Skocz do zawartości
Errorx

Windows Server 2003

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Otoz mam taki problem. Postawilem sobie serwerek do dzielenia lacza na win server 2003 trial, ustawilem routing( na normalna sieciowke) i wszystko dziala (dhcp, routing pakietow). Z tym ze dokupilem bezbrzewodowa sieciowke na usb (Asusa wl-167G) i chcialbym zby przez nia tez bylo udostepniane polaczenie do internetu. Niby proste a nie moge sobie z tym poradzic. Wnioskuje ze trzeba zmusic kompa zeby zachowywal sie jak AP ale w win mi cos nie idzie a "soft AP" od asusa kloci sie z routingiem ustawionym wczesniej (znaczy: wogole sie nie uruchomi). Zaznaczam ze konieczne jest aby polaczenie bylo udostepniane na oba interfejsy sieciowe.

Z gory dziekuje i pozdrawiam

 

Errorx

 

PS: klasyczny router z AP nie wchodzi w gre ze wzgledu na kretynska konfiguracje sieci providera (zaden router nie radzi sobie z jej parametrami) - sami mi powiedzieli zebym sobie serwer postawil

Edytowane przez Errorx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb Ad-hoc + mostek sieciowy miedzy karta idaca do LANu i ta WLAN

To znam ale niestety potrzebny mi routing poniewaz jesli ustawie mostek to nie mam dostepu do serwera przez pulpit zdalny (probowalem, niezlego zonka zlapalem - szukalem po sasiadach monitora ;) ) . Serwer nie ma monitora ani klawy ani myszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...