Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli nie ma czegos w specyfikacji AMD to nie ma. Proste i zaden CPU-ztego nie zmieni <_<

Pokaż mi tą specyfikacje i przymus dla programistów bios'ów żeby był taki a nie inny dzielnik ;] Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie Dual Core Optymizera

Artykuł był pisany w lipcu zeszłego roku. Rozumiem, że jeśli problem (jeśli nawet) już nie występuje to mam go zdjąć, dokładnie tak samo jak mam zdjąć artykuł o GF'ie 7800 GTX, bo ich już w sklepach nie ma?

 

Problem występuje i nikt mi nie powie, że nie. Pisałem o tym nie tylko ja, ale nawet tutejsi użytkownicy - w temacie o Athlonac 64 X2 jako takich. Problem na Brisbane wygląda nieco inaczej (gra chodzi jeszcze szybciej), ale wciąż występuje. I jeśli tak wszyscy szumnie twierdzicie, że problemu nie ma to proszę o dowody - ja swoje przedstawiłem - w każdej chwili mogę przedstawić następne. Na nowym systemie Windows XP SP2 bez instalowania zewnętrznych aplikacji występuje problem przyspieszania / zacinania się gier na Athlonie 64 X2. A że jest jakaś aplikacja zewnętrzna to... Gdzie w instrukcji do procesora jest informacja na ten temat? Skąd potencjalny nabywca tego procesora ma wiedzieć, że jest coś co powinien zainstalować?

 

Na pentium D problem jest identyczny, pisałem o tym. Nie robiłem osobnego testu dla tego procesora i ZAWSZE zaznaczałem wyraźnie, że jest to procesor nie warty przetarganej stówki, ale przecież to Intel mi zapłacił bym pisal takie rzeczy na temat jego Pentiuma D.

 

Na Core 2 Duo problemu nie zaobserwowałem, podobnie jak dziesiątki moich znajomych. Platformę testową mam opartą o ten procesor i w tych 30 grach, w których testuję kartę graficzną nie mam żadnych przyspieszeń, a system jest identycznie skonfigurowany jak dla Athlona 64 X2. Jeśli problem występuje, powiedzcie gdzie go mam szukać - z chęcią zasadzę odpowiedniego lola w tym temacie.

 

Jeszcze co do Dual Core optymizera - jeśli ktoś zna sposób jak zrobić, by przycięcia nie występowały i jednocześnie bym miał odpowiednią wydajność w grach rzeczywiście wykorzystujących dwa rdzenie to niech napisze stosowny artykuł, mogę w tym pomóc i go z miłą chęcią opublikuję. Jeśli nie znajdzie się osoba, która choćby w szczątkowym stopniu nie napisze tego na moje potrzeby, to uznam, że nie znacie sposobu na rozwiązanie tego problemu.

 

Taki sam problem mają posiadacze Radeonów, którzy "nie widzą" kanciastych cieni, czy tego, że obciążenie procesora jest za duże (mówię o sytuacjach przeszłych, choć nie twierdzę, że nieaktualnych). Oni też twierdzą, że problemu nie ma. Jak wykazałem błędnie działające cienie w COJ na GF'ie 8 oraz duże zużycie procesora w SCDA też na GF'ie 8 to jakoś ani jeden user tych kart nie podważył moich słów, ale gdy podobne problemy obserwuję na Radeonie to rzecz jasna, kupiła mnie nVidia, z którą tak się składa utrzymuję średnie kontakty z różnych względów.

 

Naprawdę pojęcie ludzi, którzy nigdy nie byli po tej "drugiej stronie" jest po prostu żałosne. Ja Intela prosiłem się o nowe Pentiumy Dual Core - dwa tygodnie i dostałem je gdy sam sobie załatwiłem procesory z Apollo i recenzje nawet napisałem. Tak samo teraz nie mogę się doprosić o jeden procesor do testowania płyt głównych, który jest mi niezbędny i ciągle latam po sklepach / dystrybutorach by było na czym testowac płyty główne, ale merca dostałem więc jest dobrze. Do testu platform od Intela dostałem na potrzeby tego testu Celerona 346 oraz mobilne procesory, na więcej nie miałem co liczyć. Premierowy test procesora Core 2 Duo z lipca zeszłego roku - to samo, od Intela nie dostałem, ale fartem udało się dostać od Apollo. A tak dobre układy z apollo mam tylko dzięki temu, że pracuje tam niejaki Paweł i to jest mój dobry znajomy - nikt inny z tej firmy nie pomaga mi w tym co robię, jak on. Mam właśnie tak "dobre" układy z Intelem, że o wszystko musze się dopraszać... Apollo, ewentualnie szukać gdzie indziej. Nie powinienem tego pisać, ale to jest po prostu irytujące, jak ktoś oskarża mnie o to, że się sprzedałem, podczas gdy ja nikogo z intela nie widziałem osobiście na oczy.

