Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

jak rozpoznać czy nasz procesor to o.65nm?

 

w skrócie - sprawdzamy końcówkę oznaczenia:

AK Stepping C0, CPUID 5, single core, 0.13 micron, socket 940

AP Stepping C0, CPUID 4, single core, 0.13 micron, socket 754

AR Stepping CG, CPUID 4, single core, 0.13 micron, socket 754

AS Stepping CG, CPUID 7, single core, 0.13 micron, socket 939

AT Stepping CG, CPUID 5, single core, 0.13 micron, socket 940

AW Stepping CG, CPUID F, single core, 0.13 micron, socket 939

AX Stepping CG, CPUID C, single core, 0.13 micron, socket 754

AZ Stepping CG, single core, 0.13? micron

BI Stepping D0, CPUID 1F, single core, 0.09 micron, socket 939

BN Stepping E4, CPUID 27, single core, 0.09 micron, socket 939

BO Stepping E3, single core, 0.09 micron, socket 754

BP Stepping E3, CPUID 2F , single core, 0.09 micron, socket 939

BV Stepping E4, dual core, 0.09 micron, socket 939

BW Stepping E6, CPUID 2F, single core, 0.09 micron, socket 939

BX Stepping E6, single core, 0.09 micron, socket 754

BY Stepping E6, single core, 0.09 micron, socket 939

BZ Stepping E3, single core, 0.09 micron, socket 939

CD Stepping E6, dual core, 0.09 micron, socket 939

CF Stepping E6, single core, 0.09 micron, socket 939

CG Stepping E4, single core, 0.09 micron, socket 939

CN Stepping F2, single core, 0.09 micron, socket AM2

CS Stepping F2, dual core, 0.09 micron, socket AM2

CU Stepping F2, dual core, 0.09 micron, socket AM2

CW Stepping F2, single core, 0.09 micron, socket AM2

CZ Stepping F3, dual core, 0.09 micron, socket AM2

DD Stepping G1, dual core, 0.065 micron, socket AM2

DO Stepping G2, dual core, 0.065 micron, socket AM2

DE Stepping G1, single core, 0.065 micron, socket AM2

DH Stepping F3, single core, 0.065 micron, socket AM2

DL Dual core, 0.065 micron, socket AM2

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

jak podkręcać nasz procesor?

 

@by_svende

w oparciu o płytę Abit KN9 i X2 3600+

 

Testowanie nie boli. Jak robisz to pierwszy raz to warto sie zapoznac z poradnikami kręcenia k8, może byc nawet s754 lub 939- znajdziesz tego w sieci od groma. Oraz dokładnie i ze zrozumieniem przeczytać instrukcję płyty ze szczeggólnym uwzględnieniem funkcji BIOSu. Jak instrukcja jest do bani to sie zapytaj co poszczególne funkcje znaczą. Stabilność to określenie które należy uzywać po przynajmniej parugodzinnym katowaniu orthosem, a nie 5minutach lub samym załadowaniu windy.

Teraz dostaniesz krótki i prosty opis jak zrobić 2850MHz, jak o cokolwiek do tego co napisze masz wątpliwosci to już sie nie zabieraj za krecenie bo szkoda sprzętu, twojego i naszego czasu.

1. dobrze złozony zestaw (dobra pasta na procesor, nie za duzo - 1 ziarnko ryżu, dwie metody rozsmarowania (sama przez docisk - mniej pewna) lub (rozsmarować placem przez woreczek zwany dilerką- żeby 90% powierchni proca było posmarowane i nei było w środku wyrwanych dzuir)

2. wentylacja obudowy ze szczególnym uwzględnieniem nawiewu/przewiwwu sekcji zasilania (PWM), oraz pamieci RAM, chipset w KN9 mozna pominąć bo jego heatpipe odprowadza cipło na PWM, wszystkie wentylatory na czas testowania dajemy na maksymalne obroty- wyłaczamy termoregulacje i inne głupoty

3. najnowszy bios

4. obniżasz HT do x3

5. zmienisz dzielnik dla pamieci na 533MHz (dram clock czy coś takiego)

6. napiecie na pamieci 2,10V

7. trfc ustawiasz na 195ns (dla wszystkic banków pamieci)

8. timingi, jeśli były na auto ustawiasz 5-5-5-15 i 2T - CR

9. wrzucasz HTT(fsb) procesora 270MHz

10. mnożnik 9,5 zostawiasz bez zmian, napiecia cpu też nie zwiększasz.

