Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

oj była tu już żywa dyskusja na temat sensu orthosowania z moim udziałem i skończyło się sprzątaniem tematu więc nie będę wchodził w szerszą polemikę. powiem tylko iż jeśli faktycznie wywala się po tak długim czasie to najwyraźniej jakiś czynnik osiąga blisko graniczną wartość. ameryki nie odkryję jeśli napiszę że sporo zależy od wydajnego chłodzenia, a ostatnie ustawienia to chyba tutaj już wrzucałem ale przypomnę http://forum.purepc.pl/index.php?act=Attac...st&id=15475 to w upalny dzień przy zamkniętej budzie i rozsądnym hałasie. jak znajdę chwilkę to sprawdzę czy przy obecnych temperaturach wyciągnę to 3G :)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile twojego testowałeś Orthosem, bo uwierz mi może ci się nawet po 9 godzinach wysypać.

Ja mojego testowałem ponad 30 godzin, bo miałem jakiegoś dnia i nocy czas i możliwosci. Zresztą co do stabilności to czytałem o osobie, która katoawła tydzień swojego proca i okazało sie, że wysypał sie po ok 3 dniach. Im więcej tym lepiej, ale na potrzeby naszego forum tych 4-8 godzin powinno starczyć.

Ja mam też drugiego Bryska co robi 2,64GHz na 1,25V (taki egzemplarz z obniżonym napieciam), a na 1,40-1,45 idzie ok, 2,95GHz - mówie z pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na starszych odsłonach chipsetu (szczególnie nForce2) miało to zastosowanie ~ problemy z aplikacjami do wypalania, dziwne zachowanie nagrywarek/hdd itp. ale w nowszych problemu nie stwierdziłem. nie twierdzę że mierzyłem transfery czy czas uruchamiania Visty ale zwykle instaluję i nie doświadczam wyraźnych problemów :)

Wiesz, np u mnie po zainstalowaniu tego syfu xp ładuję się ~3 razy dłużej. Dlatego jak pisałem nie u każdego te problemy występują, ale z przyzwyczajenia lepiej nie instalować bo różnicy w wydajności i tak by nie było :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się ~ też zwykle odradzam znajomym :)

 

---------------------------------------

 

mały update oc - założyłem mocniejszy wentyl z tyłu budy (prawie jak suszarka) i 3GHz (9x334) przy 1.375V stało się :)

post-879-1190312960_thumb.jpg

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

Zgadzam się z przedmówcą, dobry nawiew i odpowiednie chłodzenie naprawdę dużo daje.A wracając do Orthosa, powiem tyko tyle - 24h test, jeżeli to przejdzie to jest satabilnie i koniec, jaki jest sens testowania cały tydzień jak i tak po kilku dniach może wystapić mały crach i nie bedzie to wcale związane z procem, tylko z innym czynnikiem.Jadąc dalej w takim kierunku to byśmy do 30 dni tesowania dojechali i uznali że to stabilne :lol: Także 24h i komp stabilny - koniec tematu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie oc konczy sie na 2700 przy 1.350 ( narazie ) - zasilka nie daje rady :/. Na 2800mhz i v 1.375 potrafi czasem odciac zasilanie co oznacza, ze napiecie musi "bujac" ( troche hardkor ale raz sie zyje ) - narazie smigam na 2700 ( full stable ) a po wyplacie sie kupi zasilacz i jedziem z tematem.

 

btw. od czego jets napiecie +2.5V? bo albo everest zle odczytuje albo naprawde ma wartosc +1.2-1.4, miernika niestety nie posiadam

 

pozdrawiam

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to raczej nie jest kwestia X2 bo miałbyś wysyp takich informacji. osobiście u siebie nie doświadczyłem jakiegoś przycinania muzy czy filmików więc tym bardziej sądzę, że to coś u Ciebie nie gra ~ szperaj, podmieniaj, reinstaluj - będzie dobrze :)

 

-------------

sprawdziłem i wszystko ok

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie oc konczy sie na 2700 przy 1.350 ( narazie ) - zasilka nie daje rady :/. Na 2800mhz i v 1.375 potrafi czasem odciac zasilanie co oznacza, ze napiecie musi "bujac" ( troche hardkor ale raz sie zyje ) - narazie smigam na 2700 ( full stable ) a po wyplacie sie kupi zasilacz i jedziem z tematem.

