Skocz do zawartości
DziubekR1

Samsung Uccc 2x512mb I Lipne Oc

Rekomendowane odpowiedzi

Spróboj na takich ustawieniach alphy UCCC link Dołączona grafika

Dodam posiadam płyte DFI LanParty Ultra-D z nowym biosem. Pamięc uccc produkowane w 45 lub 54 tygodni.

 

p.s. ciekawe zastanawiam co jest powodem wywalenia 255Mhz (1T) w superpi przy 6 pętle...

Edytowane przez Curly18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam sie bac, ze mieliscie racje z tym kontrolerem pamieci procesora. Mam tera na chacie oprocz tych UCCC, Goodramy na Spectekach i PCB BP. No i te Goodramy podobnie jak UCCC wywalaja sie jak tylko dam wiecej jak 220Mhz.

Powiedzcie mi, jak mozna sprawdzic, czy procesor ma dobry kontroler pamieci ? Od czego to zalezy, bo przeciez on chodzi jak zloto, czy mu dam 8x300, czy 9x270, czy 10x240. Od czego to zalezy ? Od wysokosci szyny HTT, od ogolnej predkosci, napiecia ? Czy jest mozliwa sytuacja, ze proc smiga jak zloto na 8x300, a nie potrafi sobie poradzic z pamieciami na 230Mhz ??

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie E3/E4 mają słabszy kontroler pamięci, u mnie na E4 2x1gb ddr333ecc-r(jednostronne) do pracy z nimi na ddr400 potrzebował 1,45V, i nie szedł wyżej(kontroler), na Twoim miejscu sprawdziłbym ile ramy chodzą na innym kompie...

PS. sporo kości kończy się właśnie w okolicach 220... choć te goodramy na spectekach powinny wyżej... ale one lubią 2T command... sprawdzałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...