Skocz do zawartości
Kamyk_^

Pomiar Temperatury W Serwerowni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktos z was mial do czynienia z urzadzeniami do kontroli temperatury w danym pomieszczeniu? Takimi jak AP9340 firmy APC?

 

Wlasnie chce je zakupic i sie zastanawiam czy sa jakies inne odpowiedniki, czy tez inne firmy ktore tworza taki sprzet.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na codzień doczynienia z APC EMU 9319 i EMS 9320 są to starsze modele, ale jeśli masz jakieś konkretne pytanie to wal na priv :wink:

 

Powiem tak, dzięki 9320 wiem:

 

- jaka jest temp i wilgotność - dostaję maila gdy coś nie tak, przekroczony jakiś próg

- czy ktoś otworzył szafę

- czy ktoś wszedł do powieszczenia (po drobnej acz kosztownej rozbudowie można mieć serię zdjęć osoby która weszła)

- czy coś się pali

- czy pomieszczenie zostało zalane

- czujnik wstrząów, jeśli ktoś próbował otworzyć jakąś szafę na chama

 

Urządzenie jest całkowicie niezależne i super elastyczne jeśli chodzi o rozbudowę czy zarządzenie. Nie wyobrażam sobie pracy bez tego. Raz zapomniałem włączyć z powrotem klimy, ale APC mi o tym przypomniało :wink: APC EMU jak EMS potrafi zarządzać także chłodzeniem w szafach APC NetShelter :wink:

 

Test drive EMS's http://159.215.9.50/ user i hasło: apc

 

i EMU http://159.215.9.66/home.htm user: apc pass: apc

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja juz mialem akcje ze lod sie zaczal robic w klimie i cos sie przytkalo. Wchodze do serwerowni a tam z 30 stopni na plusie :) masakra doslownie :) A tak dzieki temu urzadzeniu mial bym od razu kontrole :)

 

Raczej zdecyduje sie na APC 9340 - czyli nowszy model AP9319. Widzialem testdrive i spelnia moje oczekiwania :) Tylko mam pytanie do Grimlock-a:

 

- jaka jest temp i wilgotność - dostaję maila gdy coś nie tak, przekroczony jakiś próg

- czy ktoś otworzył szafę

- czy ktoś wszedł do powieszczenia (po drobnej acz kosztownej rozbudowie można mieć serię zdjęć osoby która weszła)

- czy coś się pali

- czy pomieszczenie zostało zalane

- czujnik wstrząów, jeśli ktoś próbował otworzyć jakąś szafę na chama

Rozumiem ze do takich funkcjonalnosci jak otwarcie szafy i wejscia do pomieszczenia masz jakies czujniki, czy moglbys powiedziec jakie to sa? Bo do temp. znalazlem AP9335T i AP9335TH. Takie tez sa w pudelku z AP9340.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten APC EMU AP9340:

 

http://www.apcc.com/resource/include/techs...base_sku=AP9340

 

z tego widać w dokumenacji to może on badać temp, wilgotność i zarządzać modułem chłodzącym w szafie oraz dodatkowymi czujnikami temp/wilgotności.

 

EMS bada znacznie więcej czynników, ale większość czujników trzeba dokupić jako opcję :wink:

 

- czujnik dymu montujesz pod sufitem

- ruchu na ścianie

- otwarcia drzwi w szafie między ramą a drzwiami

- wstrząsu w miejscu szafy, zwykle najbardziej podatnym na włamanie

- wilgotności przy podłodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za swojego EMS'a AP9320 dałem około 2000 zł wraz z dodatkowymi czujnikami - upolowałem go fartem, wchodziły w tym czasie nowe modele (ten był zastępowany) i udało mi się go kupić znacznie taniej. Poszukaj, podzwoń po dystrybutorach takich jak Techdata, ABC Data :wink: Całkiem możliwe, że kupisz sporo taniej i najnowsze modele :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...