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie Dual Core Optymizera

Artykuł był pisany w lipcu zeszłego roku. Rozumiem, że jeśli problem (jeśli nawet) już nie występuje to mam go zdjąć, dokładnie tak samo jak mam zdjąć artykuł o GF'ie 7800 GTX, bo ich już w sklepach nie ma?

 

Problem występuje i nikt mi nie powie, że nie. Pisałem o tym nie tylko ja, ale nawet tutejsi użytkownicy - w temacie o Athlonac 64 X2 jako takich. Problem na Brisbane wygląda nieco inaczej (gra chodzi jeszcze szybciej), ale wciąż występuje. I jeśli tak wszyscy szumnie twierdzicie, że problemu nie ma to proszę o dowody - ja swoje przedstawiłem - w każdej chwili mogę przedstawić następne. Na nowym systemie Windows XP SP2 bez instalowania zewnętrznych aplikacji występuje problem przyspieszania / zacinania się gier na Athlonie 64 X2. A że jest jakaś aplikacja zewnętrzna to... Gdzie w instrukcji do procesora jest informacja na ten temat? Skąd potencjalny nabywca tego procesora ma wiedzieć, że jest coś co powinien zainstalować?

 

Na pentium D problem jest identyczny, pisałem o tym. Nie robiłem osobnego testu dla tego procesora i ZAWSZE zaznaczałem wyraźnie, że jest to procesor nie warty przetarganej stówki, ale przecież to Intel mi zapłacił bym pisal takie rzeczy na temat jego Pentiuma D.

 

Na Core 2 Duo problemu nie zaobserwowałem, podobnie jak dziesiątki moich znajomych. Platformę testową mam opartą o ten procesor i w tych 30 grach, w których testuję kartę graficzną nie mam żadnych przyspieszeń, a system jest identycznie skonfigurowany jak dla Athlona 64 X2. Jeśli problem występuje, powiedzcie gdzie go mam szukać - z chęcią zasadzę odpowiedniego lola w tym temacie.

 

Jeszcze co do Dual Core optymizera - jeśli ktoś zna sposób jak zrobić, by przycięcia nie występowały i jednocześnie bym miał odpowiednią wydajność w grach rzeczywiście wykorzystujących dwa rdzenie to niech napisze stosowny artykuł, mogę w tym pomóc i go z miłą chęcią opublikuję. Jeśli nie znajdzie się osoba, która choćby w szczątkowym stopniu nie napisze tego na moje potrzeby, to uznam, że nie znacie sposobu na rozwiązanie tego problemu.

 

Taki sam problem mają posiadacze Radeonów, którzy "nie widzą" kanciastych cieni, czy tego, że obciążenie procesora jest za duże (mówię o sytuacjach przeszłych, choć nie twierdzę, że nieaktualnych). Oni też twierdzą, że problemu nie ma. Jak wykazałem błędnie działające cienie w COJ na GF'ie 8 oraz duże zużycie procesora w SCDA też na GF'ie 8 to jakoś ani jeden user tych kart nie podważył moich słów, ale gdy podobne problemy obserwuję na Radeonie to rzecz jasna, kupiła mnie nVidia, z którą tak się składa utrzymuję średnie kontakty z różnych względów.

