Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Gość WildWolf

Ok więc po lekkiej zabawie mój brisbane poszedł na 3Ghz przy 1,54. Są to stabilne ustawienia chociaż na codzien jadę na 1,45 i 2.8Ghz żeby nie przemęczać go. Q&q mi sie nie chce wlaczac :)

 

A przy okazji - witam wszystkich forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok więc po lekkiej zabawie mój brisbane poszedł na 3Ghz przy 1,54. Są to stabilne ustawienia chociaż na codzien jadę na 1,45 i 2.8Ghz żeby nie przemęczać go. Q&q mi sie nie chce wlaczac :)

 

A przy okazji - witam wszystkich forumowiczów.

Witamy :) ... q&q nie włącza się, bo jak zmieniasz napięcie automatycznie się wyłącza. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok więc po lekkiej zabawie mój brisbane poszedł na 3Ghz przy 1,54. Są to stabilne ustawienia chociaż na codzien jadę na 1,45 i 2.8Ghz żeby nie przemęczać go. Q&q mi sie nie chce wlaczac :)

 

A przy okazji - witam wszystkich forumowiczów.

o boże! te procki się marnują u was :| ledwo nie dochodzi do 1.6 i płacz, że dużo :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość WildWolf

o boże! te procki się marnują u was :| ledwo nie dochodzi do 1.6 i płacz, że dużo :damage_wall:

Ale ja go cisnę na freezerze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

o boże! te procki się marnują u was :| ledwo nie dochodzi do 1.6 i płacz, że dużo :damage_wall:

o boże! te procki się meczą u was :| dochodzi do 1.8 i płacz, że mało :damage_wall: <_< Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj 4000:

http://xs.to/xs.php?h=xs317&d=07303&f=magic1.JPG

 

no i tak jak ustawielm na 260 htt to juz pamieci sypaly bledami

no ale teraz mam inne pytanie bo przy memtescie na 250 - lecial bardzo szybko

a przy defautowych ustawieniach na 200 leci duzo duzo dluzej

- pamieci przy ustawieniu procka na 250 i to powod ze szybciej robily memtesta ?

(pamieci 1gb elixir 667 ;/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj 4000:

http://xs.to/xs.php?h=xs317&d=07303&f=magic1.JPG

 

no i tak jak ustawielm na 260 htt to juz pamieci sypaly bledami

no ale teraz mam inne pytanie bo przy memtescie na 250 - lecial bardzo szybko

a przy defautowych ustawieniach na 200 leci duzo duzo dluzej

- pamieci przy ustawieniu procka na 250 i to powod ze szybciej robily memtesta ?

(pamieci 1gb elixir 667 ;/)

troszke bieda

 

BTW bardzo fajne masz napiecie +12v ...mam nadzieje ze to blad softu :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

3GHZ stabilne :wink: 1.425z Biosu

 

Pewnie ktos zaraz wyskoczy ze chce 10H :lol:

Jak was nie przekonuje wasz problem :razz:

 

EdiT: Fajne temperaturki. Szkoda tylko ze pewnie nie realne :)

Chyba ze pasta sie wygrzała. W co raczej wątpie. Przecież nie byloby takiego spadku temeratur :D

EdiT2: No wszystko jasne. Po restarcie tempy takie jak na Brisbane przypadlo XD kilka stopni na rdzeniach..

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

http://efotek.pl/pokaz_fotke/mini/6htpnor0.JPG

 

3GHZ stabilne :wink: 1.425z Biosu

 

Pewnie ktos zaraz wyskoczy ze chce 10H :lol:

Jak was nie przekonuje wasz problem :razz:

EdiT: Fajne temperaturki. Szkoda tylko ze pewnie nie realne :)

Chyba ze pasta sie wygrzała. W co raczej wątpie. Przecież nie byloby takiego spadku temeratur :D

EdiT2: No wszystko jasne. Po restarcie tempy takie jak na Brisbane przypadlo XD kilka stopni na rdzeniach..

