Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

(...)zarówno przy 1,375 jak i 1,4 V Orthos zgłasza błędy w początkowych minutach. Albo muszę jeszcze więcej papu podać, albo to po prostu temperatura, która na BOXowym chłodzeniu przekracza w długotrwałym stresie 60 stopni.

Ustaw RAMY na 533 i sproboj jeszcze raz, może te memki duszą ci o/c procka. Nie wydaje mi sie żeby tempy miały aż takie znaczenie, bo u mnie przekracza 60*C zawsze w stresie i jest full stable (8 godzin katowany i bez bledow). Ja bym dał 1,425V ale więcej już nie, w końcu to "tylko" 2,8 i powinno być stabilne przy 1,4V. Ale co sztuka to inna, sproboj z tymi memkami (a swoją droga byś je dowoltował :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram mam usawiony na 400, co przy HTT 350 i mnożniku 8 daje 700 MHZ. Na razie wróciłem do luźnych timingów. Proc przy 1,375 wywalał Orthosa w 1szej minucie, przy 1,4 po 4tej minucie a teraz wywalił 1,425 po 8 minutach. Ram jest na 2V puszczony. Więc raczej zakładam, że to wina Temp, która dochodziła przy 1,425V do 75 stopni przy katowaniu Orthosem. W końcu to tylko BOX a za oknem 40 stopni jak nie lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pamięć kiepsko. Bo żeby tak puścić proca muszę odpalić ją z 400 Mhz

co potem daje niewiele ponad 500 Mhz :( Natomiast kiedy daje 533 to pamięć

ma wtedy 769 Mhz i przy 2,1 V dochodzi do windowsa i bluescreen :( jak jej dam 2,2 to płyta piszczy i nie wstaje...czy da się to jakoś ustawić ? Bo jeśli chodzi o timingi to jestem w tym laikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pamięć kiepsko. Bo żeby tak puścić proca muszę odpalić ją z 400 Mhz

co potem daje niewiele ponad 500 Mhz :( Natomiast kiedy daje 533 to pamięć

ma wtedy 769 Mhz i przy 2,1 V dochodzi do windowsa i bluescreen :( jak jej dam 2,2 to płyta piszczy i nie wstaje...czy da się to jakoś ustawić ? Bo jeśli chodzi o timingi to jestem w tym laikiem.

Nie możliwe, żeby pamięci cię blokowały. U mnie chodzą na 900MHz 4-4-4-12-CR2 przy 2.1V. Czy twoje Kinstony są na Elpidach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o moim wyniku ? To są na razie pierwsze testy, na noc puszcze Orthos i zobaczę czy procek

jest w 100% stabilny. Jakie jest maksymalne napięcie dla tego procka ? Pozdrawiam

żałosny wynik :-P

Dołączona grafika

ram w singlu!! :lol:

@na kościach bga jest napis jaki masz ram :lol:

maksymalne napięcia jakie jest na tego procka to około 1.85v.

Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary bez obrazy ale Twój proc ledwo robi 2,9 Ghz i chyba musisz go nieźle dovoltować ;) Z tego co widzę to co dajesz mu 1,55V ? To miodzio :D Chyba Twój wynik nie jest aż tak wspaniały :)

chodzi o czas :mur: zresztą on chodzi 2.85@1.5v na codzień :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas czasem masz lepsze pamiątki i tyle, a mi chodziło o wynik w OC procka :) OMG :damage_wall:

 

Zresztą nie ma się o co sprzeczać, skoro znasz się tak dobrze na tym, to może chciałbyś mi pomóc z moim nieszczęsnym ramem ?

Edytowane przez AlienMks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się dzisiaj też pobawiłem moim prockiem, niestety po 2698 na 1,3V bardzo ograniczają się jego możliwości. Włącza się na 2850 na 1,4V, ale nie przechodzi Orthosa. Kombinowałem, próbowałem różne ustawienia i nic. Ale i tak bardzo źle nie jest, chociaż minimalnie lepiej mogłoby być. Na razie nie dawałem mu większego napięcia niż 1,4V, ale jeszcze pokombinuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój śmiga cały czas na 9,5x306 przy 1.375V. Orthos pomyślnie po 8h przy 9,5x300 1,375V, nie chciało mi się go odpalać jeszcze raz po tej zmianie, ale idzie tak już któryś dzień non stop i się trzyma ;) Będę mieć czas to puszczę jeszcze raz, a jak sie trochę ochłodzi to spróbuje pomyśleć nad 3G ;) Przydała by się woda ;) Poza tym to pierwsze zabawy, w końcu zmiana z Taulatina :damage_wall:

post-128087-1187302375_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to co dajesz mu 1,55V ? To miodzio :D )

No to co?Skoro to znosi i działa...Ja daję więcej i chodzi bez zastrzeżeń więc pies nań kucał.A jak wcześniej wspominałeś o temperaturach to wiedz ,że softowe wskazania to bzdury i pomówienia :wink: .Ja mam na procu temperatury poniżej otoczenia w idle.Koń by się uśmiał(ze Służewca :lol: ).Chyba ,że u mnie jakieś Borygo afrykańskie sprzedają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

OK pobawiłem się tym moim Brisbane'm dzisiaj troche i nie jest zle.

