Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

DYMY:

Nie rusza mnie Twoja opinia, o tym, jaki ze mnie oc'man, ale piszesz głupoty, albo czytac nie potrafisz:

 

Wcześniej pisałem bardzo, ale to abrdzo dokaldnie co i jak, a tam między innymi, że NIC nie rusząłem w biosie, te same ustawienia i na BOX'ie, na którym były ciut, ale wyższe temperatury komputer był stabilny ( mówię o orthosie, golda już nawet pomijam ). A Później po zmianie na freezera zaczeła się kiszka. Nic nie zmieniłem, więc co to ma do OC, a raczej ich umiejętności :mur: Nawet jeśli byś powiedział, ze źle założyłem freezera co jest a wykonalne, no ale nawet jeśli, to temperatury i tak mam na nim niższe, choć mało, ale niższe, więc powinno być lepiej jak już a nie gorzej.

 

A co do temperatur to one mnie ... tzn, mam je tak głeboko...

Ale są pewne zabezpiecznia o których pisałeś nawet sam i ich nie przeskoczę i dobrze o tym wiem. Dlatego pytam o te temperatury Was, bo jeśli macie na tym samym chłodzeniu i na tym samym procku nawet przy wyzszych taktach podobne albo i niższe temperatury to coś jest nie tak.

 

Aha no i sorry, ale co takiego można źle zrobić przy OC: HTT ( róźne ), HT ( 3x ), Vcore ( 1.3V ), dzielnik pamięci ( te i tak sobie dobrze radzą, ale potrzebują woltów, dziś sprawdze duala ), chłodzenie ( ... ) i to by chyba było tyle :wink: Aha, no i zasialcz, ale ANTEC jest ok ( jest po prostu zimny, nawet się nie grzeje ).

 

A przed chwilą wrzuciłem DUALA i ustawiłem wszystko na default i jak tylko uruchomi się winda, włączam orthosa i po ~10-30sekundach wyskakuje błąd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DYMY:

Nie rusza mnie Twoja opinia, o tym, jaki ze mnie oc'man, ale piszesz głupoty, albo czytac nie potrafisz:

jasne ;) ale to Tobie orthos wali błędami i choćbyś nie wiem jak dokładnie to opisywał to jednak sobie nie radzisz ;)

więc urażoną dumę proszę na bok :)

przeczytaj sobie temat o KN9 to oświeci Cię, że problem złego odczytu temperatur nie dotyczy tylko Ciebie. co do niestabilności po zmienie chłodzenia to dobrze się zastanów bo wielu już było takich którzy zaklinali się, że nic się nie zmieniło, a później okazało się, że tylko przełożył wtyczkę czy zmienił jakieś niewinne ustawienie ;)

 

załóż box i zobaczysz czy sytuacja wróciła do normy jeśli nie tzn. że problem leży w innym miejscu.

 

*zresetuj bios

*ustaw pamięci na SPD, a później manualnie zmień na 400

*105->127 dla pierwszego slotu

*2T i CL5 (lub CL4 jeśli nie wstanie)

*proca ustaw na 9.5x260 i daj mu napięcie 1.35V

*wyłącz obie opcje abiteq w biosie

*wyłącz ostrzeżenie o niskich obrotach wiatraka i o przekroczonej temp

*ustaw wyłączanie proca na 100 stopni

*zapisz ustawienia i jazda - musi śmigać.

 

jeśli nie to wyjmij proca z gniazda, przedmuchaj je i sprawdź czy jakiś paproch ni przyczepił się do nóżki albo czy nie pobabrałeś go na krawędziach pastą od brudnych paluchów. przedmuchaj całość w obudowie - może coś Ci tam gdzieś wlazło. jeśli to nie pomoże to wyjmij wszystko z budy i odpal sobie na stoliczku "na pająka".

jak dla mnie to za bardzo udzieliły Ci się emocje i tymi trzesącymi łapami coś zbabrałeś albo o czymś zapomniałeś. powodzenia :)

 

aha druknij to sobie i odznaczaj na kartce - serio to pomaga zapanować na wszystkim ;)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże, ale Ty trudny jesteś, aż nudny... :lol: I tak, jestem bardzo obrażony, a to w ogóle jest moj pierwszy komputer i pierwszy raz mam stycznośc z oc. A na poprzednim s939 to też oc samo się zrobiło, a tutaj wszyskto jest koloru zielonego i róznice są takie duże, że przerastają moj umysł.

