Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Moze jakas mala podpowiedz co dokładnie zrobic w jakich obcjach co pozmieniac zeby procka troche bujnac tyle ile mozna na boxowym chlodzeniu. Przypominam ze mam Athlon x2 65nm 5000 Brisbane (13x200 -2600)na płycie Asus M2N-SLI Deluxe nForce 570 SLI do tego pamieci Geil Ultra 2x1 GB 800 CL4 i zasiłka EVER 480W. Opis był gownie do biosu Abita a nie chce czegos innego wlaczyc w asusie.

 

I jeszcze jedno co muis byc w opcjach biosu zeby pamieci chodziły synchronicznie z prockiem moze troche dziecinne pytanie ale dopiero zaczynam przygode z OC. Mam je w dualu sa to 800 cl4 ale w everescie pokazuje ze Rzeczywista częstotliwość taktowania to 373 MHz (DDR) czyli Efektywna częstotliwość taktowania 746 MHz .Tak jest ustawione czy to optymalnie do tego procka bo sa troche obnizone pamiec z 800 na 746 MHz., jesli nie jak to zmienic.

 

 

wielkie dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka przypadłość Bri, na defaut jest niższe mem, wszystko przez połówkowe mnożniki. Jak ktoś kręci, to ta niedogodność przestaje aż tak bardzo przeszkadzać. A tobie radze podnieść fsb z 200 na nieco więcej, najlepiej clockgenem i zapuścić spi dla dualnych procków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś sie bawilem :D

xnuzw57t.JPG

 

BTW: 416 mhz?

Tyle ze przy mnozniku 9.5 dla div533 dzielnik pamieci to 8 a nie 7. Czyli zamiast 416mhz jest 363mhz. :razz:

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiejsze boje pokazały tylko tyle jak na razie, chce osiagnac jak najwyzsze takty przy 100% stable, testy trwają ;)

 

290x10 1.35v.

Screen

 

Jedynie temp mnie odstraszają od dalszego oc Everest pokazuje w stresie 70-73 stopnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... tak katujecie te procesory tak wysokimi napieciami. testowałem 4 proce AMD w 65nm i każdy z nich miał taką przypadłość, że najlepsze wyniki osiągąłem przy około 1,425-1,475V. Dalsze zwiekszanie napiecia tylko pogarszało potencjał. Pokombunujcie - może niepotrzebnie katujecie proce wysokimi napięciami

ogolnie to wszystko dzięki zastosowanemu chłodzeniu - WC + woda z zamrażarki żauważyłem też ciekawą powinność. Najwyższa sprawnośc procesora jest przy 1,475V - zarówno zwiekszanie, jak i zmniejszanie napięcia pogarszało osiągi CPU

Dokladnie.. Tez tak mialem przy napiecu 1,5 procek juz sie nie skalowal. Dlatego też walczcie o jak najnizsza temp (ciezko teraz bedzie ) a ~1,45V w zupelnosci wystarczy do przyzwoitego wyniku

Więcej po wpisaniu w wyszukiwarce 1.475v.

 

Czy nie za duzo? Hm..

 

Dla mnie rozsądne napiecie na codzien to nie przekraczające 1.4v.

 

1.45 dalem do testu ;P

 

Z tego co pamietam do Teat w tym wątku dawal grubo ponad 1.6v.

Proc zyje... A jak dlugo pozyje? : F

Imho za wysokie napiecie wykonczy kontroler pamieci.. Tak mi sie wydaje :P

 

EdiT: poprawki :)

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te tRas na 3 coś Ci daje?Chyba nie bardzo.. Bo różnicy w Spi nie ma..

 

Czytalem w przyczepionym wątku (podkrecanie pamieci na k8 ddrI) ze najwydajniejszy jest 8 :)

Chyba tak samo to odnosi sie do ddrII...

 

Ja swoje corsarzyki bujnąlem na 2.2v. Nie chce za bardzo ich pilować.

Bo moja kieszen glęboka nie jest...

