Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

No jak ty puszczasz MemTesta pod Windowsem, montujesz Freezera, ze jedna zapinka odstaje o chyba 45 stopni, caly Freezer jest zimny, a temp. proca wynosi 120C, do tego wylaczasz wszystkie zabezpieczenia temperatur w biosie, nie chcesz sprawdzic napiec zasilacza "bo jest dobry" itd. to sie nie dziw, ze "cos jest nie tak"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie zastanawiaja temp mego proca zakupionego wczoraj.

x2 4000+ EE 2100@2500 ( narazie mi sie nie chce krecic )

idle: rdzen1: 13 rdzen2: 17

stres: rdzen1: 19 rdzen2: 24

 

na boxie :D takie jaja czy czujnik swiruje?

btw. radiator zimniutki jak dotykam

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy kiedyś 6000+ będzie w 65 nm :D Jak by zrobili takiego 65 watowego z 1 MB na rdzeń i w dodatku z jakąś zachęcającą ceną :D

po co ? windsory F3 dają sobie świetnie rade ;) no i wydajność nieco wyższa :) prawda jest taka że Brisbane nie ma szans z Windsorami - przynajmniej teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Brisbane 3600, napięcie z CPU-Z sugeruje, że mamy doczynienia z Selektem ;)... Jednak to tylko taki odpał, poniżej 1,5V Pokazuje prawidłową temp. a powyżej takie coś wyskakuje.

 

Obecnie testuje 310 x 9,5, Chciałem też przekroczyć psychologiczną barierę 3Ghz, ale przy Htt 316, po 4 minutach błąd Othosa.

Przy 2950 już 1 h i 40 minut stabilnie.

 

300x9,5

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez miras19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu oprócz IDE SW? Ja mam je wgrane, czy coś powodują nie korzystnego?

Tak ogólnie to robią więcej złego niż dobrego.

Objawy to wydłużenie uruchamiania windowsa, wolne transfery i ogólne przymulenie hdd ;>

Chociaż zauważyłem że nie na wszystkich maszynach problem występuję. Jednak sterowniki od MS w zupełności wystarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie to robią więcej złego niż dobrego.

Objawy to wydłużenie uruchamiania windowsa, wolne transfery i ogólne przymulenie hdd ;>

Chociaż zauważyłem że nie na wszystkich maszynach problem występuję. Jednak sterowniki od MS w zupełności wystarczą.

Pierwsze słyszę :blink: Zawsze instalowałem te stery i nie odnotowałem ani jednego z tych problemów ;) dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak je odinstalować te stery IDE SW?, szukam i szukam i znaleźć nie potrafię :D, bo chyba mój komp miewa jakieś objawy z nimi związane, muli coś niekiedy, a system czysty i w ogóle.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maruh> panel sterowania> dodaj lub usun programy> nvidia drivers> usun następujące.

 

<12min jest chyba nie mozliwe :mur:

Dołączona grafika

 

Chyba bedzie trzeba zjechac na cl5..

 

Kiepsko z dzielnikami pamięci :/

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

panowie jaka temperature wytrzymuje ten procek? posiadam boxowe chlodzenie i na takich ustawieniach

http://img116.imageshack.us/img116/2364/tellmewk0.jpg

 

temperatura w stresie wynosi 55-59 stopni - troche duzo :D

drugie pytanie - czy zasilka nie zdechnie lada moment na tak podkreconym procu?

 

pozdrawiam i prosze o szybka odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie sie boje o te temperatury bo to smieszne jest:

bios: 33 stopnie

core-temp: rdzen1:12 rdzen2:17 puszcze orthosa na 1 sekudne np juz rdzen1:27 rdzen2:31

a jak dotykam radiatora to nawet letni nie jest oO

 

teraz puscilem na default vcore@2600mhz i temperatury takie same a orthos sobie tam cos robi w tle.

 

zasilka na pewno da rade w stresie? dodam ze palit jest wykrecony na "smieszne" 700/2000

i ostatnie pytanie: co moze byc przyczyna, ze plyta przy dzielniku dla pamieci na 533 robi tylko 250htt a na 667 juz 290+?

pozdro

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tempami sie nie przejmuj.

http://efotek.pl/show.php?file=6htpnor0.JPG

 

W ciągu zaledwie kilku sekund temperatura z 60*C zjechala na 36.

Po restarcie pokazywalo w stresie juz 60.

Sobie w pupe można wsadzic taki odczyt.

 

Sprawdz napięcia miernikiem. Chieftecki GPS pod skrajnym obciązeniem mocno bujają napięciami.

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz napięcia miernikiem. Chieftecki GPS pod skrajnym obciązeniem mocno bujają napięciami.