11. zapisujesz to.

12. wchodzisz do windowsa

13. wlaczasz orthosa blend na 5 minut

14a. jak orthos szedł bez problemu to w biosie podwyzszasz HTT o 5MHz

14b. jak wywalił to dorzucasz Vcore (napiecie procasora) o najmniejsza zmianę - 0,025V

15. właczasz orthosa blend na 5 minut

16a. jeslei przeszedł to powtarzasz kroki 13 i 14a tak długo az wyrzuci

16b. cóż, generalnie można dać napiecie do 1,50V, ale osobiście radzę nie przekraczac 1,40 bo dalszy zysk MHz jest raczej mizerny, a ciepło rosnie znacznie

17. po tym jak wyrzuci z 16a obniżasz HTT o 1-2MHz i testujesz Orthos Blend, przynajnniej 4godziny

18. jeśli wywali przed 4 godzinami obniżasz HTT o kolejne 1-2MHz

19. powtarzsz to az osagniesz te 4 godziny, jak osiagniesz to dla pewnosci ciagniesz dalej do 8,10,12 lub wiecej godzin wtedy stwierdzaasz ze jest stabilny.

 

warto dodać informację,że wszelkie kręcenie najlepiej przeprowadzać przy wyłączonych wynalazkch typu C'n'Q lub Thermal throttling

 

I WTEDY MOŻESZ TU WRÓCIĆ, NIE WCZESNIEJ!

 

jedna prosta rada: nie trzeba korzystać ze zworki cmos jak sie przegnie w OC(nie wstaje lub nie wstaje i głośniczek dudni), wystarczy wyłączyc przyciskiem power (trzeba przytrzymac az sie wyłączy - ok 5sekund), odczekać az sie zatrzymja twardziele i znów włączyć, wtedy wejsc do biosa i poprawic co się przegieło - miła neispodzianaka - u mnie to działa

 

PS dla fanów temperaturologiii - zeby sie nie podniecali ze maja 80st lub nie stresowali ewentualnie i nie zaśmiecali wątku

 

 

@by_dymy

w oparciu o płytę Abit KN9 i X2 3600+

 

-na początek napięcie dla pamięci podbij do powiedzmy 1.9~2.1V (zakresy najlepszych napięć to sprawa marki i egz. więc warto polookać za tym samemu na forum)

-ustaw mnożnik HT z auto na x3

-taktowanie pamięci z auto na manual

-ustaw im zegar na 400 i CR z auto na 2 oraz CL z auto na 5 lub 4

-pamięci do pomarańczowych slotów i jeśli masz moduły 1GB lub większe to ustaw zmień wartości 105 na 127.5ns lub nawet 195ns

-HTT ustaw na 270 a mnożnik na 9.5 (na przykładzie 3600+ bo dla innych modeli korzystniejsze wartości mogą się oczywiście różnić)

-ściągnij orthosa (wersja dla dwóch jajek) i testuj blend testem ~20min (dla wartości >300 możesz testować dłużej: ~1h)

-na początku podbijaj HTT o 4 korzystając z parzystych wartości (od 316 co 2)

-jak ustalisz jakąś granicę stabilności to zapuść orthosa na noc i zrzuć screena rano jeśli się nie wywali (najlepiej jak zrobi blend loopa)

