Skocz do zawartości
Naquim

Przypalanie PIII

Rekomendowane odpowiedzi

Moj kumple kupil sobie na aukcji PIII 500, nie ma do tego jeszcze płyty głównej (wlasnie ja mam mu ją sprzedać). Trzeba sprawdzic czy ten procesor dziala, lecz niestety ani on ani ja nie posiadamy do tego radiatora i wiatraka. Czy mozna odpalic tego procka bez chlodzenia czy sie spali??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika buhahaha... hmm... sork że cie wyśmiałem ale jak dlamnie to było głupie pytanie :D przecież chyba każdy wie że proc się grzeje i bez chłodzenia to nie wpłynie na niego korzystnie :) co nie ? ...

 

[update]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie perfidnie wysmial. Tak sie tylko pytałem, przeciez wiadomo ze nie chodzilo mi o jakies tam dluzsze uzywanie kompa, tylko odpalenie go na chwile by sprawdzic czy dziala, nawet bez wchodzenia do linuxa or Windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie perfidnie wysmial. Tak sie tylko pytałem, przeciez wiadomo ze nie chodzilo mi o jakies tam dluzsze uzywanie kompa, tylko odpalenie go na chwile by sprawdzic czy dziala, nawet bez wchodzenia do linuxa or Windowsa.

tO I TAK zadlugo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadziałał i sie nie spalił. Najpierw próbowalem bez chlodzenia, ale po 3 sekundach już parzył (przylozylem do niego palucha :wink: ). Załatwiłem sobie wiatrak z radiatorem do Celerona, niesety nie pasował więc przylepiłem go na taśme do obudowy procka

Dzięki wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj kumple kupil sobie na aukcji PIII 500, nie ma do tego jeszcze płyty głównej (wlasnie ja mam mu ją sprzedać). Trzeba sprawdzic czy ten procesor dziala, lecz niestety ani on ani ja nie posiadamy do tego radiatora i wiatraka. Czy mozna odpalic tego procka bez chlodzenia czy sie spali??

HAHAHA :) :lol:

Bez chlodzenia to mozna ale 486 DX 50 MHz odpalac :) HAHAHA :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj kumple kupil sobie na aukcji PIII 500, nie ma do tego jeszcze płyty głównej (wlasnie ja mam mu ją sprzedać). Trzeba sprawdzic czy ten procesor dziala, lecz niestety ani on ani ja nie posiadamy do tego radiatora i wiatraka. Czy mozna odpalic tego procka bez chlodzenia czy sie spali??

HAHAHA :) :lol:

Bez chlodzenia to mozna ale 486 DX 50 MHz odpalac :) HAHAHA :lol:

zgadza sie 486 tez, ale p 3 tez daje rade. trust mnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego celka 400 @ 500 tak mialem bez radiatora na nim, ze dzialal 10 minut i sie wylaczyl.

Moj stary celek 1.2 (bo teraz mam nowego) dzialal bez radiatora i nawet sie winda odpalila. Nie wiem jaka byla temp. bo szybko wylaczylem kompa. Ale nie przez reset tylko normalnie, proceduralnie wylaczylem winde. Nic sie nie stalo :P

Gebgiskhan grzal swojego celka 1.3 @ 1.54 na WC ale wylaczyl pompke. Czyli odbieralo cieplo tylko blok. Ale proc byl podkrecony !!!

Chodzil tak podobno pol godziny i mial temp. 95`C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki z Thom's Hardware przeciez zrobili maly fire - burn prockow i okazalo sie ze PIII przezyl bez radiatora i nawet nie zwiesil kompa  8O  8O  bylem wtedy mocno zaskoczony

Tp byl P4

i celeron coopermine - celek nie zwalnial tylko sie "zawieszal" .... ale ja i tak bym sie bal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik w procu jest przeciez - i dobrze pokazywal - bo dotykajac bloku sie oparzylem zdrowo

ty to masz pomysly zeby tak procka katowac :P
no ten zabieg dal mu wiecej mocy zyciowych - obnizyl temp na WC o jakies 1*C i zaczal stabilniej chodzic na +2fsb wiecej niz przed tym - wiec wygrzewanie (ostre) sie oplaca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...