Skocz do zawartości
mario7602

Siklawa - Moje Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie nie zdejmowałem, jeśli temperaturki po testach nie będą mnie satysfakcjonować to zdejmę. Tylko się tak zastnawiam czy dobry będzie kontakt bloku z rdzeniem bo przy tej paście (czytałem gdzieś, że warstwa naniesionej pasty musi być cieniutka) to musi on chyba być "ścisły" <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę tylko podejrzewać o co Ci chodzi :D

Otóż - przy tej paście zalmana bardzo ważne jest aby odporimiennik procesora jak i podstawa bloku chlodzącego była możliwie jak najrówniejsza - i nie chodzi tutaj o rysy czy słabe wypolerowanie.

Czapka musi być równa - żadnych wgłębień, "brzuszków" - to samo stopa bloczku.

Wtedy wyniki będą naprawdę dobre :)

 

Co do grafiki:

Nie, nie chodziło mi o ihs`a - chodziło mi o ramke która jest wokoło niego i przylepiona jest na jakąś taśme obustronną - zdejmując ją (nawet paznokciem można) zyskujesz lepszy docisk bloku do rozpromiennika...

zdejmowanie ihsa to już inna bajka, która również przynosi wymierne rezultaty w temperaturach i oc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

@vistor89

ramka wkół g80 jest niższa od IHS, i jedynym jej zadaniem jest zapobieganie wykrzywienia się pcb karty przy silnym docisku chłodzenia...

tak więc jej usuwanie mija się z celem, bo nic nie zyzkasz a możesz śrubki zgubić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vistor89

ramka wkół g80 jest niższa od IHS, i jedynym jej zadaniem jest zapobieganie wykrzywienia się pcb karty przy silnym docisku chłodzenia...

tak więc jej usuwanie mija się z celem, bo nic nie zyzkasz a możesz śrubki zgubić...

czytałem że jest odwrotnie :)

Ale tak czy siak - dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he Panowie troszkę przygłupiałem, ale jak już odkręciłem to tak zostanie i mam nadzieję że grafa zadziała :?

Przepraszam za opóźnienia z dalszych relacji budowy WC ale sami wiecie że nawet i podczas budowy wskakuja ciekawe pomysły.

Układ jest już złożony i dalsze relacje foto jutro do południa a testy w niedzielę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny kibelek, węże baaardzo rzucają się w oczy - jeszcze takie czyściutkie i przezroczyste mniam. Co wlałeś do układu? Bo kolorek w sumie ciekawy, ale jak dla mnie to nie za dobrze się komponuje z jasną okleiną budy i tymi kakaowymi wentylami :P

Inna sprawa to ten ochydny trójnik. Może lepiej gdybyś go wywalił i połączył wszystko szeregowo?

Plus za pochowanie wszystkich kabli, ale duży minus za ten rez .. bleee ... strasznie ich nie lubię :P

 

Aha .. przydało by się jakieś oświetlenie, które potrafi nacieszyć oko i nadać charakteru układowi.

 

pozdro

 

P.S.: Fotka z temperaturami to trochę nie wyszła, trudno się zorientować, który odczyt czego dotyczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jw.

 

ponadto. gdzieniegdzie malo pewnie ten tygon siedzi na choinkach. przy rezie wyglada tak jakby mial zaraz sie zsunac i...

 

tam gdzie sie da moze warto skrocic weze? tworzy sie efekt plataniny a im prosciej tym lepiej.

 

masz rez i trojnik dodatkowo do napelniania??? przez rez nie da sie tego napelnic?

 

kable owiniete izolacja niby wygladaja nienajgorzej, ale moze warto pomyslec o jakiejs normalnej oplotce? byloby duzo ciekawiej wizualnie.

 

jak na pierwszy rev. ogolnie nie jest zle, ale mozna jeszcze conieco dopracowac.

 

btw. rozmiar choinek i tygona?

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minusy:

1. Ten wentylator z tyłu

2. Zasiłka (wiem już nic z nią nie zrobisz)

3. Kable w izolacji wyglądają kiepsko, a w porównaniu z klockami w tym układzie megakiepsko

4. Węże są w niektórych miejscach za długie

5. Niepotrzebny IMO trójnik = plątanina węży

6. Nie podoba mi się ułożenie pompki ;)

 

Poza tym fajny układ.

 

Na którym biegu pracuje pompka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok nie było tak źle z krytyką przeżyłem :rolleyes:

po kolei

- wentyl - fakt wygląda kiepsko, coś muszę z tym zrobić

- kable w izolce - jestem w trakcie szukania oplotów, kolor czarny lub srebrny,

- zasiłka - niemal na stałe, ale jest dobra i mam nadzieję że taka pozostanie :?

- trójnik - faktycznie zastanawiam się czy go nie zlikwidować, z założenia miał on sprawić aby zimna woda trafiała na najcieplejsze układy bezpośrednio i nie chłodziła grafiki, wodą już podgrzaną przez CPU i chipset, jednak nie wiem czy przez to nie straciłem szybkości przepływu na połączeniu chłodzącym chipset i grafikę (bloki stawiające większy opór) stwierdzę to dopiero po temp. na grafice, jeśli będą za duże to oznaczać będzie za wolny przepływ chłodziwa (blok na GPU ma przepustowość 180-190l/h i wtedy chłodzi maksymalnie). A z drugiej strony nie wiem czy układ nie będzie wyglądał za ubogo bez tylu wężyków <_< .

