Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wodnik.

Brisbane jest fajny jak trafisz fajna sztuke :) Ja tez celuje w 3ghz. Narazie czekam od piatku na Cube3 od misia.... PP znowu daje pupy :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj aby byly stabilne te 3g na AC i to jeszcze w chlodniejszy dzień potrzebuje do stable 1,55v testowalem 10h orthosa ale w cieplejszy dzien chlodzenie niewydalai czsem sie wysypie :damage_wall: , zbieram na jakieś wydajne WC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Tak jak juz było wczesniej pisane. Bez żadnego oc proc jest stabilny nawet przy 90*. Potem sie wyłacza komp. Przy jakimkolwiek oc zaczynaja sie schody. Temp. oscylujaca w granicach 55-60* powoduje niestabilnosci, resety, bsody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AUX — nazwa logiczna zarezerwowana przez system MS-DOS dla urządzenia pomocniczego. Zwykle jest nim port szeregowy w systemie, zwany również COM1.

 

Jest to także uniwersalne gniazdo połączeniowe, dające możliwość zespolenia ze sobą dwóch różnych standardów komunikacyjnych.

nie przejmuj się tą temperaturą :)

A w Evereście przypadkiem nie oznacza to akurat zasilacza?Bo jak do tej pory to zawsze tak oznaczało...A jeżeli tak(a IMO tak) to raczej bym uważał na tę wartość :wink:

@Macias666 -jaki masz zasilacz tak przy okazji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieeee -zasilacz.U mnie to praktyka potwierdziła.Prosta sprawa -zmiana zasilacza i temperatury inne.Właśnie u mnie NB i CPU szanty śpiewają(WC) więc temperatura mnie ich nie martwi.Ale jak dotknąłem mosfetów sekcji zasilania to aż powiedziałem "hmmm".Ciężko coś tam będzie zasadzić ale chyba dopiłuję jakieś radiatorki z zapasów :D

U mnie AUX ma pod 50 i ciut więcej więc w normie(stress chyba max miałem 58).Powiem ci, że 70 i postęp tez miałem na socket A(chodziło nawet 76) no i ten zasilacz jest(jego obudowa) prostownikiem :lol: Taka tam reinkarnacja :rolleyes: .A zabrał mobo(gwarancja zadziałała) i CPU.Więc pomyśl o tym -tą temperaturą trzeba sie przejmować.

Osobiście nie widziałem COM1 z pomiarem temperatury :blink:

Obejrzyj tego Chiefa -może cieniutka błonka kurzu...Coś ciepły on jest o ile odczyt prawidłowy(łapką go capnij i "wydech" sprawdź -jak będzie "smoka dech" to masz o czym myśleć :cry: )

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jka niby mobo odczytuje temp zasilacza?? przecierz tam same kable z pradem ida .. nie ma kabla od sensora czy cos....

zasilacz dmucha cieplym powietrzem ... ale to norma, zawsze tak dymal ... a pozatym 420 do oc powiino styknac w zupelnosci .. przecierz ten komp nie ciagnie tyle pradu ..

ja mysle ze to jednak temperatura tych cewek czy tranzystorow na plycie ktore podaja napiecie na procesor ...

bo one sie strasznie grzaly i piszczaly ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i racja -ogólnie to AUX nieco dyskusyjne...Niemniej u mnie zmiany zawsze dotyczyły kwestii zasilacza.A skąd on wie?Hmmm..nie jestem elektronikiem ale to zasilacze impulsowe które "dają ile trzeba" i dlatego ich konstrukcja w stosunku do zwykłych jest tak skomplikowana.A w końcu do płyty idzie bezpośrednio 20+4 i jeszcze raz 4 piny we wtykach.Przyznam ,że choć dopinałem do nich miernik kiedyś to nie pamiętam czy wszystkie są tylko od napięć podawania dla podzespołów...Jutro aż sprawdzę.Ale uważam ,że jest możliwe aby szły nimi informacje z czujnika zasilacza ,który także dostaje "cynki" od płyty co do obciążenia.Ale to dywagacje -mogę sie mylić faktycznie.Dla mnie to póki co zostanie wskazaniem temperatury zasilacza.Jak mi padł ten wspomniany i dostałem taką samą mobo +inny zasilacz to temp. aux spadło.Bo to już był Chieftec 360ka ,a nie...eee -nie powiem ,bo lama byłem okropna i wstyd :lol:

A to "piszczenie" to nie od wahania napięć przypadkiem?Bo czytałem ,że przy starcie się trafia ludziskom więc jakie wtedy temperatury mogą być?Też dawałem spore V na proca na próbę i mimo braku nawiewu na sekcję zasilania(na procu też nie ma wentyla przecież ani na NB nie mam nawet) nic nie pisnęło(a buzzer działa :D ).

