Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czujniki przeklamuja i to dosyc mocno. Piszesz ze w stresie ma 55*. A te procki wlasnie sa czule na wysoką temperature. Przy 55-60* zaczynaja się hocki klocki :)

Ja mam bisbiego na 2850 1.325 ... 4h w orthosie i zadnych bledow... Temp w stresie 55* ... ale radiatora (ac 64pro) tuż przy procesorze... a nawet procesor (z boczku xD ) i jest zimny...

 

Wiec jak to jest? Bo chce go na 3ghz wyciagnac... A ze wzrostem napiecia rosnie temp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec jak to jest? Bo chce go na 3ghz wyciagnac... A ze wzrostem napiecia rosnie temp...

Więc sprawdź mocowanie radiatora jak ci się chce i walcz dalej powolutku aż zacznie się wysypywać.Uważna obserwacja testów i cierpliwość muszą ci starczyć skoro czujniki "dają d..eeeee...ciała".Jeżeli będzie bujał ok znaczy ,że temperatura mu pasuje.Wtedy zrób mu symulację upału :D .Zamknij budę, wyłącz dodatkowy "wywiew" jak masz i zlikwiduj przeciąg w pokoju/chałupie.Nie zapomnij poprawić antyperspirantu pod pachulcem :D I czuwaj .

Skoro sam procesor jest zimny to jak sądzisz -ma 55?Bo ja wątpię...Tym bardziej ,że napięciextakty raczej na to nie wskazuje IMO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szykuje się nam 20% obniżka X2 :D http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=1848 Ciekaw jestem, czy wobec tak absolutnie niskich cen dwórdzeniówek, nowe jednordzeniówki K10 mają racje bytu :D Ile teraz będziesz kosztować 3600+ X2? 190 zł? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szykuje się nam 20% obniżka X2 :D http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=1848 Ciekaw jestem, czy wobec tak absolutnie niskich cen dwórdzeniówek, nowe jednordzeniówki K10 mają racje bytu :D Ile teraz będziesz kosztować 3600+ X2? 190 zł? :D

http://pcarena.pl/page/79561/AMD-kolejna-fala-obnizek/

Zmiany wchodzą w życie od 5 czerwca 2007 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomozcie... Na 2850 1.325 w stresie mialem max 55* ... Myslalem ze to duzo... za duzo... Zdjalem radiator bo moze nie przylegal dokladnie... Zalozylem paste na bazie miedzi... Cieniutka warstwę... I co teraz?

 

Dołączona grafika

 

W idlu ok 45*... Czego to moze byc wina? Zasilacz? 400W DELTA DPS-400MB-1

 

Na standardowych taktach w stresie ma ok. 50* ...

 

Boje sie wlaczac komputer z mysla ze proc mi sie spali xD

Edytowane przez szpara25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomozcie... Na 2850 1.325 w stresie mialem max 55* ... Myslalem ze to duzo... za duzo... Zdjalem radiator bo moze nie przylegal dokladnie... Zalozylem paste na bazie miedzi... Cieniutka warstwę... I co teraz?

 

 

W idlu ok 45*... Czego to moze byc wina? Zasilacz? 400W DELTA DPS-400MB-1

 

Na standardowych taktach w stresie ma ok. 50* ...

 

Boje sie wlaczac komputer z mysla ze proc mi sie spali xD

a jesteś pewny że czujniki nie przekłamują?? Sprawdziłeś organoleptycznie czy ma taką temperaturę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80% postów w tym temacie na kilku ostatnich stronach to użalanie sie nad temperaturą/spaleniem sprzętu, było tak wiele razy pisane, jakie przekłamania dają czujniki ale ludzie dalej piszą swoje brednie. Jak chcecie znaleźć odpowiedź to sami ją sobie poszukajcie! bo każdemu na tacy wykładu nie będę dawał, a było to w tym temacie kilkukrotnie poruszone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Czy ktoś z was ma zainstalowana viste + brisbane(krecony)?

Jestem ciekaw jak prezentuje sie ten procesor w tym calym vistowym indeksie wydajnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was ma zainstalowana viste + brisbane(krecony)?

Jestem ciekaw jak prezentuje sie ten procesor w tym calym vistowym indeksie wydajnosci.

piszesz i masz ;)

 

Vista Ultimate 32 bit

 

5,3 - X2 @ 2850 / 4x1gb 4-4-4-8 (~815)

 

Dołączona grafika

 

Dla porównania:

 

4,5 Sempron AM2 @ 2927 / 4x1gb 3-3-3-5 (~730)

 

KLIK

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomozcie... Na 2850 1.325 w stresie mialem max 55* ... Myslalem ze to duzo... za duzo... Zdjalem radiator bo moze nie przylegal dokladnie... Zalozylem paste na bazie miedzi... Cieniutka warstwę... I co teraz?

