Skocz do zawartości
waldemas

W Miarę Karta Muz.

Rekomendowane odpowiedzi

:mur:

witam poczytałem o kartach muzycznych i z ich opisu nic nie rozumiem

w skrócie ; mam zamiar kupić głośniki logitecha x-230 lub x-540 i potrzebna karta muzyczna bo jade na realteku alc850, cena jak najmniej 100-150zł max 200 byle dobrze grała :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to w gre wchodzi tylko audigy 2 ZS, tylko cena blizej 200zl. :]

Najtansze xfi sa wprawdze tez za 200zl na allegro (kastraty), ale tam efekty wytwarzane sa chyba droga software'owa, tak mi sie wydaje, wiec juz lepiej a2 ZS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do takich głośników wziąłbym sb350 bez złoconych wyjść

http://allegro.pl/item182979099_creative_s...m_7_1_bcm_.html

 

jakiś czas temu można je było kupić bodajże za 160-170zł od jakiegoś gościa- miał ich duuużo :)

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Live! 5.1 oem / Live 24-bit box / Audigy 2 oem / Audigy 2ZS SB350

Wszystkie miałem. I mogę jakoś porównac. Od razu można wywalic z rozważań pierwszego Live!-a. Trochę za stara konstrukcja i nie ta półka cenowa.

 

Live-24-bit gra naprawdę przyzwoicie (mp3/CDaudio/dynamika w filmach/itp.) ale kiedy przełączysz w tryb 24-bit/96kHz obciąża procka jak "cho...era". Na domiar złego brak regulacji wysokie/niskie za pomocą potencjometrów oraz brak sprzętowego wsparcia EAX3/EAX4HD (wogóle). Ważne jeśli oczekujesz jakichś tam efektów w grach.

 

Audigy SE to praktycznie to samo co powyższy Live! te same minusy i plusy zdaje się. Do głośników serii X Logitecha nada się tak samo zresztą jak Live!, ale miej baczenie na obciążenie proca.

 

Audigy2 z tym "choler...wem" to miałem więcej problemów niż włosów na głowie. Non stop zwieszki systemu, bluscreeny, itp. niespodzianki. Można się pocieszac, że byc może sterowniki były niedopracowane, ale jak długo można (miałem ją coś koło 1.5roku). Wolę o niej zapomniec, przynamniej lepiej mi się zasypia :lol2: Jeśli chodzi o jakośc dźwięku to nie wiem, czy to dlatego, że to był oem, nie przypadła mi do gustu, owszem grała czysto, ale dźwięk był jakiś spłycony. Może to wina tych "zas...anych" sterowników, a może samej konstrukcji przetwornika AD/DA. Dużym plusem za to było wspomaganie w grach (teraz nawet EAXHD4.0 sprzętowo) i odciążanie procka. Karta domyślnie odtwarza w 24-bit/96kHz więc nie ma opcji ingerencji w te parametry jak w Live-24-bit.

 

Audigy2ZS to był strzał w dziesiątkę. Po przejściach z Audigy2 trochę się bałem, że wtopię pieniądze w szajs i znów będę się męczył. Tym razem kupiłem boxa, nie oem'a. btw ... nawet nie w Polsce tylko za granicą :lol2: Rozczarowałem się jednak bardzo pozytywnie. Super stabilnie, nowe sterowniki pełne wsparcie dla EAXHD4.0, pozłacane końcówki (przynajmniej pożółcane :wink: ) i kryształowy dźwięk!! różnica pomiędzy A2 a A2ZS okazała się tu spora. Najnowsze updaty to oprogramowania, wszystko jak należy. Tylko tu cena wciąż wysoka z drugiej ręki. powyżej 200zł!!

Zdecydowanie lepsza karta aniżeli kastrat X-Fi ExtremeAudio (ta karta wygląda mi jak Live-24-bit na niebieskim laminacie, przy kosmicznej cenie x3 w stosunku do Live!-a).

 

 

IMO... do słuchania mp3/CD-audio/oglądania filmów/itp. możesz na początek kupic Audigy SE. Jeśli karta nie będzie Cię satysfakcjonowac możesz ją sprzedac i poszukac A2ZS - wersja SB350 tą Ci z czystym sumieniem polecam do wszystkiego.

A.... jeszcze jedna sprawa niektóre Audigy SE nie chcą się zainstalowac przy pomocy oprogramowania z oryginalnej płytki producenta!!! To była niezła wtopa. Jakby co, jest paczka na stronie Creative'a - Basic "coś tam" dla tych kart.