 

Naprawdę pojęcie ludzi, którzy nigdy nie byli po tej "drugiej stronie" jest po prostu żałosne. Ja Intela prosiłem się o nowe Pentiumy Dual Core - dwa tygodnie i dostałem je gdy sam sobie załatwiłem procesory z Apollo i recenzje nawet napisałem. Tak samo teraz nie mogę się doprosić o jeden procesor do testowania płyt głównych, który jest mi niezbędny i ciągle latam po sklepach / dystrybutorach by było na czym testowac płyty główne, ale merca dostałem więc jest dobrze. Do testu platform od Intela dostałem na potrzeby tego testu Celerona 346 oraz mobilne procesory, na więcej nie miałem co liczyć. Premierowy test procesora Core 2 Duo z lipca zeszłego roku - to samo, od Intela nie dostałem, ale fartem udało się dostać od Apollo. A tak dobre układy z apollo mam tylko dzięki temu, że pracuje tam niejaki Paweł i to jest mój dobry znajomy - nikt inny z tej firmy nie pomaga mi w tym co robię, jak on. Mam właśnie tak "dobre" układy z Intelem, że o wszystko musze się dopraszać... Apollo, ewentualnie szukać gdzie indziej. Nie powinienem tego pisać, ale to jest po prostu irytujące, jak ktoś oskarża mnie o to, że się sprzedałem, podczas gdy ja nikogo z intela nie widziałem osobiście na oczy.

Ja wiem że można testować i TESTOWAĆ.

Jeden będzie testował i drugi będzie testował i obu wyjdzie całkiem co innego i oboje wyciągną całkiem inne wnioski. Wszystko zależy od nastawienia, potem można dobrać odpowiednie programy i ustawienia żeby wykazać to co sie chce i położyć nacisk na to co sie chce. To tak jak ze statystyką heh. Może z tym waszym siedzeniem w kieszeni intela troche przesadziłem, ale zdziwiło mnie kilka rzeczy. Np to wasz artykuł o rzekomych problemach z X2. Jako jedyni o tym piszecie i to w taki sposób. Na dodatek to co z tego że jest datowany na tamten rok. Przecież zawsze można uaktualnić go na miarę dzisiejszego stanu podobnie ,jak zrobiliście to ze znaczeniem procesora w grach. Ale jakoś tego wam sie w tym przypadku nie chce zrobić. Następna sprawa, która mnie zastanowiła to to że tak szybko przetestowaliście nowe Core i nowe celerony i obu wystawiliście tak pozytywne opinie. Wasze testy np kart graficznych są bardzo dobre i na czasie np Palit 8600 GT ale z prockami to mi sie nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież sam wiesz że nikt ci tego nie udowodni bo to raczej nie możliwe. Tylko tyle że wasze artykuły są bardzo nieobiektywne i tyle.Po tym sie można wszystkiego domyślić.

A po drugie to bardzo nieładnie poróbować ograniczać swobode wypowiedzi na internecie poprzez zastraszanie użytkowników, że w necie nie ma anonimowości.

 

Ja tam za to mam inną ciekawą teorie- ktoś specjalnie zarejestrował się, aby napisać tego posta...

Ciekawe- idąc dalej tym tropem uważam ,że ktoś wypowiadający się w tym temacie celowo złamal regulamin pure dublując konto,aby stworzyć wrażenie,zę ktoś jeszcze pzoa 1 osobnikiem wierzy w te spiskowe brednie.

Prawda jest taka,że obecnie procesowy oparte na architekturze core są wydajniejsze od x2 amd i tyle.

dyskutować można co najwyżej nad stoduniek ceny do wydajności i opłacalnością zakupu...

 

Osobiście nie rozumiem jednego - jechanie po p4 i pd było trendy, gdy to intel zrobił procesor wyraznie lepszy od konkurencji to jaka kolwiek uwaga o jego przewadze nad amd jest fanatyzmem, fałszowaniem wyników i braniem w łape :lol2:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nowym systemie Windows XP SP2 bez instalowania zewnętrznych aplikacji występuje problem przyspieszania / zacinania się gier na Athlonie 64 X2. A że jest jakaś aplikacja zewnętrzna to... Gdzie w instrukcji do procesora jest informacja na ten temat? Skąd potencjalny nabywca tego procesora ma wiedzieć, że jest coś co powinien zainstalować?

 

Wg mnie Optimizer to nie zewnętrzna aplikacja tylko program który można potraktować jako stery do procesora. A jeśli jesteś taki mądry i nie uważasz sterów bo są "zewnętrznymi aplikacjami" to sobie używaj sterów windowsowych (wbudowanych w system)do kart graficznych,muzycznych, płyty głównej itp. Zobaczymy jaką wtedy będziesz mieć wydajność.