-później możesz jeszcze podnieść napięcie i spróbować przesunąć tą granicę

-kręcenie proca można rozpocząć na domyślnym napięciu, a po osiągnięciu granicy możliwości (orthos wali błędami) podnosić je do wartości 1.45V lub nawet wyższej. neleży zauważyć, że jest ogromny rozrzut w egzemplarzach i bywa tak, że jeden proc robi 3G przy 1.475V a inny przy 1.35V. zależności temperaturowe są równie indywidualne bowiem bywa tak, że procesory mają podobne temperatury przy wartościach napięcia różnych o ~0.15V. zwykle te które do 3G potrzebują wyższego napięcia i potrafią to uciągnąć - grzeją się "niby" mniej, a te które potrafią 3G zrobić z okolic ~1.3V szybciej osiągają krytyczne temperatury i wyższe wartości napięć są dla nich trudnoosiągalne, jakkolwiek są to jednak lepsze sztuki do użytkowego oc :)

-jeśli wypracujesz jakiś wynik to spróbuj obciążyć resztę sprzętu (np. grafikę 3dmarki06, dysk jakimś kopiowaniem czy skanowaniem w tle itp.) by sprawdzić czy zasilacz daje radę (w mocnych konfigach linia 12V lubi wymiękać i dobry zasilacz powinien odciąć napięcie po przeciążeniu - komp nagle się wyłącza)

-wyniki przy otwartej budzie będą oczywiście lepsze z uwagi na temperaturkę otoczenia

-pamięci mają swój udział w osiągnięciach i jakiś memtest na początek zabawy, a na koniec goldmemory obowiąkowo. dlaczego memtest? może mniej skuteczny ale bardzo podręczny i dużo szybciej można się nim wstępnie upewniać że pamięci "w miarę trzymają" przy danym ustawieniu (nie są przyczyną wywalania się orthosa). doszukiwałem się nim błędów pamięci dużo szybciej niż testując od nowa orthosem więc warto skorzystać na czasie :) golda można puścić sobie na koniec całej zabawy w oc gdy już mamy stabilny w orthosie wynik. oczywiście później można sobie podciągać ustawienia pamięci i bawić się od nowa aż osiągniemy maksymalnie wydajny i stabilny układ :)

-niektórzy twierdzą że lepsze osiągi dają mnożniki całkowite więc możesz zmienić mnożnik z połówkowego na takowy i bawić się od nowa (być może uda się wypracować lepszy wynik)

 

 

jak obliczyć taktowanie pamięci albo przyjęty dla nich dzielnik?

 

można badać przepustowość benchmarkami i porównywać :)

 

można skorzystać ze wzoru zaproponowanego tutaj przez @MILANSa

 

taktowanie pamięci wylicza się ze wzoru:

 

MEM FREQ = { [HTT] * [ MNOŻNIK] } / [DZIELNIK]

 

[HTT] - wiadomix

[MNOŻNIK] - tez wiadomo co to jest. mnożniki mogą być połowkowe.

[HTT] * [MNOŻNIK] = TAKTOWANIE CPU

[DZIELNIK] - tu sie zaczyna problem bo dzielnik ejst zawsze liczbą całkowitą. Ponadto w niektórych przypadkach nie da sie dobrać takiego dzielnika przy którym pamięci bedą miały rządaną częstotliwość.

 

Przykład:

 

200x9 = 1800 MHz ustawiamy częstotliwość pamięci na 800MHz

1800 / 400(800) = 4,5 (dzielnik)

 

ale dzielnik musi być liczbą całkowitą więc:

 

1800 / 5 = 360 (720)

 

a o ile mi sie dobrze wydaje wartość dzielnika jest ustawiana w ten sposób, aby czestotliwość pamięci nie przekraczała rządanej wartości dla HTT równego 200 tak więc dla mnożnika 9,5 dzielniki powinny wyglądać następująco:

 

800 MHz = 1900 / 5 = 380 (760)

667 MHz = 1900 / 6 = 316 (633)

533 MHz = 1900 / 8 = 237,5 (475)

400 MHz = 1900 / 10 = 190 (380)

 

 

można też sugerować się tabelkami jak ta z e-giełdy

 

Dołączona grafika

 

co szybsze Windsor czy Brisbane?