 

btw. od czego jets napiecie +2.5V? bo albo everest zle odczytuje albo naprawde ma wartosc +1.2-1.4, miernika niestety nie posiadam

Nie ma takiej opcji, zeby ten Chieftec wymiękł na BB@2,8GHz, jak chcesz mówić o cokolwiek o "bujaniu napieć" zmierz miernikiem!

Zapewne sie zdziwisz, ale po wymianie zasiłki nic sie nie poprawi, bo poprostu procesor sie skończył i nie podkrecisz wyzej, chyba ze dasz wiecej Voltów.

2,5v to jest napiecie podawane na fazę zasilania procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji, zeby ten Chieftec wymiękł na BB@2,8GHz, jak chcesz mówić o cokolwiek o "bujaniu napieć" zmierz miernikiem!

Zapewne sie zdziwisz, ale po wymianie zasiłki nic sie nie poprawi, bo poprostu procesor sie skończył i nie podkrecisz wyzej, chyba ze dasz wiecej Voltów.

2,5v to jest napiecie podawane na fazę zasilania procka.

aha to dzieki za wyprowadzenie mnie z bledu. wsumie 2.7 zapewnia juz w miare dobra wydajnosc i mysle ze do codziennej pracy powinno wystarczyc ale znajac zycie jakas "zaprawiona w bojach" osoba wycisnelaby wiecej :D

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie optymalizacje używałeś?

zmień maxmem na 105(w boot.ini) :)

Kilka podstawowych modyfikacji w rejestrze. Wylączenie zbędnych uslug i procesow.

Bawiłem sie w ramdysk. Czasy w 1m byly minimalnie szybsze.

 

Z maxmem nie probowalem. Ale sprobuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby pojawił się nam nowy stepping "Brisbane" G2 ?

 

...natknąłem się na stronie MSI na takie info:

 

http://global.msi.com.tw/index.php?func=pr...mp;maincat_no=1

 

np.

 

Athlon 64 x2 4400+ (G1, 65W)

Athlon 64 x2 4400+ (G2, 65W)

 

To producent się pomylił czy rzeczywiście mamy nowy stepping :?:

 

Trochę "googlowałem" i w necie nic nie mogę znaleźć konkretnego info na temat "G2" w przypadku X2 jak "Sempów" 65nm - tych "S" to nawet testów nie ma :mur:

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywaliłem wczoraj kompa za okno i sprawdzałem ile poleci ale cos mi sie wydaje ze mam nie tak z chłodzeniem :/ co mi sie udało 1,5v w biosie i doszedłem do wniosku ze chyba muszę zmontować sobie jakieś WC Dołączona grafika

a tutaj 1,55v z biosa

Dołączona grafika

tylko coś moje infinity niedomaga bo sie krzywo z prockeim styka :/

 

aa i czy dało by rade gdzies tak za 200-250zł złożyć jakieś WC na procka ??

Edytowane przez Maciek06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywaliłem wczoraj kompa za okno i sprawdzałem ile poleci ale cos mi sie wydaje ze mam nie tak z chłodzeniem.....

aa i czy dało by rade gdzies tak za 200-250zł złożyć jakieś WC na procka ??

Hehe -ustawienia jak u mnie tyle ,że ja mam 1.575 V by BIOS 24/7.Pamięci u mnie nieco ciaśniej chodzą i chyba dlatego lepsze wyniki osiągnęły.CPU w zasadzie co do joty to samo.Proc i NB na mokro...

