Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no napięcie chce ustawić z auto na 1.25.

Generalnie tak się zabrałem do tego, jednak te multum funkcji mnie przerosło!

 

Po tych poradnikach dostaje kręćka, najbardziej ta zależność pamięci RAM do podnoszenia HTT mnie zastanawie.

 

W Biosie mam kilka HT O_O więc jeszcze upłynie zanim zabiorę się za więcej :)

 

Potrzeba mi więcej na emulowanie PS2

Edytowane przez miras19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moj Bri juz siedzi pod WC tylko ze X2L nie wydala i go*** z wiekszego oc :damage_wall: Na dniach przyjdzie Cube 3 wiec X2l pojdzie na sprzedaz [;

O rany...Dopiero doczytałem.Co ci nie wydala?!Ja mam stary "bloka" z CPC wyśmiewanego("to nawet nie WC -zdejm ,bo umrzesz i dzieci twoje" hihi),a zobacz ile prądu dałem na proca w porównaniu z twoim.I to buja 24/7.Sztuka CPU żaden bajer ale chodzi stabilnie i kłamczuszek Everest twierdzi ,że max 43stopnie mam na cieplejszym jaju(i to rzadko).Organoleptyka łapucapna potwierdza -nie ma wrzenia :D .A na tej samej "linii" jest bloczek na NB!Pompka?A jakże -akwariowy Aquel(650l/h?) czyli "wypas" :lol2: .Chłodnica niewielka alu z mojej oferty(sorry za spam) z 12 cm Freezerem PMW czy PWM czy...jakoś tak.I na NB przy okazji po wygrzaniu układu całego raz widziałem 47 stopni...Teraz jak parnno to musiałbym dłuuugo pomęczyć kompa ,by więcej coś zobaczyć.Coś masz skopane może z WC ale raczej nie bloczek.Chcesz go pchnąć to pisz PMkę -a nuż się zgadamy.Acha -wężyki mam też z CPC czyli moje WC to niby przedszkole, a buja :wink: Dodam ,że chlapało Orleans na 1.6 V(chyba jakieś 2750 robił).Coś mi sie niskonapięciowe nie trafiają...ale po to ciecze założyłem :DI to za poniżej 100PLN, bo okazje czaiłem.Koleś na innym forum napisał ,że dobre bloczki zaczynają się od...250PLN!A co one takiego robią za tą kasę?! :blink: To już na marketing nawet trudno zgonić...Mity i legendy snobów raczej. Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy można podkręcić procka zmieniając tylko V core na 1,25 bądź 1,3 i potem lecieć z HTT?

 

Czy trzeba sprawdzać ile płyta robi max HTT jak w poradniku?

 

Mój cel to 2,5

 

Komp To Brisbane 3600 i DFI Ultra

a gdzie znalazłeś ten "poradnik" co każe do rozpoczęcia oc szukać max HTT?

2,5GHz to zrobi każdy Brisbane

nie wystarczy ustawienie napiecia, bo trzeba obnizyć HT i dzielnik pamieci zazwyczaj obniżyć. może poczytaj pierwszy post w temacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...p;#entry1249410

 

Post 4.

 

Generalnie nabawiłem się stracha jak mi procek po złożeniu nie chciał wstać, okazało się że bios za stary. Teraz dygam na myśl że po zmieniania, znowu nie zbootuje :P

 

Teraz będe miał chwilke czasu mniej pracy i szkoły więc się wezme za kilka, bo szkoda takiego procka nie kręcić :)

 

Dzięki i pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za drugi post ale to bardzo ważne bo musze złożyc dzis zamówienie. Czy jest jakas róznica w podkręcaniu wersji Brisbane z napięciem początkowym 1.25V od wersji z napięciem 1.3V?????

kup po trzy sztuki, porównaj i przedstaw wyniki to się dowiemy ;)

 

myślę że niskonapięciowe są bardziej perspektywiczne przy chłodzeniu konwencjonalnym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosimy screena z orthosa ~10h :)

Orthos chodził niecałe 5h...dla mojej wiadomości(musiałem wyłączyć).Gram, pracuję i oglądam na kompie i nic się nie dzieje(no dysk mi padł tak w zasadzie jeden).Napisałem o stabilności koledze ,który najwyraźniej źle zlokalizował problem z chłodzeniem CPU.Nie zamierzam się bawić w ranking H w Orthosie ,bo 5 godzin mi starczy no i to ,że nie ma z kompem kłopotów na co dzień.Znikły jak sprzedałem jeden komplet ramu -gryzły sie dwa różne i coś się wiecznie działo(safe mode i inne).Teraz jest ok.Może po 10h czy 2 latach w Orthosie procek/ram się zwieszą.A może mosfety na mobo się zagotują?Nie interesuje mnie to -na dużym ,bo dużym napięciu chodzi i BOXa próbował stopić ale jest stabilny póki co czym bym go nie obciążał(głównie gry).Nawet nie wiem jaki ma numer na łbie -po prostu kupuje sprzęt do gier ,a testy mi tylko ułatwiają wycisnąć z niego co się da/co potrafię.I dobrze ni z tym :D