 

Puściłem go na 2700 mhz i smiga. Vcore podniosłem na 1.35, timingi dalem na 5-5-5-15 (i 2T), mnożnik 9.5. Męczyłem go orthrosem przez ponad 2h. Wiem ze troche krótko ale jutro jeszcze go zapodam na dłużej.

 

W sumie nie mam zamiaru bić rekordów, jutro jeszcze trochę w biosie pogrzebie ale 2.7ghz mi styka w zupełności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie 1.350 przy 2850 ale musiałem dać 2T bo nawet antyvirus sie krzaczył,a everest odczytywał że mam płytę firmy Shuttle :lol:

Pamiątki na 533 ale przez to 2T trochę wydajność spadła.Ale po testuje jeszcze trochę i styknie. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możliwe, żeby pamięci cię blokowały. U mnie chodzą na 900MHz 4-4-4-12-CR2 przy 2.1V. Czy twoje Kinstony są na Elpidach?

Ja mam goodram'y 900 pro i przy 900MHz timingi 4-4-4-12 2T sypią błędami na napięciu 2.2V, dopiero z 2.3V pracują stabilnie. Zauwazyłem że niektórzy takie wyniki otrzymują z napięciem 2.1V, dodam że przy napięci 2.3V radiatory na nich są strasznie gorące :-| Czy to może być wina, że kości pracują w dual'u?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

rafa - nie chce dawać takiego napięcia ;) Szkoda mi procka, poza tym boje się o zasiłke, takie light oc mi tyka ale jutro podibje do 2.8 i tak zostawie. Teraz ide spać ale jutro zaczne znowu.

 

BTW dzisiaj jakieś 4 h kosiłem trawke i przez ten czas orthros przeszedl bez problemu wiec jest dobrze [;.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 2625 Mhz z X2 4000 przy 1,3 V to dobry wynik ? Puściłem Orthosa na 5 godzin bo więcej mi się nie chciało i przeszedł bez problemu. Tak samo SPI. W grach również stabilny.

Hmmm mój procek jest jakiś dziwny 2,6 Ghz osiąga przy 1,3 V a już 400 Mhz więcej przy 1,5 V czy to normalne?

Edytowane przez AlienMks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 2625 Mhz z X2 4000 przy 1,3 V to dobry wynik ? Puściłem Orthosa na 5 godzin bo więcej mi się nie chciało i przeszedł bez problemu. Tak samo SPI. W grach również stabilny.

Hmmm mój procek jest jakiś dziwny 2,6 Ghz osiąga przy 1,3 V a już 400 Mhz więcej przy 1,5 V czy to normalne?

 

Moj idzie podobnie, tyle ze ja ten "slabiuuutki" wynik zrzucam na plyte (a do tego slaba zasilka) widzialem gdzies test ze moj Gigabyte przy ok 2600 siada no i sprawdzoaloby to sie niestety u mnie :/ Poki ci zeby ja sprzedac i dolozyc tez nie ma opcji - bo spalilem dzwiek i najpierw musialbym poslac na gware zostajac bez kompa, to tak na pocieszenie no i poki co to nasze 2600 daje rade w grach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Daj 1.45V i 2.9GHz powinien pójśc bez nadmiernego wysiłku.

Niestety 2.7 to max na napięciu 1.375v. Na 2.8 płytka nie chce już wstać, reset biosu pozostaje.

 

 

Timingi 5-5-5-15 i 2T, trfc poustawiane na 195ns, HT na x3, pamieci 533mhz. Na mnożniku 10x oraz 9.5 robi max wlasnie 2700 mhz (stabilne 4h orthosa). Na 1.45v płytka nie wstaje w ogóle :/ na 2800mhz więc myśle że te 2.Ghz jest zbyt odległe

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety 2.7 to max na napięciu 1.375v. Na 2.8 płytka nie chce już wstać, reset biosu pozostaje.Timingi 5-5-5-15 i 2T, trfc poustawiane na 195ns, HT na x3, pamieci 533mhz. Na mnożniku 10x oraz 9.5 robi max wlasnie 2700 mhz (stabilne 4h orthosa). Na 1.45v płytka nie wstaje w ogóle :/ na 2800mhz więc myśle że te 2.Ghz jest zbyt odległe

Ja już nie katuje mojego configa, dałem sobie spokój :P jest full stable, jest szybko, jest dobrze :D Czekam teraz na nowsze procki, pochodne Barcelony. Ale pokłon w stronę AMD że można tanio złozyć dobry config :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...