Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Nicolass, od dłuższego czasu szerzysz jakieś dziwne teorie i teraz ta o 3400 mhz.

 

brisbane są wolniejsze od windsorów wiec mając to samo oznaczenie, zawsze mają wiecej mhz (+100), f3 kończy sie na 6400+ (3200mhz) dlatego 6500 ma 3300mhz a nie 3400 jak piszesz, następnym razem przemyśl x razy swojego posta zanim naskrobiesz bo potrafisz jedną celną ripostą wywołać smiech a nie uśmiech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro Bri mają + 100 MHz, to taktowany zegarem 3300 MHz nazywał by się 6400+, niby czemu AMD miało by zmieniać nagle nazewnictwo? Skoro trzyma zasadę nazywania Bri: 5600+ 2.9 GHz, 6000+ 3.1 GHz, więc jeżeli 6500+ to też Bri, to powinien mieć [co logiczne] 3.4 GHz. Chyba że AMD zmieni nagle nazewnictwo, ale nic takiego nie ma w niusach :)

 

Zresztą, nic właściwie nie wiadomo, czy to Bri będzie czy nie :P więc mnie nie obrażaj, ja tyko staram się logicznie myśleć ;)

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze nie osłabiaj mnie juz dziś.

 

- 6400+/3200mhz/windsor

- 6500+/3300mhz/brisbane

 

widzisz zależność +100mhz ?

 

moze i powinien mieć 3400 ale po co ?

 

AMD daje zegary wyższe o 100mhz i trafiło tak a nie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro Bri mają + 100 MHz, to taktowany zegarem 3300 MHz nazywał by się 6400+, niby czemu AMD miało by zmieniać nagle nazewnictwo? Skoro trzyma zasadę nazywania Bri: 5600+ 2.9 GHz, 6000+ 3.1 GHz, więc jeżeli 6500+ to też Bri, to powinien mieć [co logiczne] 3.4 GHz. Chyba że AMD zmieni nagle nazewnictwo, ale nic takiego nie ma w niusach :)

 

Zresztą, nic właściwie nie wiadomo, czy to Bri będzie czy nie :P więc mnie nie obrażaj, ja tyko staram się logicznie myśleć ;)

Wiadomo że to nie będzie Brisbane ani Windsor tylko to co miło być

czyli X2 z 2MB L3 .

http://geizhals.at/deutschland/a360546.html

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

Jakoże temat troszkę się rozrósł i życia mi nie starczy aby go całego przeczytać zapytam:

Jak statystycznie wygląda podkręcalnośc brisbane 4000+? Czy 2,7Ghz bez zmiany napięcia to dobry wynik, czy każda sztuka tyle potrafi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi!

Problem jednak dot. tego jak statystycznie te procki się kręcą. Z początkowych stron wyczytałem, że samo osiągnięcie 3GHz na 3600+ to już dobry znak. Do 2,6-2,7 ida bez zmiany napięcia, potem już potrzebują. Czy coś zmieniło się w tej materii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale jak czytałem Trofix Twoją pierwszą wypowiedź po raz pierwszy, nie wiedziałem, że jest do mnie :)

Może inaczej: na allegro jest do kupienia brisbane 4000+ (a więc tylko i wyłącznie G1 - wniskuje to z: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_AMD_A...icroprocessors) który kręci się do 2700mhz bez zmiany def vcore (swoją drogą jakie jest def vcore?). Co prawda nie jest to wynik potwierdzony żadnym sp2004 czy pi, ale ponoć działa stabilinie. Chciałem się dowiedzieć czy warto kupić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska a czy takie chore odczyty temperatur z procka (10 - 15 st w idle) sa podstawa do gwarancji?

 

Bo nabylem dwa dni temu proca i czujnik na plycie pokazuje niecale 40st a odczyty z rdzeni bez sensu...

instalowalem najnowsze softy (everest, coretemp, sys inf for win...), wszystkie pokazuja taksamo.

 

Prosze o info bo jesli takie cos nadaje sie na gwarancje to wysylam poki mam jeszcze stary zestaw w domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo

A ja mam pytanko z innej beczki:

Czy nadal potrzebny jest amd Optimizer do poprawnej pracy procków?? Bo zamierzam " W KOŃCU" :/ złożyć zestaw na amd i się zastanawiam czy nadal są jakieś problem np. w grach itp.??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam wymienic proc i mam kilka pytan.

 

1. Czy mnoznik a64x2 5000+ brisbane da rade udzwignac go do 3ghz przy htt 200 mhz?

2. Brac zwykly 5+ czy BE?

3. Jak juz siadzie na docelowym 3ghz jakie chlodzenie polecacie, ja myslalem o AC freezer 64 lp z dodatkowym 12cm wiatrakiem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...