż 3600+ ?? Nie piszcie, że lepiej 3600 bo tańszy bo mam je w prawie tej samej cenie :P Chodzi mi o wydajność, choć podkręcać się powinny tak samo ? Cache chyba też tyle samo mają. Nie mogę znaleźć żadnych dokładnych danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca się pomylił patrząc na 65 W :D Wziąłem 3600+. Ciekawszą rzeczą są pamięci. Sprzedałem swoje poprzednie DDR Kingstona HyperX CL2 2x512 MB za 300 zł, a teraz kupiłem nówki DDR2 Kingstona 667 CL5 2x1024 MB za 280 zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

Sprzedawca się pomylił patrząc na 65 W :D Wziąłem 3600+. Ciekawszą rzeczą są pamięci. Sprzedałem swoje poprzednie DDR Kingstona HyperX CL2 2x512 MB za 300 zł, a teraz kupiłem nówki DDR2 Kingstona 667 CL5 2x1024 MB za 280 zł :D

Nie denerwuj mnie <_< Ja tydzien temu dalem 360zł bo za tyle było najtaniej :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego odpalilem na 10x300 ale nie moge sprawdzic czy jest stabilny bo mam boxowe chlodzenie. Moze jutro kupie scythe infinity albo ninja, musze sie jeszcze zastanowic i bede testowal czy dziala stabilnie.

jak już odpaliłeś to otwórz budę i zapuść SP2004 - proc od tego nie umrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mało masz pkt w marku 03. To ja pamietam, że na Venicu 3000 i 7300gt miałem wiecej.

Bo to stary wynik na PD920 przecierz :) Na brisbane jeszcze nie robilem ...

Pozatym ath mnie tez kladl swoim galaxy 73gt jak obaj mielismy sempy 754, a to za sprawa taktow mem ~1800 o ile pamietam i tez ostro podkreconego gpu - musialbym sieknac vmody bo moj palit juz wiecej nie chce isc :)

 

A co do proca to dzisiaj kupilem w koncu arctic ceramique i zalozylem pentagrama hp-100, wiec siem co nieco wiecej pobawilem ...

Dołączona grafikaDołączona grafika

Oba na 1.3v z biosu, wiem ze krotko, ale juz pozno i nie chce mi sie siedziec, a pentagram na 2500rpm nieco szumi :P

(jutro stestuje go dluzej)

 

Tak na marginesie to w idle spada nawet do 1,288v

 

A i wogole to mam dziwne jazdy z pamieciami ... to normalne ze na memclock 400 nie chca dzialac, a na 533 nie maja problemow ?

Na 400 moge dojechac max do ok ~270htt, a zawsze na poprzednich platformach ustawialem mem jak najmniej przy testowaniu samego proca :wink:

 

Tez fajny zonk byl jak chcialem 'odkrecic' kompa - ustawilem wszystko na default i ... dead :)

Dopiero clr_cmos pomogl :blink:

 

Ps. Jaki test najlepiej ustawic w orthosie do katowania proca ?

'Small FFTs' wystarczy ? Czy moze blend, czy jakis custom ?

(oczywiscie 4h+)

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i wogole to mam dziwne jazdy z pamieciami ... to normalne ze na memclock 400 nie chca dzialac, a na 533 nie maja problemow ?

Na 400 moge dojechac max do ok ~270htt, a zawsze na poprzednich platformach ustawialem mem jak najmniej przy testowaniu samego proca :wink:

 

Ps. Jaki test najlepiej ustawic w orthosie do katowania proca ?

'Small FFTs' wystarczy ? Czy moze blend, czy jakis custom ?

(oczywiscie 4h+)

1. mem clock 400 - i brak postu - można napisać ze normalne, procek ustawia wtedy strasznie ostre alphy dla pamięci i niektóre przez to niechcą wogóle botować nawet na def MHz; u mnie np. botuje ale max 600 MHz potem w systemie można zmienić alphy i już jest OKi.

 

Smal FFTs' jak test CPU

 

2. Procka masz fajnego mozesz spokojnie 1,5V ustawić... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nono lepszego tutaj nie widziałem :D ciekawe do ilu dociągnie ale myślę, że wysoko :)

Tez mam taka nadzieje :wink:

 

Niestety teraz musze spadac, ale jak wroce wieczorem ... dam znac jakie efekty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety u mnie 3008MHz wywalilo sie po 1h orthosa... na napieciu 1.625

Boje sie mu dac te 1,65 :)

 

Co ciekawe na mnozniku 9 wywalalo sie po 5 min... Widocznie na 9.5 mozna uzyskac lepsze efekty... zreszta to juz ktos pisal :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety u mnie 3008MHz wywalilo sie po 1h orthosa... na napieciu 1.625

Boje sie mu dac te 1,65 :)

 

Co ciekawe na mnozniku 9 wywalalo sie po 5 min... Widocznie na 9.5 mozna uzyskac lepsze efekty... zreszta to juz ktos pisal :P

Jak masz WC to na benche śmiało pakuj mu. Ewentualnie beret ściągnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie prezentuje oc na boxowy coolerku

 

bo z wydajnoscia 0.34 C/w szalu chyba nie bedzie

przy 100 w 34 stopnie above normal

 

czy w brisbane jest tak jak w a64 939 i lepiej nie przekraczac 50 stopni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...