Acha -co do perspektyw niskonapięciowych to mój proc ma wyjściowo 1.25V.Puszczałem go nawet próbnie 1.625V i chodził ale miałem kłopoty wtedy z RAMem wspomniane więc nic to nie zmieniało.Teraz go już nie podpycham, bo zysk/ryzyko źle wypadają w kalkulacji.Co nie znaczy ,że poszedłby wyżej na stabilne ustawienia.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zobaczę, że masz te ~10h stabilne to będę traktował Twoje sukcesy poważniej. oczywiście nie bierz tego zbyt ofensywnie. nikomu tutaj nie trzeba niczego udowadniać - zwyczajnie mam dystans do takich niepotwierdzonych osiągnięć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zobaczę, że masz te ~10h stabilne to...

No to możesz mnie nie traktować :D Jak pisałem moim celem nie jest OC samo w sobie -nie gram w "marki" ale w gry.Nie kumam czego miałbym się faktycznie obciążać testami abyś traktował to tak czy siak :blink: Pisałem wyraźnie w sprawie temperatur przy takim ,a nie innym bloczku i naprawdę nie sądzę ,by zmieniły się one znacząco powyżej 5 godziny testów.Chyba ,że wraz z pogodą :lol: .Powiem ci ,że "moje sukcesy" też nie traktuję jako sukcesy -widziałeś napięcie?!To ma być być coś do udowadniania :lol: ?A do tego używając komputera jak wspomniałem ,a nie do "zegarów" niestabilność CPU "ukarałbym" obniżeniem taktowania.To chyba jasne -po co mi coś co nie działa?Poszedł 3015 -fajnie.Chodziłby 2900?Też nieźle.2700?Przy tym L2 to na Allegro...Nie wiem co znaczy "traktowanie ofensywne" ale ja się nie pcham do rankingów jak pisałem czy do współzawodnictwa więc po co ci moje 10h w Orthosie żeby stabilność potwierdzić?Przecież nie próbuję cię zmuszać do zmiany ustawień, "bo ja wiem lepiej i zobacz ile mi poszedł" czy krytykować twoją wiedzę...Masz dystans to fajnie -twoja sprawa.Ale ja chciałem skorzystać z dobrodziejstw forum i ,o ile coś wiem. poradzić innym.Akurat w temacie WC wydało mi się ,że mogę służyć radą więc napisałem.Jeżeli źle -przyjmę krytykę z pokorą.

Mój procesor chodzi jak chodzi i naprawdę nie oczekuję kwiatów i gratulacji :D W podpisie mam wyniki w celu uniknięcia pytań "a na czym grasz?...na jakim konfigu instalowałeś,?...mam to samo -ile ci w markach chodzi ,bo coś mi chyba nie gra? i podobnych).Co do Orthosa to jak "złapię klimat" to może go puszczę na dłużej ale...jak już pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co znaczy "traktowanie ofensywne" ale ja się nie pcham do rankingów jak pisałem czy do współzawodnictwa więc po co ci moje 10h w Orthosie żeby stabilność potwierdzić ?Co do Orthosa to jak "złapię klimat" to może go puszczę na dłużej ale...jak już pisałem.

miałem na myśli właśnie to, że nie zamierzam Cię do niczego przekonywać. znajdziesz ochotę to zapuścisz na dłużej orthosa i przekonamy się na ile stabilnie pracuje Ci ten klocek. to że grasz i Windows działa jest dla mnie mniej istotne. prosiłem o screena z czystej ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie znalazłeś ten "poradnik" co każe do rozpoczęcia oc szukać max HTT?

bez obrazy ale ten "poradnik" pisała osoba do której sporo Ci brakuje jeżeli chodzi o OC. To normalne ze najpierw należy sprawdzić możliwosci sprzętu a dopiero później szukać złotego środka. Znasz max HTT ? wiesz na ile mogą lecieć memki? - masz pewnosc, że twój proc nie jest przez nic blokowany.

[/OT]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moj sie nie chce krecic wogole ...

nawet przy 2.5 wywala ... moze cos zle robie ??

HT nie przekracza nigdy 1000 ddry tak samo

maks co chce wstawac to 9x280 i to przy napieciu 1.45 i nie jest stabilny ... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HI,

 

Może te co ostatnio wychodzą juz tak mają, ostatnio zamawiałem kuzynowi Brisbane 3600, pokręcił się nawet do 9.5x310 ale przy napięciu 1.475 i nie było mowy o stabilności, dobrze było dopiero na 1.5v.Mój przy takich samych parametrach potrzebuje tylko 1.325v, zmieniłem ostatnio chłodzenie wraz z pasta i będe próbować dalej uzyskac stabilnosc na jak najniższym napięciu.Jednak z tego co widzę i czytam najlepiej kreca sie procki z 9 i 10 tygodnia bieżącego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość geks

szczerze mowiac mi to lotto jakie napiecie bedzie ...

fajnie by bylo jakby zrobil chociarz te 9.5*300 ale nie da rady :(

maks co wstaje to 9*280 i to nie stabilnie :(

napewno to nie wina procka

 

tylko winda plyty pamieci , zlych ustawien biosu - byc moze po czesci twoja

 

a jesli nie i to wina procka to trafiles na strasznego padalca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie sprzet z siga z wyjatkiem procka , wiec chyba memki nie takie zle..

oczywiscie HT x3 , dzielniki pamiecie wszystkie probowalem i nic sie nie zmienia ... mask co wtal to 9x280 i to po znaczacym podniesieniu Vcore

czy to mozliwe ze az taki kiepski procek trafilem?? a moze cos istotnego pomijam ??

