Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Nom, dokładnie kombinowałem w tym kierunku (kiedy chyba wszyscy kaszaniasty mecz Zagłębia oglądali :D ).

 

Metodą wielu prób i błędów (wliczając Twoje sugestie z 1T i 2T) doszedłem, że problem faktycznie leży w pamięci. :-| Nie wiedzieć czemu Twinmosy Twistery 800Mhz nie chcą botować "zimnego" kompa na timingach 4-4-4-12-18 przy więcej niż 750Mhz (nawet na 2T!) na napięciu 2.0V. Niestety podniesienie napięcia do 2.1 nic nie daje, dopiero poluzowanie timingów pozwala na dalszą zabawę, ale wtedy wydajnośc spada.

Chyba jednak będzie lepsza mniejsza częstotliwość więc zmniejszyłem dzielnik pamięci do 533 i teraz przy procku na 2.73GHz i pamięciach na 683Mhz i timingach 4-4-4-12 1T wszystko normalnie działa.

 

Nie wiem czy trafiły mi się kaszaniaste kości (to dziwne bo na pclabie zgarnęły dobrą ocenę) czy może fakt, że korzystam ze zintegrowanej grafy ma jakieś znaczenie, a może płyta przekłamuje napięcie pamięci (i powinienen im zaaplikować 2.2V :D).... może ktoś ma jeszcze jakąś inną teorię??? :wink:

Edytowane przez Dorian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Nie wiem czy trafiły mi się kaszaniaste kości (to dziwne bo na pclabie zgarnęły dobrą ocenę) czy może fakt, że korzystam ze zintegrowanej grafy ma jakieś znaczenie, a może płyta przekłamuje napięcie pamięci (i powinienen im zaaplikować 2.2V :D).... może ktoś ma jeszcze jakąś inną teorię??? :wink:

Ta, kieruj się testami portalu o "oc"... Jak już patrzyłeś na testy to było spojrzeć na coś konkretnego a pod kątem oc czytania pclaba nic Ci nie da... Poza tym te kostki są CL5 przy 800MHz więc nie dziw sie, że nie chciały wstać na CL4, miały do tego prawo (gdzie jest napisane, że każda pamięć musi dać sobie obniżyć CL?). Co do wydajności, to czy spada tak, że jest to dla Ciebie odczuwalne, czy mówisz o programach testujących?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, kierowałem się przy zakupie tym testem gdzie osiągnęli 4-4-4-12 na 850Mhz i napięciu 2.0V i 900 na 2.1V. Moim jak widać jest niestety baaardzo daleko do tego wyniku. :-| Gdzie jest napisane, że każda? Nigdzie, co nie zmienia faktu, że wiele niskobudżetowych Goodramów i Kingstonów fabrycznie 667Mhz, robi tyle (CL4 i ok.750Mhz) bez żadnego problemu.

Nie gram w gry, więc nie potrafię potwierdzić spadku wydajności w nich, za to programy testujący wyraźnie preferują JedyneSłuszne Ustawienie czyli 4-4-4-12. ;)

Edytowane przez Dorian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość trojan

Właśnie kurier przywiózł do mnie Brisbane 3600+ steeping CAALG 0719RPMW

Widzę ze Amd zmieniło chłodzenie pod x2(inna konstrukcja radiatora, zapinki i wentylator z 4 kabelkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was drodzy userzy :) Przeczytałem dosłownie caly ten temat i naprawde duzo wiedzy wchłonołem co do podkrecania wczesniej nie wiedzialem od czego zaczac ( newbie :) ). Narazie posiadam boxowe chłodzenie, wiec szalec nie bede i nie mam zamiaru za pierwszym razem.

 

Posiadam x2 4000+

Abit KN9

oraz 2x1gb patriot ddr2 800 1,8-2,4v cl5 TU link do nich ( daje ponieważ nie wiedze ich u nikogo, wiec moze to jakis shit )

 

Chciałem uzyskac troche rad ( sugestii ) jak najlepiej to wszystko poustawiac ;]. Narazie jade na mnozniku 10,5 dalem HT x3, HTT (fsb) 240, napiecie pamieci 2v, dzielnik pamieci 533, trfc dla 2 banków 127.5ns, CR 2t i CL 5. Timingow nie ruszalem bo nie wiem wlasnie zabardzo jak, wiec sa na def.

 

Narazie wyszlo cos takiego, wynik marny bo nie mam czym testowac stabilnosci i boje sie dalej "bawic". Dlatego prosilbym o jakis link do tego orthosa dla 2 jajek i ewentualnie do jakis innych programow jesli sa wymagane.

