Skocz do zawartości
lhorror

Fs D1107 A11 I Celek Na 100

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest następujący. płytka to Fujitsu Siemens D1107 A11. Wedle instruktu chodzą na niej celilny na 66 do 533 i p3 na 100 do 800. Jak zwykle nie zwróciłem na ten fakt uwagi i włożyłem do niej celka 633/66. Bios wykrywał go jako pentium pro. Po aktualizacji już prawidłowo jako celerona i wszystko ładnie biegało. To wrzuciłem na nią celka 900/100. bios go prawidłowo rozpoznaje, ale d**pa "patch for cpu not installed" i czaicie towarzysze - wsio się wiesza. Wersja biosu to 4.06 1.16 z 16.10.2001.

Szukałem spatchowanego biosu ale nic nie znalazłem. help!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciezko bedzie przeczytalem opis i tam 4.06 v1.16 i tam pisze ze support dla celerona ma

ale zaintrygowalo mnie to:

- Processor patch for Coppermine cC0-stepping (p686)

was inluded.

czyli jakis patch dla steppu cC0 zostal dolaczony ale co za patch to nie mam pojecia a wez sproboj wgrac wersje biosu 1.15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na siemensach nie za bardzo chce isc na 100 poprzez wyrywanie pinu bynajmniej ja probowalem na dwoch pod i815e i niedarady, co innego jak masz zworki do wymuszenia ale tam czegos takiego chyba nie ma??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. i faktycznie ani b21 ani wyrywanie pinu nic nie daje. co gorsza 766/66 też nie chce obsługiwać :| jak rano nic nie uda mi się zrobić to zostawiam ten badziew w cholerę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...