 

A po co mam pisać jeszcze raz to samo, podczas gdy Brisbane działa dokładnie tak samo i problem wciąż występuje? To co mam aktualizować? Przekleić ten sam art zmieniając zamiast 90nm na 65nm wpisy w tekście?

 

A choćby to że ten problem już praktycznie wyeliminowano i że jest nowszy Optimizer ,a poza tym pisałeś już o nim w swoim paszkwilu a teraz się od tego odcinasz jako od zewnętrznej aplikacji. A może wtedy gdy był gorszy bardziej ci pasował więc mogłeś o nim napisać a teraz już nie?

Edytowane przez Jonny2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Optimizer to nie zewnętrzna aplikacja tylko program który można potraktować jako stery do procesora. A jeśli jesteś taki mądry i nie uważasz sterów bo są "zewnętrznymi aplikacjami" to sobie używaj sterów windowsowych (wbudowanych w system)do kart graficznych,muzycznych, płyty głównej itp. Zobaczymy jaką wtedy będziesz mieć wydajność.

Sterowniki do karty graficznej, płyty głównej czy karty dźwiękowej są dostarczone wraz ze sprzętem - taki jest zresztą wymóg. Widzisz gdzieś sterowniki w pudełku z procesorem? Ja nie znalazłem. Ale to bym jeszce wybaczył, jeśli by znajdowała się tam informacja na temat tego, gdzie tej poprawki mam szukać i że w ogóle mam ją zainstalować. Dalej jesteś taki "mądry"?

 

 

A choćby to że ten problem już praktycznie wyeliminowano i że jest nowszy Optimizer ,a poza tym pisałeś już o nim w swoim paszkwilu a teraz się od tego odcinasz jako od zewnętrznej aplikacji. A może wtedy gdy był gorszy bardziej ci pasował więc mogłeś o nim napisać a teraz już nie?

Ty umiesz w ogóle dyskutować opierając się na argumentach, czy tylko w sytuacji gdy coś Ci nie pasuje to już pomijasz wcześniejsze moje pytania / wątpliwości? Napisałem, problem występował w zeszłym roku, problem też występował w marcu tego roku. Nie widzę powodu, by zdejmować artykuł który wtedy był aktualny i jak widać wciąż jest.

 

Jak już napisałem - czekam na artykuł jak rozwiązać problem i go opublikuję. Z mojej strony zapewniam wsparcie językowe oraz ogólnie pojętą pomoc w napisaniu go.

 

Co z pozostałymi pretensjami, które miałeś do mnie i które zbiłem? Nie masz tyle odwagi by przyznać komuś rację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Core 2 Duo problemu nie zaobserwowałem, podobnie jak dziesiątki moich znajomych. Platformę testową mam opartą o ten procesor i w tych 30 grach, w których testuję kartę graficzną nie mam żadnych przyspieszeń, a system jest identycznie skonfigurowany jak dla Athlona 64 X2. Jeśli problem występuje, powiedzcie gdzie go mam szukać - z chęcią zasadzę odpowiedniego lola w tym temacie.

Miałem problemy na E6320 w UT (+ plugin opengl z mindspring) - pierwsza którą testowałem ( jak na razie ostatnia ) - jak będę miał chwilę to sprawdzę więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem problemy na E6320 w UT (+ plugin opengl z mindspring) - pierwsza którą testowałem ( jak na razie ostatnia ) - jak będę miał chwilę to sprawdzę więcej.

A sprawdziłeś może czy bez tego pluginu też jest problem? Jak się on objawiał?

Jak masz to sprawdź GTA SA, NFS MW, Carbon, half life 2 w jakiejkolwiek postaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś może czy bez tego pluginu też jest problem? Jak się on objawiał?

Jak masz to sprawdź GTA SA, NFS MW, Carbon, half life 2 w jakiejkolwiek postaci.

Chyba też. Objawiał się tym że gra chodziła np. bardzo wolno itp. ( po kilku manewrach z przełączaniem na jeden rdzeń było idealnie ). Ale czemu mam sprawdzać GTA SA itd. - jakieś zadanie domowe aby udowodnić że intel jest super hiper bo w tych produkcjach prawdopodobnie nie ma problemu ? Wiesz na X2 brisbane 3600+ nie ma problemu na GTA3 , Doom 3 ... ale co z tego - ja piszę o problemach - firma mnie nie interesuje !!! Jest problem na X2 to piszę , jest problem na dual core Exxxx też piszę.

