Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Qrde nie zdarzylem sie wczoraj pobawic procem, teraz dopiero mam wolny czas, ale max ~1,5h, wiec znowu duzo nie zdzialam ...

 

Co do coretemp czy odczytow z everesta 4.00, to dla mnie te temp sa przecierz totalnie przeklamane :)

(zanizone o przynajmniej 20 stopni)

 

A teraz nieco lamiaste pytanko odnosnie alpha timingow ... nie jestem jakis mastah jesli idzie o pamieci, wiec powiedzcie mi czy alpha timingi to (jak zawsze myslalem) te wszystkie timingi procz 4 podstawowych, widoczne np. w a64tweaker/memset/cbi ?

 

1. mem clock 400 - i brak postu - można napisać ze normalne, procek ustawia wtedy strasznie ostre alphy dla pamięci i niektóre przez to niechcą wogóle botować nawet na def MHz; u mnie np. botuje ale max 600 MHz potem w systemie można zmienić alphy i już jest OKi.

Jesli tak to dlaczego na memclock 400 z identycznymi alphami nie moge przekroczyc ~270htt, a na 533 mem idzie bez problemu wyzej ? (ofc z podniesionym vdimm)

*znalazlem w koncu rozwiazanie :)

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czym objawia się za duże podkręcenie procka restartem czy bluescreenem.Wiem że to głupie ale jak ustawiłem pamięci trfc na 127.5 to procek leci już na 1.4v 2800mhz 1.5 godziny orthos small ftt i nic a jak miałem ustawione trfc fabrycznie to 2800 1.425 i bluescreen po pół godziny ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OKi :D

Test stabilności zaliczony.

Dołączona grafika

Jednak selekt nie jest potrzebny do 3 GHz.

Teraz jeszcze "tylko" tydzień zabawy z dobraniem jakiś rozsądnych ustawień pamięci i można się bawić.

 

...niestety musiałem dać 1,5V, bo na 1,475 zaliczył :unsure: .... freeze`a po 30 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na dzisiaj koniec :D

Dołączona grafika

Na 8M się wywalił (not in...)

Jutro powalczę, bo dziś już za dużo browaru... boję się dać 1,525V :oops:

 

EDYTA:

 

Dlaczego CPU-Z źle dobiera dzielnik - 8 zamiast 7?

Everest pokazuje właściwe taktowanie pamięci.

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały miesiąc mamy czekać? No weeeź przecież nie padnie od >1.6 do testów ;P Poza tym w razie czego dzieci będą miały przymusowy odwyk :gitarzysta: (sam tak miałem parę razy i bardzo dobrze robi :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem na czasie, bo przez przygode z netia nie mialem neta przez 2 miesiace i wrocilem do tepsy, ale mniejsza o to

 

przegladajac dzisiaj oferty sklepow zauwazylem ze nowe athlony x2 65nm sa duzo tansze od ich kolegow 90nm

porownujac takie procki na benchmarku nie zauwazylem miedzy nimi zadnych roznic, wiec jak to jest ze te nowsze sa duzo (prawie o polowe) tansze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suchy, gratsy udanej sztuki.

 

Czym go schładzasz? Ściągałeś czapke?

Dzięki. Na procu siedzi fryzjer - max temp. jaką pokazywały CBId i EVEREST to 52*

Beret zostanie na miejscu przynajmniej miesiąc :)

 

@AndiX

 

W większości sklepów ceny Windsor i Brisbane są prawie identyczne :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu znalazlem dluzsza chwile na probe 3ghz :)

Rozwiazalem problem z memclock 400 i teraz bez problemow moge jezdzic clockgenem (wczesniej czasem zdarzaly sie zwisy nawet przy niskich htt :wink:)

 

Co do mojego procka to rano probowalem 1,3v @3ghz i odziwo winda sie uruchomila :)

Uradowany odpalilem cpu-z - git, drugie cpu-z (do mem) ... pokazalo sie, ale jak przesuwalem sobie okineko > restarcik kompa :P (za wiele bym chcial hehe ;])

 

1,325v orthos posypal sie po 16min, a teraz 1,35v leci 12min ... trzymajcie kciuki :D

 

A btw ktostam z kilka stron 'temu' chyba pytal sie cos o przekraczaniu 50stopni na brisbane ... to jakis mit ?

Mam w tej chwili 55 na pentagramie 3000rpm (wzroslo z 54 po tym jak napisalem posta :P)

 

Qrde no i sie wysypal po 18min ... to mozliwe ze przez temperatury ?

Na 1,325v bylo podobnie ... osiagnal ~55stopni i sie posypalo ...

 

@suchyjastrzab - czemu na swoim scr z orthosem wyedytowales miejsce w cpu-z z opisem proca ?

jesli v1.38 zle pokazuje to nie prosciej bylo sciagnac 1.39 ? :wink:

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myli sie :)

 

Wracajac do procka to juz 1h 8min orthos na 2904mhz 1.3v z biosu :)

Skoro nie moge stabilnie osiagnac tych 3g nawet na 1.35v z powodu byc moze za wysokiej temperatury, to chociaz zrobie w koncu konkretny tescik 4h+ z orthosa z takimi taktami :)

I tak jestem zadowolony :D

 

*ding - 2h orthosa :)

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...