Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

heh, u mnie procek bez problemu poszedł na 2945MHz lecz jest problem z pamieciami. pomimo podniesienia napiecia na 2,3V i obnizeniu taktowania do 295Mhz sypią błędami i powodują restarty systemu. czy te Kingmaxy są aż tak kiepskie? we wtorek spróbuje wymienić na inne chociaż w okolicznych hurtowniach (Pronox, Action, NTT, AB) chyba nic ciekawego nie mają oprócz 70zł droższej GEIL 1024MB/800 ULTRA - warto dopłacić?

post-125595-1176028427_thumb.jpg

post-125595-1176028454_thumb.jpg

post-125595-1176028557_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dugi

 

piękny wynik : ale wrzuć screeny z orthosa - tak przynajmniej ~4h

a pamięci na 2T puszczał? może to kontroler nie wyrabia? zresztą niewiele memek chce śmigać na nich 1T

 

(btw. widzę że jedna kość - muszę w końcu się zmusić i sprawdzić czy faktycznie w singlu oc jest lepsiejsze)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

No no prawie 3GHz ale ciekawie czy stabilnie.. Bo memki masz 800MHz a nie chcą ci latać na takim niskim taktowaniu więć obstawiam proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Dugi_, jak kształtują się temperatury Twojego X2 na Freezerze? Masz go na max obrotach?

 

BTW: Miał ktoś z Was do czynienia z BOX-em od Opterona? Wpiszcie na Allegro w chłodzeniu procesorów Opteron i oglądnijcie tego z 4 heatpipe-sami... Czytałem recenzję, podobno to przyzwoite chłodzenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatura przy standardowym taktowaniu oscyluje w granicach 50-55'C w idle (c'n'q włączone - 1GHz i 1300rpm), 65-70'C przy obciążeniu. z tym, że cooler chłodny jest więc prawdopodobnie to wina Abita - trzeba poczekać na nowy bios.

 

za wcześnie się pochwaliłem. na razie nie jest stabilnie. na T2 jest troszkę lepiej - przynajmniej komp się nie resetuje ale Orthos i tak wywala błędy, tak jak i memtest. Blend się wysypuje momentalnie a Small FFTs po dłuższym czasie. czy podniesienie vcore wpływa na stabilność kontrolera pamięci?

 

na dziś już nie mam czasu na zabawę - spróbuje jakoś w tygodniu to dam znać...

Edytowane przez _Dugi_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź 9x322@1.45~1.475V ale najpierw puść 9x300@1.45 i ustaw tak pamięci by memtest zrobil te 100% bez błędów - jeśli zrobi te 322 to jest :gitarzysta:

Raczej GoldMemory 6.68 (lub nowszy ale nie testowałem jeszcze) memtest jest mniej skuteczny w wykrywaniu niestabilnych

ustawień .

Różnica w skuteczności GoldMemory i memtest jest bardzo duża, nawet zabytkowa wersja GoldMemory 5.07 z 2000 r

jest lepsza niż memtest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wycisłem na mojej płycie to co chciałem 2800mhz napięcie 1.4625v z biosu na 2850 bluescreen na 1.475v po godzinie orthosa.Po wymianie na abita w środę zobaczymy czy jeszcze coś pójdzie.Mam wrażenie że moja płyta wymięka na ht 300 9x300 i napieęcie 1.4625 wyłącza sie też po godzinie orthosa lub bluescreen.

Dołączona grafika

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wycisłem na mojej płycie to co chciałem 2800mhz napięcie 1.4625v z biosu na 2850 bluescreen na 1.475v po godzinie orthosa.Po wymianie na abita w środę zobaczymy czy jeszcze coś pójdzie.