Nie przekonuje. To ze jest stabilny przez 4h nie znaczy ze tak jest 24/7. Nie zrozum mnie zle ale duzo takich przypadkow bylo ze proc sie wysypal po 8h.. Zapusc blend testa na noc. Wtedy mozemy rozmawiac o stabilnosci :wink:

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przekonuje. To ze jest stabilny przez 4h nie znaczy ze tak jest 24/7. Nie zrozum mnie zle ale duzo takich przypadkow bylo ze proc sie wysypal po 8h.. Zapusc blend testa na noc. Wtedy mozemy rozmawiac o stabilnosci :wink:

IMHO przesada :)

 

SETI + jakis soft do obrobki video i wiesz juz czy proc stabilny po 30minutach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam dziwną sprawe wszystko sobie chodziło na standartowych taktach założony scythe infinity. uzywałem sobie kompa. wyłaczyłem poszedłem na piwko wracam wieczorem odpalam kompa i cały czas piiiii piiiii no to sie zatstaniawiam kombinuje i dopiero przełożnieni ramu w sloty 2,4 odpalił. pierwsza diagnoza ze płyta poszła (narazie jest w serwisie ale jeszcze nic nie wiadomo) ale ostatnio mi ktoś przypomniał ze moze to być kontroler w procku, co o tym myślicie ?? po podniesieniu v w biose na ramie, wogóle nie wstaje nawet w slotach 2,4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO przesada :)

IMO również.Jak nie pasowało na 4h to puściłem na osiem ,bo kolega mi pisał "łeeee".Po ośmiu poszedłem do roboty zadowolony ,a tu inny "szpenio" ,że jego to na 3200(hehe) chodzi osiem ale 24h(!) to już tylko 29xx... więc mój się nie nadaje i "co ty tam wiesz" :damage_wall: .A potem mi pewnie każą na tydzień puścić :lol: .Byle sie wysypał.... B-)

Każdemu do jego potrzeb , a komputera osobiście do Orthosa nie składałem :wink: .Używam go do gier i innych rozrywek, czasem coś obrobię i jest cały czas ok więc co tu sie bawić w testy dwudobowe?W końcu mu resurs wyjdzie od testów :lol: .

A tak na poważnie to jak mam czas to dołączam co się da do ortka -inne testy(w tym np.GPU caps viewer ,cpu stab czy jakoś tak,jakiś hot i inne).Obciąża to bardzo zmiennie rdzenie i niejednorodnie.Potem już surowy ortek leci.Czasem tylko on.Takie tam z nudów wymyślam...Ale to już minęło -stab jest.Dobry jest IMO do testów 3Dmark 2003 -puszczam na kilkakrotnym przebiegu i też jest czuły na całość sprzętu po OC(a samo CPU i RAM bez grafiki to mnie G interesuje -mają grać w zespole i kropka).

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam dziwną sprawe wszystko sobie chodziło na standartowych taktach założony scythe infinity. uzywałem sobie kompa. wyłaczyłem poszedłem na piwko wracam wieczorem odpalam kompa i cały czas piiiii piiiii no to sie zatstaniawiam kombinuje i dopiero przełożnieni ramu w sloty 2,4 odpalił. pierwsza diagnoza ze płyta poszła (narazie jest w serwisie ale jeszcze nic nie wiadomo) ale ostatnio mi ktoś przypomniał ze moze to być kontroler w procku, co o tym myślicie ?? po podniesieniu v w biose na ramie, wogóle nie wstaje nawet w slotach 2,4

Zwiekszyles trfc na slotach do memek? do 195 ... jak masz kosci 1gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiekszyles trfc na slotach do memek? do 195 ... jak masz kosci 1gb

Słusznie -może pomóc.Moje akurat chodzą na 105 ale to nie reguła przecież....

@Wodnik. -mój biedak poszedł 8 z groszami ale idąc na roboty wyłączyłem go.Jeszcze sobie muchy zrobiłyby kąpiel w moim WC :rolleyes: .Pokrywkę mam luźną na rezerwuarze, bo Domestosu dolewałem na glony zanim zalałem coś innego(samochodopochodnego :wink: ).Domestos lekiem na całe zło tyle,że ciecz już się na kaca nie nadawała :blink: .Glony też "odpuściły" momentalnie

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Co jak co ale te 8h to conajmniej powinienes orthosem przejechac. Nie wymagam od ciebie przymusowego wysypania sie proca tylko wiekszej pewnosci co do jego stabilnosci ;)

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak nałożyć OCZ Ultra 5+ (btw. ta pasta ma 2 lata. Mam nadzieję, że wszystko z nią ok, ale tubka raczej szczelna i zamknieta non stop) na mojego bri na boxowym chłodzeniu. Czy ten stary opis jest napewno najlepszy?