EUREKA http://www.maxdata.pl/?site=product&ca...;action=showFAQ

i...zgłupiałem.Powtarzam -u mnie zawsze to z zasilaczem było związane.Czyżbym żył w świecie urojeń? :lol: -możliwe...

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem dziś przerabiłem film xvid na dvd zeby w stacjonarnym odtwarzał robiłem to w nero jak zawsze i wszystko poszło OK nagrało ok ale w dvd stacjonarnym (na PC też) mam cos takiego że dzwiek idzie szybciej niż obraz :mur: robiłem to 1-szy raz na X2 na sempronie(s754) zawsze było wszystko ok wiecie co to moze być?.Dual core optimizer zainstalowany.

Edytowane przez dacjano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to panowie padaka chyba się trafiła, procek na tym co w sigu, przechodzi

Orthos + prime + 2x 3D mark 03 + winamp 2h, ale jak włączam przeglądarke + dużo zakładek to się komp wyłącza.

 

Zmniejszenie na 260 x 9 pomaga.

 

jednak dziwią mnie symptomy, aby taki stres przechodzić, ale wyłączać zaraz kompa z powodu przeglądarki? przy 280x9 dałem 1.275 (Wcześniej 1.25) i dalej to samo :(

 

Zrobiłem to:

 

3. najnowszy bios

4. obniżasz HT do x3

5. zmienisz dzielnik dla pamieci na 533MHz (dram clock czy coś takiego)

6. napiecie na pamieci 2,10V

7. trfc ustawiasz na 195ns (dla wszystkic banków pamieci)

8. timingi, jeśli były na auto ustawiasz 5-5-5-15 i 2T - CR

9. wrzucasz HTT(fsb) procesora 270MHz

10. mnożnik 9,5 zostawiasz bez zmian, napiecia cpu też nie zwiększasz.

 

Moje pamięci to Kingstone 667 Value RAM CL5 i może się za bardzo nagrzewają przy 2.1V?

Edytowane przez miras19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cuż, szkoda, kupiłem właśnie tą zasilke ze względu na stabilność i silną linie 12V

 

Spróbuje jeszcze 1.3 i może ciut więcej na 280x9, jednak wątpie czy pomoże.

Więc jak tak dalej tak będzie to nigdy więcej ModeCom!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No syfnym można go nazwać, bo to Windows ;P oczywiście (żart)

Jeżeli chodzi Ci o syf w kompie, to jest on minimalny, regularnie Ad Awear, Avast + ZoneAlarme + Okinka 2 tygodniowe, Przeglądarka to Opera

 

Jednak powiedzcie mi, czy wahania napięcia, mogą być większe na na przeglądarce, niż na takim zestawieniu katów dla CPU?

 

Spróbuje jeszcze zniżyć na 1.8V pamiątki i powrotem na 280x9.

 

Jakby co dam znać czy coś pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje jeszcze zniżyć na 1.8V pamiątki i powrotem na 280x9.

Jakby co dam znać czy coś pomogło

Powinno pomóc - u mnie też te pamięci nie są stabilne na wyższych napięciach

Co do stabilności w przy używaniu przeglądarki - u mnie podczas pracy Orthosa objawem braku stabilności komputera było wyłączanie się Firefoxa - Orthos nie wywalał błędów a Firefox się wysypywał, tak więc to jest dość dobry tester stabilności.

Edytowane przez Leonidas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Ja bym zrobił reinstalke systemu.

 

:lol: Pewnie lepiej iść od razu na łatwizne :D

 

Powinno pomóc - u mnie też te pamięci nie są stabilne na wyższych napięciach

Co do stabilności w przy używaniu przeglądarki - u mnie podczas pracy Orthosa objawem braku stabilności komputera było wyłączanie się Firefoxa - Orthos nie wywalał błędów a Firefox się wysypywał, tak więc to jest dość dobry tester stabilności.

