Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki, że znów jako lama daję ale cóż - nowość pod strzechą i nic nie kminię:

 

4. obniżasz HT do x3

5. zmienisz dzielnik dla pamieci na 533MHz (dram clock czy coś takiego)

6. napiecie na pamieci 2,10V

7. trfc ustawiasz na 195ns (dla wszystkic banków pamieci)

8. timingi, jeśli były na auto ustawiasz 5-5-5-15 i 2T - CR

9. wrzucasz HTT(fsb) procesora 270MHz

10. mnożnik 9,5 zostawiasz bez zmian, napiecia cpu też nie zwiększasz.

ad5 : nieważna jest tutaj prędkość nominalna kostek z jaką mogą i powinny pracować ?? mam 800MHz

ad9 : rozumiem, że 270 MHz dla HTT to przyjmowane minimum na którym każdy X2 wstaje dla takiego mnożnika ?

ad10 : a jakbym mu ustawił niżej na 9 i ciągnął w górę to byłoby to jakimś zboczeniem ?? (intelowym na pewno bo tam to tylko po fsb sięjedzie przeważnie tutaj więcejk do pracy bym miał)

 

dzięki za zrozumienie, ale wiecie ... od czasów Durnia 900 nie byłem w posiadaniu AMD, a i tam nie kręciłem sprzętem.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze podrygi @ open air + 1.55V.

 

Gdyby tak vcore dalo sie ciut wieksze zastosowac :rolleyes:

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=273613

 

 

 

 

@ PC_Speaker

 

Mnoznik HT na 600MHz

Dram clock na 533MHz i 4-4-4-12-2T @ 2.2V

Vcore 1.35

Mnoznik CPU x 9, HTT 300MHz

 

TRFC - nie wiem jakiej pojemnosci masz kosci.

 

F10 i sprawdzaj jak dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x 1GB w duala puszczone.

 

Zastanawia mnie jeszcze dwie kwestie :

 

co z Q'n'Q ?

 

co z przekroczeniem HTT powyżej 1000 MHz ? Nie za wiele wiem o tym ale coś tam słyszał.

 

Patrzę teraz na Sandrę i własnie jakieś cuda pokazuje, że max HTT link dla tych procków to 2000 MHz ale mój już teraz pracuje powyżej tej specyfikacji :o Nie wiem co i jak na razie wnikam do czytania podręcznika/faq na pierwszych stronach :D

 

EDIT: zastanawia mnie jeszcze jedno : mimo zainstalowania wszystkich wymaganych łatek od MS i od AMD przy obróbce wideo (pełnia pr0 - moviemaker) taktowania w cpou-z skakało na 5600MHz o co k...wa chodzi ? czyżby cpu-z zliczał max z dwóch rdzeni jak media markt ? to bez sensu

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad5 : nieważna jest tutaj prędkość nominalna kostek z jaką mogą i powinny pracować ?? mam 800MHz

ad9 : rozumiem, że 270 MHz dla HTT to przyjmowane minimum na którym każdy X2 wstaje dla takiego mnożnika ?

ad10 : a jakbym mu ustawił niżej na 9 i ciągnął w górę to byłoby to jakimś zboczeniem ?? (intelowym na pewno bo tam to tylko po fsb sięjedzie przeważnie tutaj więcejk do pracy bym miał)

ad5 nie jest ważne, ze masz RAMy co mają 800 lub słabsze co latają na 800MHz, bo chodzi o to by sprawdzic maksymalne podkrecanie procesora (i RAM nie blokował), jak je znajdziesz to kombinuj wtedy najwyższa mozliwa czestotliwosc ramu i znajdz sobie punkt optymalny. Ja jestem w tej komfortowej sytuacji, że obecnie głównym moim zestawem jest DFI na rd600 (na intela) i tu można krecić RAM całkowicie niezależnie od procsora. :)

ad9: co do zasady tak, gwarancji jednak nie daje.

ad10: wiele osób tępi połowkowe mnozniki i schodzą oni do 9 i też maja dobre rezultaty, u nich 9,5 powoduje niestabilności, u mnie nie było z tym problemów i jeżdzę na 9,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad5 nie jest ważne, ze masz RAMy co mają 800 lub słabsze co latają na 800MHz, bo chodzi o to by sprawdzic maksymalne podkrecanie procesora (i RAM nie blokował), jak je znajdziesz to kombinuj wtedy najwyższa mozliwa czestotliwosc ramu i znajdz sobie punkt optymalny. Ja jestem w tej komfortowej sytuacji, że obecnie głównym moim zestawem jest DFI na rd600 (na intela) i tu można krecić RAM całkowicie niezależnie od procsora.

- w dużym skrócie mogę przyjąć (pi razy oko), że działa to bardziej jak na BX'ie - dzielniki pamięci względem szyny procesora - o takie wyjaśnienie mi chodziło, bo mi trochę ciężko było zakminić o relacji HTT-DDR-CPU Multi. Teraz już się w tym połapię :D

 

Dzięki za esencję do obróbki svende :twisted: będziem się kręcić nieco :D

 

EDIT: no to ok. Pierwsze podejście spalone, ale już za sobą.

