Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Do 1.525v dawalem... albo sie windows nie bootowal... albo w ogole nie uruchamial... a szkoda... mam as5 i freezera 64... i nie mam molziowsci dania go do lodewczki... pelna od browarow :)

 

PSU delta 400w... moze to jej wina ;P

moj mc 300gtf ciągnie 1.8v i przeszło 3.3ghz na brisbane, 73gt, hdd itd :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam powiem że brisbane 3600+ to wytrzymała bestia :) .Składałem młodemu 3 miechy temu kompa , wsio ok , w oc się nie bawiłem , złożony i chodzi ok , po 2 tyg komp się czasem restartował itd .Olewałem to bo nie chciało mi się lukac i malo czasu mialem.Aż wczoraj sprawdzam a tep w idle 95C , w stresie 110 potem restart.Tak hardcorowo chodził przez 3 miechy prawie.

W biosie też 95 w idle , zdjołem chłodzenie nowa pasta i cacy tempy idle 35-36, max w stresie 60 na boxie , wszystko chodzi juz ok.Ale jaja ile on może znieść ,

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Skladam wlasnie sobie kompa nowego i wygodnie jest mi kupić all z apollo, nie jestem pewien tylko procka, za 213 zl mają tam 3600+ brisbane, tylko że podobno dają raz brisbane, a raz windsor. Nie wiecie jak teraz sprawa tam wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Ja kilka dni temu kumplowi też zamawiałem z apollo części, na stronie pisze że to brisbane i przyszedł brisbane :) , z tego co wiem to w proline jest tak że albo dostaniesz bb albo windsora.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady. nawet najlepsze ......

No po prostu nic dodać ,nic ująć.Obawiam się jedynie ,że przy ostatniej duchocie Freezerek wiele ci nie zdziała.Sam miałem i...zbyłem(nie to ,że zły ale przy tych V to się niemal rozlutował :D ) i złożyłem tanie WC.Jak pozostaniesz na napięciu obecnym to powinien wystarczyć...Do testów jak było chłodniej w pokoju to na chłodnicę szmatę kładłem :D jako symulację upału -żeby potem nie mieć zdziwienia ,bo faktycznie to komputera używam do grania i mediów, a nie do "w lodówce mi poszedł xxx".Oczywiście kwestia indywidualnego wyboru i gustu więc daleki jestem od oceniania i krytyki.

Na WC ostatnio notuję(pokój południowy i narożny -już mnie trafia z gorąca) po wygrzaniu układu około 47 softwarowych stopni(nawet momentami było 49).Stabilności nie traci....Myślę ,że realnie ma więcej ,bo jakoś za wydajne to WC by było....Ale jak sie nie wywala to pies nań sr.... :lol: .

Niemniej Freezer 12ka na chłodnicy "się odzywa" teraz non stop(czyli kręci jakieś 1000-1400 rpm).

Co mogę ci polecić to dobra pasta -jest grupa Boxowych lub nie, białych/innych silikonowych szaleństw ,której nie polecam.Od niej do następnych past jest w większości przypadków mini przepaść.Popularny Arctic Silver jest ok i bardzo chwalony w stosunku jakość/cena.Ja używam Zalmana STG1 -minimalnie(symbolicznie wręcz) lepsza ale...już droższa sporo(zrzutę zrobiliśmy ,bo starczy na dłuuugo).Zawsze coś z temperatury urwiesz pozbywając się oryginalnych klajstrów.I do tego Freezer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkrecam zestaw DFI Infinity NF Ultra II-M2, Athlon 3600+ Brisbane EE 65W, 2x1GB Goodram 667 i niestety ale chyba trafilem na fatalny egzemplarz.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Nie wstaje winda na takich ustawieniach:/ Co robic?

Edytowane przez Krimisek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba nic nie zdołasz. Mój ledwo co 2.6 chciał robić. Nie mówiąc już o resecie HTT.

 

Jednak nie dawałem więcej niż 1.375. Podobno przy dobrym chłodzeniu 1.425 jest optymalne, ktoś tu już pisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

@Krimisek - ile max htt robi Ci ta płyta?

DFI przecież nie wymięknie tak szybko...

