Skocz do zawartości
DziubekR1

Jak Sciagnac Sticker Z Chlodzenia Karty Graficznej ?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem sobie ostatnio Palita 7300GT i ku mojemu zdziwieniu, na drugiej stronie karty jest naklejony sticker, ktory uniemozliwia zdjecie chlodznia. Nie byloby problemu, gdyby nie to, ze chlodzenie jest prawdopodobnie krzywo docisniete, albo brakuje pasty, bo karta ma sporo wieksze temp. niz powinna miec. Tak wiec jestem zmuszony jakos to poprawic :) Ow sticker wyglada tak:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Karta kupiona w Arescie, czesto u nich kupuje sprzet, miedzy innymi dlatego, ze jak cos sie zwali, to zawsze od reki wymieniaja, ale nigdy tez nie zostalem zaskoczony zadnym stickerem :) Nie wiem tez, czy to wogole zostalo naklejone w sklepie, bo pudelko karty po obu stronach mialo oryginalne plomby Palita, a gosc nie chcial otwierac, bo by musial zrywac plomby.

Zna ktos moze jakis sposob jak to mozna sciagnac w miare bezinwazyjnie ? Bo przez te "naciecia" naklejka ta jest bardzo delikatna i juz i tak po pierwszej probie naderwalem delikatnie jeden rozek (widac na focie) ;)

Jesli ma ktos jakis pomysl co z tym zrobic, to z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żeby było po swińsku ale skoro normalnie u nich wymieniasz to idź tam jutro, przedstaw im sprawę, że karta się mocno grzeje bo widać, ze ma krzywo radiator i niech wymieniają :D

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba tylko spirytusik na rozmiekczenie kleju trzeba i jakoś to żyletką podważyć ... innego sposobu nie widzę .. poza tym lepiej rozmyć nieco stickera niż go urwać :D ...

 

Posmaruj stickera spirytusem na waciku do czyszczenia uszu tak delikatnie po krawędziach i na srodku .,.. na srodku trochę więcej spirytu ale nie trzyj za mocno, zeby druk nie poszedł w diabły. Odczekaj jakies 3 minuty i powolutku podważaj krawędź ostrym nożem - najlepiej żyletką... ja tak robiłem z cenkami i lipnymi naklejkami producentów na sprzecie AGD i się zawsze puszczało bez problemów i rozdarć ... z tym że tam był grubszy papiur niż na stickerach gwarancyjnych.

 

Pozdrawiam i życze pewnej ręki :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

pod parą sticker zejdzie miodnie, a naklei się jeszcze lepiej :)

jeszcze wczoraj ściągałem tak naklejkę z windowsa na budzie ^^

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naklejka legalizacyjna a ten sticker to imho 50% mocnejszy material od M$ + mniej elektroniki pod male spiecie [; Chociaz gdyby pokusic sie o folie antystatyczna i zmrozic w zamrazalniku/wersja dla leniwych - zapalniczka na propan-butan klej moglby ladnie sie wykruszyc. Chociaz to teoria...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary pisałeś już o tym stkierze w temacie o &600SG/GT. Powiedz nam, czo to jest takie ważne, aby zakładać nowy temat. A może ściągnięcie stikera to dla ciebie czynność noe do wykoanania ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

hmm ściągnij żyletką część z backplate a na pcb może sobie zostać :P potem dokleisz do backplate jak skończysz =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary pisałeś już o tym stkierze w temacie o &600SG/GT. Powiedz nam, czo to jest takie ważne, aby zakładać nowy temat. A może ściągnięcie stikera to dla ciebie czynność noe do wykoanania ??

Moze dlatego, ze nikt mi w tamtym tamacie nic ciekawego nie napisal i moze dlatego, ze niechce stracic 24 miesiecy gwary na nowej karcie ? Mam nadzieje, ze i ty kiedys bedziesz w takiej sytuacji i ze ja rowniez bede mogl sie troche ponabijac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...