 

wbiłem tego ctrl+f1, wlazłem w opcje i cokolwiek zgłupiałem .... bo nie kumam co to za opcje są z tymi PCIE Spread cośtam, SATA Spread cośtam i HT Spread cośtam, ponadto gdy ustawiłem K8 HT <-> DRAM na 3 i tak mi cpu-z pokazał cpu/7 więc chyba nie trafiłem w opcję. Poza tym pod tą opcją znów kolejna K8HT <-> cośtam i są trzy ustawienia : Auto 8 (ze strzałką w dół i górę ) oraz 16 (też ze strzałkami) OCB ?

Napięcie ust. na sztywno na 1,35V, DDR +0,05V (może za mało), multi x9 a fsb ani 270 ani 250 nie chce żreć. (chociaż podejrzewam, że coś źle policzyłem i wyszło - te połówkowe zabawki). Kuźwa chcę go pokatować dla sprawdzenia co potrafi w razie 'W', ale jak na razie nie bardzo to łapię. Ktoś może spotkał się z takimi oznaczeniami i jak to przełożyć na język FAQ z 1wszego postu ?

 

Aha: po przestawieniu na te sugerowane ustawienia przy FSB270 nie wstał, a przy 250 zaczął wyć brzęczyk w budzie :( dopiero po załadowaniu "Fail safe mode'a" przestał drzeć ryja. Ktoś podpowie co to i jak zabić ?

 

P.S: ten K8HT cośtam to odpowiednio:

K8<-> NB Link

K8<->NB Width <- czyli jak to bedzie z obiema opcjami w odniesieniu do taryfikatora podawanego w FAQ Abita?

 

 

EDIT: ustawiłem gada jak podpowiedzieliście (dzięki luk1999) oraz reszta :twisted: na dzisiaj na lajcie tak o : http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=274259 więcej nie jadę na teraz bo jutro trzeba wcześnie wstać. Na dniach go podkatuje i będę wiedział co potrafi. Tylko nie wiem czemu nadal w zakładce memory pokazuje mi w cpu-z : fsb:dram -> CPU/7. Jak zmienie na dram freq 667 to będzie inaczej czy jeszcze gdzie indziej szukać opcji do tego ?

tak czy inaczej : pierwsze kręcenie zielonego mam za sobą a co będzie dalej : czas pokaże :D Dzięki za pomoc (za już i na przyszłość).

 

EDIT: wynik sprzed minuty: jak na lamę to całkiem nieźle mi idzie :P ale jeszcze timingów nie ruszałem. http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=274608 vcore 1,3500

 

jak przestawic ten nieszczęsny stosunek CPU:DDR CPU/7

 

screen:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dołączona grafika

 

EDIT: http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=274622 : po przestawieniu pamięci na 400 i podbiciu napięć do 1,400V, + 0,250VDimm i 0,025 VNB

 

Screeny:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

EDIT: wróciłem z Krakowa do doma, odpalam na budzie - cisza, odpalam bez guźmaka (zwierając) - cisza, clrcmos - odpalanie - cisza. Wkurzyłem się, przepiąłem się na starą budę pood intelem i dla pewności wciskam w amd start i zadziałał.... z wyjętym D-Linkiem 520+ :( ale teraz z tym d-linkiem odpalił normalnie na fsb 310 ... OCB ?? Może być że ten 4MB bios sięgubi sam w sobie i trzeba mu zmiany co jakiś czas na wykrywanie sprzętu czy co ?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brisbane G1 1900@3344MHz

Dołączona grafika

To max mojego Brisbane. Moze w ciagu tygodnia-dwóch będe miał wodę to jeszcze coś urwę

Ubrany w ciepła kurtkę, wojskowe buty i grube skarpety udałem sie na działke rekreacyjną gdzie stacjonuje poniższy zestaw:

AMD 64 X2 "Brisbane" 3600+

Abit KN9

radeon x600pro

2x1GB Kingston 667MHz na Elpidach

160GB dysk Samsunga

Seasonic S12 500W

procesor objuczony w Scythe Andrzeja Samuraja, na którym przymocowany był Wentylator Silverstone 2400obr.

Podsumowujac budzetowy zestaw z chłodzeniem powietrznym. Temperatura otoczenia ok. -2st. C

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1,425 i 1,450V było najstabilniej, na wyższym napieciu winda sie juz nie ładowała. Z temperatura też już zjechać nie mam za bardzo jak bo CB łapalem. Szkoda że Elpidy powyzej 1060MHz na 2,3V już nie ładowaly windy. Na dzielniku 7, na który po zabawach w piątek (dzielnik 6) i sobotę (dzielnik 8 ) liczyłem sie zawiodłem, powyżej 3100MHz CCMOS

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

svende

 

świetny wynik ale swoja drogą tez mam G1, za to nie jest tak kolorowo moze to przez pamieci nie wiem sam juz :( za to jak go kupowałem miałem zagwarantowane 3ghz przy 1,4-1,45v no i u mnie kupa 2,8ghz prz 1,525v w biosie :( wyszlifowałem nawet cooler od spodu był delikatnie krzywy teraz styka sie ok. juz sam nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

svende

 

