Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Dałem napięcie w biosie 1.350 i wszystko lata ładnie :) Myśle ze taki wynik jak na takie napięcie nie jest zły :) Może dzisiaj sie pobawie w nocy i zobacze czy poleci 3Ghz albo więcej :)

bardzo ładny wynik - otwórz budę i pokaż co potrafi przy 1.45 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

zalezy ile godzin przechodzi.

GoldMemory nie liczę w godzinach tylko czy przejdzie wszystkie testy (ewentualnie ile razy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

A ja licze w godzinach, dla mnie stabilność memek jest znośna po 7-9h :P choć pewnie i dalej potrafi wywalić, mi max po 5 wywaliło.

A ja nie uznaję testu GoldMemory za zaliczony nawet po 10 godzinach jeśli nie przejdzie do końca wszystkich.

Czas jednego przejścia zależy od szybkości CPU,RAM i od rozmiaru RAM. 2G RAM wymaga dużo więcej czasu niż 256M.

GoldMemory wywala błędy zazwyczaj w tym samym miejscu jeśli z RAM jest coś nie tak. Jeśli przyczyna błędów jest inna niż

RAM wtedy pojawianie się błędów mniej zależy od miejsca testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy słyszeliście pogłoski o zepsutym sensorze temperatury w jądrze Brisbane, przez co temperatura jest błędnie odczytywana przez płytę.

http://www.silentpcreview.com/forums/viewtopic.php?t=40290

http://www.alcpu.com/forums/viewtopic.php?t=219#997

 

To by tłumaczyło te chore temperatury na m.in. K9N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki programik do krecenia z pod systemu bo kupiłem sobie mało overclokerską płytke gdzie htt konczy sie na 300 a v c mozna ustawić max 1.35 - ostro nie ?

w porównaniu do dfi to czuje sie jak bym na ecs siedział :D

na boxowym śmiga 2850 1.3v ale zaraz zawoduje cały sprzet i przydało by sie troche wiecej mhz :)

nie napisałem jaka to oc płyta -asus m2n dh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki programik do krecenia z pod systemu bo kupiłem sobie mało overclokerską płytke gdzie htt konczy sie na 300 a v c mozna ustawić max 1.35 - ostro nie ?

w porównaniu do dfi to czuje sie jak bym na ecs siedział :D

na boxowym śmiga 2850 1.3v ale zaraz zawoduje cały sprzet i przydało by sie troche wiecej mhz :)

nie napisałem jaka to oc płyta -asus m2n dh

Do Nforce jest Ntune.

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy tego procka na KN9 + Ninja...

Jakie macie temperatury?

 

Przy wentylu Scyhe puszczonym minimalnie + 12cm z tylu + 9cm z przodu minimalnie mam:

 

IDLE: 38-43

Stres: 50-60

 

Temperatury strasznie skaczą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś na szybko próbowałem dwa egz. na 9.5x316@1.45V ale żaden nie dał rady :( jeden nawet nie podniósł visty, a drugi zaliczył reset po kilkunastu minutach orthosa - mój uciągnie 9.5x316@1.75V więc lookałem za moceniejszym, a tu lipa :)

 

hmmm.. coś słabo kręcą się te proce z polskich hurtowni. chyba dziś wezme od pepików jedną sztuke i sie zobaczy czy nie jest czasem lepiej z OC. zal tyłek ściska jak widze 3.1 GHz coolalera :)

kryptoreklama? ;) mnie się wydaje, że to raczej użytkownicy słabo kręcą bo mało który wypuszcza się w okolicę 1.4V, nawet nie myśląc o wyższych napięciach - szkoda :cry: ale żeby nie być gołosłownym - wciąż czekamy na jakiś wynik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos proca z 9 tygodnia 07

JA :D

ADO3600IAA5DDCAALG 0709VPAWZ325693C70400
*co ciekawe to "0400" na koncu to jesli dobrze pamietam wysoki batch ?

 

Bardzo dobry, 2,9ghz 1.3v z biosu wywalil sie dopiero po 2h 48min orthosa, wiec latam na 2,84ghz :)

 

A co do temperatur:

- 51 stopni w stresie 2,9ghz 1.3v (pentagram na ~3000rpm)

- 3x temp. rdzeni

 

Test 'prymitywny' (ręką) ~temp 40 stopni

Albo jakims cudem cos pentagram zle przewodzi/uszkodzone heatpipe, albo odczyty sa dalej z D*** na biosie 1.2 KN9, ale juz o tym pisalem wiele postow wczesniej ...