 

http://img292.imageshack.us/my.php?image=minexh1.jpg

 

Sory za takie pytania ale bardzo prosilbym o jakas pomoc i sugestie. ( najbardziej co do tych timingow bo nie kumam ich no i rzeczywistego taktowania pamieci )

 

Dziwne jest to ze temp w idle 41 ale wystarczy ze cos zrobie pochodze szybko po folderach skacze na 45 przestane i znowu 40, ale narazie sie tym nie martwie planuje kupic "fryzjerka".

 

chcialbym uzyskac 2.7 stable z wasza pomocą, sam troche sie boje :P

--------------

Edytowane przez Michael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

A moje Goodramy 667 (nie na D9) robia 940mhz @ 4-4-4-14 2,2V :D Fart ?

Bo zwykłe goodramy są często lepsze od tych "dedykowanych"

 

btw. to właśnie na takich zwykłych ramach lecieli Lanc&Sector19 znani pod dźwięczną nazwą Hindenburg eXtreme w konkursie ocerskim na zjeździe ;)

 

@Dorian

Po prostu chodziło mi o to, że zdziwiło Cię to, że nie możesz ustawić takich timingów a przecież w tych Twinmosach gwarantowane jest cl5 ;) Jak tylko grasz to i tak nie zauważysz różnicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś ma jeszcze jakąś inną teorię??? :wink:

nie trzymaj się tak kurczowo tych timingów - puść takie jakie wykrywa płyta wprowadzając wspomniane wcześniej modyfikacje i ewentualnie obniżając jeszcze CL. sprawdź też czy masz najnowszą wersję biosu :)

może to kontroler w procku nie wyrabia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was drodzy userzy :) Przeczytałem dosłownie caly ten temat i naprawde duzo wiedzy wchłonołem co do podkrecania wczesniej nie wiedzialem od czego zaczac ( newbie :) ). Narazie posiadam boxowe chłodzenie, wiec szalec nie bede i nie mam zamiaru za pierwszym razem.

 

Posiadam x2 4000+

Abit KN9

oraz 2x1gb patriot ddr2 800 1,8-2,4v cl5 TU link do nich ( daje ponieważ nie wiedze ich u nikogo, wiec moze to jakis shit )

 

Chciałem uzyskac troche rad ( sugestii ) jak najlepiej to wszystko poustawiac ;]. Narazie jade na mnozniku 10,5 dalem HT x3, HTT (fsb) 240, napiecie pamieci 2v, dzielnik pamieci 533, trfc dla 2 banków 127.5ns, CR 2t i CL 5. Timingow nie ruszalem bo nie wiem wlasnie zabardzo jak, wiec sa na def.

 

Narazie wyszlo cos takiego, wynik marny bo nie mam czym testowac stabilnosci i boje sie dalej "bawic". Dlatego prosilbym o jakis link do tego orthosa dla 2 jajek i ewentualnie do jakis innych programow jesli sa wymagane.

 

http://img292.imageshack.us/my.php?image=minexh1.jpg

 

Sory za takie pytania ale bardzo prosilbym o jakas pomoc i sugestie. ( najbardziej co do tych timingow bo nie kumam ich no i rzeczywistego taktowania pamieci )

 

Dziwne jest to ze temp w idle 41 ale wystarczy ze cos zrobie pochodze szybko po folderach skacze na 45 przestane i znowu 40, ale narazie sie tym nie martwie planuje kupic "fryzjerka".

 

chcialbym uzyskac 2.7 stable z wasza pomocą, sam troche sie boje :P

--------------

 

Proponuję ci zacząć tak:

mnoznik x9

fsb proca 300mhz

Cpu v -1,375v

DDR2 -2,3V

DDR ref voltage +2%

CPU vDDAvolt -2.55V

HYPER tr -1,3v

HT - x3

PAMIĘCI ustaw na początek na 533 a resztę na default prócz

Comand RETE - które daj na2

potestuj na początek primą proca jesli bedzie ok zawsze możesz zwiekszyć mnoznik i szukac wartości odpowiednio stabilnej .

Pamięć potestuj np memtestem ja mysle iz bez problemu powinna pójść wyzej tzn z poziomu 533 na 667 ale musisz potestować to co podałem powinno ci wystarczyc do zaczecia testów od wartości stabilnej. B-)

Edytowane przez MORSZCZACHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki MORSZCZACHA

 

Mam tylko kilka pytan, oczywiscie nie podważajać twojej wiedzy bo jest napewno bardzo duza. Majac mnoznik 10,5 mam dac 9 ok dam, chcialbym wiedziec tylko czemu tak, myslalem ze wiekszy mnoznik ulatwia oc i czy oby moje patrioty wytrzymia takie napiecie. Wiem ze pierwszy raz bawie sie w oc i nie powinnienm zadawac takich pytan nie majac doczynienia wczesniej z zadnym podnoszeniem napiec.