 

edit:

ok , sprobowalem raz jeszcze , tym razem duzo lepiej ....

komp wstaje na 9x333 co daje 3G , ale dopiero przy napieciu 1.65 bios (everest pokazuje 1.7)

jak odpalilem orthosa to cewki na plycie strasznie zaczely piszczec , w everescie temp aux strasznie szybko szla do gory i przy 70 stopniach wylaczylem .... (aux to te cewki ?)

czy takie cos jest samobojstwem ?? czy jak komp bedzie stabilny mozna tak dzialac??

Edytowane przez Macias666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Imo za ciepłe dni na takie duze V. Zreszta to jest straszne meczenie sprzetu przy takich temperaturach :| Jeszcze jedno pytanie, proc siedzi pod AC czy WC ? No i tempy jakie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlodzenie to TT Big Typhone , temperatura na procku przy napieciu 1.7 doszla do 60 stopni , ale te cewki sie strasznie rozgrzaly i wylaczylem wiec nie wiem jaki maks temp na cpu ...

teraz mam 9.5x300 1.5V ieverest pokazuje kolo 30`C na obu rdzeniach , zaraz wlacze orthosa i podam temperatury w stresie

 

a czy te piszczenie cewek to normalne ?? plycie to nie zaszkodzi ?? (bo prockiem sie za bardzo nie martwie i chetnie bym go puscil na te 1.7 tylko boje sie o plyte)

Edytowane przez Macias666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Nic sie nie stanie. To normalnie zjawisko. Dodam jeszcze ze moj Bri na def V i mhz wytrzymuje 90* :lol: Po przekroczeniu tej bariery komp sie wylacza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w stresie po po 6 minutach orthosa (chyba wystarczy bo temp sie ustabilizowaly) cpu 44/42`C , chipset 47`C , aux 50`C ... no wlasnie co to ten aux?? to te cewy sa?? czy im temperatura rzedu 70/80 moze zaszkodzic??

bo puscil bym osbie tego procka na 3G 1.7V ale nie wiem co z plytka... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

AUX — nazwa logiczna zarezerwowana przez system MS-DOS dla urządzenia pomocniczego. Zwykle jest nim port szeregowy w systemie, zwany również COM1.

 

Jest to także uniwersalne gniazdo połączeniowe, dające możliwość zespolenia ze sobą dwóch różnych standardów komunikacyjnych.

nie przejmuj się tą temperaturą :)

 

BTW dawanie tyle V dla osiagniecia 150mhz to czysta głupota..

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przyrost jest dosc znaczny ... HT leci na 1000 memki takze ...

w superpi 1m to jest kwestia 2 sekund (30 do 32) a to chyba sporo :)

a pozatym taka ladna okragla sumka te 3G :D

 

tak czy inaczej ciesze sie ze leci na 2.85 :D juz 25 imnut orthosa bez bledu (oby tak dalej :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Fakt faktem.. :D Przyrost temperatury tez znaczny :) No ale czego to sie nie robi dla 1-2sek w spi :lol: No nie ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe nie no , nie rob ze mnie maniaka jakiegos :)

ale cale zycie jakos bylem pedantem ... i naprawde mialbym spokoj wewnetrzny jakby proc lecial na 3GHz i ramiki na 1GHz ... takie ladne okragle liczby :)

no ale faktycznie ... szkoda sprzetu dla zaspokojenia chorych ambicji :)

 

ogolnie Brisbane fajny jest hehe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój na razie robi 280x9 i na razie orthos z winampem przez 30 minut stabilnie się buja.

 

Mam natomiast problem z mierzeniem temperatur. Everest pokazuje niby te 34 stopnie po 30 minutach, ale ja wiem ile w tym prawdy, bo dalej patrząc mój fryzjer chyba nie robi 9000 RPM jak mówi właśnie owy program.

 

Core Temp 0.94 i 0.95 pokazują przyjemne 12 stopnia(0.94) i 6-8(0.95)

szkoda, że nie prawda:)

 

Smart Guardian się nie uruchamia "setup". Więc co jeszcze można użyć do mierzenia?

Bios pokazuje 38 stopni zaraz po wyłączeniu orthosa. Jednak też nie jest pewniak. Chyba zostaje leptologicznie podejść.

 

Można jakoś sprawdzić z którego procesor jest miesiąca, z poziomu programowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...