Skocz do zawartości
IIPiotrekII

Problem Z Wykręceniem Semprona64

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

Co się dzieje z tymi Sempronami :mur:

mój sprzęt to:

dfi infinity nf4x

amd sempron64 3000+box

512mb ram ddr400

grafika jakiś shit na pci na przeczekanie do wtorku na 7600gs palit sonic (w związku z tym stres to orthos i superPi)

 

 

 

 

@2200 stabilnie temperatóra w spoczynku 29*C :blink: Dołączona grafika

gdy ustawie

@2300 już myślałem że w pełni stabilne ale... gdy pisałem wcześniej ten temat zwiech :( (superPi 16M zaliczone, a jednak jeszcze było niestabilne :( )

czy program orthos jest wystarczający do tego żeby sprawdzić czy jest stabilny? (i który test wybrać? ) Dołączona grafika

jakie ustawienie wybrać?

co teraz?

dać jeszcze V?

teraz jest podkręcony jak na 1 screenie :)

mnożnik htt ustawiony jest na 3x

napięcie zwiększałem tylko na procesor!

mój semp ma 2 miechy, czy te nowe semprony64 są rzeczywiście "zmoddowane" przez amd bo się za mocno podkręcały? :blink:

Edytowane przez IIPiotrekII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 - sprawdź jak z napięciami

2 - czym mierzysz temp ? temp interesuj cie w stresie. jaka temp mostka ?

3 - daj mu więcej prądu (cpu), dowoltuj mostek. otwórz obudowę i postaw na parapecie przy otwartym oknie - zbije ci temp na wszystkim

 

wyklucz kwestie wahań napięcia, temperatur, zajmij się woltowaniem. bać się nie musisz puszczałem 3100+ @ 24/7 @ 2711mhz @ 1,65v przez jakiś rok i nie protestował :>

walnij jeszcze memtesta na tych ustawieniach pamięci. co to za memki ? one też mogą chcieć prądu ;) a płytka chce im dać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Zmień chłodzenie na jakieś lepsze, czujnik moim zdaniem przekłamuje z temperaturą. Freezer 64pro sie nada do procka. Zasilacz-nie powiem nic bo mój kumpel pomimo tłumaczeń trzyma X2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zasilacz to nie codegen! to jest modecom!

a chłodzenie zmienię ale nie teraz! ale nie na freezera tylko na pentagrama hp-100alcu lite bo lepszy i cichszy ;)

 

radiator box jest zimnawy ;)

Edytowane przez IIPiotrekII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

ten zasilacz tonie codegen! to jest modecom!

'a chłodzenie zmienię ale nie teraz! ale nie na freezera tylko na pentagrama hp-100alcu lite bo lepszy i cichszy

Powiedziałem że o zasilaczu nic nie powiem. IMO do tych procków lepsze były freezery niż pentagramy. Zmień dzielnik dla ramu na niższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego napięcia są dobre?

pentagram jest lepszy zobacz test na zenfiście(1st wydajniejszy) a na dodatek cichszy i wiatrak można wymienić! i ładniejszy

dobra jutro się pobawię jeszcze z tym kręceniem bo dzisiaj miałem ciężki dzień i głowa mnie boli

jak coś to dam screeny ;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Pamięci mogą nie wyrabiać, daj V na mostek i i procka i nie słuchaj gadań o zasilaczu bo są mocno przesadzone... jak napięcia zmierzone miernikiem są ok to się nie przejmuj... box na max do takiego oc też powinien spokojnie dawać radę ;) no i pamiętaj że to dfi a z nią nigdy nie wiadomo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiemy że są zgodne z atx 2.0 czyli +/- 5% 11.4-12.6 :P,, czyli nie wiemy nic :P feel 350 to jest trochę szajsik, 300tki dostawały epilepsji napięć na 150w konfigach, takiemu rocznemu wymierzyłem 13v load np ;)

 

radiator jest zimny ? pod obciążeniem ? :> to niezbyt dobrze,,, na 1,5v powinien się już trochę zagrzać.. -> www.google.pl -> "coretemp"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Nie bić. Wiem że o AMD i w ogóle ale: zanim nabyłem proca 1wszego, 2giego a po nich 3ciego i 4tego to sobie najpierw sprawdziłem po serii jak mniej więcej latały po OC... nie wpadłes na to żeby w google wpisać "seria overclocking" ?? u mnie się potwierdziło z zadziwiającą regularnością... chociaz bez extreem.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu zrobiłby tak:

1. Dzielnik pamięci 100/133

2. Timing pamięci 3-4-4-8

3. Vmem 2.8

4. Vcore z 1.5-1.55

5. Podbij o 0,1-0,2 napięcie na mostu północnym

6. Ustaw HTT 300

 

Sprawdź czy komp odpali. Może w biosie masz coś źle poustawiane i Ci blokuje procka, żeby rozwinął skrzydła albo padaka ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ja się podepne do tego temaciku :)

Proc troche inny ale też nie chce iść więcej.Napięcia ok temp też ok.Dalsze zwiększanie V na proca nic nie daje . +0,1 NB nic , +0,1 MEM też nic :/ Jakieś pomysły ? Może płyta (lub proc) nie wyrabia więcej ?

Dzielnik ram CPU/10.HT oczywiście 3x

 

EDIT

Może teraz takie lipne sempy produkują :mur:

Edytowane przez M@TI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe procki to po prostu padła, ostatnie ktorych wiekszość dobrze sie kręciła to poczatek 2oo6r.

Sprzedawałem ostatnio 2800+ ktory nacodzień chodził przy 2750. I ludzie krzyczeli ze drogo, bo w sklepie sa za xx zł i nie będą tyle płacić za używke... Ciekawe czy też im tak dobrze idzie z oc na tych "nówkach" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...