 

Krimisek szarpnij się na to wyższe napięcie i jak wtedy będzie dalej stał to możesz mówić że padaka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przesiadłem się z podstawki S939 na AM2 i chciałby dołączyc do klubu Brisbane .

Moj model śmiga na 300x10,5= 3150 mhz max stabilnie ale potrzebuje do tego napięcia 1,55V trochę to dużo bo zaczyna mi sie problem z temperaturą .

Smigam dlatego na mniejszym napieciu i to mam full stabilne i tak mi pasuje [ na 1,35V i 10x300=3G].

Dodam również od siebie to co zauwazyłem że wydajność w everescie - pomiar pamięci mimo iz wartości FSB i szybkośc pamięci nie ulega zmianie wystarczy zmienić mnożnik proca i zaczynają sie rózne wskazania . Moje pomiary dały taki oto wynik .Przy wartościach połówkowych mnoznika pomiary zawsze były mniejsze tzn .przy mnozniku 9,5/10,5 wydajność pamięci jest mniejsza niz przy pełnym mnozniku proca - 10/9.Proponuję sprawdzić to tym co mają ustawiony mnożnik połówkowy czy maja tak samo.

Wracając do sprawy grzania i porównując proce to powiem że mój stary SAN DIEGO smigał na 3120Mhz na 1,4V i był chłodny a te 2 jaja Brisbane to dają niezłe ciepełko .

Edytowane przez MORSZCZACHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wstaje winda na takich ustawieniach:/ Co robic?

u mnie bylo to samo.Zmien dzielnik na 9 i bedzie smigal.To wina DFI, kiepsko idzi tam kreceie na polowkowych dzielnikach.

 

P.S.po co zmieniasz napiecie na chipsecie i na szynie przy htt=260?

Edytowane przez SPINACZ_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniam tych napiec. Takie sa default. Bede kombinowal jeszcze z ustawieniami ramu i z mnoznikiem proca. Mam nadzieje ze jednak cos pojdzie. Co do max HTT to nie sprawdzalem bo raczej plyta nie bedzie tu problemow robic (340 puscilem na szybko superpi 1M i bylo ok. troche krotko ale widac ze plyta chodzi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Stabilnosc płyty to sprawdzasz w spi ale conajmniem na 16M. Pozatym340htt to robikazdy kn9 z palcem w d*** :) Spojdz na sig teat'a :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

340 puscilem na szybko superpi 1M i bylo ok. troche krotko ale widac ze plyta chodzi

A każda KN9 zrobi tak od razu?? Na szybko?? ;) Nie bedziemy kłócić się o to ktora lepsza ;)

Co do problemu to lepiej zajżyj w topic o DFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde tez mam chyba problem z temp ;/

brisbane 4000 + pentagram z miedzia

all na kn9

obudowa chwilowo z wylacoznym tylnym wentylatorem

no i temp 39-42 na win + www etc

a zaraz po wlaczeniu gry jakiejs 50

ale macie problemy, mi dochodzi do 75*C w stressie i nie marudze :D i 1.8v tez mi i bb nie straszne :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Data BIOS'u wideo 02/03/07

Data BIOS'u systemowego 03/26/07

tyle z everesta o biosie

wiec wychodzilo by ze ten najnowszy ze strony abita

 

a co do tylnego wentyla to on jest z lcd polaczony i nie podlaczylem jeszcze czujnikow bo szczerze mowiac niebardzo wiem jak a instrukcji do tego niema a niechce czegos puscic z dymem :/

Edytowane przez ballack13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios to sprawdź programem Abita do aktualizacji. Abit Flash Menu.

 

A dlaczego nie podłączysz do płyty tego wentyla? Regulacja wentyli w Abitach działa bardzo dobrze.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Bios to sprawdź programem Abita do aktualizacji. Abit Flash Menu.

 

A dlaczego nie podłączysz do płyty tego wentyla? Regulacja wentyli w Abitach działa bardzo dobrze.

Tutaj bym sie klocil :) Płynnej regulacji nie ma. Tylko skala procentowa :? Pozatym regulacja jest tylko mozliwa z poziomu biosu ewentualnie tym programem dolaczonym razem z plyta "ABITEQ" który jest g**** warty

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Bri po dodaniu V na 1.4 przy 250x9,5 nie zresetował mi HTT po wyłączniu. Więc chyba znalazłem winowajcę. Jeszczę napiszę.