 

Po porstu przestań mnie traktować tak jak traktujesz, nie dlatego, bo ja tego nie lubię, tylko po to bo piszesz teraz o całkowicie zbytecznych rzeczach jak dla mnie. Po prostu mi to nic nie daje, o ile chiałes mi jakoś pomóc.

 

Jedynie te ustawienia 1 banku pamięci przestawiłem, ale to już wcześniej jak o nich wspominałeś kiedyś tam.

 

A to, że z temp wszyscy mają zonk na kn9 to wiem, ale nikt nie pisze, że ma takie cyrki z zachowaniem podzespołów.

 

Po dołożeniu 2 kostki na def wszystko ustwione i orthos po ~30sec sypał się,

Wszedłem do biosu, ustwiłem pamięciom dzielnik na 800, 2T i 2V, orthos ponad 42min i ok.

Teraz procka póściłem na 210*9,5 ( małe kroczki ) i pamięci dalej na 800, czyli teraz mają dokładne 800 przy reście takiej samej i orthos śmiga sobie bez problemu jak na razie.

Powoli do góry będę się bawił.

 

Po zainstalowaniu freezera był ból z 240HTT, a Ty chcesz, żebym od razu dał 260. W sumie po co się pie......, ale jakoś tak się nauczyłem, że drobnymi krokami ale sukcesywnie do przodu i jeszcze nigdy w życiu się na tym nie zawiodłem.

 

A co do płyty, to działa ona u mnie tak, że raz dane wartości przyswaja, raz nie, własnie od temp zależnie, no bo nic innego się nie dzieje, a krasnoludki same nigdzie nie siedzą i nic nie zmieniają.

 

I temperatury niezależnie od ustawień się nie zwiększają/zmniejszają. Ale tak czy owak skaczą jak opentane i to pewnie przeszkadza zabezpieczeniom płyty ( tym, na które nie mam wpływu!! ), bo pozostałe wszystkie są wyłączone!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne - skoro jesteś mądrzejszy to radź sobie :)

drażni mnie tylko, że tak naskakujesz na tą płytę, a to co z nią robisz nawet trudno nazwać oc :lol:

ledwie coś Ci nie działa to już trąbisz, że dramat i pytasz co kupić w zamian - ktoś mógłby się zasugerować Twoimi problemami i uprzedzić.

nie twierdze, że nie masz tam jakiejś awarii sprzętowej - zdarza się, ale robisz takie halo, że chyba każdy kto czyta te posty, współczuje ;) EOT

 

-------------------------------------------------------

 

a ja tymczasem sprawdzam trzeciego 3600+ o.65 B-)

tym razem wyniki SP2004 nieco inne:

 

15 min - stabilne 9.5x300 1.425V (napięcia podaje wg ustawień w biosie - abit podbija je o ~0.03)

9h - stabilne 9x320 1.450 :)

1.5h - stabilne 9x322 1.475 :)

 

 

btw. jak sądzicie czy ilość kostek/pojemność ma wpływ na oc proca? bo mam wrażenie, że owszem. te Brisbany które robiły 3G - zwykle na jednej kostce, a ja lece na 2x1024.

post-879-1175627090_thumb.jpg

post-879-1175702081_thumb.jpg

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uderz się w głowę :mur: Gdzie ja pisałem, ze te płyty są złe, gdzie ja na nie najeżdzałem? Walnij się jeszcze raz :mur:

 

Napisałem, że ciekawe, co robi Abit ( odnośnie biosu ), i tak przypóściłem, że o ile nic nie robi, to warto by było to wiedzieć, bo przy takich odchyłach z temperaturami ( jeszcze raz powtorze ze mnie one gryza gleboko... ) to ja dziękuję za tą płytę. Wcześniej z 90nm te płytki doskonale się sprawdzały i w podejściu jakość, ( możliwości ) do ceny to jest jedna z najlepszych płyt, o ile nie najlepsza!! I nic więcej nie pisałem! Poza tym kupiłem tą płyte kilka dni temu na podstwie tego co pisali użytkownicy, praktycznie wszsycy są z nich szczęsliwi, ale mało kto na nich 65nm puszczał a wcześniej nie widziałem nic o kn9 i 65nm. Bynajmniej nie żałuje jeszcze dokonanych decyzji bo na to za wcześnie. Ale jeśli problem nie zostanie usunięty ( nie pojawi się nowy bios, coś się nie zmieni ) to dziękuję za taką "stabilnośc" i kupie coś innego. I to ma być najeżdzanie... :mur:

