Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Ręcznie ustawiałem koligację dla pewności

no chyba że tak bo w obu instancjach masz CPU0 - pozostaje wierzyć na słowo ;)

 

Nie powiedzialbym. Rodzynki zakupione wczesniej robia 3gigsy na def v :o Mojemu takie papu starcza tylko na 2,7 :( Proc zakupiony kilka dni temu.

?? co ty pleciesz? śledzę ten temat od samego początku, miałem pierwsze Bri na tym forum i zgodnie z tym co czytałem wtedy w komentarzach na newegg rodzynek dobijał do 3G w okolicach ~1.475V. po kilkunastu egzemplarzach trafiłem na takowy - przy otwartej budzie na fryzjerze @1.475 robi te 3G, a na codzień z zamkniętą budą muszę zejść do 1.45V i zegara 2945 - odpowiednie screeny i moje boje z różnymi sztukami masz w temacie - polecam lekturkę od początku, zamiast od końca ;)

nie było tutaj takich rodzynków które na def robią 3G, a i tych które na 1.45V wychodzą na 3G bez wc nie znajdziesz wiele.

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Dzieki za doinformowanie mnie :D Po prostu tak slyszalem. Faktem jest tez ze nie czytalem tematu od 1 strony gdyz nie mam na to czasu. Tematem tym interesuje sie od momentu zakupienia mojego proca. A jesli moglbym zapytac to nie wiesz na jakim najniszym vcore proc zrobil 3ghz ? A i jeszcze jedno, jak sie manualnie ustawia ta kolidacje ? Bo jak odpalilem jednego sp2004 to oba rdzenie uzywane byly w 50%. Jak wlaczylem jeszcze drugiego to oba po 100% wiec ta kolidacja jest chyba zbedna, ale to tylko takkie moje przypuszczenia :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie moja przygoda z niewypałami od AMD się zakończyła. To mój piąty A64 i pierwszy - zaryzykuję stwierdzenie - selekt. Tak dla mnie to jest niebywały selekt. Wcześniejsze przygody z OC kończyły się na 2,7 ghz przy 1,75V; 2,65ghz przy 1,8V a przedostatni x2 3800+ na def vcore robił 2150 mhz no to już zdołować można było. Teraz tylko uzbierać grosza na Ninje i jechać na pasywnym jak bozia da. Ten boxowy wyjec po 2 dniach już mnie wykańcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

@Kozakov jaka masz mobo ?

 

Slyszales o takim czyms jak regulacja obrotow ? :wink: U mnie wyjec chodzi na 30% i jakos nie narzekam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co panowie, wychodzi powoli na to, ze im nowsze cpu tym maja lepszy OCet ?

no nie do końca :)

w każdym razie coś się dzieje ale nie do końca rozumiem co.

patrząc na wyniki userów i tych egz. które mialem w rękach przypadek Kozakova to ewenement.

proc który poniżej 1.4 robi ~3G to naprawdę rzecz dotąd niespotykana.

ale ale..

postanowiłem to sprawdzić i dziś dorwałem noowkę sztukę.

wsadzam do kompa i zapuszczam 1.45V 9.5x316 (szukałem takiego bowiem mój robi tyle ale przy 1.475 i dotąd żaden z kilku innych które miałem w łapach go nie pobił)

Windows wstaje (jest dobrze bo na wiekszości nie dawał rady).

ale co to - wyje strażak i po chwili się wyłącza (mam go ustawionego na 80').

zapuszczam orthosa strażak znowu się włącza - dziwary :?

5 minut i benc wywalił się.

no nic dam mu więcej i zobaczę ile pociągnie.

wpadam do biosu i patrze a tam 70' odczyt - dziwne :blink:

zapuszczam 1.475 i powtórka - tym razem strażak wyłącza kompa - uu jednak to prawda :-|

trzy razy zakładałem proca i fryzjera aby wszystko sprawdzić - zawsze to samo odczyty się potwierdzają.

co ciekawe orthos przechodzi 9.5x310@1.35V dla porównania mój obecny proc robi to samo ale na 1.45V!!!!!!!!!! niestety powyżej 1.35 sypią się błędy i tu pojawia się dylemat między temperaturą a brakiem mocy.

ale do cholery co jest grane z tymi napięciami i temperaturami? przecież to kolosalne różnice!

 

sprawdziłem więc:

 

ten nowy 9.5x314@1.35V

mój obecny 9.5x314@1.45V (na 1.35 nawet nie podnosi Windowsa)

 

odczyty w biosie po kilku minutach pracy:

nowy 47'

obecny 45' (nowy ma 45 przy ~1.3V)

 

w windzie idle (odczyt temp rdzeni z core temp):

nowy 12/15

obecny 14/15

 

w windzie blend orthosa 3min (odczyt temp rdzeni z core temp):

nowy 34/40

obecny 36/39

 

oba wywalają się na 36/41

 

 

?????????????????????????????!!