 

Teraz tesuje 260x9x5 na 1.425. Jednak widać, że już ciągnie 1.43 po SG

 

Powiedzcie mi, czy po sztywnym ustawieniu na 100% w biosie wiatraka, też wam w Windzie zwalnia?

 

Narazie 10 minut orthos, i 54 stopniska, zobaczymy co dalej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios to sprawdź programem Abita do aktualizacji. Abit Flash Menu.

 

A dlaczego nie podłączysz do płyty tego wentyla? Regulacja wentyli w Abitach działa bardzo dobrze.

nie podlacze poniewaz niewiem jak i gdize przymocowac kabelki z czujnikami :P

tzn gdzie dokładnie

Edytowane przez ballack13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Mój Bri po dodaniu V na 1.4 przy 250x9,5 nie zresetował mi HTT po wyłączniu. Więc chyba znalazłem winowajcę. Jeszczę napiszę.

 

Teraz tesuje 260x9x5 na 1.425. Jednak widać, że już ciągnie 1.43 po SG

 

Powiedzcie mi, czy po sztywnym ustawieniu na 100% w biosie wiatraka, też wam w Windzie zwalnia?

 

Narazie 10 minut orthos, i 54 stopniska, zobaczymy co dalej :P

Czemu krecisz na połowkowym mnozniku ? :unsure: 54* ? Przyjda cieplejsze dni i bedzie ekran smierci :lol2: :lol: Pewnie ABITEQ zwalnia w windzie rpm'y.. Wywal go bo zjada niepotrzebnie proca.

nie podlacze poniewaz niewiem jak i gdize przymocowac kabelki z czujnikami :P

W czym masz problem ? Podlaczasz wtyczke do obojetnie ktorego gniazda. Kabel z czujnikiem rpm to ten zółty. Nie musisz go osobno podlaczac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee zle mnei zrozumiales :P

mam lcd z czytnikami temperatur w obudowie (jakiejs innej firmy) i do lcd jest takze podpiety tylny wentylator z regulacja obrotow takze przez ten lcd

 

wszystkie zasilanie etc to niema problemu ale mam 3 potem kabelki z czujnikami do mierzenia temepratur ktore musze podlaczyc bo inaczej piszczy mi ten lcd i niewiem jak zeby czegos nie zepsuc;/ szukalem na forum no to znalazlem ze niby na dysk ma byc rownolegle jakos do diody i zeby uwazac bo moze sie spalic cos ;/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu krecisz na połowkowym mnozniku ? :unsure:

Co jest złego w kręceniu na połówkach?

Między mnożnikiem 9 i 9,5 jest tylko różnica w dzielnikach pamięci przy wartościach 400 i 533.

Przy mnożniku 9 pamięć się szybciej "skończy" a tego przecież nie chcemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest złego w kręceniu na połówkach?

Między mnożnikiem 9 i 9,5 jest tylko różnica w dzielnikach pamięci przy wartościach 400 i 533.

Przy mnożniku 9 pamięć się szybciej "skończy" a tego przecież nie chcemy.

 

Dodam również od siebie to co zauwazyłem że wydajność w everescie - pomiar pamięci mimo iz wartości FSB i szybkośc pamięci nie ulega zmianie wystarczy zmienić mnożnik proca i zaczynają sie rózne wskazania . Moje pomiary dały taki oto wynik .Przy wartościach połówkowych mnoznika pomiary zawsze były mniejsze tzn .przy mnozniku 9,5/10,5 wydajność pamięci jest mniejsza niz przy pełnym mnozniku proca - 10/9.Proponuję sprawdzić to tym co mają ustawiony mnożnik połówkowy czy maja tak samo.

SPRAWDZ SAM I PORÓWNAJ :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie -ściągał ktoś czapkę Brisbusiowi?Tanieją wiec o tym myślę z czystej przekory.temperatury w dół lekko ,więcej V.No i ta ciekawość z dreszczykiem :lol:

Ale zastanawiam się nad tym poważnie.No i nad sensem cięcia biedaczka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...