200-250 za WC?Bez problemu i to nie tylko na CPU ale i NB obskoczysz.O ile chcesz użytkowe.Bo jak ma się "nazywać", świecić kolorowo, pokazywać przepływy i temperatury, mieć tony plexi i UV przewody +polimer anty glonowo-rybny(miast Borygo+demineralizowana) to zapomnij :D .Koleś na innym forum napisał ,że rezygnuje ,bo "...dobre bloczki zaczynają się od 250..." :mur: .Dużo mitów napędzanych marketingiem jest i tyle.A przecież Bri nawet na 1.6V to nie Pentium Czarnobyl :D .Ma ktoś kasę to kupuje cacka -kolegi komp tak świeci ,że górne oświetlenie jest zbędne :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezły wypas do diaska :D .Mnożnik zwraca uwagę -jest się czym bawić.Czarny zawodnik dokłada białym :rolleyes:

Swoją drogą mam skojarzenia -"czarny" i "uwolniony" mnożnik.Czarny i wolność :blink: .Hehe -kto to zestawienie wymyślił?Nie ,nie wierzę w teorię spiskową...ale ktoś chyba "Korzenie" obejrzał :lol:

Procek co by nie mówić fajny baaaardzo.Dla mnie niestety za drogi w tym momencie ,a jeszcze mam pietra z gwarancją na grafę :huh:.Może byłby dla mnie hamulcem przed przejściem na C2D...jak będzie kasa.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba 1.45 :> Ale nie zmienia faktu, że wyniczek wypaśny.

"Upping voltage from default 1.3V to 1.4V results in stable 3.3 GHz (16.5x multi)" Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisać, to on sobie może, ale wg CPU-Z jest co innego. Fakt, że program może mylić, ale ja miałem identyczny obrazek jak miałem 1.45 pod obciążeniem pokazywało się 1.472.

 

Może lepiej zapytać, go o screena z miernika.

...n/c

 

Ja tam kolesiowi wierzę na słowo.

 

Szkoda że to nadal "trochę puste" MHz; CPU ciut lepszy od Brisbane "G1" ale spodziewałem się czegoś troszkę więcej...

 

Za niedługo zrobię pewnie porównanie MHz w MHz- 2 core 65nm vs 2 core 90nm 2x1 MB cahe :]

 

Fotka tego 5000+ BE

 

Dołączona grafika

 

Z tego co zauważyłem to:

 

G1 - końcówka DD

G2 - końcówka DO

G2 BE - końcówka DS

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisać, to on sobie może, ale wg CPU-Z jest co innego. Fakt, że program może mylić, ale ja miałem identyczny obrazek jak miałem 1.45 pod obciążeniem pokazywało się 1.472.

 

Może lepiej zapytać, go o screena z miernika.

Napisał ile było ustawione w bios.

3200 MHz na domyślnym napięciu to bardzo dobry wynik w porównaniu do G1.

Wygląda na to że do 3200 MHz wystarczy skromne chłodzenie powietrzem a uwolniony mnożnik pozwala na

stosowanie dowolnej płyty obsługującej takie CPU.

 

Tu jest tabelka jakich CPU wykonanych w G2 można się spodziewać

http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model=ALi...p%20R3.0&s=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisać, to on sobie może, ale wg CPU-Z jest co innego. Fakt, że program może mylić, ale ja miałem identyczny obrazek jak miałem 1.45 pod obciążeniem pokazywało się 1.472.

 

Może lepiej zapytać, go o screena z miernika.

Aha, to napięcia mierzy się programami? :D

 

Ciekawe kiedy G2 trafi do naszych sklepów, bo moja sztuka zasługuje tylko na wypędzenie!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, to napięcia mierzy się programami? :D

 

Ciekawe kiedy G2 trafi do naszych sklepów, bo moja sztuka zasługuje tylko na wypędzenie!

Już można dostać 4800+ i 5000+; niestety najtańszego 4400+ G2 jeszcze chyba nie ma :P

 

EDIT:

 

@miron72

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...762&st=2500 #2563

 

EDIT:

 

Nie lubie pisac postów dla 1 zdania :P

 

Z tego co wygolowałem to najniższy model "2 core" rev G2 to będzie 4400+ na tej rev będą również "BE" i Semprony LE od 1250.

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...