 

to są graniczne wartości tych proców - tzn okolice ich stabilności

oba na tym ustawieniu ciągną około ~4min i wywalają orthosa

tyle że na moim obecnym procu można jeszcze podbić napięcie i przejdzie nawet 316, a ten nowy niestety wywala się już wyżej, wydaje mi się przez temperaturę. niestety dla 9.5x316 poniżej 1.35 wywala prawdopodobnie z braku V. stabilnie pracował z wartością 1.35V dla 9.5x310 (mój do tego potrzebuje dokładnie 0.1V więcej więc sprawa się potwierdza). powstaje pytanie - co jest przyczyną?

myślałem o krzywej czapce ale jakoś to do mnie nie przemawia - poza tym nie jestem w stanie pod nią zajrzeć bo sprzęt nie mój. jednak odczyty temperatur które przy różnicy 0.1V w pomiarach są dla Windowsa idle i stres podobne oraz moje poprzednie doświadczenia z Brisbanami które pokazują że w moich warkunkach do osiągnięcia ~3G potrzebna jest okolica 1.45V podpowiadają mi że mimo iż faktycznie w biosie ustawiamy 1.3V dla nowego proca to w jakiś cudowny sposób ciągnie on więcej co jest widoczne w temperaturach które osiąga. ale czy to możliwe?

przypadek Kozakova jest więc nieodosobniony i pokazuje że zieloni coś kombinują ale nie informują dlaczego - nie podoba mi się to :?

 

@hary co o tym sądzisz?

 

 

Dzieki za doinformowanie mnie :D Po prostu tak slyszalem. Faktem jest tez ze nie czytalem tematu od 1 strony gdyz nie mam na to czasu. Tematem tym interesuje sie od momentu zakupienia mojego proca. A jesli moglbym zapytac to nie wiesz na jakim najniszym vcore proc zrobil 3ghz ? A i jeszcze jedno, jak sie manualnie ustawia ta kolidacje ? Bo jak odpalilem jednego sp2004 to oba rdzenie uzywane byly w 50%. Jak wlaczylem jeszcze drugiego to oba po 100% wiec ta kolidacja jest chyba zbedna, ale to tylko takkie moje przypuszczenia :unsure:

a czasem warto poczytać by nie wprowadzać innych w błąd ;)

mój zrobił 3G na 1.475 ale MILANS z tego co pamiętam na wc poszedł dalej i miał lepsze wyniki.

nie pamiętam już dobrze ale może ktos zrobił tu 3G na 1.45V

prawda jest taka, że samochwałek było wiele ale jak trzeba było wrzucić screen z blend orthosa ~4h to nie przypominam sobie by ktoś zszedł poniżej tych wartości - proszę mnie źle nie odebrać, cieszy mnie jeśli komuś się uda :)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Brisbane to tylko taki przedsmaczek k10 :D

 

@dymy a co z ta kolidacja ?

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brisbane to tylko taki przedsmaczek k10 :D

Moim zdaniem to zupelna padaka... nic nie wnosza od czasu x2 na s939 a do tego wypadaja gorzej w testach <_<

 

proces 65nm... i co z tego jak kreca sie podobnie jak stare s939 na 90nm

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dymy a co z ta kolidacja ?

kliknij prawym w jakiś proces - jeśli nie wystarczy to polecam szukajkę ;)

 

Moim zdaniem to zupelna padaka... nic nie wnosza od czasu x2 na s939 a do tego wypadaja gorzej w testach <_<

 

proces 65nm... i co z tego jak kreca sie podobnie jak stare s939 na 90nm

dobra dobra - taka dyskusja też tutaj nic nie wniesie - darujmy sobie takie zestawienia bo jest masa o jednych i o drugich więc każdy może to sam ocenić ;)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kozakov jaka masz mobo ?

 

Slyszales o takim czyms jak regulacja obrotow ? :wink: U mnie wyjec chodzi na 30% i jakos nie narzekam :D

Abit KN9

sig identyko jak ty tylko hdd inny i zasilacz

edit: memki ja mam Value

 

przypadek Kozakova [...]

Mówcie mi po prostu Kozak B-) Edytowane przez Kozakov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hary co o tym sądzisz?

Mi się wydaje ze zajebiaszcza sztuka z zajebiaszczo krzywą czapką ;) Zdaża się. Nie da rady żeby ustawiając w biosie dane V proc dostawał więcej. Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dymy - ciekawa teoria, choc ciezko mi w to uwierzyc :) (mozesz sprawdzic jakims watomierzem ?)