 

A to, że dokaldnie wszystko opisuję, to chyba dobrze, jak ktoś przeczyta to co ja napisałem, to dokładnie wie, co go może spotkać, więc nie widzę w tym nic złego, chyba o to chodzi. Halo nie robię rzadnego, a kto czytac potrafi to to widzi. Poza tym to co jest u mnie, to nie znaczy, że jest u każdego, nie znaczy, że wszsytkie te płyty tak z CPU 65nm działają. Bo Twoja np. chodzi całkiem dobrze, nie masz żadnych problemów, wiec logiczne moze być to, ze po prostu moja płyta jest skopana i nadaje się do serwisu. Ale musze mieć jakieś logiczne i niepodważlne argumenty. Bo przecież nie pojde do serwisu i nie powiem im, że płyta ma słabe OC z 65nm CPU :lol:

A jak oddam ją do serwisu, to znowusz sprawdzą ją penwie z 90nm CPU i wszystko może byc już ok, choć tez nie musi. Ale nie w tym rzecz. Po prostu nie wiem, coś się tak mnie uczepił, za to że dokładnie opisuję wszsytko co robię...

 

No albo wszsytkich co piszą szczegółowo i dokładnie traktujesz jak nobów, ale to już raczej jest Twoj problem.

 

Co do Twojego pyania, to chyba prosto wyjąć jedną kostkę na CPU, który wiesz ile robi na dwóch i sprawdzić szybko czy na jednej robi więcej lub tyle samo przy niższym napięciu mistrzu OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. jak sądzicie czy ilość kostek/pojemność ma wpływ na oc proca? bo mam wrażenie, że owszem. te Brisbany które robiły 3G - zwykle na jednej kostce, a ja lece na 2x1024.

Raczej nie ale wiecej ramu = zazwyczaj wiecej problemow i gorzej to poustawiac aczkolwiek ja nie mam problemow z 4xram...

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uderz się w głowę :mur: Gdzie ja pisałem, ze te płyty są złe, gdzie ja na nie najeżdzałem? Walnij się jeszcze raz :mur:

ile Ty masz lat?

 

Co do Twojego pyania, to chyba prosto wyjąć jedną kostkę na CPU, który wiesz ile robi na dwóch i sprawdzić szybko czy na jednej robi więcej lub tyle samo przy niższym napięciu mistrzu OC.

tak dla Twojej informacji: pytam z ciekawości ponieważ brak/żal mi czasu by to sprawdzać - mam dwie kości i nawet gdyby, niewiele dla mnie to zmienia - interesuje mnie oc użytkowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j

btw. jak sądzicie czy ilość kostek/pojemność ma wpływ na oc proca? bo mam wrażenie, że owszem. te Brisbany które robiły 3G - zwykle na jednej kostce, a ja lece na 2x1024.

Zazwyczaj dual powoduje wcześniejsze błędy niż single.

Z 2 kości zawsze jedna jest minimalnie słabsza. Jedna kostka o kilka wat mniejsze obciążenie płyty i zasilacza.

 

GoldMemory może wykazać czy dwie kości dają ograniczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100$ W Czerwcu za taki procek to chyba trochę za dużo.

Dokładnie. Ale cóż - AMD teraz czyści magazyny, z tego co mi się wydaje to doszczętnie i wprowadza ostro 0,65 i nowe jakieś pewnie procki też wejdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100$ W Czerwcu za taki procek to chyba trochę za dużo.

Za jaki ? Wciagajacy nosem x2 ? :]

Wg. testow roznica jest na prawde nie duza w stosunku do c2d a i o/c pewnie bedzie wieksza niz na x2, o wydajnosci juz nie wspominam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100$ W Czerwcu za taki procek to chyba trochę za dużo.

Najtańszy E2140 ma kosztować w czerwcu 74$ a E2160 84$

http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=6765

I tak z tego niewiele wynika bo porównywalny do E2140 X2 3600+ 65 nm już dzisiaj kosztuje w detalu 65$.

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16819103036

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...