Jeżeli masz zmieniać na Abita to...lepiej nie zmieniaj wcale. Abit jak narazie ma bios który nie obsługuje w 100% procków 65nm (czyt. temperatury z kosmosu, niektórym też proce nie chcą się kręcić). Poza tym, nie wycisnełes chyba z tego Asusa jeszcze wszystkiego, daj większe napięcie a nie się bawisz ponizej 1.5v ;) IMO poczekaj albo na nowy bios do Abita i wtedy kup, albo kup teraz DFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zmieniać na Abita to...lepiej nie zmieniaj wcale. Abit jak narazie ma bios który nie obsługuje w 100% procków 65nm (czyt. temperatury z kosmosu, niektórym też proce nie chcą się kręcić). Poza tym, nie wycisnełes chyba z tego Asusa jeszcze wszystkiego, daj większe napięcie a nie się bawisz ponizej 1.5v ;) IMO poczekaj albo na nowy bios do Abita i wtedy kup, albo kup teraz DFI.

Moja płyta już sprzedana po świętach wysyłam do nowego właściciela szlak mnie trafia że takie niskie jest napięcie na pamięci mam tego dość już i tak za długo z tym zwlekałem .Na brisbanea 1.5v to już chyba trochę dużo sam nie wiem.A Abita kupiłem tylko ze wględu na pasywne chłodzenie chipsetu no i cena Dfi odpada,100zł prawie drożej wiem że super overclocking ale żona z tym wyjcem by mnie z domu wyrzuciła :) Na pewno nowy biosik będzie także się tym nie przejmuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz DaRoN, to że fabrycznie mają niskie V nie gwarantuje OC. Praktycznie każdy procesor może pracować z obniżonym napięciem.

Chyba nie zrozumiałeś przesłania mojego posta :P - mnie takich rzeczy tłumaczyć nie musisz.

 

Zdecydowanie low voltages miało znaczyć tyle, że kręcą się w miarę dobrze na niskich napięciach - nie wiadomo jak z wyższymi(bo nie chce mi się tego lukać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hauturnik

Najtańszy E2140 ma kosztować w czerwcu 74$ a E2160 84$

http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=6765

I tak z tego niewiele wynika bo porównywalny do E2140 X2 3600+ 65 nm już dzisiaj kosztuje w detalu 65$.

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16819103036

no a brisbane powinny te 30 % od dzisaj staniec - kwestia oproznienia starych zapasow

 

czyli co x2 3600 za 200zl ehh myslalem ze tego nie dozyje :lol2:

 

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/displ...-roundup_9.html

 

w grach z c2d 2mb wcale nie ma tak duzej roznicy w tym ze oc na 3ghz wydaje sie bardziej problematyczne ze wzglendu na nieopanowany jeszcze 0.65 proces przez amd i zintegrowany kontroler

Edytowane przez hauturnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malutki OT: znacie program do testowania stabilności komputera (a'la orthos) pod linuxa? do "wygrzewania" jest cpuburn ale nie raportuje błędów...

A'la orthos? Wine + orthos:

Dołączona grafika

 

Odpowiednie "prime" jest tutaj. Na 64 bitach dziala wersja statycznie zlinkowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis wyraźnie wskazuje na to że jest to 65nm. Więc zamiast biadolic jeden z drugim to kupujecie a potem jeśli okaże się że to jednak 90nm przysługuje Wam prawo 10dni do oddania sprzętu. Mało tego za błąd w opisie pewnie nawet oddadzą za wysyłki w dwie strony - więc o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, czy to 65nm jest takie dobre, że w razie dylematu przy np. dwóch procach 4000+, jeden 90nm, drugi 65nm, zdecydowanie warto brać drugi?

ver 65nm ma 2x większy cache L2 (1MB zamiast 512KB)

pozatym ma większy potencjał do O/C :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ver 65nm ma 2x większy cache L2 (1MB zamiast 512KB)

pozatym ma większy potencjał do O/C :]

bzdury piszesz jak nic, według amd, to o.90 ma L2 1MB x2 Dołączona grafika ,a o.65 ma L2 2x512 Dołączona grafika

I jeżeli to prawda co piszą na stronie amd to lepiej jest wziąć wersję o.90nm bo będzie wydajniejszy.

Edytowane przez Tomasz76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...