Co do ich czystości i przeźroczystości to posmarowałem je szmatką zwilżoną w oliwce BABY dla dzieci, mam nadzieję że się nie oblepią a jak to posprzątam w kibelku :lol2: jak na razie wygląd powala (przynajmniej mnie).

- rez jego problem "zniknięcie" rozwiąże sie po przejściu na połączenie szeregowe,

- długość wężyka w niektórych miejscach jest wymuszona ze względu na załamywanie, przypominam o jego 11,7mm średnicy wew. i 14 mm zew., btw jeśli by ktoś coś wiedział o złączkach choinkowych kontowych na takie węże to się piszę :D

- chłodziwo to mieszanina Dynażel 2000 i destylka w proporcji 40:60 miała być niebieska :angry:

- te nieszczęsne wentylatory (kolorek) chciałem pomalować ale nie wiem jak rozebrać :mur: nie chce nic na siłę żeby łożysk nie uszkodzić.

Oświetlonko będzie.

Pompka pracuje na 1-szym biegu na drugim tak dopierdziela, że rez okazuje się za mały i zasysa bąbelki powietrza z wodą :)

Edytowane przez mario7602

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- kable w izolce - jestem w trakcie szukania oplotów, kolor czarny lub srebrny,

Oploty 2567428[/snapback]

- trójnik - faktycznie zastanawiam się czy go nie zlikwidować, z założenia miał on sprawić aby zimna woda trafiała na najcieplejsze układy bezpośrednio i nie chłodziła grafiki, wodą już podgrzaną przez CPU i chipset

Przecież chłodnica nie sprawia, że woda wypływająca z niej jest "zimna" - różnica temperatury cieczy w całym układzie jest minimalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnica temperatury cieczy w całym układzie jest minimalna.

hymm o tym nie wiedziałem :oops:

 

a w jakich granicach występuje ta różnica?

 

 

Co do fotki z temp. to moja gafa no jak można zrobić takie zdjęcie :mur:

ale po kolei to leci tak

 

CPU - 23

Board - 33

MCP - 27

 

jeszcze raz sorki :oops:

Edytowane przez mario7602

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica temperatury miedzy wodą wpływającą a wypływającą z bloku jest tak mała, że praktycznie niezauważalna. Mniej niż 0.5C Tak wiec kolejność bloków w układzie nie ma zbyt wielkiego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie wszystkim DZIĘKUJĘ za rady i porady :-P oraz rzetelną ocenę mojego WC. Gdy teraz przyglądam się mojej "siklawie" już widzę co można pozmieniać :D (kurcze czy to już ta choroba :? ). Kolejna rev. będzie to obieg szeregowy (jak to dobrze że kupiłem więcej "anakondy" B-) , zużyłem 1,90 m i zostało mi 2,1m czyli spokojnie starczy nawet i na przyszłościowe SLI :rolleyes: )

 

ŻYCZĘ WSZYSTKIM ZDROWYCH, POGODNYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT W GRONIE RODZINNYM (nie mylić z komputerami :D ) no i mokrego Poniedziałku.

 

PS. Fotka z temperaturkami poprawiona

Edytowane przez mario7602

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok po kilku dniach walki z nastawami mam ustawienia bardzo stabilne i gotowe do dalszego żyłowania.

 

do rzeczy najpierw temperaturki w idle.

 

wiatraki na 1200rpm

temp. w pokoju 21,7*C

temp. chłodziwa 28-29,5*C (wydaje mi się za duża, co wy na to?)

i reszta Dołączona grafika

 

No i STRES

wiatraki na 1200rpm

temp. w pokoju 21,7*C

temp. chłodłodziwa 31-32,3*C

i reszta

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

spodziewałem się lepszych wyników. Nie mogłem sobie poradzić z ustawieniami Vcore, mam bios27 i w nim ustawione na 1,6v a system pokazuje w różnych programach 1,56v-1,58v :?

wrzuciłem też kilka testów z pamięciami zapis i odczyt. Jak myślicie czy zwiększenie mhz i czsów da wyraźniejszy wzrost wydajności, jak to jest u Was?

Pytanko czy Wam też wydobywa się syczący dźwięk z okolic procesora? I co to za dźwięk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem sobie poradzić z ustawieniami Vcore, mam bios27 i w nim ustawione na 1,6v a system pokazuje w różnych programach 1,56v-1,58v :?

 

Pytanko czy Wam też wydobywa się syczący dźwięk z okolic procesora? I co to za dźwięk?

Wskazania napięć z programów można o kant d_py potłuc - zmierz miernikiem. A syczą prawdopodobnie cewki z układu zasilania, zwłaszcza przy większym OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vcore - jak, gdzie przyłożyć :?

Na Twojej mobo - nie mam pojęcia. Może 2575811[/snapback]

a czy to jest szkodliwe dla płyty, procka itp.?

Tak jak i samo podkręcanie ;) Jeżeli to wysoki piszczący dźwięk i Ci przeszkadza, to możesz zamalować uzwojenie lakierem, powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...