Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Gość teat

I nie ma proca :mur: Panowie z jupies dali pupy :mur:

U nas w polsce to normalka :) więc się nie denerwuj i czekaj cierpliwie :lol:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Jak za komuny :lol:
Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

W takim razie pozostaje mi czekac.. Mysle ze jutro zawitam tu z jakimis ciekawymi wynikami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

A co ty wiesz o komunie? :lol:

 

Póki co jedynie Milans pociągnął jakoś procka :) Ja myślę, że niedługo dostanę jakiegoś brisbane na testy :)

Dołączona grafika

:banana:

 

za troche ponad 200 zeta

 

ajajajaj piekny czasy nastaly

Edytowane przez komuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Gratz :D Masz jeszcze spory zapas V, jedziesz dalej :lol:

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może najpierw orthosa - jeśli przejdzie ~4h blenda to naprawdę ładną sztukę trafiłeś :)

 

Póki co jedynie Milans pociągnął jakoś procka :) Ja myślę, że niedługo dostanę jakiegoś brisbane na testy :)

póki co tylko milans ciągnął go na wc :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

Gratz :D Masz jeszcze spory zapas V, jedziesz dalej :lol:

no boxie :mur: to bylaby masakra + othros 65 stopni :)

 

u mnie sie proc strasznie marnuje przez tą nie ukrywajmy nie stworzoną do oc płyte

na moim wc da rade go na 36c utrzymać w orhosie - 2.85 1.3v na boxie też tak chodził ale wywalał sie jak miał ~50c

wlasnie im wyzej z mhz jestesmy tym czynnik temperatury jest coraz istotniejszy Edytowane przez komuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

no boxie :mur: to bylaby masakra + othros 65 stopni :)

piszac to myslalem o swoim wc :unsure: B-) :lol: Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki.

 

Moglby ktos sprawdzic jakie minimalne V-core i minimalne takty da sie uzyskac stabilnie na tym procesorze?

 

Zamierzam zastapic nim moje dwa Pentium Pro. Takze wystarczylo by mi kazde taktowanie wyzsze niz 200Mhz ;-) Pod jednym jednak warunkiem. Ze odczuje znaczne zmniejszenie zuzycia pradu (tylko po to w sumie ta zmiana)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

A ja mam pytanie z innej beczki.

 

Moglby ktos sprawdzic jakie minimalne V-core i minimalne takty da sie uzyskac stabilnie na tym procesorze?

 

Zamierzam zastapic nim moje dwa Pentium Pro. Takze wystarczylo by mi kazde taktowanie wyzsze niz 200Mhz ;-) Pod jednym jednak warunkiem. Ze odczuje znaczne zmniejszenie zuzycia pradu (tylko po to w sumie ta zmiana)

800 mhz

1.0V mniej juz plyta nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

 

A na jakiej plycie? Mysle nad abitem KN9 (dwa kanaly IDE wskazane).

 

I mam prosbe taka wieksza. Moglbys podac calosc konfiguracji i zmierzyc (chocby sposobem z FAQ na forum) calkowity pobor pradu przy normalnych taktach i na te 800Mhz i 1V? Bylbym bardzo wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

Dzieki.

 

A na jakiej plycie? Mysle nad abitem KN9 (dwa kanaly IDE wskazane).

 

I mam prosbe taka wieksza. Moglbys podac calosc konfiguracji i zmierzyc (chocby sposobem z FAQ na forum) calkowity pobor pradu przy normalnych taktach i na te 800Mhz i 1V? Bylbym bardzo wdzieczny.

plytka abit kn9

 

 

obecnie 1000mhz ( ale dla htt 250) mnoznik 4

 

chodzi na 0.9V i to zdaje sie jest minimum plyty

 

moze z 20W takie cos bierze

 

naprawde piekny procek ten brisbane

gratulacje dla amd

 

polecam program crystalcpuid do zarzadzania Cnq

 

z karta 8600 gt jakies 100-130 w ide kn9 + brisbane twardziel moze ciagnie

Edytowane przez komuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W RM Clock 2.2 ustawilem mnoznik 4x i 0.8v :D (w programie 0.7 bo ta ver ma wszystkie napiecia zanizone o 0.1)

Szkoda ze nie mozna nizej (skoro 1.9ghz dziala bez problemow na 1.1v to 800mhz pewno lyknalby i na 0.7v :P)

 

Mozna jeszcze zjechac htt do ~100 clockgenem, ale ... po co ?