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku witam wszystkich, bo to mój 1 post na tym forum ;)

 

A wracając do karty to pełne Audigy 1 do tych głośników wystarczy. Rozglądnij się też za Audigy 2 oem (non ZS). Jakość dźwięku jaka jest generowana przez te karty będzie w 100% wystarczająca do tych głośniczków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie do tematu. chce sobie kupic jakas przyzwoita dzwiekowke. aktualnie korzystam z integry (realtek ac97) i juz powoli moje uszy nie wyrabiaja, karta generuje straszne szumy i pierdzi przy przegladaniu stron (generalnie przy pracy dysku). chcialem kupic cos do 80zl, wiem ze to niewiele ale nie jestem audiofilem, poroblem jest w tym ze karta musi sobie jakos radzic z grami jak i z muza i filmami (chcialbym odciazyc troche procka w grach bo z tego co wiem to integry dzwiekowki powoduja ze fps leci troche w dol). Myslalem nad czyms takim

-audigy 1 (pelna) -80zl (chociaz trudno bedzie)

-live 5.1 sb0100 ~50zl (sb0100 to podobno najlepszy model z serii live)

-Audigy SE OEM 7.1 -80zl

 

szczerze mowiac to najbardziej jestem zwrocony w strone live'a 5.1 sb0100. mozecie mi cos doradzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fps dużo przez to nie zyskasz ;) ale natomiast znikną nieprzyjemne trzaski i poprawi się jakość dźwięku. SB0100 to najlepsza z Live. Dobra jest też SB0220. Jeśli znajdziesz jednak pełne Audigy 1 za 80 zł to bierz właśnie ją. Jest zdecydowanie lepsza od Live. Na SE nawet nie patrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SB jest trochę okrojona w porównaniu do SB0100. Dokładnie to brakuje jej jakiegoś 1 złącza. Nie pamiętam nawet jakiego. Pod względem dźwięku raczej nie ma różnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem live 5.1 sb0100 za 43zl (+przesylka), mam nadzieje ze nie bede zalowal.

Jak już ją dostaniesz to potestuj ją na sterownikach KX Project. Ja ich używam i wg. mnie są lepsze niż od creative. Dźwięk jest bardziej szczegółowy, bardziej dynamiczny. Mankament tych sterów to brak wsparcia EAX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno potestuje, ale bede musial znalezc jakis kompromis miedzy muzyka a grami. nie bede przeciez co chwila zmienial sterow :D

No wiadomo, że sterów się tak nie zmienia :D Ja mam kolumny 2.0 także zupełnie mi nie przeszkadza brak EAX'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem live 5.1 sb0100 za 43zl (+przesylka), mam nadzieje ze nie bede zalowal.

Żałował napewno nie będziesz, jeśli będzie sprawny :wink:, ale czemu się tak uparliście na live!-y sprzed kilku lat. Różnica w cenie między live-24-bit jest niewielka. Dodatkowo karty live24-bit/audigySE

posiadają także wsparcie dla EAX1/2 sprzętowo. Nie posiadają jednak dla 3 i 4HD, tak samo zresztą jak live5.1. Poza tym stosunek sygnał-szum w nowszej karcie jest wyższy o kilka dB. Minusem jednak jest to, że 24-bitowe karty "ekonomiczne" od Creative'a obciążają nieco system przy odtwarzaniu 24bit/96kHz, jednak przy 16-bit/48kHz jest już sprzętowo, tak samo jak w live'ach sprzed kilku lat.

Duży plus to także 7.1 w stosunku do 5.1 starego live'a. Jeśli nawet ktoś nie korzysta z wielu głośników , a tylko z zestawów 2.0/2.1 to ważne, że karty 7.1 mają wsparcie w sterownikach pod Vistę. Nie wiem jak ma się tu sprawa ze starym live'em. No i minus, że tańsze karty 24-bitowe nie mają wsparcia w kX-ach.

Ogólnie miałem obydwie karty i powiem, że na tych samych głośnikach 2.1, live-24bit był kartą zdecydowanie lepszą; grał czyściej, można było odczuc poprawę dynamiki dźwięku przy oglądaniu filmów z DVD/DivX, czy słuchaniu mp3ójek. W grach, nie testowałem tych kart; bo i po co. Np. Audigy1/2/2ZS posiadają już procesor dźwięku zgodny z EAX4HD i u mnie (Audigy2ZS) obciążenie systemu przy 64-jednoczesnych głosach w niewielkim stopniu obciążało system. Włączenie nawet EAX2 na integrze Realteka powodowało, że czasem granie stawało się niemożliwe - gwałtowne slowdown'y przy większej sieczce na ekranie. Także moim zdaniem mogłeś polowac na Audigy1 w dobrej cenie. Z tego co widziałem do 80zł można by było taką kartę spokojnie upolowac na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli można chłopaki to z mojej strony jeszcze taka krótka piłka.

