Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

dlaczego jak testujecie stabilnosc Orthosem to testujecie na jednym jajku a nie uruczmiacie 2 razy dla kazdeo jaja z osobna??

u mnie jedno jajko wyzaxnie stabilniejsze od drugiego wiec chyba jak testujemy stabilnosc to powinnismy 2 jajek uzywac-takie moje zdanie

Edytowane przez dzidzion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego jak testujecie stabilnosc Orthosem to testujecie na jednym jajku a nie uruczmiacie 2 razy dla kazdeo jaja z osobna??

u mnie jedno jajko wyzaxnie stabilniejsze od drugiego wiec chyba jak testujemy stabilnosc to powinnismy 2 jajek uzywac-takie moje zdanie

On sam odpala 2 watki dla 2 jaderek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt, bo widze ze uzywacie nowszej wersji ktora katuje obydwa jaja naraz :))....to faktycznie trzeba przyznac ze niezla sztuka mu sie przytrafila...moj w pelni stabilnie niecale 2700 na def vcore ciagnie, wiec rewelacji nie robi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co mam sie core trzymac ?

U mnie w idle: 12 i 19 jaderka :-/ a procek 36 - freezer 1240rpm

Stress: 36 i 27 a procek 54 :/ - freezer na maxa wyje chyba bo ma 2400rpm

Tez bzdetne wartosci... ach te waze brisbane. temp rdzeni w czasie pracy nie moze byc nizsza niz otocznenia.

Chyba zostaje wam na czucie sprawdzanie tej temperatury :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co jest nie tak u mnie, że everest 4.00.976 nie rozpoznaje płyty i nie wyświetla żadnych temperatur?

Moze masz jakas amerykanska podrobe KN9 ? :blink: :lol2:

 

To ja tez sie pochwale swoim scr z everesta :lol2: (temp rdzeni sa boskie :wink:)

*intel tak nie potrafi ze swoim EIST (takie temp rdzeni w idlu :lol2:)

post-101066-1179134993_thumb.jpg

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem!! Podaję wyniki z wieczora wczoraj :D

 

3Dmark03 z Orthosem w tle post-146215-1179135367_thumb.jpg , SuperPi 32M + Orthospost-146215-1179135382_thumb.jpg , 3Dmark06 + Orthos w tle post-146215-1179135395_thumb.jpg , Aquamark03 + Orthos w tle post-146215-1179135451_thumb.jpg :blink: Na samym końcu wlączyłem Core Temp ,pochodził trochę ,lecz po niedlugim czasie crash systemu.Zwyczajnie komp sie zrestartował.Pózniej za każdym razem jak chcialem uruchomić Core Temp zaliczalem crash.Wydaję mi się że ten program jest lipny :? Co o tym wszystkim sądzicie?? Może go bardziej pocisnąć B-) grrrrr

post-146215-1179135434_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tottenkopf

Czołem!! Podaję wyniki z wieczora wczoraj :D

 

3Dmark03 z Orthosem w tle , SuperPi 32M + Orthos , 3Dmark06 + Orthos w tle , Aquamark03 + Orthos w tle :blink: Na samym końcu wlączyłem Core Temp ,pochodził trochę ,lecz po niedlugim czasie crash systemu.Zwyczajnie komp sie zrestartował.Pózniej za każdym razem jak chcialem uruchomić Core Temp zaliczalem crash.Wydaję mi się że ten program jest lipny :? Co o tym wszystkim sądzicie?? Może go bardziej pocisnąć B-) grrrrr

painter 35 stopni na cpu ? w lodowce trzymasz sprzeta czy cus :lol:

 

chyba jakies przeklamania

Edytowane przez tottenkopf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

painter 35 stopni na cpu ? w lodowce trzymasz sprzeta czy cus :lol:

 

chyba jakies przeklamania

Nie no skad ... przecierz jeszcze nie smierdzi mu palona elektronika :lol2:

 

Coretemp gdzies czytalem ze potrafi wlasnie zresetowac kompa, wiec to normalne ... lepiej go nie uzywaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez bzdetne wartosci... ach te waze brisbane. temp rdzeni w czasie pracy nie moze byc nizsza niz otocznenia.

