Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

a ja szukam użytkowych wartości dla mojego nowego Bri (poprzedni słabo się spisywał w te upały choć potrafił stabilnie trzymać 3G co widać w pierwszym poście). niestety ten powyżej 3 potrafi się wywalić nawet po 5~8h w orthosie :-| zamknięta buda, w pokoju zaduch ale jest już stabilnie i myślę że to nie ostatnie słowo tej sztuki ;)

 

9x330@1.35V mem 850:4-4-4-12-21-2T@2.1V

post-879-1182543697_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

jakby ktoś pozbywał sie swojego brisbane, który robi 3ghz i więcej na niskim napięciu to być może odkupie. i tak tak, wiem, to nie dział KUPIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Nie wiem, po co ktoś miał by sprzedawać tak dobry procesor :)

bo kupuje np ktos znakomity procesor - siakies C2D itd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo kupuje np ktos znakomity procesor - siakies C2D itd :)

E tam, C2D jest dwa razy droższe prawie, a nie oferuje dwa razy większej wydajności. No i KN9 nie ma na C2D, trzeba na płyte więcej wybulić. :P. Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jak ktoś kasę ma...Ale nie zapominajmy ,że jednak nie każdy C2D(zakładam ,ze chodzi o najtańsze E4300) robi te 3GHz czy więcej.A na 2.4(są i takie sztuki) to już nie urywa moc głowy.Jeżeli jednak pójdzie wyżej np.3 czy 3.3 to jest to naprawdę wydajny smok przy którym Brisbane nawet po mocnym OC dość licho wypada(a L2 w obu procach to dwie epoki inne niemal).Płyta?Najczęściej ASUS P5E SLI czy jakoś tak.Jest...dziwaczna.Z pamięciami ma kłopot jak to u ASUSA bywa(M2N-E dajmy na to :D ).Z BIOSem też bywa zabawnie.Potrafi naprawdę dziwaczyć ,a trwałość jej jest dyskusyjna.Zaletą niby jest "unlinked" dla OC CPU i RAMu(ale jak z RAMem nie będzie kłopotu :rolleyes: ).Praca z ustawionym CR 1 dla pamięci jest często wręcz niemożliwa(pomaga większe V czasem dla NB -tak około 1.5V).Często pamięci bardzo szybkie na tej płycie ledwo średnie "obroty" łapią.

Drożej jest zdecydowanie.Do tego przy chipsecie Intela do kręcenia trzeba używać naprawdę konkretnych pamięci.Ale jakbym miał AMD powyżej 350PLN kupić to jednak C2D brałbym i płytę pod nie.Ale nie grozi mi to obecnie :wink:

Platforma Intela jest bardzie "stała" niż AMD(939 dość szybko dostało klapsa , w drodze już AM2+ i AM3).

Za to oczywiście płyty na AM2 w cenie do około 300(DFI i ABIT) to cacka i klasa sama w sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

E tam, C2D jest dwa razy droższe prawie, a nie oferuje dwa razy większej wydajności. No i KN9 nie ma na C2D, trzeba na płyte więcej wybulić. :P.

owszem, ale nie kazdy kupuje tylko dlatego ze cos idealnie ma zestrojone parametry cena/jakosc. jakby tak bylo nie mialyby racje przedmioty luksusowe itd, które realnie nie są warte swojej ceny. i nie przesadzałbym z zajebistością tego KN9 - to dobra, solidna mobo, ale darowałbym sobie ochy i achy na jej temat. Tak wiem, 240zł to świetna cena, która idealnie idzie z możliwościami tej mobo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazywa się Pentium E jak już chcesz się kłucić, a kładzie każdego Athlona X2 jak chce ;]

 

Pozatym co za różnica jak się nazywa skoro to to samo?

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj składałem kolejny zestaw Brisbane+KN9+2x1GB Kingstona 667.

W przeciwieństwie do tego z siga szału nie ma.

Dostałem wersje niskonapieciową (1,25V), normalne mają 1,30V.

Screnów nie ma bo za krótkie testy robiłem, ale z moich doswiadczeń z Bryskami to wynika mniej wiecej tak:

9,5x275-280 stabilne na 1,25V czyli @5000+

9,5x310 stabilne na 1,40V

Chłodzony Andrzejem Samurajem maźnietym AS Ceramique

 

@Amapi3d: Z tego wynika, że mój procek nie wchodzi dla Ciebie w rachubę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

@Amapi3d: Z tego wynika, że mój procek nie wchodzi dla Ciebie w rachubę.

wszystko zalezy od ceny, odezwij sie na prv ile za niego byś chciał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy oplaca sie zjezdzac z mnoznikiem na 9 ??

podobno z polowkowymi mnoznikami pamieci wolniej pracuja ... ??

U mnie nie ma roznicy z wydajnoscia... ale jak ustawie mnoznik 9.5 a dzielnik pamieci (533) to jest wtedy FSB:8 ... a jak mnoznik 9... to FSB:7

 

albo odwrotnie ... nie pamietam xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

No to moj Bri juz siedzi pod WC tylko ze X2L nie wydala i go*** z wiekszego oc :damage_wall: Na dniach przyjdzie Cube 3 wiec X2l pojdzie na sprzedaz [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje że to WR.