800mhz 0.8v to nawet ciezko mi sobie wyobrazic jak malo zjada :) pewno 10-15W :)

RM Clock mozesz ustawic zeby startowal automatycznie i na starcie systemu zapodawal 800mhz 0.8v :)

post-101066-1179416956_thumb.jpg

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

W RM Clock 2.2 ustawilem mnoznik 4x i 0.8v :D (w programie 0.7 bo ta ver ma wszystkie napiecia zanizone o 0.1)

Szkoda ze nie mozna nizej (skoro 1.9ghz dziala bez problemow na 1.1v to 800mhz pewno lyknalby i na 0.7v :P)

 

Mozna jeszcze zjechac htt do ~100 clockgenem, ale ... po co ?

800mhz 0.8v to nawet ciezko mi sobie wyobrazic jak malo zjada :) pewno 10-15W :)

RM Clock mozesz ustawic zeby startowal automatycznie i na starcie systemu zapodawal 800mhz 0.8v :)

zbyt niskim napieciem mozna zabic proca -- jesli zbyt duza roznica miedzy napieciem pamiatek a proca - kontroler kaput

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbyt niskim napieciem mozna zabic proca -- jesli zbyt duza roznica miedzy napieciem pamiatek a proca - kontroler kaput

Przeciez zmniejszajac napiecie na procu spada zarazem na kontrolerze ...

 

1 raz slysze taka teorie - nie twierdze ze tak nie jest, ale to tylko zaslyszana opinia czy sa na to dowody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez zmniejszajac napiecie na procu spada zarazem na kontrolerze ...

 

1 raz slysze taka teorie - nie twierdze ze tak nie jest, ale to tylko zaslyszana opinia czy sa na to dowody ?

Mu chodziło o róznicę między Vcpu, a Vmem. Są dowody na XS, gdzie dobre procki, które chodziły np na 1.1v w idle z Winbondami na 3.3v++ padały ot tak sobie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

Mu chodziło o róznicę między Vcpu, a Vmem. Są dowody na XS, gdzie dobre procki, które chodziły np na 1.1v w idle z Winbondami na 3.3v++ padały ot tak sobie...

wlasnie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie se chodzilo przez pewien czas kiedys 1.2V proc i 3.3V pamieci bo tak mi się podobało ;]

 

(i nie dla energooszczędności tylko dla ciszy na procku było 1.2)

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, ze jestem zachwycony tym prockiem. Na dzien dobry 2770Mhz na standardzie 1.3V. I mowie, to na dzien dobry, bez zadnych kombinacji, poprostu chcialem zeby pamieci na 800 byly itp. Powoli bede sprawdzal ile pojdzie max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

Powiem Wam, ze jestem zachwycony tym prockiem. Na dzien dobry 2770Mhz na standardzie 1.3V. I mowie, to na dzien dobry, bez zadnych kombinacji, poprostu chcialem zeby pamieci na 800 byly itp. Powoli bede sprawdzal ile pojdzie max.

jedz dalej ktory tydzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedz dalej ktory tydzien

Kurde, nie zapisalem, ale jesli mnie pamiec nie myli, to 0607 bylo, czyli 06, ale reki sobie nie daje uciac, bo zapomnialem spisac. Tera testuje pamieci, ale przy okazji i proc idzie coraz wiecej. Tera 300x9,5 = 2850Mhz dalej na standardzie 1.3V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie zapisalem, ale jesli mnie pamiec nie myli, to 0607 bylo, czyli 06, ale reki sobie nie daje uciac, bo zapomnialem spisac. Tera testuje pamieci, ale przy okazji i proc idzie coraz wiecej. Tera 300x9,5 = 2850Mhz dalej na standardzie 1.3V.

0706 ;)

na początku jst rok, a w lutym 2006 nie było jeszzce tych procków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

Kurde, nie zapisalem, ale jesli mnie pamiec nie myli, to 0607 bylo, czyli 06, ale reki sobie nie daje uciac, bo zapomnialem spisac. Tera testuje pamieci, ale przy okazji i proc idzie coraz wiecej. Tera 300x9,5 = 2850Mhz dalej na standardzie 1.3V.

a 316-317 robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...