Chyba zostaje wam na czucie sprawdzanie tej temperatury :P

Na kn9 te czujniki są wyjątkowo do bani... Moze nowa rewizja biosu cos zmieni. Albo nower rev plyty.

Ja na sowim brisie jade na codzien tak jak w podpisie. Chyba nie powiecie mi ze za krotko go katowalem? :unsure:

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mylisz się ;)

To chyba, ze w brisbane wprowadzili inna technologie. :]

Albo wlasnie pobiera jakies bledne odczyty i sie dlatego zawiesza.

 

U mnie na sempie pokazuje obecne v a nie def.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tottenkopf

ja z moim na tym 09 tygodniem dojechalem na 1.35v z biosu ( kn9) do 310 fsb na boxie :lol2:

miedzy 312-315 natrafiam na sciane gdzie ani zwiekszanie napiecia na cpu ani vdimm ( a ktore na 310 div 533 leca na cl4 czyli kolo 812 4-4-4-15-19-2t i nawet lozowanie timingow nic nie daje ( trc 128 dla bankow 1 i 2 oczywiscie )

prawdopodobnie to kres plyty albo kontroler pamieci nie wyrabia - byc moze tez natrafilem na zjawisko sciany bo w koncu to 3ghz bez 50mhz

no coz ale proc zaslozyl sobie na lepsze chlodziwo - pentagram hp-100 alcu

na padace to bym boxa zostawil :lol2:

Edytowane przez tottenkopf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam odnoscie czy kupno tego brisbiego jest dobra inwestycja na moj config.

Mobo MSI K9N Neo-F (MS-7260)

ramy noname 533Mhz(blitzy) teraz chodza na 648Mhz

Zasilka noname akyga 400w

 

Na mobo nie mam mozliwosci zmiany napiecia... A dzielniki ram to FSB:10/8/6

 

Moj obecny procek athlon 3200+ am2 chodzi na 2.6(260HTT) bez bledow... na 2.7 (270HTT) Wysypuje sie w orthosie... przyczyna jest chyba za male napiecie.

 

Mam mozliwosc kupna tego brisbiego, ktory robi 2.6-2.7 na stockowym napieciu... Czy bede jakies problemy w osiagnieciu tego wyniku na tym mobo? Np. z duzym HTT potrzebnym do takiego taktowania?

Edytowane przez szpara25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z moim na tym 09 tygodniem dojechalem na 1.35v z biosu ( kn9) do 310 fsb na boxie :lol2:

miedzy 312-315 natrafiam na sciane gdzie ani zwiekszanie napiecia na cpu ani vdimm ( a ktore na 310 div 533 leca na cl4 czyli kolo 812 4-4-4-15-19-2t i nawet lozowanie timingow nic nie daje ( trc 128 dla bankow 1 i 2 oczywiscie )

prawdopodobnie to kres plyty albo kontroler pamieci nie wyrabia - byc moze tez natrafilem na zjawisko sciany bo w koncu to 3ghz bez 50mhz

no coz ale proc zaslozyl sobie na lepsze chlodziwo - pentagram hp-100 alcu

na padace to bym boxa zostawil :lol2:

Mam podobnie, tylko u mnie jest sciana przy 316mhz

Teraz juz zglupialem, albo chodzi o wyl kontroler fdd w biosie, albo plyta nie lubi ustawienia 400 dla pamieci i musze ja gonic na 533 co daje 750mhz. Ale mimo wszystko sciana taka jak u ciebie, u mnie zniknela.

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

No to zamowilem i ja swojego x2 ;] Planowany termin dostawy na jutro tj. 16.05 :) Trzymajcie kciuki, oby trafila sie jakas fajna sztuka :razz: B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tottenkopf

No to zamowilem i ja swojego x2 ;] Planowany termin dostawy na jutro tj. 16.05 :) Trzymajcie kciuki, oby trafila sie jakas fajna sztuka :razz: B-)

a co zrobisz jak w paczce bedzie ceglowka, bo pan kurier okazal sie fanatykiem sprzetu i oc Edytowane przez tottenkopf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos jakies realne temperatury pracy x2 3600+ Brisbane ?