 

W moim sigu nastąpi nie długo pewna istotna zmiana, będzie przesiadka na 939Dual-Sata2 która wpadła w me rączki.

Z tego co doczytałem to integra na tym jest koszmarna (pewnie kolega Evil One coś o tym wie). Mam głośniki 2.1 Creative'a T2900 z których jestem dość zadowolony. Jako że jakiś czas temu padł mi mój live 5.1 to jagę na zintegrowanej z NF7 i jakoś jest, ale co dalej??

 

Jak przesiądę się na tego Asrocka to chętnie dorzuciłbym jakąś w miarę (jak to w tytule :D) dźwiękówkę. Generalnie nic specjalnego, dźwięk ma być czysty i przydałoby się żeby nie obciążała zbytnio proca. Zastanawiam się nad Live'em 24bit i nad Audigy SE, ale moze być równie dobrze coś innego (tu mi głównie chodzi o przedział cenowy tych kart). Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie.

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli można chłopaki to z mojej strony jeszcze taka krótka piłka.

 

W moim sigu nastąpi nie długo pewna istotna zmiana, będzie przesiadka na 939Dual-Sata2 która wpadła w me rączki.

Z tego co doczytałem to integra na tym jest koszmarna (pewnie kolega Evil One coś o tym wie). Mam głośniki 2.1 Creative'a T2900 z których jestem dość zadowolony. Jako że jakiś czas temu padł mi mój live 5.1 to jagę na zintegrowanej z NF7 i jakoś jest, ale co dalej??

 

Jak przesiądę się na tego Asrocka to chętnie dorzuciłbym jakąś w miarę (jak to w tytule :D) dźwiękówkę. Generalnie nic specjalnego, dźwięk ma być czysty i przydałoby się żeby nie obciążała zbytnio proca. Zastanawiam się nad Live'em 24bit i nad Audigy SE, ale moze być równie dobrze coś innego (tu mi głównie chodzi o przedział cenowy tych kart). Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie.

hehe, tak sie sklada ze ja tez jade na tej mobo i integrze. jak szanujesz swoje uszy to radze ci odrazu dokupic jakas dzwiekowe a realteka zamknac na wieki w otchlani bios'u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, tak sie sklada ze ja tez jade na tej mobo i integrze. jak szanujesz swoje uszy to radze ci odrazu dokupic jakas dzwiekowe a realteka zamknac na wieki w otchlani bios'u

Dobra dobra, w sumie to nie zamknę, bo jak uda to wykorzystam ją do Skype'a, ale co kupić?? Za cholerę się na tym nie znam, jaką dźwiękówkę do 100 zeta w miarę niecharczącym dźwiękiem i po ludzku traktującą proca??

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram Klima, zresztą już o tym pisałem. Audigy1 jest tylko nieznacznie "słabsze" od pełnego Audigy2 ze względu na max konfigurację głośników 5.1, oraz mniejszy odstęp sygnał-szum. Reszta to praktycznie to samo. Cena podobna do nowego Audigy2SE, więc opłaca się polowac na allegro; ponieważ karta nie tyko przy odsłuchu muzy, ale także w grach sprawuje się wyśmienicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy może mi ktoś doradzić. Pogrywam sobie na gitarce podłączonej do kompa i czasami chce wykorzystać efekty software`owe w czasie rzeczywistym, zarówno do gitary jak i głosu. Niestety na mojej obecnej karcie RealTek ALC850 nie dość, że dźwięk jest opóźniony to jeszcze odgrywa tylko pare sekund a potem karta "sie zapycha". Zmiana głosu programem Voice Changer też jest niemożliwa, słysze tylko "czkawke". Czy po zmianie na Audigy SE sie to zmieni ?

 

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zabawy z efektami w czasie rzecziwistym potrzebny procesor dźwięku. Taki znajdziesz, jeśli chodzi o karty creative'a w rozsądnej cenie, tylko w "pełnych" kartach: Audigy, Audigy2, Audigy2ZS, Audigy4 - pełna wersja nie SE, ani oem. Tą pierwszą wyrwiesz na Allegro już w cenie AudigySE która to nie bardzo nadaje się do takich zabaw z EAX'em i DirectSound. Poza tym do kart z procesorem dźwięku dostępne są sterowniki OpenAL, oraz sterowniki ASIO pod niektóre programy obróbki dźwięku, choc ostatnio jak sprawdzałem OpenAL był trochę niestabilny, ale to jakieś pół roku temu.

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...