Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

średnie to robi 3ghz na def vcore a to nawet na 1.40V nie robi 3Ghz

Ustaw dzielnik 800, timingi na 5-5-5-18-26 trfc 127/195ns, dowoltuj pamięci... coś mi się wydaje, że to niekoniecznie wina procesora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dodam że wcześniej miałem 3800+ F2 i był on podkręcony na 2600Mhz i pamięci spokojnie chodziły na 5-5-5-15 800mhz :)) więc to chyba nie pamięci wysypują ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właściciel Foxconn'a wyjaśniał, że tajemnicą 440mhz jest Clockgen icon_razz.gif

A dokładniej aplikacja FOX ONE.

 

 

Mam tylko pytanie dotyczące napięcia na NB, i samej szyny (HT link x3/x4/x5) jak to z tym jest, jak najbezpieczniej je ustawić?

Napięcie najlepiej standardowe :D ale +200mV jest jak najbardziej ok, +400mV z nawiewem też bez problemu działa.

HT x3 ale najlepiej nie przekraczać HT1000Mhz gdy zajdzie potrzeba można ustawić x2.

 

 

Trancvission

Spróbuj dobrać tak dzielnik pamięci aby ich częstotliwość była zbliżona do nominalnej, przy prędkości procka ok 3GHz. Timingi ustaw zgodnie z SPD (Everest->płyta główna->SPD) + trfc 195ns dla każdego ze slotów.

Przykładowy screen:

Dołączona grafika

Timingi ustawione zgodnie z SPD dla 667MHz. (Moje pamięci jeżeli posiadają za luźne timingi dla danej częstotliwości to potrafią się wysypać) W ten sposób szukamy częstotliwości jaka nas interesuje z wykluczeniem wpływu pamięci na o/c procka.

Można podbić napięcie procka jeżeli okaże się niestabilny, trzeba tylko uważać na temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuje dzięki, inna sprawa że mam rev G1 a ty G2 z tego co widzę,

 

HT x3 ale najlepiej nie przekraczać HT1000Mhz gdy zajdzie potrzeba można ustawić x2.

 

no właśnie w jakim wypadku ustawia się HT x2?

 

skoro najbezpieczniej trzymać HT poniżej 1000MHz, to dlaczego po resecie biosu, standardową wartościa HT x5?

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G2 jest podobno lepsze do o/c.

Znalazłem akurat taki screen na dysku z priorytetem 1, możliwe że robiłem też na 9 ale nie jestem pewny. 12 godzin na prio 1 daje jednak pewność że jest stabilnie. W GTA4 i ET na takim taktowaniu procka żadnych zwiech, resetów czy bluescreenów nie było.

 

edit:

HT x2 w przypadku sprawdzania max HTT.

Może trochę nie jasno opisałem ale standardowo mamy 1000Mhz, przy HTT300 i HT x3 mamy HT900Mhz, przy HT x4 bedzię 1200Mhz więc o 200Mhz więcej niż standardowo. W tym przypadku wpływ częstotliwości HT na wydajność nie jest duży, więc lepiej ustawić x3 i mieć spokój :D.

Gdzieś kiedyś widziałem testy porównujące HT1000, 800 i chyba 600. Różnice były minimalne.

Edytowane przez -cinek-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze jutro się pobawię :D bo zauważyłem ze ramy wsadziłem odwrotnie niż miałem wcześniej. Kiedyś miałem wsadzone (elipdy-samsungi) a teraz mam odwrotnie nie wiem czy to przez to ale przełożę tak jak były kiedyś :)) i zobaczymy i jeszcze będę motał z tymi timingami zobaczymy co z tego wyjdzie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są maksymalne temperatury dla Brisbane?

 

Tak jak dla Inteli E8xxx uznaje się, że do 75 stopni może być (ale najlepiej poniżej 70), tak ile jest dla Brisbane? Chodzi mi o 3600+ jeśli ma to znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj F3 4600+ robi 3550 przy 1,50V (miernik)

lub 3,0Ghz 1,20V (miernik) ewentualnie 3,2Ghz 1,33V

udalo mi sie tez odpalic kompa na 3,75Ghz 1,55V stabilny tylko w biosie :)

 

http://img156.imageshack.us/img156/4831/f33760.jpg

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=556090

Full stable. Procek na sprzedaz, lezy na polce i zdobi pokoj :)

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F3 ma to do siebie ze kreci sie lepiej od G1. Twoje wyniki nie sa złe ale szału ni ma :P

Moj były x2 4600+@3851 MHz :)

 

Najlepszy F3 jaki mialem to Opteron 1210, ktory z 1,8GHz polecial na 3637 MHz . Mam go do dzis, smiga sobie na 3GHz@1.25v