Moze to nie wieksze napiecie tylko wlasnie zwalone czujniki temp w brisbane powoduja ze proc 'mysli' ze ma za duza temperature i cos sie zalacza ?

 

To by wyjasnialo czemu ja nawet na 1.45v nie moge stabilnie 3g poleciec (60 stopni) a na 1.325v niby wszystko dziala (dopoki nie osiagnie 55stopni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No że przez temp się wywala to normalka, mój semp aktualny się na przykład na 1.55V i box'ie kładzie praktycznie na każdych taktach bo mu za ciepło ;]

 

Edit:

Aludan - woltomierzem nie watomierzem :P ale to jest niemożliwe żeby proc dostawał sam z siebie więcej :)

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

@Kozak: podswietlona wartosc ustawiasz na 30%

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Dołączona grafika
Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No że przez temp się wywala to normalna, mój semp aktualny się na przykłąd na 1.55V i box'ie kładzie praktycznie na każdych taktach bo mu za ciepło ;]

jest jakiś sposób by poprawić czapkę bez ściągania?

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

@Kozakov jaka masz mobo ?

 

Slyszales o takim czyms jak regulacja obrotow ? :wink: U mnie wyjec chodzi na 30% i jakos nie narzekam :D

ale nie dla oc np box z 3000rpm ledwo wyrabia a jeszcze przy obecnych temp to masakra

 

mi ten box odszedl z calym procem. To szare go*no to jakis klej

chwila grozy

 

nigdy w zyciu wiecej boxa z jakims preaplikowanym badziewiem nie zaloze

 

zreszta tak z zasady coolery box lepie w ogole nie wyjmowac z pudla

 

niech to g lezy w pudelku bo potrzebne jest do gwary i ewentualnego opylenia proca po wyjsciu phenoma

Edytowane przez komuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Czymkolwiek byś nie posmarował, to każda pasta się zasysa di IHS'a i trudno jest cooler zdjąć. Zazwyczaj kilka minut kręcenia cooolerem pomaga.

Zazwyczaj konczy sie na wyrwaniu proca z socketu :lol: Taki maly OT :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak krecisz na boki bez przykkłądania siły w góre to niby jak wyrwiesz?

 

STG1 zalmana chyba nie miales w reku ... wiec nie uogolniaj

Oj coś mi się nie chce wierzyć w to że stg jest takie cudowne, albo dales bardzo malo alo miales slaby docisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Widocznie przykladalem siłe na góre ;) :lol:

 

Sciagal ktos ihs'a z Bri ?

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

Zazwyczaj konczy sie na wyrwaniu proca z socketu :lol: Taki maly OT :lol2:

:lol2:

 

tak mialem z boxem

 

potem srubokretem odwalilem proca od boxa :mur: zostala mala ryska na boxie

 

 

krecenie nie wiem czy to dobry sposob bo cos tam jeszcze dodatkowo ukreci chocby nozki albo mocowanie socketu nie wytrzyma wskazane ruchy pionowe

 

bez obaw bezpieczniej jest wyrwac ze soketu

Edytowane przez komuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

pewnie nie ale pamietaj ze sector zawsze do pomocy w tych sprawach :rolleyes:

Cos mi sie wydaje ze bede sie do ciebie musial zglosic :razz: :wink: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak krecisz na boki bez przykkłądania siły w góre to niby jak wyrwiesz?

Oj coś mi się nie chce wierzyć w to że stg jest takie cudowne, albo dales bardzo malo alo miales slaby docisk.

Też mam STG1 z Ninja. Zestawik ściągałem z procka już kilka razy i rzeczywiście nie ma większych z tym problemów. Zazwyczaj ciągnę wentyla do góry jednocześnie go przekręcając i szybko się pasta poddaje....

Co do docisku to Ninja ma chyba dobry bo za lekko to się tych zapinek nie nagina, żeby go założyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

a 2x prime 64 ktos testowal bo sie moze okazac ze prime 32 full stable w 64 zwis po minucie :lol2:

prime64.zip

Edytowane przez komuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krecenie nie wiem czy to dobry sposob bo cos tam jeszcze dodatkowo ukreci chocby nozki albo mocowanie socketu nie wytrzyma wskazane ruchy pionowe

Ja nie wiem jak ty se wyobrażasz ukręcenie kilkuset nóżek albo lutów pod socketem :lol: Tym bardziej że cooler nie jest przecie na sztywno do proca przyspawany tylko po nim "pływa".

 

 

a 2x prime 64 ktos testowal bo sie moze okazac ze prime 32 full stable w 64 zwis po minucie :lol2:

Ale nie każdy używa 64bit systemu a bez niego nie stestujesz ;] Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...