 

Teraz lece do dziewczyny, wieczorem sprawdze jak to wyjdzie. Mam nadzieje ze moj box wytrzymie :D

 

Moze ktos pomysli ze leniwy jestem, ale spoko by bylo jakby ktos wrzucil linki do tego prime i orthosa, bo nie jest tak latwo znalesc, jeszcze nie wiem jaka najnowsza wersja.

 

Z gory dzieki ;]

 

-----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki MORSZCZACHA

 

Mam tylko kilka pytan, oczywiscie nie podważajać twojej wiedzy bo jest napewno bardzo duza. Majac mnoznik 10,5 mam dac 9 ok dam, chcialbym wiedziec tylko czemu tak, myslalem ze wiekszy mnoznik ulatwia oc i czy oby moje patrioty wytrzymia takie napiecie.

Z gory dzieki ;]

 

-----------

Ponieważ FSB 300 x10,5 = 3150MHZ nie kazdy procek tak da radę

a 9 x300 = 2700 mhz a tak chyba chciałeś :wink:

Ja tak proponuję zacząć ci zabawę z OC. sam musisz znależć optymalne ustawienie i może okazać się

że proc może i na mnozniku 10,5 też bedzie chodził -kwestia jaki egzemplarz ci sie trafił

tu masz programy do sprawdzania stabilności

Do proca,płyty i pamięci pod XP:

Prime prime

SP2004 SP2004

DO pamięci:

memtest wersja dos memtest 3.3

memtest wersja XP Xp memtest

osobiście wolę memtest wersję dos-ową z dyskietki :wink:

Edytowane przez MORSZCZACHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem i chciałem sprawdzić ile pojdzie na def vcore. Wiem ze stabilnosc nie pewna, ale chyba moja sztuka miesci sie w standardowych. Bałem sie ze dostane jakiegos shita ( pecha mam ;] ) Pobawilem sie 15 min, bo jutro trzeba do pracy isc ;] ( chlodzenia boxowe )

 

Dołączona grafika

 

W sobote wyprobuje sposob MORSZCZACHA i Moriv'a.

 

Pozdro... i dzieki wszystkim ze moglem skorzystac z waszego doswiadczenia ( postów ), jeszcze troche was pomęcze :P :razz:

 

 

-------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem i chciałem sprawdzić ile pojdzie na def vcore. Wiem ze stabilnosc nie pewna, ale chyba moja sztuka miesci sie w standardowych. Bałem sie ze dostane jakiegos shita ( pecha mam ;] ) Pobawilem sie 15 min, bo jutro trzeba do pracy isc ;] ( chlodzenia boxowe )

 

Dołączona grafika

 

W sobote wyprobuje sposob MORSZCZACHA i Moriv'a.

 

Pozdro... i dzieki wszystkim ze moglem skorzystac z waszego doswiadczenia ( postów ), jeszcze troche was pomęcze :P :razz:

-------------

Ja poki co na standardowym vcore wycisnąłem 2,6GHZ, ale mam ograniczone pole nieco bardziej, bo mnożnik tylko do 9,5 a FSB 270. Powyzej FSB 270 komp nie chce wstawać. HTT x3 a ram poniżej swojego nominału, bo na 322. (głupi cpuz zle liczy memki). poki co bede walczyl o kazdy mhz na def vcore :]

 

 

Nie wie ktoś, czy nie da się na Infinity czegoś zrobić z mnożnikiem powyżej 9.5?