 

niestety Windsor z uwagi na nieco szybciej pracujący cache

 

http://www.matbe.com/articles/lire/366/ath...-90nm/page1.php

 

 

-----------a dalej pierwotna część tego posta i pierwsze screeny z Bri na purepc

 

na początek to co udało mi się odrazu po włożeniu X2 do płyty :)

 

i update - nareszcie znalazłem taki który robi te stabilne 3G :)

post-879-1175101346_thumb.jpg

post-879-1176440402_thumb.jpg

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten z Action ;)

 

niestety na newegg w opiniach o KN9 doczytałem się, że moja kochana płyta ma problemy z poprawnym odczytem temperatur i napięciem dla tego jądra :(

i faktycznie w biosie pokazuje temp ~70 st :zonk: napięcie ustawiłem już na 1.65, a w CPU-Z ciągle 1.3 :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten z Action ;)

 

niestety na newegg w opiniach o KN9 doczytałem się, że moja kochana płyta ma problemy z poprawnym odczytem temperatur i napięciem dla tego jądra :(

i faktycznie w biosie pokazuje temp ~70 st :zonk: napięcie ustawiłem już na 1.65, a w CPU-Z ciągle 1.3 :mur:

1,65V to już spor na 90nm a dla tego procka to już przesada.

 

Daj jakieś ~1,3V i zobacz ile wtedy MHz stable i jak z temp poruwnując do "Sempa" :> :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,65V to już spor na 90nm a dla tego procka to już przesada.

spróbować można ;)

chciałem żeby wstał na tym magicznym 3G :D

w tej chwili leci na 1.475 9.5x300 czyli można powiedzieć, że prawie jak mój Sempron 2.8GHz x 2 co już dla mnie jest opłacalną przesiadką bo cena to dokładnie dwukrotność. zapuszczam teraz SP2004 - jak wrócę z meczu na tyle trzeźwy by trafić w PrintScrn to wrzucę czy dał radę ;)

 

edit

8 min i narazie daje radę ;)

a temp nie porównam bo jak pisałem są jakieś z kosmosu - czekam na nowy bios do KN9!

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DYMY:

możesz powiedzieć, czy Ty masz możliwość zakupu w Action bo bierzesz od nich normalnie towar i przy okazji możesz i to, czy po prostu z nimi zagadałeś i sprzedali towar jeden procesor w detalu i CI go przesłali? Pytam, bo sam mam już bardzo, ale to bardoz dosyć czekania... Napisałem do nich maila, ale dziś i tka mi już nie odpiszą, a chcę w końcu jakiegoś X2 ( 3600 albo 4000 ), oczywiscie mowa tylko o 65nm ,ale w tym Topicu to raczej oczywiste. I czy mółbyś od razu tą fdaktyczną cene, jaką za niego zapłaciłeś, napsać, czy to te 330pln, o których mówileś za BOX'a, czy więcej.

 

Ps. Te 70*C to na Box'ie, czy na czymś lepszym? I jak Ci go ewentualnie zapakowali, tzn, czy spokojnie można u nich zamawiać w razie czego? Pytam, bo nie widzę, żeby mieli oni jakiś zwykły "sklep" dla ludzi w detalu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DYMY:

możesz powiedzieć, czy Ty masz możliwość zakupu w Action bo bierzesz od nich normalnie towar i przy okazji możesz i to, czy po prostu z nimi zagadałeś i sprzedali towar jeden procesor w detalu i CI go przesłali? Pytam, bo sam mam już bardzo, ale to bardoz dosyć czekania... Napisałem do nich maila, ale dziś i tka mi już nie odpiszą, a chcę w końcu jakiegoś X2 ( 3600 albo 4000 ), oczywiscie mowa tylko o 65nm ,ale w tym Topicu to raczej oczywiste. I czy mółbyś od razu tą fdaktyczną cene, jaką za niego zapłaciłeś, napsać, czy to te 330pln, o których mówileś za BOX'a, czy więcej.

