Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Kyle, zlituj się, jakiej daty są posty na które odpowiadasz :ploom:

 

Teraz dopiero się zainteresowałem OC tego procesora i pytam dla czego tak przestrzegają przed OC HT.

 

A już doczytałem ... że nic nie daje do wydajności, a jedynie może pogorszyć stabilność, więc najlepiej trzymać się standardowej częstotliwości.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Problem leży w podkręceniu Athlona 64 X2 4400+ 2,3ghz. Próbowałem kilkakrotnie podkręcać procka, jednak za każdym razem przy próbie ładowania systemu następował restart komputera. Kiedyś gdzieś wyczytałem, że 4400+ spokojnie podkręcać można do 3 ghz, zacząłem jednak od 2,5 ghz. Po kolei zmieniałem napięcie na procesorze 3.0V do 3.5V, timingi pamięci, częstotliwość szyny HT, jednak efekt zawsze był ten sam, restart PC. Mój brat ma podobny komputer, z tą różnicą, że posiada Abita KN9 Ultra i athlona 4200+, jednak u niego kręcenie idzie bez żadnych problemów do 2.6ghz. Próbowałem na różnych systemach, bo pomyślałem, że win 7, który nie chciał się włączać z powodu zmodyfkiowanej konfiguracji komputera (przynajmniej tak mnie o tym informował), jest tego przyczyną. Niestety na XP, czy nawet w trakcie instalacji systemu komputer robił restart. Jest jeszcze jedno, przy uruchamianiu PC oznaczenie PC nigdy się nie zmienia, to znaczy, że kiedy teorytycznie pracuje jako 5000+ wyświetla go jako 4400+.

 

Oto specyfikacja mojego komputera:

AMD Athlon 64 X2 4400+ 2.3ghz

Abit KN9 SLI rev. A1

Goodram DDR2 800mhz 2x1gb

Zasilacz Amrarcrox Warrior AX450-PNF 400W

Edytowane przez Yoi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałbym zacząć od napisania, co zmieniłeś i na jaką konkretnie wartość.

Bo napięcie procesora to zdecydowanie nie było 3 V.

Poza tym polecam zapoznanie się z FAQ w pierwszym poście tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to trochę dziwne, ale standardowo napięcie wynosi 3.0V, później zwięszkyłem do 3,75-4.0V, szynę HT dałem na x3, timingi CR na 2 oraz CL na 5 i wartość (nie pamiętam już dokładnio co to było, pomagałem sobie konfiguracją by_dymy z pierwszego postu) 127.5n. Brnąc dalej udało mi się wszystko ustawić, nawet system włączył się, ale natrafiłem na następny problem, temperatura wynosi 65 stopni w spoczynku i sięga 85 w stresie, chociaż cooler jest ledwo ciepły (srebrna pasta Zalmana, chłodzenie Pentagram Alpaya HP-90 AlCu), a everest w temp. rdzeni pokazuję temperaturę 38 stopni w pierwszym i 39 w drugim rdzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wpadł mi w ręce komp którego podarowałem siostrze 4 lata temu, teraz wyjechała do uk a ja chciałem się pobawić w to co kiedyś i o dziwo poszło mi lepiej niż ostatnio :D

 

Dołączona grafika

 

Grałem juz w Crysis i CODMW i chodzi stabilnie,

 

Niestety zwiększenie o 1 mhz nic nie pomaga, a napięcie juz mam na 1.45, czy podniesienia na 1.5 coś pomoże? Ogólnie podnosi sie system na 3000 mhz ale po 3 minutach BSOD :D

Ustawienia mam tak:

9,5

HTx3

305

DRAM 400

1,45 cpu i 2,1 pamięci

 

 

Pamięci mam na 2 T

i 5,5,5, 15, 25 lecąc od góry a reszta na auto:D

 

Myślę, że więcej nie pójdzie stabilnie, chyba że macie propozycje:D płyta to DFI NF4 ULTRA II Infinity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam bri g1 3600+, latał sobie 4 latka na 2,7ghz@1,35vcore (mógł mniej, ale kontrolnie miał) na boxie i nigdy nie przekraczał 55*

ostatnio sprawdzałem proc kumpla czy działa i teraz mam problem, bo po przekładce nie działa mi dual :/ dodam że płytka kn9 i tematy przeczytałem o niej i o bri mam 2x 1gb goodram (kupowane osobno, nigdy nie kręcone)

teraz komp lata z obydwiema, ale w singlu i nie ma bata żeby odpalił, bo tylko piszczy przy POST, a po wsadzeniu z powrotem 2giego proca śmiga elegancko

 

wiecie może w czym może być problem? czy proc już jest uwalony? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wpadł mi w ręce komp którego podarowałem siostrze 4 lata temu, teraz wyjechała do uk a ja chciałem się pobawić w to co kiedyś i o dziwo poszło mi lepiej niż ostatnio :D

 

Dołączona grafika

 

Grałem juz w Crysis i CODMW i chodzi stabilnie,

 

Niestety zwiększenie o 1 mhz nic nie pomaga, a napięcie juz mam na 1.45, czy podniesienia na 1.5 coś pomoże? Ogólnie podnosi sie system na 3000 mhz ale po 3 minutach BSOD :D

Ustawienia mam tak:

9,5

HTx3

305

DRAM 400

1,45 cpu i 2,1 pamięci

 

 

Pamięci mam na 2 T

i 5,5,5, 15, 25 lecąc od góry a reszta na auto:D

 

Myślę, że więcej nie pójdzie stabilnie, chyba że macie propozycje:D płyta to DFI NF4 ULTRA II Infinity

 

Ja swojego Bri 3600+ wykręciłem także max do 2,9 z hakiem i także na takich wysokich napięciach. Z tymże na co dzień latał na 2,8 @ 1,45 jak dobrze pamiętam. Niestety po 2 latach takiego katowania proc umarł, a konkretnie uszkodzeniu uległ prawdopodobnie kontroler pamięci, który bardzo nie lubi wysokich napięć. Proc także nigdy nie był przegrzewany, a jednak odpadł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ja już przesiadłem sie na mojego lapa z powrotem, ale Brisbane jeszcze chodzi.

Strasznie niestabilny jednak, no i dodatkowo chyba karta grafiki galaxy 7900 siadła, albo zasilacz - krzaki w krach artefakty i popękane obrazy.

 

Jednak na 2,9 chodził przez 6 miesięcy na GTA 4 i przeszedłem do końca, całego:) na medium:) fps tak 25 35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...