 

ps. już nie raz przez "serwisy internetowe", albo (i) "fanboyband'y" naciąłem się na produkt który miał być "super hiper" a natychmiast po uruchomieniu wyłowić można było wiele licznych wad - wystarczy odrobina obiektywizmu

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki do karty graficznej, płyty głównej czy karty dźwiękowej są dostarczone wraz ze sprzętem - taki jest zresztą wymóg. Widzisz gdzieś sterowniki w pudełku z procesorem? Ja nie znalazłem. Ale to bym jeszce wybaczył, jeśli by znajdowała się tam informacja na temat tego, gdzie tej poprawki mam szukać i że w ogóle mam ją zainstalować. Dalej jesteś taki "mądry"?

 

 

 

Ty umiesz w ogóle dyskutować opierając się na argumentach, czy tylko w sytuacji gdy coś Ci nie pasuje to już pomijasz wcześniejsze moje pytania / wątpliwości? Napisałem, problem występował w zeszłym roku, problem też występował w marcu tego roku. Nie widzę powodu, by zdejmować artykuł który wtedy był aktualny i jak widać wciąż jest.

 

Jak już napisałem - czekam na artykuł jak rozwiązać problem i go opublikuję. Z mojej strony zapewniam wsparcie językowe oraz ogólnie pojętą pomoc w napisaniu go.

 

Co z pozostałymi pretensjami, które miałeś do mnie i które zbiłem? Nie masz tyle odwagi by przyznać komuś rację?

 

A czy to ważne czy dostarczane ze sprzętem czy nie. Co to za problem wpisać w google dual core optimizer i zainstalować.Minuta roboty.To była praktycznie pierwsza rzecz jaką zrobiłem po zainstalowaniu systemu. Nawet nie wiem jak bez tego chodzi.Do karty graficznej mogą być, do muzycznej mogą być, do płyty, do modemu, nawet czasem do myszki i klawiatury mogą być to do procesora nie?

Aktualizujecie artykuły które wam pasuje zaktualizować ,a te które nie to nie widzicie powodu. Teraz jest czerwiec 2007 i sytuacja sie zmieniła.

A co ty wogóle zbiłeś? Napisałeś że niby procedura zostałą wcześniej opracowana i że procka kupiłeś itp. To są tylko słowa. Mogą być prawdziwe nie muszą.

Ja tylko widziałem w jakim tonie napisaliście artykuł o rzekomych problemach z dwoma rdzeniami. A najlepsze było oburzenie że Xpand Rally, gra optymalizowana pod 2 rdzenie chodził gorzej po zainstalowaniu poprawki jak go puściliście na jednym rdzeniu. No a co miał lepiej chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba też. Objawiał się tym że gra chodziła np. bardzo wolno itp. ( po kilku manewrach z przełączaniem na jeden rdzeń było idealnie ). Ale czemu mam sprawdzać GTA SA itd. - jakieś zadanie domowe aby udowodnić że intel jest super hiper bo w tych produkcjach prawdopodobnie nie ma problemu ? Wiesz na X2 brisbane 3600+ nie ma problemu na GTA3 , Doom 3 ... ale co z tego - ja piszę o problemach - firma mnie nie interesuje !!! Jest problem na X2 to piszę , jest problem na dual core Exxxx też piszę.

Ależ ja Cię do niczego nie zmuszam. Jeśli twierdzisz, że w czymś jest problem to proszę Cię o więcej wskazówek. Jeśli nie chcesz - Twoja sprawa.

 

A czy to ważne czy dostarczane ze sprzętem czy nie. Co to za problem wpisać w google dual core optimizer i zainstalować.Minuta roboty.To była praktycznie pierwsza rzecz jaką zrobiłem po zainstalowaniu systemu. Nawet nie wiem jak bez tego chodzi.Do karty graficznej mogą być, do muzycznej mogą być, do płyty, do modemu, nawet czasem do myszki i klawiatury mogą być to do procesora nie?