 

Ps. Te 70*C to na Box'ie, czy na czymś lepszym? I jak Ci go ewentualnie zapakowali, tzn, czy spokojnie można u nich zamawiać w razie czego? Pytam, bo nie widzę, żeby mieli oni jakiś zwykły "sklep" dla ludzi w detalu...

procek jest normalnie do kupienia w hurtowni jak pojdziesz do sklepu i powiesz ze chcesz z action tego procka to ci pewnie zamowia....

co do odczytu temp. top fakt u mnie tez na kn9 wskazuje powyzej 70 stopni, radiator w rzeczywistosci lekko cieply :/

Edytowane przez RaJaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj napisałem do dwóch sklepów, w tym www.esc.pl dokłądnego maila z info, jak mają ich szukać ( ale nie gdzie ), to akurat esc odpisał mi "Nie będziemy ich posiadać". Ale jakoś tak wiem, że napisali to, żeby miec mnie z głowy, nie pierwszy raz u nich kupuję i wiem, że ich jakoś usług, życzliwość i pomoc jest niska, no ale ceny są ok i mam na miejscu. Jak co to jeszcze jest GRAL... Ciągle czekam... Bynjamniej napisałem im teraz jeszcze to, gdzie go dostać mogą, wyjdzie w parniu, bynajmniej nie zdziwię się, że tak jak mi radziłeś, też nie wypali :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe jak chcesz to Ci jeszcze jutro wystawie aukcje na allegro z gwarancją i fakturką ... za 330 zł ...

 

Normalnie są na Actionie i to duża ilość ... proponuje pojść do najbliższego sklepu i poprosić pana że by ci zobaczył na Actionie czy nie ma przypadkiem procesora AMD ATHLON 64 X2 3600+BOX (AM2) (65W,65nm) ... bo tak sie dokładnie nazywa :P ... jak w 3 sklepach nie znajdziesz to na prawde Ci go za tyle wystawie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę nie trafiła mi się żadna rewelacyjna sztuka

do 9.5x300 potrzebne mi w biosie 1.475 (które CPU-Z czyta jako 1.5)

z tego co lookałem po zagranicznych forach ludzie robią ~2.8 na stock V a przy 1.45 potrafią wywinąć 3G z groszem

btw. zmiana dzielnika na 9 nie pomaga w oc

max HTT ~330

procek jest normalnie do kupienia w hurtowni jak pojdziesz do sklepu i powiesz ze chcesz z action tego procka to ci pewnie zamowia....

co do odczytu temp. top fakt u mnie tez na kn9 wskazuje powyzej 70 stopni, radiator w rzeczywistosci lekko cieply :/

a jak ten Twój się kręci?

post-879-1175115294_thumb.jpg

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj napisałem do dwóch sklepów, w tym www.esc.pl dokłądnego maila z info, jak mają ich szukać ( ale nie gdzie ), to akurat esc odpisał mi "Nie będziemy ich posiadać". Ale jakoś tak wiem, że napisali to, żeby miec mnie z głowy, nie pierwszy raz u nich kupuję i wiem, że ich jakoś usług, życzliwość i pomoc jest niska, no ale ceny są ok i mam na miejscu. Jak co to jeszcze jest GRAL... Ciągle czekam... Bynjamniej napisałem im teraz jeszcze to, gdzie go dostać mogą, wyjdzie w parniu, bynajmniej nie zdziwię się, że tak jak mi radziłeś, też nie wypali :sad:

http://allegro.pl/item180205302_procesor_a...2_65w_65nm.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie pytałem o potencjał O/C tylko o wzrost/spadek/tę samą formę wydajności - jak ona się prezentuje w tych procesorach. Ja swojego w końcu muszę zacząć kręcić(choć to nie 65nm, to prawie jak 65nm bo EE :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ile potrzeba papu do stabilnych 3ghz ?