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brisbane @ 2717Mhz 1,375v, pamięci ddr2 goodram d9gsv 667@388Mhz cl4 i... myslałem że jest stabilny a tu dziś zwis i reset 0o, co mam mu jeszcze papu dołożyć???, no żeby 2.7 na 1.4v robił lol, czy moze jest to spowodowane tym że raz go wytargałem razem z boxem, ale nóżki proste więc to chyba nie to aby mi wieszał kompa. W ogóle zauważyłem że zasilacz wydaje jakies dziwne dzwięki.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka ciekawostka. Zauważyłem spadek temperatury o jakieś 5 stopni, po tym jak nałożyłem na czapeczke więcej pasty, niż to zwykle opisy podają. Zazwyczaj można wyczytać, aby nakładać na sam środek wielkość zbliżoną do ziarnka ryżu. W praktyce przekłada się to, że krawędzie, a w szczególności rogi czapki nie są pokryte pastą. Ja nałożyłem na środek jakieś 2 albo i 3 razy tyle, co pewnie pokryło idealnie całą czapkę. Pomimo tego, że jądro jest na środku, to teraz cała powierzchnia czapki jest pokryta i radiator zbiera z całej jej ciepło, a nie tak jak w przypadku ziarenka na środek, pozwala mu się odkładać na bokach i rogach w szczególności. Warto zaznaczyć, że pasta jeszcze 0 wygrzana :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zdjac czapke, wymienic paste pod nia, zalozyc i posmarowac czape od gory. Daje niezly spadek temp. po wygzaniu. Mozna tez zupelnie zdjac czapke, ale jest to troszke ryzykowne :D i czasem daje efekt odwrotny gdy jadro zle przylega do coolera.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zdjac czapke, wymienic paste pod nia, zalozyc i posmarowac czape od gory. Daje niezly spadek temp. po wygzaniu.

a próbowałeś? bo ja owszem i generalnie odradzam. choć nie twierdzę, że brak specjalistów którzy potrafią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A owszem, sam zdjalem czapke i dalo mi to znaczny spadek temp. Jednak nie polecam (zdejmowania na stale) osobom malo siedzacym w temacie IHS oraz nie bedacych pewnym swoich umiejetnosci.

Jednak zdjecie czapki, przesmarowanie lepsza pasta i ponowne zalozenie daje tez efekty.

Ale... to nie temat na ten dzial :huh: na forum jest spory temat o "czapce" :D

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość trojan

właśnie wymieniłem orleansa na brisbana 3600

na początku zeby uruchomić kompa na 260x9.5 potrzebował napięcia 1.400

ale już na 280x9 tylko 1.300 dla 290x9 potrzebował 1.325 a dla 310x9 już 1.375.

Chcialem jeszcze podkręcić, robie restart i komp nie chciał wstać na 310x9 v1.375 pomimo ze zaliczył wcześniej 6h orthosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem jeszcze podkręcić, robie restart i komp nie chciał wstać na 310x9 v1.375 pomimo ze zaliczył wcześniej 6h orthosa

Mnie to też bardzo irytuje, że często po restarcie komputer nie wstaje za 1 razem. A na mojej poprzedniej płycie - Asus a7v880 to było wręcz nagminne po o/c. musiałem wyłączać kompa i włączać, a nie restart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pisalem juz w tym temacie odnosnie tego co bede pisal teraz. Nie moge przebic 2450mhz bez wywalenia orthosa :/ Wywala sie po 2 minutach albo wczesniej nawet. Podnosze napiecie ale to tez nic nie daje bo bluescreen wyskakuje. Mam kompa z siga i chcialem cos pokrecic bo tak jak dla mnie to to pomalu chodzi na def. W biosie ustawilem dzielnik pamieci na 533 i def. timingi 5-5-5-5-15 i cr 2 napiecie 2.2 na ramy i 1.375 na procka, dzielnik szyny HT to 3. Nie wiem co jest grane :/ Az taki lipny proc by mi sie trafil? Przy napieciu 1.375 temp pod obciazeniem nie przekracza 59stopni na freezerze przy zamknietej budzie z dwoma wentylami 120mm. Pomozcie cos :/ Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moze przez to ze zakladalem fryzjera bez wyciagania plyty z budy czyli pewnie krzywo troche siedzi, ale nie mam narazie pasty innej zeby go przesmarowac :/ Ale czy to ze nie chce isc wyzej niz 2.4 na nawet 1.375 to sprawa temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość trojan

Witam. Pisalem juz w tym temacie odnosnie tego co bede pisal teraz. Nie moge przebic 2450mhz bez wywalenia orthosa :/ Wywala sie po 2 minutach albo wczesniej nawet. Podnosze napiecie ale to tez nic nie daje bo bluescreen wyskakuje. Mam kompa z siga i chcialem cos pokrecic bo tak jak dla mnie to to pomalu chodzi na def. W biosie ustawilem dzielnik pamieci na 533 i def. timingi 5-5-5-5-15 i cr 2 napiecie 2.2 na ramy i 1.375 na procka, dzielnik szyny HT to 3. Nie wiem co jest grane :/ Az taki lipny proc by mi sie trafil? Przy napieciu 1.375 temp pod obciazeniem nie przekracza 59stopni na freezerze przy zamknietej budzie z dwoma wentylami 120mm. Pomozcie cos :/ Pozdrawiam

ja mialem podobnie pomogla zmiana mnoznika na 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...