Czy BB@2,6GHz na default Vcore i Gf 8600 to ma być mocne obciazenie dla tego szefa (by Delta), chyba żartujesz? :damage_wall:

 

wallec: "i ostatnie pytanie: co moze byc przyczyna, ze plyta przy dzielniku dla pamieci na 533 robi tylko 250htt a na 667 juz 290+?"

-użytkownik płyty, moze masz cos ustawione na auto i np następuje zmiana timingów, zresztą to DFI więc masa opcji, masa blędów do zrobienia, sam wiem:)

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja napisałem ze jest to mocne obciązenie dla tego szefa? :mur:

 

Chyba z mojego postu można wywnioskować. Ze jesli napięcie bedą bliskie wyjscia po za norme. To znaczy ze ten GPS nie daje rady.

A jest to carakterystyczna cecha ze przy skrajnym obciążeniu GPS buja

A przy "odpowiednim" napięcia są bliske ideałowi.

 

EOT.

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<12min jest chyba nie mozliwe :mur:

[ciach!]http://images24.fotosik.pl/82/dcf80d72a46f83d8m.jpg[ciach!]

 

Chyba bedzie trzeba zjechac na cl5..

jakie optymalizacje używałeś?

zmień maxmem na 105(w boot.ini) :)

 

pokombinuje z tym dzielnikiem 533 bo moje ramy wysiadaja juz na 810 taktowaniu przy timingach 5-4-4-12 i napieciu 1.9 dlatego musze krecic mnoznikiem ;/

podnieś napięcie, bo 1,9 to praktycznie def :D

podnieś nie bój się 2,1V wytrzyma większość.

 

Edited by Sikor:

Obrazków nie cytujemy.

Edytowane przez Sikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kurde nie czaje fazy haha

mnozik proca x9 htt 295 dzielnik pamieci 533 wstaje i stabilny pc

mnoznik proca 9.5 lub 10 htt konczy sie na 250 powyzej nie wstaje oO

 

wtf is going on?

DFI lubi tak mieć :). Poczytajcie w osobnym wątku o DFI Infinity , to może coś wam sie rozjaśni :). Trzeba ino pokombinować , ja potrzebowałem kilka dni , zanim zajarzyłem o co biega i wyczułem sprzęt :D .

 

1) Ustawienie pamięci nie dawać na AUTO , tylko ręcznie pozmieniać timingi, trfc najlepiej na 195ns , comand rate na 2T.

2) w moim przypadku (procek na jądrze Brisbane) lepiej sie kręci na mnożniku x9 (def x9.5). Z pamięciami na dzielniku 533.

3) Jeśli płyta nie chce wstać, pokombinujcie z zwiększeniem, bądź zmniejszeniem o 0.025-0.050 Volta napięcie na CPU.

4) Czasem zrobienie clear cmos i ustawienie wszystkiego od nowa sprawia że płyta zaczyna chodzić stabilnie.

5) Jeśli np. płyta przy włączeniu kompa resetuje HTT, spróbować podnieść Vcore , bądź obniżyć. U mnie o dziwo pomogło obniżenie Vcore z 1.375V do 1.350V :blink:

6) Spróbujcie odrazu ustawić większe HTT, bądź częstotliwość ram , albo zwiększać HTT z krokiem co 1MHz , nieraz różne z tych metod skutkują :).

 

Wyprubujcie u siebie niektóry z podanych przezemnie przykładów , może to wam pomoże jeśli macie DFI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie to robią więcej złego niż dobrego.

Objawy to wydłużenie uruchamiania windowsa, wolne transfery i ogólne przymulenie hdd ;>

Chociaż zauważyłem że nie na wszystkich maszynach problem występuję. Jednak sterowniki od MS w zupełności wystarczą.

na starszych odsłonach chipsetu (szczególnie nForce2) miało to zastosowanie ~ problemy z aplikacjami do wypalania, dziwne zachowanie nagrywarek/hdd itp. ale w nowszych problemu nie stwierdziłem. nie twierdzę że mierzyłem transfery czy czas uruchamiania Visty ale zwykle instaluję i nie doświadczam wyraźnych problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha no i wstrzymywałbym się z twierdzeniem, że CPU jest stabilny, bo przeszedł test orthosem 4 godziny.

 

Ostatnio dużo się bawie w OC i stwierdzam, że minimum, aby określić stabilność to 10 godzin. Ostatnio mi wywaliło błąd przy 9h i 38 min, na 2,9 1.45V.

 

Nie wiem skąd wy takie nicskie napięcia macie, u mnie poniżej 1.4 wywala na 2,5 Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...