 

U mnie proc jest max stabilny a mimo tego FF sie czasem lubi wylaczyc :blink:

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Brysiek szedl 2850 Mhz (300 x 9,5) na 1.35V - przeszedl gdzies z 6h Orthosa, byl stabilny w grach i 3dMarkach. A teraz chodzi 2825 (310 x 9) 1.325V (5h Orthos), bo chcialem, zeby pamieci szybciej chodzily :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na penwo nie, tak jak mówie, zniżenie do 260x9 pomogło, czyli nie ma już nagłego wyłączania się.

 

Zmieniłem już na 1.8 V pamięci, komp pracuje na razie na 2340 mhz.

Od jutra coś pokombinuje, zobacze, może jestem skazany na te 2340 :)

 

Jednak w Q1 2008 i tak kupuje Phenoma X2, jak się będzie opłacał. Jednak liczyłem na coś więcej po tym Brisbane.

 

Z takiego programiku dowiedziałem się, że mam procka z Grudnia 2006, więc nie jest za dobra rewizja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do stabilności w przy używaniu przeglądarki - u mnie podczas pracy Orthosa objawem braku stabilności komputera było wyłączanie się Firefoxa - Orthos nie wywalał błędów a Firefox się wysypywał, tak więc to jest dość dobry tester stabilności.

zgadzam się :) u mnie podobnie - orthos jeszcze nie zdążył sie wywalić, a Firefox i GaduGadu wywalały się bez powodu. w efekcie zawsze po dłuższym okresie testów orthos w końcu się wywalał. zdecydowanie popieram to twierdzenie. jeśli jednak następuje odcięcie napięcia i komp w ciągu pół sekundy milknie to wydaje mi sie, że zasilacz pracuje na granicy przeciążenia. nie chodzi tylko o wartości napięć - u mnie wystarczyło lekkie oc karty graficznej (bez vmodow) i zasilacz tak właśnie zasypia. więc jeśli to faktycznie on to drobne korekty w ustawieniach niewiele zmienią - dlatego myślę że warto go sprawdzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takiego programiku dowiedziałem się, że mam procka z Grudnia 2006, więc nie jest za dobra rewizja.

To jakaś wczesna wersja, skoro Brisbane 3600+ do sprzedaży weszło dopiero w styczniu 2007.

 

Edit: No i jaka w końcu jest poprawna wartość dla Trfc: 127,5ns, czy 195ns?

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przynajmniej moge się czymś poszczycić :lol2:

 

A tak to wygląda:

Dołączona grafika

 

Generalnie wszystko by pasowało, kiepski OC, totalnie skopnay czujnik temp. (vide CT 12 stopni). A Bri są znane z tego, że im starsze tym gorsze.

 

Edit: No i jaka w końcu jest poprawna wartość dla Trfc: 127,5ns, czy 195ns?

przyłączam się, ja mam 195ns Edytowane przez miras19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 grudzień 2006 to dzień premiery wszystkich Brisbane powyżej 3600+. Ciekawe :).

 

przyłączam się, ja mam 195ns

Czytałem, że KN9 ludziom ustawało na def 105ns albo 75ns i zmieniali na 127,5ns, więc nie wiem czemu teraz 195 ;).

 

Zaztanawiam się, czy u mnie wystartuje bez problemu. :huh:

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakaś wczesna wersja, skoro Brisbane 3600+ do sprzedaży weszło dopiero w styczniu 2007.

 

Edit: No i jaka w końcu jest poprawna wartość dla Trfc: 127,5ns, czy 195ns?

Mniej = lepiej. Jak nie działa poprawnie na 127 to trzeba o oczko wyżej.

 

No to przynajmniej moge się czymś poszczycić :lol2:

 

A tak to wygląda:

Generalnie wszystko by pasowało, kiepski OC, totalnie skopnay czujnik temp. (vide CT 12 stopni). A Bri są znane z tego, że im starsze tym gorsze.

przyłączam się, ja mam 195ns

A u mnie w ogóle nie odczytuje daty :?

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...