Oczywiscie w rekach mialem inne modele F3 ktore robily znacznie wiecej, jednak Opteron osiagnął najwiecej % :)

 

 

Koniec o F3 bo to temat o Brisbane :)

Edytowane przez Sardyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje wyniki byly na AC.

to po pierwsze

po drugie nie wiem czy by nie poszedl wiecej, pl.glowna nie dawała wiecej papu niz 1,55V real 1,53V

 

Ja mialem jednego F3, swojego

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem dodac ze moje wyniki byly na plycie z syg. :) Gdzie sam asus nie dał supportu dla prockow 125TDP (6000+ i 6400+)

Wiec raczej moja sztuka lepsza od twojego F34600+ :P

 

Jak bym zapodał V 1,60-1,65 przy WC mysle ze by bylo 3,9Ghz Jak odpalał kompa na prawie 3,8 1,55V

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam chciales sprzedac proca jednak sporo za niego wolasz. Skoro lezy i zdobi pokoj to poczekaj z nim do zimy i pokaz jakies wyniki @zima cooling :-D

 

eot

a no nie sprzedałem bo ludzie rzucali smiesznymi ofertami, jeden koles z forum krzyknal 100zł nawet. Narazie kasy nie potrzebuje wiec proca juz nie wystawiam na allegro ani na forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest bezpieczne napiecie do przetestowania wyżej jak i do codziennego użytku dla brisbane?.

Mam własnie takiego procka na default to 4800+ z tym że udało mi sie go ustawić na 3200mhz (12,5x256) -vcore 1,38v. Dalej jak podbijam mu magistrale żeby chodził na 3300 to winda sie ładuje ale jest niestabilny bo puszczam 3dmarka 03 i niebieski ekran w drugim czy trzecim tescie i restart.

Zapodałem 1,42v ale to samo, wyżej boje sie mu prądziska dać żeby go przypadkiem "nie uśpić na wieki" ^^. Stąd moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pewien problem ze swoim prockiem amd x2 4400+, zacznę może od początku.

 

Na początku gdy zakupiłem owego procka, to nałożyłem na niego niestety dość marną paste firmy Qoltec, temperatury były dość ciekawe 32/33*C w idle... w stresie ponad 50*C nie pamiętam ile dokładnie, oczywiście na box chłodzeniu. Potem zacząłem sobie go podkręcać... I temperatury rzecz jasna zaczęły troszeczkę podnosić się do góry. Początkowo podkręciłem stabilnie na 2,88MHz, gdzie temp w stresie były max 64*C tutaj troszeczkę się przestraszyłem więc na tym moje podkręcanie się skończyło. Przez jakieś 5dni komp pracował na tych ustawieniach na prawie max obrotach gdzie temp była około 60*C+++ Po tych właśnie kilku dniach coś zaczęło się dziać dziwnego, a mianowicie zauważyłem to w grach, komputer zaczął się przycinać, gdzie wcześniej nie miało to miejsca, gdy grę ustawiłem nawet na najniższe detale, niestety działo się podobnie i komp strasznie mulił. Jeśli chodzi o praca w systemie, kopiowanie, odtwarzanie filmów itd... takie coś nie ma miejsca. Testowałem orthosem, super pi, wszystko działało poprawnie, nic się nie działo. Postanowiłem zmienić pastę na coś lepszego, myślałem że to coś pomoże, ale niestety nie za bardzo, obecnie procek jest na standardowych ustawieniach czyli 2,3MHz i w spoczynku temperatury są 36/35 do 38/37 w stresie jeszcze nie sprawdzałem. Zasilacz jaki mam to Tagan U22 480W, grafe radek x1950, płyta gigabyte ga-ma770-ds3

 

Czy te temperatury w spoczynku dla tego procka na box chłodzeniu są odpowiednie? 36/35?

 

Czy te przycinki to może być wina tego że procesor się przepalił? Max temp jakie pokazywał CoreTemp to max 64*C

 

Co może być przyczyną że tak strasznie muli w grach?

 

I dlaczego na początku temp były w spoczynku po 33/32 a teraz są na 36/34? jest lepsza pasta, te same ustawienia... a temp nie spada.

 

Tak to wygląda w czasie pracy orthosa

 

Dołączona grafika

Edytowane przez KamiloP19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do HT to najlepiej trzymać 1000Mhz

 

Dla czego? Na co to wpływa po przetaktowaniu (negatywnie)

 

ale jak jest wyżej to nic złego się nie dzieje. Moja płytka hasała 1465mhz, wyżej zaczynały się cyrki ^^

 

Moja na 1260 Mhz - wyżej nie próbowałem. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...