Gratki milans, gratki...

do WR to jeszcze sporo brakuje.. jakies 230 mhz ;) Może sie uda ale nie z takim chłodzeniem. no i chyba nie z tym procem - vcore powyżej 1,475V tylko pogarsza wyniki.. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kakoss

Dzisiaj składałem kolejny zestaw Brisbane+KN9+2x1GB Kingstona 667.

W przeciwieństwie do tego z siga szału nie ma.

Dostałem wersje niskonapieciową (1,25V), normalne mają 1,30V.

Screnów nie ma bo za krótkie testy robiłem, ale z moich doswiadczeń z Bryskami to wynika mniej wiecej tak:

9,5x275-280 stabilne na 1,25V czyli @5000+

9,5x310 stabilne na 1,40V

Chłodzony Andrzejem Samurajem maźnietym AS Ceramique

 

@Amapi3d: Z tego wynika, że mój procek nie wchodzi dla Ciebie w rachubę.

oo a ktos rozsiewa plotki ze sie brisbane gorzej kreca obecnie

 

 

pracujesz w sklepie komputerowym ze tak skladasz i skladasz ? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo a ktos rozsiewa plotki ze sie brisbane gorzej kreca obecnie

pracujesz w sklepie komputerowym ze tak skladasz i skladasz ? :blink:

Byłby screen ale orthos wywalił mi po prawie 10 godzinach error, wiec będzie później.

orthos pracował na 9,5x280 na 1,25V

czyli kwestia pełnej stabilności to zejscie o 1, maksymalnei 2 MHz HTT

 

ad rem

Uważam, ze nadal sie kręcą dobrze, jest raczej oczywiste ze nie każdy osiagnie 3Ghz.

Zauwaz też, że to mniej typowa wersja - niskonapieciowa 1,25V

Natomisat bliski 3GHz (orientacyjnie, bo katowałem go tylko ok godzinę orthosem) jest na bardzo ludzkim napieciu 1,40V, do tego arctic ceramiqe się średnio chciał rozsmarowywać i w dodatku Scythe nie położyło sie od razu w idealnej pozycji i musiałem odklejać, a jauż nie chciało mi sie sprawdzać czy jakieś dziury nie powstały w powneirzchni pasty.

 

Nie pracuje w komputerowym, ale często kupuje, wymeiniam, testuje, sprzedaje,a ten niskonapieciowy brys idzie na lato i jesień na działke do odtwarzania muzyki i filmów :) w czasie imprez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój bris takze nalezy do tych niskonapieciowych (15 tydzień) i jak narazie przy 1,5v udało mi sie zrobic 9,5x316 problemem jest to ze tempy wysokie bo nawet 2,7 (9x300) 1,30v potrawi w orthosie do 60c dojść trza wyminic paste bo wydaje mi sie ze w tej jakies bable sie wkradły.

Edytowane przez dacjano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwaz też, że to mniej typowa wersja - niskonapieciowa 1,25V

Natomisat bliski 3GHz (orientacyjnie, bo katowałem go tylko ok godzinę orthosem) jest na bardzo ludzkim napieciu 1,40V, do tego arctic ceramiqe się średnio chciał rozsmarowywać i w dodatku Scythe nie położyło sie od razu w idealnej pozycji i musiałem odklejać, a jauż nie chciało mi sie sprawdzać czy jakieś dziury nie powstały w powneirzchni pasty.

czegoś tu nie rozumiem - przecież robiłeś 4h 3040@1.3V i masz to nawet w sigu (?)

btw. jak ustawiasz 1.25V na KN9 (zauważyłem że niektóre egz. ustawiają tak napięcie zaraz po założeniu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Brisb wiecej niz 2850 nie chce isc... Na 2945 (1.325v) po 10min sie wysypuje... nawet zwiekszenie vcore nic nie daje... W pierszym dniu gdy go zalozylem po 2h na 3003 1.45 sie wysypal... teraz nawet nie chce wstac...

 

Jakies pomysly? od czego jest napiecie CPU VDDA voltage? I do ilu mozna podnosic...

Edytowane przez szpara25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czegoś tu nie rozumiem - przecież robiłeś 4h 3040@1.3V i masz to nawet w sigu (?)

btw. jak ustawiasz 1.25V na KN9 (zauważyłem że niektóre egz. ustawiają tak napięcie zaraz po założeniu).

Ale ja mam dwa zestawy z Brisbane, jeden co robi 3040MHz na 1,30V (0710 SPAW) i od dwóch dni drugi co robi 2640 na 1,25V (0717 EAO) i spodziewam sie 300MHz więcej na 1,40V (leciał godzine na 2960 i sie nei wysypał orthos)

Napiecie, automatycznie ustawiło mi sie w tym drugim na 1,25V, oba zestway na KN9 z najnowszym biosem 012

 

szpara25: myśle, że to koniec jego możlliwości, patrz mój casus, jeden 3040MHz na 1,30V drugi 2640 na 1,25V

cpu vdda to prawdopodobnie napiecie jakie idzie na faze zasilania, dotychczas nikt tego na forum chyba nie zmieniał.

 

edit:

Dołączona grafika

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy można podkręcić procka zmieniając tylko V core na 1,25 bądź 1,3 i potem lecieć z HTT?

 

Czy trzeba sprawdzać ile płyta robi max HTT jak w poradniku?

 

Mój cel to 2,5

 

Komp To Brisbane 3600 i DFI Ultra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...