Aha - czyli każda osoba, która kupi ten procesor MA WIEDZIEĆ, ŻE W GOOGLACH MA WPISAĆ "DUAL CORE OPTIMIZER", tak? Z kogo robisz idiotę? Nie widzisz tej różnicy, że do każdego sprzętu wg prawa ma być dołąćzona instrukcja obsługi, co i jak trzeba zrobić - do kart graficznych, płyt głównych i innych jest taka dołączona i jest w niej informacja jak sterowniki zainstalować, nawet jeśli ich nie ma dołączonych ze sprzętem. A w instrukcji AMD jest COKOLWIEK na temat tego programu?

 

Aktualizujecie artykuły które wam pasuje zaktualizować ,a te które nie to nie widzicie powodu. Teraz jest czerwiec 2007 i sytuacja sie zmieniła.

Co się zmienia? Zmienił się rdzeń. Problemy nie znikły.

 

A co ty wogóle zbiłeś? Napisałeś że niby procedura zostałą wcześniej opracowana i że procka kupiłeś itp. To są tylko słowa. Mogą być prawdziwe nie muszą.

Napisałem, że ta sama procedura wykazała wyższość Athlonów 64 nad pentium 4, pentium d oraz celeron d i również ta sama wykazała, że pentium dual core jest szybszy od athlona 64 x2. Wyniki dla Athlona 64 X2 są identyczne w obydwu artykułach.

 

Ja tylko widziałem w jakim tonie napisaliście artykuł o rzekomych problemach z dwoma rdzeniami. A najlepsze było oburzenie że Xpand Rally, gra optymalizowana pod 2 rdzenie chodził gorzej po zainstalowaniu poprawki jak go puściliście na jednym rdzeniu. No a co miał lepiej chodzić?

To, że po zainstaslowaniu tej poprawki zamiast mieć 90 FPS, mam 55 w Xpandzie - ale najwyraźniej nie możesz tego pojąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja Cię do niczego nie zmuszam. Jeśli twierdzisz, że w czymś jest problem to proszę Cię o więcej wskazówek. Jeśli nie chcesz - Twoja sprawa.

Źle Cię zrozumiałem - myślałem że napisałeś coś w stylu : sprawdź se to i to i zobacz jak jest super ( bo sam już to sprawdziłem )

 

.. ale jeśli chodziło o pomoc to co innego - chętnie pomogę jak tylko pojadę w odpowiednie miejsce gdzie jest ta maszyna z E6320 ( niestety nie prędko :( )

 

Podoba mi się podejście w stylu : odkryjmy wszystkie wady wszystkiego :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że po zainstaslowaniu tej poprawki zamiast mieć 90 FPS, mam 55 w Xpandzie - ale najwyraźniej nie możesz tego pojąć.

Wtrącę się, jeśli można. Sprawdzałeś najnowszą wersję tego d. c. optimizera jak wygląda sprawa gier obsługujących 2 rdzenie, takich jak xpand, czy cały czas opierasz doświadczenia na tej starej wersji? Trzeba to wyjaśnić raz na zawsze, a nie będzie takiej dyskusji, gdzie jeden z drugim się nie rozumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle Cię zrozumiałem - myślałem że napisałeś coś w stylu : sprawdź se to i to i zobacz jak jest super ( bo sam już to sprawdziłem )

 

.. ale jeśli chodziło o pomoc to co innego - chętnie pomogę jak tylko pojadę w odpowiednie miejsce gdzie jest ta maszyna z E6320 ( niestety nie prędko :( )

 

Podoba mi się podejście w stylu : odkryjmy wszystkie wady wszystkiego :wink:

No :)

 

Trzeba sprawdzić, czy problem występuje. Moim zdaniem powinno sie wytknąć wszystkie wady danego produktu.

 

Także jeśli w tej kwestii mogę Cię prosić o pomoc to będę wdzięczny :)

 

Wtrącę się, jeśli można. Sprawdzałeś najnowszą wersję tego d. c. optimizera jak wygląda sprawa gier obsługujących 2 rdzenie, takich jak xpand, czy cały czas opierasz doświadczenia na tej starej wersji? Trzeba to wyjaśnić raz na zawsze, a nie będzie takiej dyskusji, gdzie jeden z drugim się nie rozumie.