*w stodunku do boxowego coolerka po zalozeniu penta temp spadly o kilka stopni w stresie

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tottenkopf

a jakie to ma znaczenie?

no wlasnie ma znaczenie

 

kiedys na punkcie tygodnia produkcji wszyscy mieli jobla a teraz sie nie prowadzi zadnych statystyk

 

JA :D

ADO3600IAA5DDCAALG 0709VPAWZ325693C70400
Bardzo dobry, 2,9ghz 1.3v z biosu wywalil sie dopiero po 2h 48min orthosa, wiec latam na 2,84ghz :)

 

A co do temperatur:

- 51 stopni w stresie 2,9ghz 1.3v (pentagram na ~3000rpm)

- 3x temp. rdzeni

 

Test 'prymitywny' (ręką) ~temp 40 stopni

Albo jakims cudem cos pentagram zle przewodzi/uszkodzone heatpipe, albo odczyty sa dalej z D*** na biosie 1.2 KN9, ale juz o tym pisalem wiele postow wczesniej ...

to niezle pozostaje zawsze kwestia sztuki - szczescia

 

u mnie lezy swiezutki

 

ADO3600IAA5DD

caalg 0709vpiw

koncowka *0377

 

niestety brak plyty ( fuck ups) uniemozliwia mi pokatowanie go

 

do czyszczenia pozniej tego gluta na boxie co bedzie lepsze spiryt salicylowy czy rozcienczalnik ekstrakcyjny ( salicylowy z as5 radzi sobie niezle drugiej opcji jeszcze nie testowalem)

chyba ta kupe z boxa zmyje i od razu dam as5 ktora tubke posiadam

potem planuj ac freezera 64 pro

 

w sumie as5 tego preaplikowanego gluta boxowego i tego mx'a z freezera 64 bije na leb wiec brudzac raz as5 nie trzeba czyscic a zawsze lepiej czyscic chlodzenie nix proca

W ujeciu mikroskopijnym zawsze cos zostanie wiec jechac na jednej pascie :lol:

Edytowane przez tottenkopf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie - kwestia sztuki :)

ale pamiętam te czasy gdy forum było zasypane oznaczeniami xp1700+ i co drugi user pytał czy aby to będzie dobry do oc - dramat..

 

@aludan pomęcz go na 1.4~475V

bardzo mnie ciekawi ile pociągnie :)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile max dac vcore na fryzjerze do pracy na codzien?

Obecnie mam 51st (jaderka 34 i 25) stress na 1,3v i 2,8ghz

No 1.45v to nawet chyba oficjalne max napiecie jakie podaje amd dla procesorow 65nm (ktos o tym pisal), wiec od takiego nic sie nie stanie, jesli temp. bedzie w normie ...

 

@dymy - no wiem, tez mnie ciekawi ile zrobi na 1.45v, ale juz o tym rozmawialismy ze na 3ghz 1,325-1.350v dochodzi do ~55 stopni w stresie i sypie bledami ...

 

Na razie procesor jest mi dzien w dzien potrzebny do renderowania w cinemie, wiec nie chcialbym go uszkodzic wysoka temperatura przed skonczeniem pracy dyplomowej, ale w miedzyczasie moze uda mi sie zalatwic jakas uzywana ninje albo co ...

(a moze jednak to sa przeklamania temp. i procesor ma faktycznie ~40-45 stopni tak jak to odczuwam ręką ?)

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

ALe z was cykorzy. Żaden dobry procek nie poczól nawet 1.45v tylko bawicie się nimi na 1.3v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.45 jest ok :)

Fajnie, przy 1.45v 2992mhz mam 60stopni i wywala firefoxa, a przy okazji kn9 skonczyla mi sie na 315mhz

Na 1,3v max 2,8 i 51stopni i na razie 2h orthos przeszedl.

Szukam czegos posredniego...

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, przy 1.45 mam 60stopni , a przy okazji kn9 skonczyla mi sie na 315mhz

To OT, ale jestes pewien ?

Moja spokojnie robi 316 (3ghz) ... moze cos nie tak z pamieciami ?

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość teat

Jeśli ktoś z was posiada procka z tematu na wc z blokiem Frost 3 Duo to może napisać jakie ma temperatury? bo nie wiem czy zmieniać swojego f2s <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dymy - no wiem, tez mnie ciekawi ile zrobi na 1.45v, ale juz o tym rozmawialismy ze na 3ghz 1,325-1.350v dochodzi do ~55 stopni w stresie i sypie bledami ...

 

Na razie procesor jest mi dzien w dzien potrzebny do renderowania w cinemie, wiec nie chcialbym go uszkodzic wysoka temperatura przed skonczeniem pracy dyplomowej, ale w miedzyczasie moze uda mi sie zalatwic jakas uzywana ninje albo co ...

(a moze jednak to sa przeklamania temp. i procesor ma faktycznie ~40-45 stopni tak jak to odczuwam ręką ?)

sypie błędami bo mu nie dajesz papu - zapuść to na 1.45V :)

prockowi nic się nie stanie od temperatury - mają całkiem nowego strażaka i na czas wyłącza proca (osobiście sprawdzałem)

zresztą z takim czy nawet wyższym napięciem to możesz pomarzyć o szkodliwych temperaturach

wal go na 1.45V i nie cykaj :)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To OT, ale jestes pewien ?

Moja spokojnie robi 316 (3ghz) ... moze cos nie tak z pamieciami ?

Pamieci na razie na dzielniku 400 i przestawione na 127,5

Zjechalem z procem na 7x i nie wstaje na 316 , tzn wstaje ale po poscie biosu tylko kursorek mryga

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3060 MHz @ 1,49V - 6h prime stable. screena nie mam bo prad wyłaczyli ale zrobie przy okazji :) teraz walcze ze 3,1 GHz

 

EDIT

Temp w stresie jakies 40-45*C

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...