Skocz do zawartości
waldemas

W Miarę Karta Muz.

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku Audigy4 to nie tylko opakowanie, ale zupełnie inna karta! Wersja oem wyglądała mniej więcej jak Audigy LS i posiadała mniej więcej taką funkcjonalnośc, czyli zbliżoną do live 24-bit, oraz Audigy SE.

Nie jest tak jak piszesz. A4 OEM SB0610 to jest pełna Audigy z procesorem DSP, obsługą 24/192 i wspomaganiem sprzętowym gier. Drivery obsługują EAX4 AHD, OpenAL, odtwarzanie DVD-A, dekodowanie DD i DTS, itp. Do odtwarzania muzyki jest lepsza od innych modeli Audigy, bo ma możliwość "bit accurate playback".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fps dużo przez to nie zyskasz ;) ale natomiast znikną nieprzyjemne trzaski i poprawi się jakość dźwięku. SB0100 to najlepsza z Live. Dobra jest też SB0220. Jeśli znajdziesz jednak pełne Audigy 1 za 80 zł to bierz właśnie ją. Jest zdecydowanie lepsza od Live. Na SE nawet nie patrz.

Mam to ścierwo, rzeczywiście dobra karta. Dźwięk zanika w gierkach, trzaski gratis, żadne oficjalne sterowniki nie działają poprawnie. Na YouPax III jeszcze jako tako od biedy śmiga, ale szkoda kasy. Jest to bodajże największy kastrat od Creative'a ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to ścierwo, rzeczywiście dobra karta. Dźwięk zanika w gierkach, trzaski gratis, żadne oficjalne sterowniki nie działają poprawnie. Na YouPax III jeszcze jako tako od biedy śmiga, ale szkoda kasy. Jest to bodajże największy kastrat od Creative'a ;).

W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem do wszelkich zastosowań wydaje się być Audig2.

Gdzieś to wyczytałem na tym forum i idąc za radą kupiłem Audigy 2 model 0240.

Zapłaciłem 150 zł, ale się opłaciło. W tej cenie lub podobnej można też dostać jakieś

sztuki poserwisowe i w związku z tym chciałem zapytać, czy warto się w coś takiego pakować?

Nie jestem pewien, czy fachowcy z serwisu są w stanie zapewnić karcie takie parametry jak producent.

 

Pytam przez ciekawość, bo sąsiad gmera na Allegro w poszukiwaniu Audig2, po tym jak ją u mnie usłyszał,

najpierw przez scianę, a później na żywca,

Edytowane przez hello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Planuję zakup komputera pod Vistę 64bit. Upatrzyłem sobie głośniki 2.1 Logitecha Z-2300 THX. Nie znam się na integrach, ale wydaje mi się, że integra dołączona do płyty głównej (Realtek ALC883 7.1) nie wykorzysta w pełni możliwości tych głośników. Stoję zatem przed wyborem karty muzycznej, która miałaby wsparcie dla standardu THX i której sterowniki będą poprawnie działały pod Vistą. Czy Waszym zdaniem Audigy2ZS sprosta tym wymaganiom? Jaką ewentualnie inną kartę w cenie ~200zł polecilibyście mi? (jeśli będzie warto, mógłbym wydziergać jeszcze trochę kasy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Planuję zakup komputera pod Vistę 64bit. Upatrzyłem sobie głośniki 2.1 Logitecha Z-2300 THX. Nie znam się na integrach, ale wydaje mi się, że integra dołączona do płyty głównej (Realtek ALC883 7.1) nie wykorzysta w pełni możliwości tych głośników. Stoję zatem przed wyborem karty muzycznej, która miałaby wsparcie dla standardu THX i której sterowniki będą poprawnie działały pod Vistą. Czy Waszym zdaniem Audigy2ZS sprosta tym wymaganiom? Jaką ewentualnie inną kartę w cenie ~200zł polecilibyście mi? (jeśli będzie warto, mógłbym wydziergać jeszcze trochę kasy)

Do takich "głośników" jak Logitech Z-2300 z pseudo THX nie ma sensu kupować drogiej karty dźwiękowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu uważasz, że jest to "pseudo" THX? Dysponujesz może jakimiś argumentami potwierdzającymi Twoją tezę?

Edytowane przez Fulgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu uważasz, że jest to "pseudo" THX? Dysponujesz może jakimiś argumentami potwierdzającymi Twoją tezę?

Był już o tym temat - po prostu zapłacili za napis THX który ... nic nie daje ... poczytaj o tym certyfikacie. Zresztą tych rodzajów THX jest pełno ... zupełnie inne restrykcje w sprzęcie komputerowym a inne w "Hi-Fi" ... pic na wodę po prostu i tyle.

Słyszałem ten zestaw - gra jak zabawka więc Audigy ZS będzie aż przesadnie dobrym źródłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku zestawów komp. THX mówi nam że dany zestaw ma dudniący sub i dziurę w paśmie :E. BTW. THX w z-2300 ma tylko subwoofer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...