żeby wstała winda muszę zapodać 1.65, a wtedy w CPU-Z pojawia się 1.3 (?)

raczej nie mam z nim szans na 3G :angry: padaka

może jeszcze nowszy bios coś wniesie

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te procesory "od pyty" powinny robić ze 3.3GHz, a one ledwo 3GHz niektóre targają... Złomy...

Tak, nie ma jak oceniac proce po pierwszych egzemplarzach, tak samo bylo z 4300...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę nie trafiła mi się żadna rewelacyjna sztuka

do 9.5x300 potrzebne mi w biosie 1.475 (które CPU-Z czyta jako 1.5)

z tego co lookałem po zagranicznych forach ludzie robią ~2.8 na stock V a przy 1.45 potrafią wywinąć 3G z groszem

btw. zmiana dzielnika na 9 nie pomaga w oc

max HTT ~330

 

a jak ten Twój się kręci?

tak samo jak twoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak też myślałem ze będzie tylko nie chciałem zapeszac, chociaż pierwsze jaskółki..... hehe, gdyby mnoznik był chociaz na poziomie 10.5-11 to mozna by powalczyc a tak to troszku lipa jest. Lepiej wychodza w testach x2 3800 z 0.90 65 w na pokładzie jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho X2 3600+ 65nm lepszy niż 3800+ EE

~80 zł taniej i te 2.8 masz raczej pewne, a prawdopodobieństwo trafienia dobrego 3800 jest podobne do tego, że trafisz taki 3600, który zrobi te 3G :) a tak dopłacasz te 80 i jest spora szansa że skończysz na 2.6 ;)

 

tak samo jak twoj

a dokładniej? jakiś wynik?

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak też myślałem ze będzie tylko nie chciałem zapeszac, chociaż pierwsze jaskółki..... hehe, gdyby mnoznik był chociaz na poziomie 10.5-11 to mozna by powalczyc a tak to troszku lipa jest. Lepiej wychodza w testach x2 3800 z 0.90 65 w na pokładzie jednak.

W czym problem 4000+ z mnoznikiem 10.5 kosztuje 50-60 zeta wiecej. W sumie tyle co wspomniany 3800EE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho X2 3600+ 65nm lepszy niż 3800+ EE

~80 zł taniej i te 2.8 masz raczej pewne, a prawdopodobieństwo trafienia dobrego 3800 jest podobne do tego, że trafisz taki 3600, który zrobi te 3G :) a tak dopłacasz te 80 i jest spora szansa że skończysz na 2.6 ;)

a dokładniej? jakiś wynik?

Wg mnie również lepiej brać X2 3600 65nm niż X2 3800+ EE

 

http://proline.pl/shop.php?prodid=AMD+64+X2+3800+AM2+B X2 3800 za 319 zł :)

 

http://www.apollo.pl/store/show_detail/17/32301 X2 3800+ 65W czyli "EE" 319 to gdzie ty masz ~80zł taniej X2 65nm 3600 :?:

 

X2 4000+ 65nm http://www.pcprojekt.pl/?/p__katalog_produ...EE_AM2_BOX_65W/ za 380 zł - info od sprzedawcy że to 65nm

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

W czym problem 4000+ z mnoznikiem 10.5 kosztuje 50-60 zeta wiecej. W sumie tyle co wspomniany 3800EE

Jak już dopłacać za mnożnik to raczej do 4400+

http://www.pcprojekt.pl/?/p__katalog_produ...EE_AM2_BOX_65W/

bo różnica w cenie pomiędzy 4000+ jest relatywnie mała.

Nie wiadomo czy to coś da przy OC ale do energooszczędnego kompa jest rozsądne.

Do mocnego OC to raczej bym szukał F3 3800+ lub 4600+.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...