Skocz do zawartości
Yaq

Płyta + Procek + Ramki Za ~700zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym poznac wasze opinie na temat tego zestawu -> http://www.allegro.pl/item181139040_moc_2x...b_533_nowe.html

lub prosze mi polecic jakiś inny w tej granicy cenowej (~700zł.)

 

Chciałbym też kupić do niego jakąś kartę graficzną do 250 zł. Myśląłem o tej, plusem jest to, że jest ona od tego samego sprzedawcy więc za przesyłkę zapłacę raz -> http://www.allegro.pl/item181153110_gigaby...ci_e_gw_fv.html

 

Prosze o jakieś porady i opinie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj radziłbym Ci tego nie brać. Jeśli chodzi o grafę, to za 330 tylko i wyłącznie Palita Sonic 7600GS 256Mb GDDR3. A za 700 zł to bierz na AM2 :

 

Abit KN9 ~ 240 zł

AMD Athlon64 X2 3600+ Brisbane 65nm 1Mb Cache ~ 289 zł

A-Data Vitesta 1Gb 667Mhz ~ 190 zł

 

RAZEM : 719 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X2 3600+ Brisbane będzie świetnym wyborem, do tego A-daty...

 

A jako płytę główną polecam... Mojego TForca :-P W USA są sprzedawane w komplecie z tym x2 3600+ i chłopaki nieźle podkręcają :) Gwarantuję zgodność z A-datami (sam je mam :-P )

Edytowane przez arek1313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miguel707, proszę o konkrety. Chcę się dowiedzieć czego brak w NF 550. Nie zauważyłem niestabilności, zawieszania, braku kompatybilności, czy jeszcze innych "cudów". Co do OC to mój sig sporo powie. Proszę, nie powielajcie opinii ludzi którzy nigdy nie skonfrontowali tych dwóch chipsetów.

 

NF5 przynajmniej nieporównywalnie mniej się grzeje, no i nie ma problemów z obsługą 0,65nm, z czym podobno na KN9 nie jest najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nówka Abita kosztuje ~ 240 zł. Tak jakoś patrzę w Twój sig i widzę, że swojego Biostara sprzedajesz - za 220 zł. Dlaczego to robisz, skoro jest taki dobry ? Mam mobo na nForce4 4x i nie zauważyłem żadnych z wymienionych przez ciebie objawów. Poza tym ten Abit ma OC porównywalne do OC DFI Infinity na AM2.

 

PS. Tutaj jakoś nie pochwalasz zbytnio swojego Biostara.. Wydaje mi się, że chcesz się go pozbyć. Post numer 184 wymiata - chcesz się zamienić na inne mobo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miguel707, głównym powodem jest to, że ten Biostar nie jest do maxymalnego OC. Przeszkadza mi w nim np skokowa zmiana napięcia ramu. Po osiągnięciu 2.1V kolejnym krokiem jest 2.4V.

 

Płyta jest bardzo dobra, tylko DFI to DFI... Chcę ze sprzętu wyciśnąć wszystko. Możliwości Abita i tego Biostara są bardzo porównywalne.

 

Gdzie jest ten Abit za ~240zł? Konkretniej?

 

A co do mojego postu 184 w wątku o Biostarze, to proszę zapoznaj się z kontekstem mojej propozycji. Wyrwałeś to z kontekstu :wink: Wtedy nie potrafiłem osiągnąć HTT300, teraz wyciągam 389 na tej mobo.

 

Czytałeś o 0,65nm na KN9?

 

bartek23, BYŁ w Apollo, ale już nie ma...

Edytowane przez arek1313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłopoty Abita z 65nm ? Podaj konkrety (a raczej wklej linka). Użytkownik dymy na Abicie KN9 wycisnął z procka 65nm (z którym ponoć są kłopoty na Abicie) 2,85Ghz. Możliwości Abita są porównywalne do OC DFI Infinity na AM2. A co do posta "wyrwanego z kontekstu" Biostar, na którego chciałeś się zamienić jest na nForce4. Czemu chciałeś się zamieniać, skoro tak nie lubisz nF4 ? Mieszasz z błotem nF4, a chciałeś zamienić swojego nF550 na nF4. Mam mobo na nForce4 i nie zauważyłem żadnych niestabilności, zawieszania, braku kompatybilności, czy jeszcze innych "cudów".

 

Jak tak się upierasz, to zaraz założę topic z sondą - co jest lepsze - Abit KN9, czy Biostar TForce 550. Dziwne, że jakoś nie widziałem, żeby ktoś do jakichś zestawów podawał Twojego Biostara, a Abita widziałem wiele razy.

 

Abita KN9 można dorwać za ~250zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo dziękuję za pomoc, ale faktycznie przydałaby się informacja gdzie kupic te części w takich cenach bo ja je znajduje o kilkanascie/kilkadziesiąt złoty drożej. Wogóle byłoby pięknie jakbym kupił to w jednym sklepie, żeby zapłacic za jedną przesyłkę :)

 

Podrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo dziękuję za pomoc, kupuje sprzęt który polecił miguel707.

Mam jeszcze tylko problem z zasilaczem, nie chciałbym wydawac na niego więcej niż 100zł. Jest ktoś wstanie coś mi doradzic ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sprzęt chciałem kupic w sklepie morele.net, niestety nie mają aktualnie:

 

AMD Athlon64 X2 3600+ Brisbane 65nm 1Mb Cache

A-Data Vitesta 1Gb 667Mhz

 

Co moglibyście polecic mi wzamian ? Może to:

 

-> Good Ram 1GB DDR2 667

-> AMD 3800+ BOX Athlon 64 X2 AM2

 

Pozdrawiam

 

--------------------------------------------------------------------------

 

UPD

 

OK już zamówiłem:

 

-> AMD 3800+ BOX Athlon 64 X2 AM2

-> Kingston 1GB CL 5 DDR2 667 1GB

 

Mam nadzieję, że się nie zawiodę :)

Dziekuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Yaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...