Sprawdzałem w marcu 2007 - napisałem to przynajmniej dwa razy :)

 

Co wciąż nie zmienia faktu, że 95% użytkowników Athlona 64 X2 nie wie o tej poprawce w ogóle, pomijając że nie ma jej dostarczonej wraz z procesorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się, jeśli można. Sprawdzałeś najnowszą wersję tego d. c. optimizera jak wygląda sprawa gier obsługujących 2 rdzenie, takich jak xpand, czy cały czas opierasz doświadczenia na tej starej wersji? Trzeba to wyjaśnić raz na zawsze, a nie będzie takiej dyskusji, gdzie jeden z drugim się nie rozumie.

Akurat tak się składa, że jako jedyny z redakcji mam X2. I tak się składa, że mam najnowszą wersję AMD DC Optimizera. I np CS1.6 nie biega tak jak powininen(czas jest przyspieszony o jakieś 4x). GTA zwykłe chodzi normalnie.

 

 

Ad 2. Testowaliście stary Optimizer. Teraz jest nowsza wersja. To sie zmieniło

A co do Xpanda to ty chyba nie rozumiesz. Zainstalowałeś Optimizera i grę zoptymalizowaną pod 2 rdzenie puściłeś na jednym. No pomyśl jak ma lepiej chodzić. Nie lepiej wybrać w opcjach 2?

Ehh, spójrz dokładnie na wykresy jak prezentuje się wykorzystanie dwóch rdzeni po użyciu AMD Optimizera po właczeniu Xpanda. Tak się składa, że nic nie trzeba właczać/wyłączać, zeby ta gra po instalacji tej paczki chodziła na jednym rdzeniu. Ba - nie da się jej zmusić do pracy na dwóch już potem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli cały czas szukasz sposobu aby problematyczne gry jednowątkowe były uruchamiane na jednym rdzeniu, a gry na wiele rdzeni- na dwóch rdzeniach (efektywnie). I rozwiązania na to nie ma, a jeśli ktoś zna, to niech się nim podzieli, tak?

 

Sorry, ale w ciągu najbliższego czasu tak namieszaliście w swoich wypowiedziach, że musiałem zadać takie oczywiste pytania. Raz, że artykuł jest nieaktualny, ale już nie ma po co go zdejmować, potem że jednak aktualny i nic się nie zmieniło.

W końcu wreszcie to wyjaśniliście.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

jestem dosc poczatkujacy, glownie postepowalem wg rad dymy'ego:) teraz tylko niewiem jak te pamieci krecic bo to wlasciwie moj 1 dzien o/c :) napiecie dalem na def i jakos idzie. jak ktos ma jakies porady dt ustawien tych kingstonow to prosze pisac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopy, a to nie jest przypadkiem tak, ze problem z racjonalnym wykorzystaniem dwóch jajek jest problemem nie tyle samego procka co sposobem implementacji odpowiednich procesów w systemie operacyjnym ? ...jak wygląda sprawa X2 pod Vista, która jednak lepiej radzi sobie w temacie dual-core niż xp ?? ...bo jakoś do takich wynalazków jak AMD Dual-Core Optimizer przekonany nie jestem...jak mam procka z dwoma jajkami to chce żeby działał jak rdzenny dwujajowiec, a nie udawał jednojajowca...nawet jeśli by miało sie to wiązać ze spadkiem wydajności w programach/aplikacjach , które NIE SĄ przystosowane do wielordzeniowych cpu. Bo co jeśli po zainstalowaniu takiej latki odpalimy program napisany pod procesory wielordzeniowe ? ...będzie chodziło jak Bozia przykazała czy jednak znowu będą jakieś czary i finalnie skończy sie na emulowanym wspieraniu wielowątkowości na procku wielordzeniowym z zablokowaną obsługa dwóch jajek ? :]

 

mam nadzieje ze przekaz jest zrozumiały, a przynajmniej czytelny :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.mazi.jawnet.pl/oc1.jpg

 

jestem dosc poczatkujacy, glownie postepowalem wg rad dymy'ego:) teraz tylko niewiem jak te pamieci krecic bo to wlasciwie moj 1 dzien o/c :) napiecie dalem na def i jakos idzie. jak ktos ma jakies porady dt ustawien tych kingstonow to prosze pisac:)

jestem juz dzis zmęczony dlatego krótko:

pamieci masz mocno odkrecone, chodzą na 525MHz

w zwiazku z powyzszym przestaw im dzielnik z 400 na 533MHz

ta operacja da 709MHz na memkach

aby dalej krecić daj im przynajmniej 2,10V i dzielnik 667

wtedy na obecnym htt powinny zajsć na 870MHz

 