Bo mi abit pokazuje 58 stopni (rdzenie 40 i 31) a freezer najblizej procka jak moge dotknac jest letni, blizej mu do chlodnego niz do cieplego, pozatym mam termometr ktory zalacza sie od 34 stopni i po przylozeniu do procka/heatpipe'a najblizej jak sie da nawet sie nie wlacza, czyli mam mniej niz 34 stopnie !

Ustawienia 9x310#1,375v jak na razie orthos godzinke leci (edit 2h)

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tottenkopf

Ma ktos jakies realne temperatury pracy x2 3600+ Brisbane ?

Bo mi abit pokazuje 58 stopni (rdzenie 40 i 31) a freezer najblizej procka jak moge dotknac jest letni, blizej mu do chlodnego niz do cieplego, pozatym mam termometr ktory zalacza sie od 34 stopni i po przylozeniu do procka/heatpipe'a najblizej jak sie da nawet sie nie wlacza, czyli mam mniej niz 34 stopnie !

Ustawienia 9x310#1,375v jak na razie orthos godzinke leci

beret krzywy moze a czym odczytujesz temp kazdego rdzenia Edytowane przez tottenkopf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beret krzywy moze a czym odczytujesz temp kazdego rdzenia

everest 4, ale tym sie nie sugeruje, mam termometr i jest mniej niz 35st !

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

everest 4, ale tym sie nie sugeruje, mam termometr i jest mniej niz 35st !

Ja mam bardzo podobnie ... tez przy niby 55 stopniach dotykajac reka sadze ze jest tylko lekko cieply, ale nie goracy - powiedzmy ze 40-45 stopni

 

U ciebie jest wieksza rozbieznosc, zwlaszcza ze temp rdzeni rozni sie o 9stopni - wiem ze jest zanizana, ale powinny sie roznic najwyzej 1-2 stopnie (tak jest u mnie), wiec moze faktycznie masz troche krzywy beret ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos jakies realne temperatury pracy x2 3600+ Brisbane ?

Bo mi abit pokazuje 58 stopni (rdzenie 40 i 31) a freezer najblizej procka jak moge dotknac jest letni, blizej mu do chlodnego niz do cieplego, pozatym mam termometr ktory zalacza sie od 34 stopni i po przylozeniu do procka/heatpipe'a najblizej jak sie da nawet sie nie wlacza, czyli mam mniej niz 34 stopnie !

Ustawienia 9x310#1,375v jak na razie orthos godzinke leci (edit 2h)

Nie zapominaj o tym, że heat-pipe/podstawa radiatora nigdy nie bedzie miała takiej temperatury jak rdzenie, bo to jest fizycznie niemozliwe ;) Więc proc moze miec nawet 38c, a podstawa np. 30c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tottenkopf

everest 4, ale tym sie nie sugeruje, mam termometr i jest mniej niz 35st !

a mi pokazuje 8 stopni na rdzen ten everest co to za edytowano// Heat

 

jesli chodzi o termometr ( np takie w plytach co sa) to kladac czujnik na radiator czy heatpipe otrzymujemy informacje o ilosci ciepla jakie zostalo przetransportowana z hsfa przez paste termo do miejsca gdzie jest robiony pomiar. Pozostaje kwestia przewodnictwa pasty term oradz poprawnosc zalozenia hsfa. Tak wiec jesli radiator ma n stopni wcale nie oznacza ze rdzen ma tez n stopni bo w istocie moze miec n+8 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tottenkopf

a co wy tak z tą temperaturą? mało który zapodaje 1.4 na rdzeń ale o gorączce to rozprawki chcą pisać..

o przepraszam ja jestem juz w klubie 1.4v i to na boxie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...