 

Ze względu na obecność heat-spredera pomiędzy rdzeniem procesora, a coolerem sposób nakładania pasty jest zupełnie inny niż w poprzednim przypadku. Na środek heat-spredera wyciśnij ilość pasty wielkości ziarna ryżu i włóż procesor do gniazda płyty głównej.

 

Opuść cooler bezpośrednio nad procesorem, aby zminimalizować rozsmarowywanie. Może się wydawać, że tylko część powierzchni procesora została posmarowana jednak jest to błędny wniosek. Siła nacisku coolera spowoduje idealne rozprowadzenie pasty. Metoda ta minimalizuje pojawienie się powietrza w paście, oraz jej nierównomierne rozprowadzenie. Ręczne rozprowadzenie pasty po całym procesorze będzie skutkowało mniej równą, grubszą warstwą i gorszą wydajnością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak nałożyć OCZ Ultra 5+ (btw. ta pasta ma 2 lata. Mam nadzieję, że wszystko z nią ok, ale tubka raczej szczelna i zamknieta non stop) na mojego bri na boxowym chłodzeniu. Czy ten stary opis jest napewno najlepszy?

Ze względu na obecność heat-spredera pomiędzy rdzeniem procesora, a coolerem sposób nakładania pasty jest zupełnie inny niż w poprzednim przypadku. Na środek heat-spredera wyciśnij ilość pasty wielkości ziarna ryżu i włóż procesor do gniazda płyty głównej.

 

Opuść cooler bezpośrednio nad procesorem, aby zminimalizować rozsmarowywanie. Może się wydawać, że tylko część powierzchni procesora została posmarowana jednak jest to błędny wniosek. Siła nacisku coolera spowoduje idealne rozprowadzenie pasty. Metoda ta minimalizuje pojawienie się powietrza w paście, oraz jej nierównomierne rozprowadzenie. Ręczne rozprowadzenie pasty po całym procesorze będzie skutkowało mniej równą, grubszą warstwą i gorszą wydajnością

Jak najbardziej poprawnie, sam tak robie, tyle ze odrywam cooler by sprawdzic czy sie dobrze rozlozylo i dopiero zatrzaski blokuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdemu do jego potrzeb , a komputera osobiście do Orthosa nie składałem .Używam go do gier i innych rozrywek, czasem coś obrobię i jest cały czas ok więc co tu sie bawić w testy dwudobowe?

Bardzo zdrowe podejście do tematu! :gitarzysta2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO przesada :)

 

SETI + jakis soft do obrobki video i wiesz juz czy proc stabilny po 30minutach

imho nie przesada tylko racja :)

 

 

Pewnie ktos zaraz wyskoczy ze chce 10H :lol:

Jak was nie przekonuje wasz problem :razz:

ładny wynik :) 4h to dobra prognoza. mimo to pokusiłbym się o całonocne testy - mnie proc wysypywał się po 5, a nawet 8 h :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

to imho masz chore podejscie :lol2: ...ale spoko, z wiekiem to przechodzi B)

imho znasz inna definicje slowa stabilnosc <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Któryś ziomal przesiadał się z jakiegoś grubego spermona (no coś koło 2.9) na x2? Czuć różnice w gierkach czy jest ona raczej minimalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Któryś ziomal przesiadał się z jakiegoś grubego spermona (no coś koło 2.9) na x2? Czuć różnice w gierkach czy jest ona raczej minimalna?

Ja się przesiadłem z P4 2.66@4.9...poczułem wzrost FPS na x2 2.85ghz :lol: :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Któryś ziomal przesiadał się z jakiegoś grubego spermona (no coś koło 2.9) na x2? Czuć różnice w gierkach czy jest ona raczej minimalna?

W grach które wykorzystują dwa jajka różnice względem sempa na pewno będzie czuć.

 

Mój przykład :-P , grałem w Lost Planet ( gra wykorzystuje 2 jaja) na P4 3Ghz a teraz mykam na x2 @2.7 i różnice czuć znacznie na korzyść X2.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Któryś ziomal przesiadał się z jakiegoś grubego spermona (no coś koło 2.9) na x2? Czuć różnice w gierkach czy jest ona raczej minimalna?

W gierkach różnica raczej minimalna...

 

IMO X2 to przede wszystkim wzrost "komfortu pracy" w systemie.

 

 

KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...