 

W idlu ok 45*... Czego to moze byc wina? Zasilacz? 400W DELTA DPS-400MB-1

 

Na standardowych taktach w stresie ma ok. 50* ...

 

Boje sie wlaczac komputer z mysla ze proc mi sie spali xD

 

Jeżeli masz 45* i 40* na rdzeniach w stresie to jest bezpiecznie. Odczyty tych procków (i nie tylko tych) mylą się co do tego CPU temp. Patrz na rdzenie.

 

Przy 1.325V to nic się złego nie może stać praktycznie (szczególnie że nie masz boxa tylko freezera). Te 68 to raczej zwykła bujda... w końcu to rdzenie powinny się grzać najbardziej... gdyby na procku było autentycznie 68* to ile miałyby rdzenie?? Pytanie retoryczne??

 

Sprawdź jeszcze programik CORE TEMP.

 

Aha... gdyby procesor był na dobrej drodze do spalenia się to byłby totalnie niestabilny, resetowałby i wyłączał compa co chwilę, włączał by się alarm na mobo itp. Więc bez obaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

spookie

dzieki, u mnie na 2760MHz tez 5.3ptk za procka :)

Edytowane przez amapi3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was ma zainstalowana viste + brisbane(krecony)?

Jestem ciekaw jak prezentuje sie ten procesor w tym calym vistowym indeksie wydajnosci.

Ja też jak Spookie mam na sprzęcie z siga 5.3pkt.Bez G.Skilli i z prockiem Orleans ~2750 miałem 4.4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz 45* i 40* na rdzeniach w stresie to jest bezpiecznie. Odczyty tych procków (i nie tylko tych) mylą się co do tego CPU temp. Patrz na rdzenie.

 

Przy 1.325V to nic się złego nie może stać praktycznie (szczególnie że nie masz boxa tylko freezera). Te 68 to raczej zwykła bujda... w końcu to rdzenie powinny się grzać najbardziej... gdyby na procku było autentycznie 68* to ile miałyby rdzenie?? Pytanie retoryczne??

 

Sprawdź jeszcze programik CORE TEMP.

 

Aha... gdyby procesor był na dobrej drodze do spalenia się to byłby totalnie niestabilny, resetowałby i wyłączał compa co chwilę, włączał by się alarm na mobo itp. Więc bez obaw.

IDLE

Dołączona grafika

 

 

STRES

Dołączona grafika

 

Wiec nie mam sie czym martwic? :) Dzisiaj o 4 rano zmieniałem 3 razy pastę xD ... Tylko nie wiem czemu pokazuje mi w coretemp 1.2v... w cpuz pokazuje poprawnie choc i tak zawyza... bo w biosie 1.325

Edytowane przez szpara25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Mi przy 2400MHz 1.3v pokazuje prawidłowe wskazanie co d napięcia - 1.3v. Podczas stresu w ORHOSIE core0 ma 18 stopni, core1 ma 29 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak porownojcie freezera do boxa :lol:

hehe, raczej do wc'ta :damage_wall: nie ma to jak skwar w obudowie. Moj Brisbane już powoli przechodzi na 2 świat :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Przestancie z tymi symulacjami dotyczące temp. Jak widać te czujniki są z doopy i porównywanie nie jest na miejscu. Wypada na to że powinniście mierzyć łapatologicznie, innej rady nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie -jest to nudne i bezcelowe ,bo choć próbuję przebrnąć przez wątek i jestem w około połowie to już jest jasne dla mnie ,że czujniki nie czują jak trzeba.A do tego konfiguracje chłodzeń, mieszkań,różne pasty, pogoda w danym mieście i można to uśredniać w nieskończoność -niejednorodne warunki wyjściowe zamieniają to w gdybanie.Po co to gnębić w tygodniami?Też mi głupoty wyświetlają programy(różnice, temperatura duuużo niższa niż powietrza itp.).Co z tego?Chodzi stabilnie więc niech wyświetla komunikaty o boskości Mao :D Nawet zabawnie by było.PO włączeniu mam około 10-12 na rdzeniach :lol: Ktoś w to wierzy?Jak powyżej kamil2201 radzi -łapucapnie sprawdzam z nudów czasem(za wężyk "od" łapnę i wiem z grubsza)

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak by ktoś był tak uprzejmy i napisał jakie łatki poinstalowac, wem ze dual core optimizer ?? trzeba i czycoś jeszce i najlepiej w jakiej kolejności odrazu po instalce windowsa czy po servis packu i wszystkich sterach ??

 

Bo tak skacze po tych stronach z tematu i nie moge sie dopatrzeć :P powinien byc jakiś FAQ na pierwszej stronce :)

 

i jak jest rozsądna granica Vcore bo w w venicve było 1,55 no jeszcze ostatecznie te 1,6 mozna było dać hehe

Edytowane przez Maciek06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...