świetny wynik ale swoja drogą tez mam G1, za to nie jest tak kolorowo moze to przez pamieci nie wiem sam juz :( za to jak go kupowałem miałem zagwarantowane 3ghz przy 1,4-1,45v no i u mnie kupa 2,8ghz prz 1,525v w biosie :( wyszlifowałem nawet cooler od spodu był delikatnie krzywy teraz styka sie ok. juz sam nie wiem

 

 

 

Windosy miały lepsze OC, niestety pod tym względem Brisbane nie popisał się a porocek kolegi to prawdziwy unikat ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem, że zazdroszcze wyniku :) u mnie sie wiecej niz 2750 MHz nie da zrobic, taka sztuka, i napiecie 1,5V, wiecej juz jak daje to nie ma efektu w postaci przyrostu MHz. Czy te nowe Bri co są w sklepach od rękią 3G? Bo moze sie skusze :) albo na F3 z 2x1MB cache L2, tez opcja. Bo czekać na K10 w rewizji B3 (i spadek cen) mi sie nie bardzo chce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem, że zazdroszcze wyniku :) u mnie sie wiecej niz 2750 MHz nie da zrobic, taka sztuka, i napiecie 1,5V, wiecej juz jak daje to nie ma efektu w postaci przyrostu MHz. Czy te nowe Bri co są w sklepach od rękią 3G? Bo moze sie skusze :) albo na F3 z 2x1MB cache L2, tez opcja. Bo czekać na K10 w rewizji B3 (i spadek cen) mi sie nie bardzo chce :D

 

są jakieś nowe Brisbane w sklepach ? nic mi nie wiadomo

kolega z 3.3G ma B1 przecież

 

też masz Brisbane (czyli 0.65u)

Edytowane przez TOMAHAWK_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są jakieś nowe Brisbane w sklepach ? nic mi nie wiadomo

kolega z 3.3G ma B1 przecież

 

też masz Brisbane (czyli 0.65u)

Nie B1 tylko G1; w sklepach jest również Brisbane w rev G2 (na tej rev np. jest Brisbane 5000+ Black Edition)

 

B2 to rev Phenoma przyszłe "X4" mają być na B3 i powinny mieć lepsze o/c :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ostatnio im coś nowego doszło do cennika... fajnie. Co do 4000+, to chodziło mi oczywiście o ich dostępność w Polsce (a raczej niedostępność) bo np.: w Niemczech to było tego od groma, jak kupowałem prawie 2 miechy temu swoje G2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie B1 tylko G1; w sklepach jest również Brisbane w rev G2 (na tej rev np. jest Brisbane 5000+ Black Edition)

 

B2 to rev Phenoma przyszłe "X4" mają być na B3 i powinny mieć lepsze o/c :)

 

 

 

literówka, chodzilo oczywiście o G1...

 

 

 

 

 

 

 

Najtańsze G2 to model 4000+, choć nie wiem czy jest dostępne w Polsce.

 

 

 

Widzę, że ostatnio im coś nowego doszło do cennika... fajnie. Co do 4000+, to chodziło mi oczywiście o ich dostępność w Polsce (a raczej niedostępność) bo np.: w Niemczech to było tego od groma, jak kupowałem prawie 2 miechy temu swoje G2.

 

 

 

Tańsze G2 są 4200+ za 233zł http://lider24.media.pl/product_info.php?c...c22d37dd33ba5cf

a poza tym jak sie wstuka do googla ADO4000DOBOX to wyskakują rumuńskie strony z tym procem czyli wersja G2 4000+

 

 

 

http://products.amd.com/en-us/DesktopCPUFilter.aspx mówi że najwolniejsze x2 G2 to 4400+ (i BE-2400 i LE-1250...)

 

ciekawe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie, chcialem zmienic PCI na 33 mhz na plycie DFI infinity nF 4 ultra, bo tak pisali na innych forach, ale nie moge tego znalezc w biosie, pokieruje mnie ktos ??

po drugie chyba mam popsute czujniki temperatur , w stressie na boxowym coolerze proc 4000+@2,5 ghz pokazuje mi 30 stopni, jak odczytac prawidlowe temperatury ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś mi powie jakie będzie bezpieczne napięcie na co dzień dla X2 3600+ na rdzeniu brisbane ? Nie mogę wyciągnąć z tego proca więcej niż 2,7GHz ;/ Płytka Abit KN9. Teraz mam napięcie 1,35/1,375 nie pamiętam dokładnie...

Może wina ramu? Mi na kn9 bez podnsozenia napiecia idzie stabilnie na 2.9GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie czy to dobry wynik:

4000+ G1 @ 2,8 ghz 1,3 volta cooler boxowy, SP2004 odpalone na 2 godziny, stabilnie, tylko nie moge odczytac prawidłowych temperatur bo raczej 41 stopni w stresie to chyba niemozliwe przy takim przetaktowaniu.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...