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te tRas na 3 coś Ci daje?Chyba nie bardzo.. Bo różnicy w Spi nie ma..

 

Czytalem w przyczepionym wątku (podkrecanie pamieci na k8 ddrI) ze najwydajniejszy jest 8 :)

Chyba tak samo to odnosi sie do ddrII...

 

Ja swoje corsarzyki bujnąlem na 2.2v. Nie chce za bardzo ich pilować.

Bo moja kieszen glęboka nie jest...

Ja dałem za to cudo 40zł :lol: dziś się pobawię z tym timing... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja sztuka z sygnaturki robi na defaultowym vcore 277x9,5 = 2637MHz stabilnie godzinke w Orthosie (więcej mi się nie chciało), ale nie pójdzie nawet 1 MHz HTT dalej, winda się nawet nie załaduje. Dziwne, nie?

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja sztuka z sygnaturki robi na defaultowym vcore 277x9,5 = 2637MHz stabilnie godzinke w Orthosie (więcej mi się nie chciało), ale nie pójdzie nawet 1 MHz HTT dalej, winda się nawet nie załaduje. Dziwne, nie?

No to troche go dovoltuj. Ja mojemu musiałem dużo papu dać żeby w ogóle zrobił to co powinno być w standardzie. Muszę kupić lepsze memki, bo moje ocze są nic nie warte i jakieś sensowne chłodzenie cpu i powalczyć o te 3 GHz, bo aż mi głupio, ze tylko 2,7 GHz moje Bri ma. A napięcia to nie bał bym się specjalnie, oby temperatury były w normie. To że procesor zamiast piętnastu lat wytrzyma na 5 czy 4 to mi naprawdę nie robi różnicy, i tak za rok - dwa będę go wymieniać na coś szybszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, póki co mam tylko BOXowe chłodzonko + starego Szefa 360W, więc trochę lipa. Wnerwia mnie tylko to, że działa bardzo stabilnie tak jak napisałem, ale nie wstanie na tych ustawieniach "na zimno". Tj. gdy jest rozruszany i rozgrzany to nie ma mowy, np. że zgubi bios, czy HTT się zresetuje do default podczas restartu or smth. Nie ma mowy o wysypce w jakieś grze, czy coś takiego. Ale gdy wyłącze kompa i włącze za pare godzin to nie wstanie.

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne, ja bym tam mu dał chociaż +0,05V na próbę, nic się od czegoś takiego nie stanie, szczególnie że nie masz jakiś super prądożernych bebechów, mój 420W chieftec ma już pięć lat, ciągnął sprzęt który powinien go zabić teoretycznie od razu i dziala do dzisiaj bez problemu. Chieftec kiedyś robił niezwykle dobre PSU, możesz ufać że uciągnie więcej niż to wynika z tabliczki :D Milej zabawy :D Ja na razie kasy nie mam, to nie mogę szaleć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik "z miejsca" 350x8 @ 1,375 vcore.

Ram 700 4-4-4-12-21-T1 def v

 

validation, 1MB @ Super PI

 

Dziwne, bo na luźnych timingach i bez podkręcenia delikatnie pamięci proc nie chciał mi pójść nawet na 2,7 niezależnie od V. A gdy ustawiłem pamięć tak jak wyżej z miejsca 2,8 @ 1,375. Tak jak by się dławił na za słabo puszczonym ramie. HTT wycisnąłem 400, ale tutaj mnie ograniczają już raczej ramki 333MHz. Zaraz sprawdzę stabilność tych ustawień. Jeżeli przetrzyma te 2H w Orthosie i ET: Quake Wars, to powalczę o magiczne 3GHz.

 

Co ciekawe, nie zauważyłem żadnych spadków napięć na żadnej z linii, co prawda tylko w sofcie obserwowałem.

 

edit:

 

zarówno przy 1,375 jak i 1,4 V Orthos zgłasza błędy w początkowych minutach. Albo muszę jeszcze więcej papu podać, albo to po prostu temperatura, która na BOXowym chłodzeniu przekracza w długotrwałym stresie 60 stopni.

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...