Poza tym testuj dłuzej bo 40 minut orthosa to jeszcze nie jest stabilność

 

edyta:

w biosie ustaw wszystkie timingi na sztywno (czyli nie zostawiaj auto)

i zluzuj trfc do 127 lub 195ns

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma piernik do wiatraka... jak to nie od umiejscowienia kontrolera zależy tylko od biosu który ustawia odpowiedni rejestr w procesorze, można zaprpogramować każdy dowolny dzielnik, a tabelki w sieci są tworzone przez ludzi spoza amd, także nie gadaj bajek o specyfikacjach jak ich nawet na oczy nie widziałeś.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie miałem się pytać o problemy z Brisbanem w grach, a tu widzę że trwa zażarta dyskusja.

Jak to w końcu jest? DC Optimizer poprawi mi wydajność w systemie, a co ważniejsze w grach? I jak będzie ze stabilnością po podkręcaniu (i nie chodzi mi o stabilnośc w SuperPi czy Orthosie tylko właśnie w grach).

 

Puki co, skarg na problemy z wielordzeniowością C2D i PentiumE jest o wieeele mniej niż w przypadku Brisbane. To jest fakt niepodważalny. Przecież Intel nie przekupił wszystkich.. ;) Ale jak to z nimi naprawdę jest? @Kyle, kiedy można liczyć na poważniejsze testy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość blackhole

właśnie miałem się pytać o problemy z Brisbanem w grach, a tu widzę że trwa zażarta dyskusja.

Jak to w końcu jest? DC Optimizer poprawi mi wydajność w systemie, a co ważniejsze w grach? I jak będzie ze stabilnością po podkręcaniu (i nie chodzi mi o stabilnośc w SuperPi czy Orthosie tylko właśnie w grach).

 

Puki co, skarg na problemy z wielordzeniowością C2D i PentiumE jest o wieeele mniej niż w przypadku Brisbane. To jest fakt niepodważalny. Przecież Intel nie przekupił wszystkich.. ;) Ale jak to z nimi naprawdę jest? @Kyle, kiedy można liczyć na poważniejsze testy?

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/displ...0_13.html#sect0

 

 

jakie problemy z wielordzeniowoscia o czym ty piszesz moze z pentium d ci sie cos pomylilo

 

dualcore optimizer + poprawka jest do jednowatkowych aplikacji aby rownomiernie obciazaly rdzen

 

ja zreszta nawet bez zadnego dualcore optimizera tyle ze najtnowszy xp + wsie poprawki winshita nie widzialem zadnych problemow wiec nie wiem co to za lamerskie wywody.

 

 

sama poprawka do xp rozwiazuje wszystkie problemy po vista juz na stacie nie ma zadnych problemow

 

 

rainbow six vegas pieknei obciaza na 100% dwa rdzenie ue3.0 zapowiada sie nizle w koncu urzytek z 2 jajek bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i to właśnie chciałem usłyszeć @blackhole ;) ale pod koniec miesiąca zmieniam kompa, więc chyba rozumiesz moje zaniepokojenie. W końcu z czegoś wynikła ostra dyskusja tocząca się na kilku poprzednich stronach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość blackhole

no i to właśnie chciałem usłyszeć @blackhole ;) ale pod koniec miesiąca zmieniam kompa, więc chyba rozumiesz moje zaniepokojenie. W końcu z czegoś wynikła ostra dyskusja tocząca się na kilku poprzednich stronach..

to naprawde nie masz sie o co obawiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

dziś pojawiła się w sieci wzmianka o nowych procesorach X2 na rdzeniu Brisbane w wersji energooszczednej 45W. ciekawe jak będzie z OC tych modeli i kiedy pojawią się w PL...

 

http://img237.imageshack.us/img237/3323/athlonx2pg5.th.gif

hmm ale ta sa zwykle najzwyklejsze brisbane tyle z nizszym napieciem 1.15-1.2 V i do pewnej granicznej mhz te 45W jest. Oc prawdpodobnie jak ostatnie najnowsze sztukasy sie kreca w okolicach 9 tygodnai Edytowane przez Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...